«کودکان را نجات دهیم»؛ جشنواره پلیس راهور برای کاهش آسیب‌دیدگی کودکان در تصادفات

رئیس اداره پشتیبانی جامعه راهور فرجا از برگزاری جشنواره «کودکان را نجات دهید» با هدف کاهش آسیب های کودکان در حوادث رانندگی خبر داد.

سرهنگ سیروس حسن زاده در گفتگو با روابط عمومی وی بیان کرد: کودکان از جمله قربانیان حوادث رانندگی هستند که نقشی در وقوع آن ندارند اما متاسفانه درصد قابل توجهی از حوادث رانندگی به آنها نسبت داده می شود. در همین راستا پلیس راهنمایی و رانندگی تصمیم گرفته است تا به منظور عمل به مسئولیت اجتماعی خود و همچنین در راستای توسعه فرهنگی، رویدادی را تحت عنوان جشنواره «کودکان را نجات دهید» برگزار کند.

وی بیان کرد: استفاده از مفاهیم فرهنگی و هنری برای انتقال مفاهیم آموزشی تاثیر بسزایی در آگاهی والدین، فرزندان و سایر کاربران ترافیک دارد. جشنواره «کودکان را نجات دهید» با هدف ترویج فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط تمامی کاربران ترافیکی و با هدف کاهش تعداد کودکان آسیب دیده در حوادث رانندگی برگزار می شود.

وی گفت: این جشنواره در چهار بخش فیلم کوتاه، فیلم کوتاه موبایلی، موشن گرافیک و عکاسی برگزار می شود.

حسن زاده ادامه داد: شرکت در مسابقه در قسمت عکس برای عموم آزاد است و عکس ها می توانند رنگی یا سیاه و سفید باشند. عکس ها باید با فرمت JPG با پسوند RGB ضمیمه شوند، سایز بزرگ 2 هزار پیکسل و حداقل 700 کیلوبایت و حداکثر 2 مگابایت هنگام ثبت اثر می باشد، اما لازم به ذکر است که مدت زمان تولید آنها حداکثر باید باشد. دو دقیقه و فرمت آنها باید MP4 باشد.

رئیس پشتیبانی اجتماعی مکان راهور فرجا همچنین گفت: صاحبان آثار به برگزارکنندگان نمایشگاه اجازه می دهند از آثار خود در تمامی نشریات، بیلبوردهای تبلیغاتی و پوسترهای جشنواره در نمایشگاه های فرهنگی داخلی استفاده کنند.

بچه های جشنواره موضوعی را نجات دهیم

حسن زاده همچنین درباره موضوع جشنواره گفت: بی دفاعی کودکان در حوادث رانندگی، بی گناهی کودکان در حوادث رانندگی، آموزش های اولیه و ضروری به کودکان برای ارتقای ایمنی تردد، آسیب به کودکان ناشی از رفتارهای ترافیکی نابهنجار والدین، آسیب به کودکان به دلیل رفتار خشونت آمیز رانندگان، مسئولیت والدین در آموزش کودکان در ترافیک و در واقع هرگونه موضوع ترافیکی مرتبط با کودکان از موضوعاتی است که در آثار ارسالی به این جشنواره می توان به آن پرداخت.

وی گفت: شرکت در این جشنواره برای افراد بالای هشت سال آزاد است و هر شرکت کننده می تواند حداکثر پنج اثر ارسال کند. همه این آثار باید برای گروه سنی کودکان تولید شود. شرکت کنندگان در این جشنواره تا زمان اعلام نتایج مجاز به ارسال آثار خود به جشنواره دیگری نیستند. شرکت کنندگان در این جشنواره تا پایان زمان اعلام نتایج مجازند آثار خود را در هر فضای مجازی یا واقعی منتشر کنند و حضور اثر در فضای مجازی یا رسانه های دیگر قبل از اعلام نتایج تخلف از شرایط جشنواره و منجر به حذف اثر از جشنواره خواهد شد

به گفته حسن زاده، دبیرخانه جشنواره مجاز است آثاری را که به بخش رقابتی یا رتبه ای رسیده و در جشنواره برگزیده شده اند را در قالب کتاب جشنواره توزیع کند.

آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره نجات بچه هاست

رئیس پشتیبانی اجتماعی پلیس راهور فرجا گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا 4 شهریور ماه سال جاری ارسال کنند و این مهلت تمدید نخواهد شد و دعوتنامه داده خواهد شد.

وی افزود: بر اساس اهداف جشنواره، مکان مجاز به استفاده از آثار برگزیده و برگزیده برای تولید نمایش، انیمیشن و فیلم تیتراژ و سایر فعالیت های آموزشی، فرهنگی و تبلیغاتی از طریق تمامی رسانه ها خواهد بود.

رئیس پشتیبانی اجتماعی محل راهور فرجا با بیان اینکه ثبت نام و بارگذاری آثار در جشنواره فقط به صورت اینترنتی امکان پذیر است گفت: لازم است متقاضیان با مراجعه به سایت tb1400.ir و تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره و سپس اقدام کنند. فایل بار کارها

حسن زاده درباره جوایز این جشنواره نیز گفت: در بخش فیلم، نفر اول تا سوم از 12 میلیون تا هشت میلیون تومان و در بخش فیلم سیار نفر اول تا سوم از چهار تا دو میلیون تومان است. نفر سوم از هشت تا چهار میلیون تومان و در این بخش، جوایز برگزیدگان از سه تا یک میلیون تومان خواهد بود. همچنین تعدادی افکت در خور تقدیر در این نمایشگاه اهدا می شود که به هر کدام سه میلیون تومان جایزه تعلق می گیرد. همچنین به تمامی برگزیدگان لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

رئیس اداره پشتیبانی جامعه راهور فرجا در پایان این نشست گفت: نتایج این جشنواره امسال اعلام می شود اما اسامی برگزیدگان تا پایان جشنواره به صورت عمومی اعلام نمی شود.

پیام پایانی

خروج از نسخه موبایل