استانی

یک هزار و ٢٧٠ صندوق اخذ رأی در شهرستان کرمانشاه آماده شد

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی کرمانشاه، محمدرضا آمویی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ستاد انتخابات شهرستان با13١٣ کمیته تشکیل شده و تا کنون ١٠ جلسه ستاد انتخابات شهرستان با ١۴٠ مصوبه و یک جلسه مشترک هیئت نظارت و هیئت اجرایی برگزار شده است.

وی با اشاره به روند اجرای مراحل پیش از برگزاری انتخابات در فرمانداری کرمانشاه افزود: اقداماتی در راستای مشارکت‌افزایی در دستور کار قرار گرفته و جلساتی با مدیرکل آموزش و پرورش، هیئت امنای مساجد، روحانیون مستقر در مساجد و مدیرکل ارشاد برگزار شده است.

فرماندار کرمانشاه تصریح کرد: میز خدمت در برخی از مساجد، تشکیل جلسات با حوزه‌های مقاومت بسیج و دهیاران خواهد بود و بر اساس شرایط دسترسی، جمعیت و پیش‌بینی‌ها در لیست شعب ادوار گذشته تغییراتی ایجاد شده و ۶٣۵ شعبه اخذ رأی برای شهرستان کرمانشاه تعیین شد.

وی با بیان اینکه شعب مستقر در مساجد به ۴۴ مورد افزایش یافته است افزود: صندوق‌های سیار نیز از ١٢ مورد به ٩ مورد کاهش یافته است و در مجموع ۶٣۵ شعبه ثابت شامل ۴٩٣ شعبه ثابت شهری و روستایی و ١۴٢ شعبه سیار شهری و روستایی برای شهرستان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

آمویی با بیان اینکه در حوزه شهرستان کرمانشاه تا کنون ١٠٨ نامزد تأیید صلاحیت شده‌اند گفت: پوشش شبکه در مکان شعب اخذ رأی توسط اعضای کمیته فناوری اطلاعات بررسی شده است و کمیته حمل و نقل خودرویی و کمیته پشتیبانی نیز در تدارک تأمین خودرو و تغذیه روز انتخابات در شهرستان کرمانشاه هستند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان کرمانشاه با اشاره به فعالیت پرتال انتخابات در شهرستان بیان کرد: کمیته اطلاع رسانی ارتباط مستمری با داوطلبان برای آگاهی آن‌ها از بایدها و نبایدهای انتخابات برقرار کرده است و با همکاری شهرداری‌های شهرستان کرمانشاه فضاسازی شهری برای ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات در دستور کار قرار دارد.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه کمیته منابع انسانی نفرات حاضر در شعب اخذ رأی را مشخص کرده است، تشریح کرد: نمایندگان فرماندار، بازرسان شعب اخذ رأی نیز به جمع این افراد اضافه خواهند شد و کمیته حقوقی و مقابله با تخلفات نیز در هر منطقه شهری یک تیم تخلفات را مستقر کرده است.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز یازدهم اسفند برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا