عمومی

۴ کتیبه بزرگ مناسبتی در صحن های حرم مطهر رضوی نصب شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، به مناسبت فرارسیدن بیستم جمادی الثانی سالروز ولادت باسعادت یاس نبوی حضرت زهرا(س)، بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) توسط خادمان این آستان مقدس با اتخاذ تمهیدات ویژه آماده میزبانی از خیل پرشور زائرین و مجاورینی است که برای شرکت در جشن‌ها و مراسم این عید مبارک به حرم مطهر مشرف می‌شوند.

نصب کتیبه‌های مناسبتی

در این راستا، ۴ کتیبه بزرگ مناسبتی بر بلندای ایوان‌های صحن‌های آزادی، انقلاب اسلامی، گوهرشاد و جمهوری اسلامی نصب شده و پرچم‌های رنگی نیز در صحن پیامبر اعظم(ص) به اهتزاز درآمده است.

همچنین کتیبه‌های دیواری «عید مبارک» نصب شده در صحن‌های مختلف همچون انقلاب، آزادی، غدیر، قدس، کوثر و…، شادباش‌گوی این میلاد فرخنده است.

همزمان با شب میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س)، ریسه‌های رنگی در گوشه و کنار آستان جانان روشن می‌شود و حال و هوای این عید خجسته را در نظر محبان شمس الشموس(ع) در حرم مطهر دوچندان خواهد کرد.

گل‌آرایی با گل‌های اهدایی

گل‌آرایی صحن و سرای رضوی به مناسبت ولادت پربرکت اُم ابیها حضرت زهرا(س) نیز با استفاده از ۱۴ هزار شاخه گل نرگس اهدایی از سوی ناذران گل و گیاه از شهر بهبهان و همچنین حدود ۲۰ هزار بوته و شاخه گل فصلی دیگر، در حال انجام است.

چیدمان این گل‌های تازه و رنگارنگ در نقاطی همچون روضه منوره، پنجره فولاد صحن گوهرشاد، جایگاه برگزاری مراسم در رواق امام خمینی(ره)، ورودی‌ها، آبنماها، دفاتر خدمت‌رسان و… زیبایی حریم امن رضوی را در نظر مشتاقانی که برای عرض تبریک و شادباش به ساحت حضرت رضا(ع) به این بارگاه قدسی مشرف می‌شوند، چند برابر می‌کند.

پذیرایی با توزیع چای و متبرکات

چایخانه‌های دائمی حضرت رضا(ع) در صحن‌های کوثر، غدیر، امام حسن مجتبی(ع) و باغ رضوان نیز با همکاری موکب‌های خدمت‌رسان و خادمیاران رضوی با توزیع چای و سایر اقلام متبرک پذیرای زائرین دور و نزدیک در ایام میلاد دخت نبی اکرم(س) در این قطعه بهشتی هستند.

همچنین به این مناسبت، یک موکب خدمت‌رسان در باب الکاظم(ع) مستقر شده و با توزیع غذای گرم و میان وعده پذیرای ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) است.

آمادگی کامل بخش‌های خدمت‌رسان

همچنین با توجه به میزان حضور خیل شیفتگان امام مهربانی‌ها(ع) در شب و روز میلاد، در حوزه‌های فرش‌آرایی، تنظیف و تهیه و توزیع اقلام مصرفی مورد نیاز همچون مُهر نماز، لیوان یک‌بار مصرف و… پیش‌بینی‌های لازم در این آستان مقدس اتخاذ شده است.

سایر دفاتر و بخش‌های خدمت‌رسان نیز همچون دفاتر پیداشدگان و خدمات مادر و کودک، دفاتر امانات، پایگاه‌های فوریت پزشکی، بخش‌های امداد و صندلی چرخدار و زائربرهای برقی حرم مطهر رضوی نیز آماده خدمت‌رسانی شبانه‌روزی به زائرین و مجاورین در این ایام است.

دکمه بازگشت به بالا