اقتصادی

۳ مدل خودروی الکتریکی در راه است

روزنامه تجاری نیهون کیزای وابسته به موسسه نیکی ژاپن گزارش داد که سرمایه‌گذاری مشترک گروه سونی ژاپن و هوندا موتور، سه مدل خودروی الکتریکی را تا نیمه دوم این دهه ارائه خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی، نیهون کیزای بدون ذکر منابع گزارش داد سونی هوندا موبیلیتی یک وسیله نقلیه کاربردی اسپرت را در سال ۲۰۲۷ و یک خودروی کامپکت را در سال ۲۰۲۸ یا بعد از آن به دنبال عرضه برنامه ریزی شده یک سدان در سال ۲۰۲۵ در تلاش برای رقابت با تسلا عرضه خواهد کرد.

سونی هوندا موبیلیتی در ژانویه ۲۰۲۳ اعلام کرد که فروش یک سدان را تا پایان سال ۲۰۲۵ با نام تجاری افیلا آغاز خواهد کرد و قرار است تحویل اوایل سال ۲۰۲۶ در آمریکای شمالی آغاز شود.

طبق گزارش رویترز، این جوینت ونچر در سال ۲۰۲۲ شکل گرفت و تجربه هوندا در مهندسی و ساخت وسایل نقلیه را با نرم افزار و تخصص بازی سونی ترکیب کرد تا بتواند با رقبای خودروهای برقی پیشی بگیرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به پوشش اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد می‌پردازم. با داشتن دانش عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در حوزه اقتصاد، تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا