عمومیکسب و کار ایرانیان

چند ترفند خلاقانه در طراحی دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دفتر اداری اداره و مدیریت با شرکت طراحی داخلی مهران طاهری

یکی از مهمترین بخش های هر فضای اداری، اتاقی است که به عنوان دفتر اداری عمل می کند. زیباتر از هر جای دیگری است. ویژگی مهمی که باید در هر طراحی داخلی اداری اجرا شود، نوع صندلی و میزی است که مدیر یا سرپرست روی آن قرار می گیرد زیرا نوع و رنگ مبلمان اداری در هر مکان اداری بسیار مهم است.

وجود یک کتابخانه کوچک در دفتر کار متصل به محیط کار فضای اداری می تواند زیبایی و کارایی دفتر را دو چندان کند و فضایی شیک به دفتر ببخشد. وجود گل های طبیعی در اتاق، فضای اتاق را تغییر می دهد و حس آرامش را در روح مشتری القا می کند. نکته مهم در طراحی فضای اداری یک دفتر، نورپردازی اتاق است که لازم است نوع نورپردازی آن به گونه ای باشد که دفتر مدیر را از حالت رسمی و در عین حال خارج نکند. زمان رسمی و رسمی باشد.

طراحی داخلی اداری برای دفاتر کوچک

در فضاهای اداری که ردپای کوچکی دارند، از کابینت و قفسه های دیواری بهتر از هر چیز دیگری برای چیدمان وسایل استفاده می شود زیرا از به هم ریختگی فضای اداری جلوگیری می کند. نورپردازی نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی اداری برای دفاتر کوچک دارد به طوری که نورپردازی درخشان می تواند فضا را برای کارمندان به گونه ای طراحی کند که در روحیه آنها تاثیر مثبت داشته باشد و فضا را بزرگتر از آنچه هست جلوه دهد.

اگر به دنبال یک دفتر کار مجلل و شیک هستید، بدون شک انتخاب صندلی ها و میزهای شیک در طراحی داخلی دفتر کار تاثیر بسزایی خواهد داشت.برای جذاب شدن فضای اداری از گل های طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید، تابلوهای نقاشی زیبا را بر روی آن نصب کنید. دیوار، و مثبت به نظر می رسد.

در طراحی داخلی اداری، رنگ آمیزی اداری در بزرگتر شدن فضا بسیار موثر است، به طوری که استفاده از رنگ های روشن آن را بزرگتر نشان می دهد و رنگ های تیره مانند قهوه ای رنج، فضا را به طور کلی کوچکتر نشان می دهد وقتی صحبت از طراحی داخلی ساختمان اداری می شود. تمام جوانب کار باید به گونه ای در نظر گرفته شود که بتواند از خشکی و کدری فضا بکاهد.

چیدمان وسایل برای زیبایی دکوراسیون داخلی مسکونی

نحوه چیدمان نیز بخش مهمی از طراحی داخلی مسکونی است، استفاده از وسایل جفت می تواند نظم و ترتیب بیشتری به دکوراسیون بدهد اما در عین حال بهره گیری از عناصری که متقارن با یکدیگر نیستند نیز می تواند محیط را متفاوت از سبک های روتین جلوه دهد. انتخاب میان این دو به سلیقه شما بستگی دارد.

نکاتی مهم در خصوص دکوراسیون داخلی مسکونی

در بخش پایانی نکاتی مهم در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی را مطرح می کنیم:

  1. بخش ورودی مسکونی را از دیگر بخش ها تفکیک کنید، این تفکیک می تواند توسط عناصر مختلف یا با استفاده از دیوارهای جداکننده صورت پذیرد.
  2. از رنگ های شاد و گرم برای دیزاین محیط بهره بگیرید.

در این مقاله با ایده های خلاقانه در طراحی داخلی مسکونی آشنا خواهید شد و می توانید بهترین تاثیر مبلمان را در طراحی داخلی مسکونی مسکونی خود ایجاد کنید.

ایده های خلاقانه در طراحی داخلی مسکونی

امروزه طراحی داخلی مسکونی از اولویت های منازل مسکونی جدید می باشد. البته این یک ویژگی و احساس نیاز مثبت است. شما نیز اگر هنوز اقدام به ساخت مسکونی و چینش لوازم آن نکرده اید، بهتر است، اطلاعات بیش تر در ارتباط با طراحی داخلی مسکونی را در ادامه مطلب مطالعه نمایید.

طراحی داخلی مسکونی و اهمیت آن 

طراحی داخلی مسکونی که عبارت است از چیدمان اجزای محیط به منظور افزایش بهره وری فضا، زیبایی و چشم اندازه مناسب، صرفه جویی در منابع و از همه مهم تر بهبود روحیه فردی اعضای محیط مورد نظر که هدف اصلی در طراحی داخلی مسکونی به واقع همین موضوع است. یکی از دلایل تغییر و به روز رسانی دکوراسیون داخلی مسکونی ایجاد حس امنیت و آرامش و زیبایی در مسکونی است.

بی شک همه ی افراد به دنبال این چنین حسی هستند. البته شما با طراحی داخلی مسکونی علاوه بر ایجاد این حس آرامش و انرژی مثبت در فضا و افراد مسکونی، می توانید کارایی فضای محیط زندگی تان را افزایش داده و از کم ترین فضای زندگی خود بیش ترین استفاده را ببرید. یک دکوراسیون داخلی خوب می تواند حس تحرک و جریان زندگی را به انسان ببخشاید.

ایده های خلاق در طراحی داخلی مسکونی

یکی از شیوه های عالی در طراحی داخلی مسکونی استفاده از ایده های خلاقانه در طراحی داخلی است. ایده های خلاق علاوه بر این که یک طرح منحصر به فرد را به وجود می آورد، می تواند به کاهش هزینه های شما در طراحی دکوراسیون داخلی کمک شایانی بکند. برای مثال اضافه کردن گیاهان آپارتمانی به طراحی داخلی مسکونی علاوه بر این که به زیبایی بصری مسکونی می افزاید، به سلامت و شادابی اعضای مسکونی نیز کمک فراوانی می کند.

اشیاء طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی نقش بسیار پر رنگ و مثبتی دارند. سعی کنید به قدر مناسب از چنین طراحی هایی استفاده کنید. راه دیگر برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از لوازم قدیمی مسکونی است. شاید فکر کنید وقت آن رسیده که این لوازم را دور بریزید، اما به واقع چنین نیست. شما می توانید از ساده ترین ابزار زیباترین مسکونی را بسازید.

نقش مبلمان مسکونی در طراحی دکوراسیون داخلی

در چیدمان های جدید و طراحی داخلی مسکونی معمولاً از مبلمان ال مانند استفاده می کنند. این نوع چینش زیبایی محیط را چند برابر می کند. البته این را نیز باید در نظر گرفت که در هر مکانی نمی شود، از مبلمان ال استفاده کرد. برای مثال در فضای منازل کوچک مبلمان ال شکل، اصلاً کارایی ندارد و فضای کوچک شما را کوچک تر از سابق نشان می دهد.

بر عکس بهتر است در این نوع محیط ها از مبلمان های راحتی و ساده استفاده کنید تا ظاهر مسکونیتان شلوغ و در هم ریخته به نظر نیاید. البته بهتر است رنگ مبلمانتان را نیز از رنگ های روشن انتخاب کنید که فضا بزرگ تر به نظر برسد.

 طراحی و دکوراسیون مغازه

طراحی و دکوراسیون مغازه دو واژه و عبارت متفاوت از هم هستند. در واقع دکوراسیون مغازه با طراحی مغازه متفاوت است اما در یک بستر بکار برده می‌شوند. طراحی داخلی ‌مغازه فراتر از دکوراسیون آن می باشد. جهت طراحی مغازه توجه به تمامی المان هایی که در معماری به کار برده می‌شود از ضروریات است. دکوراسیون بخشی از طراحی مغازه می‌باشد که معمولاً جز کارهای پایانی نیست.

 آنچه در ترکیب طراحی و دکوراسیون نقش مهمی را ایفا می کند توجه به یکپارچه دیدن این دو مفهوم است. هنگامی که یک دکوراتیو طراحی را آغاز می‌کند باید با توجه به تمامی جوانب طرح مورد نظر را برای اجرایی نمودن یک دکوراسیون ایده آل آماده کرد. در واقع طراحی مغازه تا به اتمام رسیدن و تبدیل شدن به یک دکوراسیون ایده آل، یک فرآیند مهندسی است که برای زیباتر شدن این فعالیت می بایستی آن را به کارشناسان این بخش سپرد.

طراحی داخلی اداری و هم مانند مغازه در راستای بالا بردن میزان فروش و جذب مشتری نقش اساسی دارد.در طراحی داخلی مغازه رنگبندی، متریال مورد استفاده و چیدمان کالاها نقش مهمی دارد

طراحی داخلی مغازه و نکات اساسی در آن

همه کسانی که دارای فروشگاه هستند و یا در مغازه ای مشغول به کار هستند از این موضوع اطلاع دارند که طراحی داخلی مغازه در تحت تأثیر قرار دادن مشتریان نقش مهمی را ایفا می کند. مشتری در نگاه اول تحت تأثیر چیدمان و ظاهر فروشگاه قرار گرفته و سپس به دنبال جنس محصولات و همچنین کالاهای مورد نیاز خود می گردد. فروشندگانی که بتوانند دکوراسیون داخلی فروشگاه را به گونه ای زیبا و جذاب طراحی کنند در فروش بیشتر و جذب مشتریان فراوان به موفقیت خواهند رسید.

طراحی داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی و طراحی اداری یکی از اصول مهم در فروش است. هنگامی که مشتری در میان مغازه های مختلف به دنبال جنس مورد نظر خود به این سو و آن سو می رود و در جستجوی بهترین فروشگاه برای وارد شدن و خرید کردن است، جنبه ظاهری فروشگاه و چیدمان محصولات در تصمیم گیری او برای خرید تأثیر مستقیم دارد. طراحی داخلی مغازه موجب ترغیب مشتری جهت خرید و حتی بررسی اجناس و کالاهایی می شود که مشتری تصمیم خرید آنها را نداشته است.

در کنار طراحی داخلی مغازه برخورد و رفتار فروشنده نقش مهمی دارد. یک فروشگاه قسمت های مختلفی را برای چیدمان و طراحی دارد که همه آنها باید بر اساس روانشناسی مشتری و اصول فروش انجام شود. طراحی ویترین های داخل و خارج مغازه، تابلو و نمای خارجی فروشگاه، چیدمان محصولات، دکور داخلی، نحوه قفسه بندی و استفاده از نورپردازی و رنگ انتخابی برای طراحی از جمله اقدامات لازم برای طراحی داخلی مغازه در راستای جلب توجه مشتریان است.

دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی ویترین اداری یکی از مهمترین و اصلی‌ ترین اقدامات در زیباسازی و جذابیت فروشگاه است. هنگامی که برای طراحی ویترین ها برنامه ریزی می کنید باید این موضوع را در نظر بگیرید که کالاها و محصولات موجود در ویترین چگونه در کنار هم چیده شوند و یا از چه محصولاتی داخل ویترین استفاده شود که مشتری را جذب نماید.

با کسب تجربه در این زمینه می ‌توانید حدس بزنید که مشتریان به دنبال چه نوع محصولاتی هستند و کالاهای پرطرفدار را برای قرار دادن در ویترین شناسایی می کنید. بهتر است چیدمان ویترین ها را چند وقت یکبار عوض کنید. در داخل مغازه نیز از مواد اولیه مناسب برای طراحی داخلی مغازه در قسمت دیوارها، سقف و کف پوش و همینطور چراغ های تزئینی استفاده کنید.

اگر محصولات شما به گونه ای هستند که برای نمایش بیشتر و ایجاد نظم در چیدمان باید در قفسه قرار گیرند، برای قفسه بندی فروشگاه از مواد سبک و در عین حال زیبا استفاده کنید. طراحی مناسب قفسه کالا به بهینه سازی فضا و دادن نظم و ترتیب به کالاها کمک زیادی می ‌کند. به خاطر داشته باشید رنگبندی وسایل و متریال استفاده شده در طراحی داخلی مغازه باید هماهنگ با هم انتخاب شوند.

 نورپردازی در کنار دکوراسیون و طراحی داخلی اداری با مهران طاهری

 برای  اجرای دکوراسیون داخلی مغازه از ایده های جدید و خلاقانه استفاده کنید. تلاش کنید این ایده ها و طراحی مورد نظر شما به گونه ای باشد که به فروشگاه های همانند و هم صنف شباهت نداشته باشد. وجود تمایز بین فروشگاه شما و فروشگاه همکاران به پرستیژ کاری شما افزوده و مشتریان را مایل به دیدن اجناس و خرید از شما می سازد.

به علت کمبود فضای مغازه، بهتر است طراحی داخلی مغازه به گونه ای انجام شود که از فضای موجود استفاده بهینه به عمل آید. سعی کنید با در نظر گرفتن زمینه فعالیتتان رنگ بندی دکور، دیوارها، سقف و کف فروشگاه زیبا و هماهنگ طراحی شود. استفاده از نورپردازی برای زیبا شدن فروشگاه بسیار حائز اهمیت است.

هنگامی که از چراغ های تزئینی و یا منابع نور مناسب و خوش رنگ در فروشگاه استفاده کنید با تابش نور ملایم بر کالاها و اجناس، موجب می شود که کالاها بیشتر به چشم آمده و دارای جلوه و جذابیت بیشتری در نگاه مشتری باشد.

دکمه بازگشت به بالا