استانی

ارائه یک بودجه منسجم به دولت تا پایان دی‌ماه/ اصلاح بودجه با استفاده از نظام درآمد- هزینه

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد؛

ارائه یک بودجه منسجم به دولت تا پایان دی‌ماه  اصلاح بودجه با استفاده از نظام درآمد- هزینه

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تأکید بر ضرورت تنظیم یک بودجه منسجم و کارشناسی دقیق برای ارائه به دولت تا پایان دی‌ماه، گفت: با استفاده از نظام درآمد- هزینه، می‌توان نظام بودجه‌ریزی کشور را متناسب با شرایط استانی و منطقه‌ای بهبود بخشید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا از سازمان برنامه و بودجه، ششمین جلسه بررسی بخش تفصیلی بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور با حضور «داود منظور» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاونان و رؤسای امور سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد.

گزارش «برنامه زمان‌بندی تدوین بخش دوم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳» از سوی امور هماهنگی و تلفیق بودجه، گزارش «برنامه تنظیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در بخش اعتبارات هزینه‌ای استانی» از سوی امور برنامه و بودجه استان‌ها و گزارش «اهم تکالیف سازمان برنامه و بودجه کشور در برنامه هفتم توسعه» از سوی معاونت امور برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه در این جلسه ارائه شد.

منظور در این نشست با تأکید بر ضرورت تنظیم یک بودجه منسجم و کارشناسی دقیق برای ارائه به دولت تا پایان دی‌ماه، گفت: مطابق زمان‌بندی در نظر گرفته شده، نظرات دستگاه‌ها را دریافت کنید و اعتبارات مورد نیاز برای انجام تکالیفشان را در نظر بگیرید.

وی با اشاره به تکلیف سازمان برنامه و بودجه در برنامه هفتم توسعه مبنی بر طراحی و استقرار نظام نوین درآمد- هزینه استان‌ها، بیان کرد: طراحی و استقرار این نظام، حرکت به سمت عدم تمرکز بودجه‌ای در استان‌هاست و باعث افزایش میزان مشارکت استان‌ها در تأمین درآمد‌ها می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور افزود: با استفاده از این نظام درآمد- هزینه، می‌توان نظام بودجه‌ریزی کشور را متناسب با شرایط استانی و منطقه‌ای بهبود بخشید.

منظور با تأکید بر ضرورت انضباط مالی دولت، درباره بدهی‌های دولت، بیان کرد: بر اساس مصوبه برنامه هفتم توسعه، صرفاً بدهی‌هایی به عنوان بدهی دولت به رسمیت شناخته می‌شوند که دارای شناسه یکتا از وزارت امور اقتصادی و دارایی باشند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه خواستار ارائه جمع‌بندی تکالیف این سازمان در برنامه هفتم توسعه به همه امور تخصصی سازمان برنامه و بودجه شد و گفت: ضرورت دارد همه امور سازمان به تکالیف قانونی خود در برنامه هفتم توسعه، توجه لازم را داشته باشند.

بر اساس این گزارش، در این نشست معاونان و رؤسای امور سازمان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

دکمه بازگشت به بالا