علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

هزینه لمینت دندان در تهران در سال 1401

قیمت لمینت دندان در سال 1401 + انواع لمینت دندان با قیمت

قیمت لمینت هر دندان به نسبت دیگر روش های زیبایی دندان ها بالاتر است و بالا بودن هزینه لمینت دندان به دلیل کیفیت ساخت و مواد استفاده شده در ساخت لمینت می باشد. لمینت دندان یا ونیر دندان veneers-laminates روکش هایی ظریف از جنس سرامیک یا شیشه ای هستند که جهت زیبایی دندان ها بکار می روند.

امروزه با توجه به روش های مدرن دندانپزشکی زیبایی، داشتن لبخندی زیبا و درخشان دیگر سخت نیست و با استفاده از لمینت دندان طرح لبخند، بهترین لمینت دندان تهران می توانید از لبخند زیبا لذت ببرید ? لمینت دندان طرفداران بسیار، کاربرد و مزایای فراوانی دارد. در ادامه در مورد لمینت دندان قیمت 1401 ، قیمت لمینت دندان طرح لبخند و همچنین بهترین نوع لمینت دندان در تهران صحبت خواهیم کرد.

آیا شما قصد انجام دادن لمینت دندان طرح لبخند دارید ؟ آیا به فکر زیبا‌ کردن دندان هایتان با لمینت دندان هستید ؟ اگر این چنین سوالاتی در خصوص لمینت دندان و قیمت لمینت دندان در سال 1401 دارید تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

قیمت بهترین لمینت دندان چقدر است؟

بهترین لمینت دندان لمینت دندان سرامیکی است. قیمت هر واحد لمینت دندان در سال 1401 قیمت 5.500.000 تومان می باشد.

لمینت دندان چگونه است ؟

لمینت دندان روکشی ظریف و لایه ای نازک از جنس سرامیک یا شیشه است که برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شود و توسط چسب مخصوصی بر روی دندان ها چسبانده می شود.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان (لمینت دندان به انگلیسی Dental laminate) روکشی ظریف و لایه ای نازک از جنس سرامیک یا شیشه است که جهت زیبایی دندان ها و درخشندگی بیشتر دندان استفاده می شود. امروزه یکی از راه های اصلاح فرم دندان ها استفاده از لمینت دندان بر روی دندان های اصلی است. لمینت دندان طرح لبخند بهترین نوع لمینت دندان است که جهت اصلاح فرم دندان ها، اصلاح رنگ و شکل دندان استفاده می شود.

لمینت دندان اینگونه است که پزشک بعد از معاینه و باتوجه به جنس و ضخامت لمینت دندان های شما، دندان های اصلی را کمی تراش میدهد و قالبگیری انجام می شود. لمینت دندان لایه ای بسیار نازک و ظریف است که ضخامت آن حدودا 0.2 الی 0.5 سانتیمتر است و براحتی بر روی دندان های شما قرار میگیرند.

پزشک پس از قالب گیری از دندان های شما، آنها را به لابراتوار دندانسازی میدهد و لابراتوار با دقت بالا این روکش های لمینت را طراحی میکند. سپس برای چسباندن لمینت دندان، پزشک متخصص روکش های لمینت دندان را براحتی روی سطح صیقلی و صاف دندان های شما می چسباند.

قیمت لمینت دندان 1401

قیمت لمینت دندان همیشه موضوعی مهم و البته مبهم در ذهن مراجعه کنندگان می باشد. باید بگوئیم که قیمت لمینت دندان به چند عامل مهم بستگی دارد. میزان هزینه لمینت دندان بر طبق جنس لمینت دندان، کشور سازنده لمینت، مارک لمینت دندان، تعداد دندان هایی که به لمینت دندان نیاز دارند و منطقه کلینیک دندانپزشکی شما تعیین می شوند و این موارد همیشه در قیمت لمینت تاثیرگذار هستند.

با توجه به بررسی هایی که برای قیمت لمینت دندان در شهرهای دیگر مانند: قیمت لمینت دندان در اصفهان، قیمت لمینت دندان در بابل و قیمت لمینت دندان در مشهد مشخص شد که قیمت لمینت دندان 1401 در بهترین کلینیک لمینت دندان در تهرانپارس و شهر تهران تفاوت زیادی با دیگر شهرها ندارد.

قیمت بهترین لمینت دندان طرح لبخند

بهترین نوع لمینت دندان چیست؟ در این قسمت بهترین لمینت دندان را همراه قیمت و جدول هزینه لمینت دندان سرامیکی معرفی خواهیم کرد. لمینت دندان سرامیکی به عنوان بهترین نوع لمینت دندان و زیباترین لمینت دندان شناخته می شود که از درخشندگی و استحکام فوق العاده بالایی برخوردار است. همچنین این لمینت دندان دارای کمترین میزان ضخامت است که در هنگام چسباندن با حداقل تراش بر روی دندان اصلی شما قرار میگیرد.

لمینت دندان طرح لبخند یا لمینت دندان بازیگران معمولا برای طرح های فانتزی بکار می رود که به طرح لبخند فانتزی نیز معروف است. این نوع لمینت بدلیل درخشندگی و سفیدی بسیار زیاد به لمینت دندان طرح لبخند شناخته شده است و طرح لبخندی بسیار زیبا و درخشان را برای شما به ارمغان می آورد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی انواع طرح لبخند و همچنین لمینت دندان طرح لبخند قبل و بعد را مشاهده کنید و از کیفیت و جنس لمینت دندان ها و ظرافت کار آگاه شوید.

انواع لمینت دندان

لیمنت دندان ها به دو دسته لمینت دندان سرامیکی و لمینت کامپوزیتی تقسیم می شوند. لمینت دندان سرامیکی و کامپوزیتی هرکدام تفاوت ها و مزیت های خاص خود را دارند و نحوه ساخت و کاربرد هرکدام متفاوت است.

·         لمینت دندان کامپوزیتی

لمینت دندان کامپوزیتی یا ونیر کامپوزیت، موادی همرنگ دندان هستند که عموما در مطب ساخته می شوند و نیازی به لابراتوار دندانسازی ندارند. همانطور که از نام این لمینت دندان مشخص است از جنس کامپوزیت یا همان مواد ترمیم دندان است. لمینت کامپوزیتی غالبا در یک جلسه یا حداکثر دو جلسه درمانی بر روی دندان کارگذاشته می شود. با لمینت دندان کامپوزیتی شما در سریعترین زمان ممکن به دندان هایی درخشان و لبخندی زیبا می رسید.

·         لمینت دندان سرامیکی

لمینت دندان سرامیکی پوسته ای بسیار نازک از جنس سرامیک است که به آن (پرسلن ونیر) نیز میگویند. این نوع لمینت دندان پس از اینکه مقدار بسیار ناچیزی تراش توسط پزشک متخصص پروتز داده شد، قالبگیری می شوند و در لابراتوار دندانسازی لمینت های سرامیکی شما با ظرافت ساخته می شوند.

ضخامت لمینت دندان سرامیکی بسیار کم و در حد 0.5 میلیمتر است که با دقت بالا توسط متخصص پروتز بر روی سطح دندان های اصلی شما قرار می گیرد. زمان ساخت لمینت دندان های سرامیکی بیشتر است و برای انجام کار دفعت بیشتری باید به دندانپزشکی مراجعه کنید.

همچنین کاربرد و مزایای لمینت دندان سرامیکی بیشتر از لمینت کامپوزیتی است و از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار است.

مزایای لمینت دندان سرامیکی

 • مقاومت و استحکام بالا در برابر فشار و ضربه
 • عدم تغییر رنگ و زرد شدن
 • طول عمر بسیار زیاد (حدودا 10 سال)
 • اصلاح و پوشش بهم ریختگی و عیوب دندان ها
 • درخشندگی بالا و زیبایی فوق العاده

هر درمانی به همراه مزایا و زیبایی هایی که دارد معایبی نیز دارد که باید قبل از اقدام بصورت کامل در مورد مزایا و معایب آن آگاهی داشته باشیم در بخش بالا مزایای لمینت دندان سرامیکی را توضیح دادیم که به نسبت دیگر لمینت دندان ها مزایای بیشتری دارد اما بد نیست معایب لمینت دندان سرامیکی را هم بدانید.

معایب لمینت دندان سرامیکی

 • طول درمان بیشتر نسبت به لمینت دندان کامپوزیتی
 • نیاز به تراش خوردن سطح دندان ها
 • نیاز به بی حسی موضعی در طول درمان
 • هزینه بیشتر نسبت به دیگر لمینت دندان ها
 • عدم امکان ترمیم لمینت دندان در صورت شکستگی

عمر لمینت دندان چقدر است ؟

لمینت دندان سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی از مقاومت، استحکام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است. البته همه اینها در صورتی است که از بهداشت و رسیدگی به دندان هایتان غافل نشوید در صورتی که بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید و به تمامی توصیه های پزشک خود با دقت انجام دهید ماندگاری و طول عمر لمینت دندان می تواند به بیش از 10 سال برسد.

مراقبت های لازم بعد از لمینت دندان

حتما تا یک هفته پس از لمینت دندان از خوردن غذاهای بسیار سرد، داغ خودداری کنید. بهتر است از نوشیدنی های رنگی مانند نوشابه و قهوه حداقل استفاده را داشته باشید. بهداشت دهان و دندان را باید بصورت کامل رعایت نمائید. برای جلوگیری از شکستگی و لب پر شدن لمینت از گاز زدن غذاهای سفت مانند ته دیگ خودداری کنید.

آشنایی بیشتر با لمینت دندان

لبخند زیبا و سفید یکی از مهم ترین عوامل در زیبایی است و اگر به دنبال لبخند سفید و مرتب هستید، لمینت دندان بهترین راه حل برای شماست. در واقع لمینت دندان به لایه ای گفته می شود که بر روی دندان قرار می گیرد و به وسیله این درمان فرم و رنگ دندان را بهبود پیدا می کند. همچنین فاصله بین دندان های کوچک و دندان های شکسته را می بندد. بعد از لمینت، دندان ها بسیار مرتب، آراسته و سفید می شوند و هنگام لبخند زدن و صحبت از درخشندگی بالایی برخوردار هستند. در ادامه این مقاله به بررسی قیمت لمینت ، مراحل آن و مقایسه آن می پردازیم.

قیمت لمینت دندان

هزینه لمینت دندان به مقدار قابل توجهی می تواند متفاوت باشد و این تفاوت قیمت لمینت می تواند بسته به طیف وسیعی متغیر باشد ، از جمله:

 • تعداد دندان هایی که باید لمینت دندان شوند.
 • وضعیت دندان های شما قبل از استفاده از روکش استفاده شده است.
 • کیفیت روکش های لمینت و کار لابراتور

مهم است که به خاطر داشته باشید وقتی صحبت از دندانپزشکی زیبایی و روکش های لمینت دندان می شود، شما واقعا به همان اندازه که برای آن بودجه می گذارید، دریافت می کنید. روکش می تواند گران باشد؛ اما با توجه به اینکه اکثر روکش ها تقریبا 10 سال دوام می آورند، سرمایه گذاری اولیه (در صورت گسترش بیش از 10 سال) بسیار کمتر از هزینه ای است که اکثر ما برای قهوه صبحانه خود صرف می کنیم. افزایش عزت نفس، اعتماد به نفس و سلامتی عمومی شما ارزشمند است.

معرفی مختصر انواع لمینت

·         لمینت های سرامیکی زیرکنیا

در این نوع لمینت ها برای افزایش استحکام آن از هیچگونه شیشه استفاده نمیشود و عنصرهای سازنده آن سرامیک و عنصر اکسید زیرکونیوم است و بر پایه پلی کریستال ها ساخته می شود.

مزایای لمینت سرامیکی زیرکنیا

این نوع لمینت به علت اینکه از هیچگونه عنصر شیشه ای در آن استفاده نمی شود ، دارای استحکام بسیار بالایی است و خاصیت شکنندگی پایینی دارند. همچنین این نوع لمینت ها را می توان به کمک دستگاه های کدکم طراحی و تولید کرد.

·         لمینت دندان فلدسپاتیک

لمینت های فلدسپاتیک از دارای شفافیت و ضخامت بسیار پایین و شگفت انگیزی هستند و اجزای اصلی لمینت های فلدسپاتیک را شیشه تشکیل می دهند و برای ساخت این نوع لمینت ها از عنصر دی اکسید سیلیکون استفاده می شود. فلدسپاتیک به علت شیشه ای بودن به شما ضخامت کمتر از 0.5 میلی متر و شفافیت بالا را برای شما با ارمغان می آورد اما به علت شیشه ای بودن آن ، نسبت به سایر لمینت های دندان خاصیت شکنندگی بالاتری دارند. البته برای استحکام بالای این لمنیت فلدسپاتیک ها باید به خوبی با دندان پیوند بخورند و شکنندگی آن بسیار کمتر می شود. مزیت ضخامت پایین این است که برای انجام لمینت دندان نیازی دیگر برای تراشیدن دندان وجود ندارد.

·         لمینت های IPS EMAX

لمینت های IPS EMAX دارای استحکام شگفت انگیزی هستند و می توانند فشار بالایی را تحمل کنند. برای ساخت این لمینت ها از ترکیب دی سیلیکات و سرامیک استفاده می شود. دی سیلیکات همان عناصر ساخت شیشه است و به این نوع لمینت های قابلیت شفافیت بالا و ضخامت کمتر می بخشند.

استحکام لمینت های ایمکس چگونه است؟

همچنین ترکیب سرامیک آن نیز به استحکام لمینت را بالا می برد و دندان ها را برابر ساییدگی مقاوم می کند. در نتیجه این ترکیب شما زیبایی ، استحکام و طول عمر بالا را در یک پکیج خواهید داشت.

·         لمینت گلس سرامیکی

این نوع لمینت ها نیز از ترکیب سرامیک و شیشه استفاده می شود اما در این ترکیب میزان شیشه به کار رفته در آن بسیار بیشتر است تا بتوان لمینت هایی با ضخامت بسیار پایین تولید کرد. این لمینت ها دارای شفافیت بسیار بالایی هستند و به لمینت ها رنگبندی طبیعی تری می بخشند و به علت ضخامت کم آن تراش مینای دندان انجام نمی شود.

دکمه بازگشت به بالا