عمومیکسب و کار ایرانیان

7 راز آموزش زبان انگلیسی به کودکان

کودکان از طریق مشاهده و مدل‌سازی یاد می‌گیرند، یعنی نمونه‌هایی را از محیط خود تقلید می‌کنند. به این ترتیب، شما بسیار بیشتر از دانش زبان به کودک خود آموزش خواهید داد – نگرش مثبت نسبت به یادگیری را در آنها ایجاد خواهید کرد. آموزش نقاشی کودکان

1.الگویی برای کودک خود باشید

وقتی فرزند شما ببیند که یادگیری چیزی است که شما با لذت انجام می دهید، متوجه می شود که این یک فعالیت مثبت است که مردم در تمام زندگی خود انجام می دهند و این فعالیت می تواند سرگرم کننده باشد و او را به والدین خود نزدیکتر کند که این نهایت کار است. خواسته هر کودک

اگر فرزند شما نگرش مثبتی نسبت به یادگیری در سنین پایین اتخاذ کند، آن را در طول زندگی خود پرورش خواهد داد و این بدان معنی است که شما مشکلی را که بیشتر والدین با آن روبرو هستند نخواهید داشت. شما مجبور نخواهید بود فرزندتان را مجبور به مطالعه کنید، زیرا او عادت های کاری خوبی پیدا می کند و مسئولیت یادگیری را از سنین پایین ایجاد می کند. بهترین برنامه آموزش زبان

  1. بازی ها را به زبان خارجی انجام دهید:

هنگامی که آنها کوچک هستند، کودکان به طور خودجوش در مورد دنیای اطراف خود – از طریق فعالیت های روزمره – یاد می گیرند. با این حال، یکی از بهترین و کارآمدترین اشکال یادگیری از طریق فعالیت مورد علاقه آنها – بازی است.

یادگیری از طریق بازی یک روش اثبات شده برای کسب یک زبان خارجی است. به عنوان مثال، بازی مخفی کاری با کودکان می تواند راه بسیار خوبی برای آموزش شمارش به آن زبان باشد. همچنین استفاده از فناوری آموزشی نتایج بسیار خوبی در یادگیری زبان های خارجی در سنین پایین می دهد.

شما می توانید تعدادی بازی یا برنامه جالب را به صورت آنلاین پیدا کنید، مانند پازل های تعاملی که می تواند به کودک شما کمک کند تا نام رنگ ها، حیوانات و اشکال را به زبان های مختلف یاد بگیرد. به این ترتیب کودک به غیر از اقتباس از کلمات یک زبان خارجی، به طور همزمان دانش مهم دیگری در مورد جهان به دست می آورد.

  1. کارتون و نمایش های کودکانه را به زبان خارجی پخش کنید:

هنگام یادگیری یک زبان خارجی، باید موارد زیر را در نظر بگیرید – تفاوت زیادی بین قرار گرفتن در معرض زبان و یادگیری زبان وجود دارد.

معمولاً وقتی صحبت از یادگیری زبان می‌شود، منظور یادگیری قواعد گرامری، حفظ کردن لغات و تمرین‌ها است. با این حال، مهمترین چیز برای کودکان خردسال، قرار گرفتن در معرض صداها، ریتم و آهنگ یک زبان است. و یکی از بهترین راه ها پخش کارتون و نمایش های کودکانه است.

در سنین پایین، کودکان با گوش دادن، تکرار و تداعی کلمات با اعمال خاصی به گفتار مسلط می شوند. به همین دلیل است که بسیاری از کودکان به سادگی با تماشای کارتون به آن زبان قادر به تسلط بر یک زبان خارجی هستند.

همچنین بسیاری از کارتون ها و برنامه های تلویزیونی به طور خاص برای یادگیری زبان طراحی شده اند که در آن کودکان از طریق ماجراجویی های قهرمانان کارتونی با معنی و تلفظ کلمات آشنا می شوند.

قرار گرفتن در معرض یک زبان خارجی از سنین پایین تأثیر بسیار خوبی بر فرزند شما دارد. این باعث می شود که تلفظ آنها مشابه یا غیر قابل تشخیص از تلفظ یک زبان مادری باشد.

به سادگی، کودکان مقلدهای بسیار خوبی هستند و بر خلاف دانش آموزان بزرگتر که تقریباً همیشه لهجه مادری خود را حفظ می کنند، در سنین پایین چیزهای جدید از جمله تلفظ را به راحتی اتخاذ می کنند.

  1. آواز خواندن به زبان خارجی:

کودکان آهنگ ها را دوست دارند و ملودی به آنها کمک می کند تا تعدادی از کلمات را به خاطر بسپارند، به همین دلیل است که آهنگ ها یک تکنیک حفظ و یادگیری عالی هستند. خواندن آهنگ به زبان مقصد یک راه عالی و کارآمد برای کمک به تسلط فرزندتان بر زبان خارجی است، اما همچنین فرصتی عالی برای گذراندن مدتی با هم و سرگرمی است. آهنگ‌های کودکانه‌ای را که ممکن است فرزندتان دوست داشته باشد را در YouTube پیدا کنید و از خواندن آن نترسید. قبل از اینکه متوجه شوید، فرزندتان آهنگ را از صمیم قلب یاد خواهد گرفت.

  1. کتاب به زبان خارجی بخوانید:

تعدادی کتاب تخصصی برای یادگیری زبان های مختلف از سنین پایین در کتابفروشی ها پیدا خواهید کرد. با کمک شما در خواندن، نوشتن و معنی کلمات، کودک شما به زودی بر معنی و تلفظ کلمات خارجی تسلط پیدا می کند. شما همچنین می توانید داستان های ساده قبل از خواب را به زبان خارجی بخوانید.

چنین داستان هایی معمولاً حاوی عبارات رایج هستند، بنابراین کودک به راحتی آنها را حفظ می کند.

  1. یک زبان خارجی را در فعالیت های روزانه خود بگنجانید:

در اوایل کودکی، کودکان همه چیز را مانند اسفنج جذب می کنند، بنابراین برای یادگیری نیازی به کمک خاصی ندارید. به سادگی، به پارک، فروشگاه یا اتاق بازی بروید و ابتدا اشیاء، اشکال و رنگ هایی را که با آنها روبرو می شوید به زبان مادری خود و سپس به زبان مقصد نام ببرید، یک بازی انجام دهید. این بهترین راه برای کودک برای یادگیری لغات زبان مقصد است، زیرا آنها آنها را با اشیاء و پدیده های اطراف خود مرتبط می کنند و در نتیجه می توانند در صورت لزوم از آنها استفاده کنند.

به این ترتیب کودک علاوه بر زبان خارجی، ناخودآگاه زبان مادری خود را نیز از طریق بازی تقویت می کند.

  1. یک زبان خارجی را به صورت آنلاین یاد بگیرید:

اگر فرزند شما در مدرسه زبان دومی دارد، استفاده از زبانی دیگر به روشی کمتر رسمی، حواس پرتی از کلاس ها و یک استراتژی یادگیری مطلوب و مؤثر است. یادگیری یک زبان خارجی به صورت آنلاین نه تنها سرگرم کننده و اغلب رایگان است، بلکه یک راه خوب برای فرزند شما برای پیشرفت بیشتر مهارت های زبانی خود است.

نکته جالب در مورد یادگیری یک زبان خارجی به صورت آنلاین این است که کاملاً با سبک زندگی کودکان مطابقت دارد: درس ها کوتاه هستند و شامل تست می شوند و کودکان می توانند این تست ها را در تلفن خود در هر جایی و بین فعالیت های دیگر حل کنند. این سایت‌ها و برنامه‌ها مملو از فعالیت‌های جذاب و سرگرم‌کننده برای بچه‌ها هستند که بسیار بهتر از کلاس‌های سنتی توجه فرزندتان را به خود جلب می‌کنند.

فراگیری زبان دوم افق دید ما را گسترش می دهد، ما را با فرهنگ های دیگر آشنا می کند و ابزاری ارزشمند در شکل گیری شخصیت و زندگی حرفه ای ما است. والدین مانند مدرسه نقش مهمی در این فرآیند دارند. امیدواریم نکات این متن به شما کمک کند تا زبان خارجی را با کودک خود بیشتر مرتبط کنید.

دکمه بازگشت به بالا