بین المللی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: ترجیح می‌دهیم درگیری با حزب‌الله را از راه سیاسی پایان دهیم

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تأکید کرد این رژیم حل و فصل سیاسی را در درگیری با حزب‌الله ترجیح می‌دهد اما تا زمان تضمین بازگشت امن ساکنان شمال سرزمین‌های اشغالی به منازلشان درگیری را متوقف نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی، یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با سباستین لوکورنو، وزیر دفاع فرانسه گفت: حتی اگر حزب‌الله لبنان جنگ را متوقف کند ما جنگ را متوقف نخواهیم کرد. ما تا زمان تضمین بازگشت امن ساکنان شمال به منازلشان درگیری را متوقف نمی‌کنیم.

گالانت از لوکورنو به دلیل «پایبندی فرانسه به تلاش برای تغییر وضعیت امنیتی در جنوب لبنان و تلاش برای خارج کردن حزب‌الله از مرزها» قدردانی کرد.

وی گفت: فرانسه نقش مهمی در تمایل بین‌المللی برای ثبات وضعیت امنیتی در مرزهای شمالی و در چارچوب تلاش سیاسی با رهبری آمریکا دارد. اسرائیل ترجیح می‌دهد درگیری با حزب‌الله را با حل و فصل سیاسی پایان دهد. با این حال ما آماده تحقق امنیت برای بازگشت ساکنان هستیم اما از ابزارهای نظامی هم استفاده می‌کنیم. جنگ در شمال برای اسرائیل دشوار است اما برای حزب‌الله و لبنان ویرانگر است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا