عمومیکسب و کار ایرانیان

سوالات سپاه برای استخدام با جواب

سوالات مصاحبه استخدامی دانشگاه امام حسین 99 – 1400

سوالات مصاحبه استخدامی دانشگاه امام حسین در سال 99 – 1400 را در این مقاله بررسی می نماییم. به طور معمول پذیرش دانشگاه امام حسین (ع) از طریق آزمون های داخلی سپاه و مصاحبه حضوری انجام می شود. پس از برگزاری آزمون های داخلی سپاه، افرادی که حد نصاب نمرات را کسب کرده باشند از طریق دانشگاه دعوت به مصاحبه می شوند. برای اطلاع از شرایط مصاحبه و سوالات مصاحبه استخدامی امام حسین، با این مقاله همراه باشید.

سوالات استخدامی سپاه و دانشگاه امام حسین منبع اطلاعاتی مناسبی برای داوطلبان است که با نحوه و سوالات آشنا شده و در مصاحبه استخدامی تایید شوند. مصاحبه استخدامی شامل عناوین و موضوعات متعدد می باشد. با توجه به اینکه دانشگاه امام حسین، دانشگاهی با پایه مذهبی و زیر نظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می کند، پرسش سوالات با موضوع قرآن، مذهب و انقلاب و اعتقادات شخصی مربوط به کشور، حکومت اسلامی و ولایت فقیه، زندگی شخصی و خانوادگی و … از داوطلب را در نظر داشته باشید.

نحوه پاسخگویی به سوالات، نوع پوشش و نحوه ورود به جلسه مصاحبه دانشگاه امام حسین از اهمیت بسیاری برخوردار است. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان تظاهر نکنید و اطلاعات دروغ و نادرست ندهید. زیرا در طول مصاحبه سوالاتی از شما پرسیده می شود که به هم مرتبط بوده و ممکن است پاسخ یک سوال نقض کننده پاسخ سوال دیگر باشد. در نتیجه برملا کننده اطلاعات نادرست خواهد بود. علاوه بر مصاحبه و گزینش و معاینات پزشکی و تست ورزشی ، تحقیقات محلی نیز توسط دانشگاه امام حسین سپاه پاسداران انجام می شود.

سوالات پرتکرار مصاحبه با جواب pdf |سوالات عقیدتی سیاسی با جواب pdf

تجربیات مصاحبه دانشگاه امام حسین

برای آشنایی بیشتر داوطلب ها با شرایط مصاحبه استخدامی، تجربیات مصاحبه استخدامی دانشگاه امام حسین رو در این مقاله جمع آوری کردیم. بعد از مطالعه تجربه های بقیه، می تونین در صورتی که علاقه داشتید، از تجربیات خودتون هم برای ما بنویسید تا این پست آپدیت بشه:)

1

من از طرف گزینش رفتم سپاه کل استان برای امتحان قرآن . دیدم بچه های زیادی اونجا هستن و تو نوبت اند منم نوبت گرفتم برای امتحان قرائت قرآن .بعد از چند ساعت نوبت منم رسید رفتم تو اتاق سلام و احوال پرسی کردم. بعد در قرآن را باز کرد و گفت بخوانید منم شروع کردم چند آیه رو که خوندم که خیلی هم خوب بود. سرگرد ک اونجا بودند فرمودند که این کتاب( آموزش قرآن) رو بگیر و برو دوشنبه هفته بعد بیا

منم رفتم و بعد از چند با دوره کردن کتاب رفتم اونجا این بار خیلی بهتر از قبل خوندم و شکر خدا قبول شدم و به شهرستان اومدم و برگه سو پیشینه رو بردم گزینش و تحویل دادم. اونا هم گفتن که هفته بعد برو سپاه استان اونجا چندتا مصاحبه کتبی و شفاهی داری. منم خداحافظی کردم .و هفته بعد رفتم سپاه استان. اونجا اول یک مصاحبه کتبی گرفتن که هر کس نمره اش کم بود رد میشد. من نمره ی خوبی گرفتم و قبول شدم بعد از اونجا یه مصاحبه که در مورد خودم و رفتارم تو محیط و….خانواده بود پرسید و گفت برو خدانگهدار.

منم اومدم خونه و منتظر شدم که بیان تحقیقات محلی. بعد از حدود 25 روز اومدن تحقیقات که از دوست و آشنا و همسایه و پایگاه بسیج و مدرسه فامیل و…. پرس و جو کردن که فکر کنم از صبح تا نزدیک های ظهر طول کشید. و رفتن و گفتن اگه بعد از بررسی قبول شدی باهات تماس میگیرم و این مدارک رو جهت تشکیل پرونده نهایی بیار. منم خیلی استرس داشتم. بعد از دو روز بعد از ظهر ساعت 5 تماس گرفتن و گفتن قبول شدی و مدارک رو بیار صبح . منم خیلی خوشحال شدم. و صبح ساعت 9 مراجعه کردم مدارک رو تحویل دادم چند تا فرم و…بود که امضا کردم و دفترچه معاینات رو مهر کرون دادن بهم و گفتن برو بیمارستان امام حسین(ع) و معاینات رو شروع کن .

2

سلام بچه ها نگران نباشید پیامک برا همتون میاد یکم سرشون شلوغه.

بچه ها سطح آزمون سخته و سوالات درس های تخصصی خیلی خیلی در قبولی تاثیر داره و البته از درس هایی مثل شیمی و فیزیک و زیست و دیفرانسیل و… سوالات بیشتری میاد.

در مورد تجربیات مصاحبه براتون بگم.

بنده ساعت 8 صبح رفتم گزینش و حدود 10 نفر بودیم اسم منو خوندن و رفتم تو اتاق مصاحبه. بعد از سلام و احوال پرسی و معرفی کامل خودم و خانواده ام شروع کرد به سوال کردن در مورد دین و اجتماعی و سیاسی و اخبار روز و جهان و …..که مثلا در مورد دین پرسید اصول دین رو بگو و معاد رو توضیح بده. در مورد مسائل سیاسی گفت وظایف شورای نگهبان رو بگو و اعضا شو نام ببر. اخبار روز هم میپرسه بستگی به خبر اون روزا داره. بعد از حدود 2/30 مصاحبه تموم شد و گفت که قبولی و دو قطعه عکس ازم گرفتن و دوتا برگه بهم دادن یکی برای امتحان قرآن تخصصی که چند روز دیگه باید میرفتم و دیگری نامه برای آوردن سوء پیشینه از آگاهی.

تا طولانی نشه تجربیات در مراحل بعد گفته میشه.

3

مصاحبه اولیه که چیزای کلی مثل معرفی خودت و خونوادات. انگیزت. رشتت و کلا چیزای که لازم نیست واسشون هیچی بخونی چون همه چیزش شخصیه. میمونه مصاحبه تخصصی که 3ساعت طول میکشه و از هرچی دلت بخواد سوال میکنه از تحولات خارج از کشور و داخل کشور گرفته تا دوران قبل اسلام بعد اسلام و احکامو…

پزشکیم که دندون،بینایی سنجی،شنوایی سنجی،چشم،یه دکتر لختت میکنه و بدنتو چک میکنه مثل کمرت شکمت پاهات گوشت چشمت ضربان قلبت دوباره دندونات.نوار قلب.روانشناسی.روانپزشکی.آزمایشات کلی که از خون و ادرار هستو همه چیزت چک میشه مثل اعتیاد،ایدز،سل،کم خونی و فشارو…عکس از قفسه سینه و کمر.

امیدوارم بتونم با تجربیاتی که بدست آوردم کمکتون کنم…

لطفا برام دعا کنید قبول شم ممنون از همگی…

4

سلام داداش در مورد احکام ،خودت ، خانواده ات ، بستگان، در مورد اتفاقات سیاسی روز کشور، مشکلات کشور،اسم وزیر وزرا، نظرت در مورد رییس جمهور ، ولایت فقیه چیست، اصلاح طلبان، اصولگرا، مجلس شورا اسلامی، مجلس خبرگان(مثل تعدادشان یا وظایفشون )، افراد سیاسی کشور ، سوریه، لبنان، فلسطین، آمریکا حمله میکنه؟(مثلا میگی نه میگه چرا یا میگی اره باز میگه چرا )، روز های مهم تقویم(مثلا 22 بهمن یا 9 دی یا سال و روز تاسیس سپاه یا روز پاسدار یا روز ورود امام خمینی به ایران )، در مورد فتنه سال 88. داداش انشالله آزمون قبول شدیم بیشتر بهت توضیح میدم فعلا حسش نیست شرمنده داداش

التماس دعا

دوستم به من گفت که دو هفته یا سه هفته بعد از آزمون اگه قبول بشیم بهمون زنگ میزنن و میگن فلان مدارک مورد نیاز رو آماده کنین و فلان رو حضور پیدا کنین که مصاحبه انجام میشه بعد مصاحبه پزشکی هست که نسبت به ارتش راحت تره و بعدش هم تست ورزش که کسی رو رد نمی کنن مگر این که مشکل داشته مثل خیلی چاق باشه که نتونه دراز نشست یا شنا بره. علی داداش یه سوال ازت پرسیده بودم جواب ندادی دوست نداری بگی

التماس دعا

5

بسم رب الحسین

سلام علیکم

دوستان عزیز منم مثل شما از سال قبل پیگیر افسر محصلی بودم و بماند که … منو دیر اعزام کردن و دانشگاه امام حسین قبول نکرد و باید امسال دوباره امتحان بدم تا بتونم برم

برای ثبت نام باید به گزینش های استان یا نیرو انسانی های ناحیه های مقاومت مراجعه کنید از من نصیحت که بهتره برید خود گزینش بعد از ثبت نام و تکمیل یه فرم یه صفحه ای می رید یه مصاحبه کاملا مختصر و کوتاه و کلی انجام می دن بعد از حدود دو یا سه ماه واسه امتحان پیامک میاد و می رید کارت ورود به جلسه امتحان رو می گیرید یه امتحان شبیه کنکور می دید که عده خیلی زیاد تو این امتحان می افتن بعد حدود یه ماه از امتحان باهاتون تماس می گیرن که برید واسه تشکیل پرونده و تکمیل مدارک حدود یه هفته یا دوهفته بعد تکمیل پرونده یه دفعی طرف های بعدازظهر زنگ میزنن فردا صبح فلان ساعت بیاید واسه مصاحبه.

بعد قبولی تو اولین مصاحبه که تقریبا 4 ساعت یا بیشتر هست میرید واسه گرفتن دفترچه پزشکی و تکمیل اون هرچه سریع تر این دفترچه رو تکمیل کنید به نفع خودتون هس بعد اینا که تموم شد به گزینش کل سپاه واسه تایید پرونده میره بعد تایید اونا واسه یه مصاحبه به قرارگاه یا سپاه استانی قسمت تایید صلاحیت معرفی و مصاحبه می شید بعد اون مصاحبه فرماندهی هس و بعد استعلام و اسکن کردن پرونده به تهران و چن روز بعد اعزام من…. اسکن پرونده دو هفته طول کشید و .. تهران قبول نکرد ان شاالله سال بعد میام دیگه

نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه امام حسین ( روانشناسی)

تمایل کودک به برقراری نوعی رابطه نزدیک با افراد معین و احساس امنیت بیشتر در حضور این افراد چه نامیده می شود؟

1 )دلبستگی 2 )عشق 3 )آشنایی 4 )سازگاری

بنیانگذار حرکت مشاوره ای در روانشناسی کیست؟

1 )کارل راجرز 2 )ابراهام مازلو 3 )زیگموند فروید 4 )جان بالبی

هر نوع صفت خاصی که در فرزند وجود دارد و از پدر و مادر به او رسیده است چه نام دارد؟

1 )هویت 2 )فنوتیپ 3 )ژنوتیپ 4 )رشد

براساس نظریه پیاژه در کدام یک از دوره های رشد شناختی تفکر منطقی پایه ریزی می شود؟

1 )عملیات ذهنی 2 )عملیات عینی 3 )حسی – حرکتی 4 )پیشعملیاتی

از نظر ساختمان بدنی در چه افرادی بلوغ زودتر شروع می شود؟

1 )بلند و چاق 2 )بلند و الغر 3 )کوتاه و الغر 4 )کوتاه و چاق

کدام لوب قشر خاکستری ادراک اطالعات شنوایی را به عهده دارد؟

1 )پیشانی 2 )گیجگاهی 3 )پسسری 4 )آهیانهای

مجموعه ی فرایندهای اکتساب، نگهداری و کاربرد اطلاعات را چه می نامند؟

1 )حافظه 2 )یادگیری 3 )مهارت 4 )تکلیف

کدام گروه از روانشناسان در پی یافتن راه هایی هستند تا بتوانند عوامل ریسک رفتاری را به حداقل برسانند؟

1 )عمومی 2 )بالینی 3 )سالمت 4 )صنعتی

سبک شخصیتی که فرد هنگام مواجه شدن با مشکالت زندگی، به جای کنار کشیدن، با آن روبرو شده و درصدد حل آن برمی آید چه نام دارد؟

1 )تعارضی 2 )ناکامی 3 )فشار روانی 4 )استقامت

ساده ترین نوع تعارض کدام است؟

1 )گرایش – اجتناب 2 )اجتناب – اجتناب 3 )گرایش – گرایش 4 )ناکامی

مراحل سندرم انطباق عمومی به ترتیب عبارتند از:

1 )هشدار- مقاومت- فرسودگی 2 )مقاومت- هشدار- فرسودگی

3 )فرسودگی- مقاومت- هشدار 4 )مقاومت- فرسودگی- هشدار

صحبت درمانی در واقع چه نوع درمانی است؟

1 )رفتاری 2 )بینشی 3 )پزشکی 4 )حساسیت زدایی

مطالعه کتاب استخدامی سپاه پاسداران عامل موفقیت شما

در حقیقت فعالیت وبسایت سرزمین استخدام ارائه مشاوره های تخصصی است. در واقع با ارائه کتاب های استخدامی مانند کتاب آزمون های فراگیر در حال انتقال تجربیات خود به شما عزیزان هستیم. سال ها حضور در آزمون های استخدامی همکاران ما را به عنوان کارشناسانی باتجربه و فعال این حوزه مطرح نموده است که با انتشار کتب استخدامی منتقل کننده این تجربیات به شما عزیزان هستند.

خصوصیات کتاب استخدامی

کتاب استخدامی سپاه پاسداران در وبسایت سرزمین استخدام خصوصیات منحصر به فرد و جالبی دارد که در ادامه با هم به مرور این ویژگی ها خواهیم پرداخت

  • سوالات کاملا استاندارد
  • گلچین سوالات استخدامی از آزمون های مهم دولتی
  • پاسخ هایی به واقع تشریحی
  • ارسال کتاب در یک روز کاری
  • گارانتی عودت وجه در صورت عدم رضایت

با توجه به خصوصیات منحصر به فرد فوق می توان مدعی بود که کتاب استخدامی سپاه پاسداران بهترین و کامل ترین مجموعه ای است که می توان برای آمادگی خود از آن استفاده نمائید.کلیه سوالات این کتاب دارای پاسخ نامه هایی تشریحی بوده که می تواند به مطالعه شما عمق ببخشند.امیداوریم بتوانیم در این آزمون نیز مانند گذشته نقش خود را به عنوان یک همراه و مشاور باتجریه ایفاء نمائیم.

    سوالات استخدامی سپاه پاسداران

    نمونه سوالات استخدامی سپاه پاسداران که به صورت پستی و الکترونیکی تقدیم شما عزیزان می شود از مهم ترین و کلیدی ترین منابع سال های قبل آزمون های استخدامی سپاه گلچین شده اند و مطالعه این سوالات می تواند به طور کامل شما را آماده رقابت با دیگر داوطلبان نماید.

دکمه بازگشت به بالا