استانی

هامون با ۷۴۵ اثر ثبت ملی پیشانی شهرهای گردشگری شمال سیستان و بلوچستان

روابط عمومی/سیستان و بلوچستان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هامون گفت: این شهرستان با دارا بودن ۷۴۵ اثر ثبت ملی پیشانی شهرهای گردشگری شمال سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود.

میثم شهرکی شمالی در گفت‌وگو با روابط عمومی، اظهار کرد: از برگزاری جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی در هامون خبر داد و بیان کرد: به منظور ساماندهی خدمات سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ اولین جلسه این ستاد با حضور اعضا برگزار و دستگاه‌های متولی و عضو نیز هر کدام مکلف به انجام ماموریت‌های محوله و تدارک شرایط لازم برای میزبانی خوب از مسافران نوروزی شدند.

وی افزود: هامون پیشانی شهرهای گردشگری شمال سیستان و بلوچستان بوده به طوری که در سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار گردشگر از این شهرستان دیدن کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هامون با اشاره به اینکه این شهرستان دارای ۷۴۵ اثر ملی و بیش از ۱۲۰ اثر شناسایی شده و در حال ثبت است، تاکید کرد: شهر سوخته، کوه خواجه، دریاچه هامون، قلعه رستم، آس بادها و سکوهه جزو بیشترین نقاط گردشگر پذیر هامون محسوب می‌شوند.

به گفته وی، در این جلسه مقرر شد تا در ۲ پایگاه شهر سوخته و کوه خواجه سیاه چادرها و غرفه‌های عرضه و فروش صنایع دستی و پخت غذاهای محلی جانمایی و فعال شده و از مسافران نوروزی به بهترین نحو پذیرایی کنیم.

شهرکی شمالی تصریح کرد: همچین مصوب شد تا هلال احمر در چهار نقطه و اورژانس در پنج نقطه تیم‌های امداد و نجات و درمان را مستقر تا در حوادث احتمالی در سریعترین زمان ممکن به مسافران و گردشگران خدمات رسانی کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا