عمومیکسب و کار ایرانیان

معافیت تحصیلی در مقطع لیسانس

اخذ و تمدید برگه معافیت تحصیلی برای مشمولان خدمت سربازی که به تازگی در دانشگاه ثبت نام کرده اند امری مهم و ضروری است.

افرادی که به تازگی در دانشگاه ثبت نام کردند باید بعد از ارائه مدرک شناسایی خود به واحد آموزشی دانشگاه و همچنین انجام نام نویسی، برگه معرفی خود به خدمت سربازی را دریافت کرده و طبق مقطع تحصیلی اقدام به معافیت تحصیلی در یکی از دفاتر پلیس +10 نمایند. بین زمان ثبت نام دانشگاه و ارائه برگه معافیت نباید فاصله زیادی باشد. با مراجعه به پلیس +10 برای جلوگیری از درج غیبت پشت دفترچه اقدام کرده تا مشکلی برای دریافت معافیت رخ ندهد.

چگونگی دریافت گواهی معافیت تحصیلی در مقطع لیسانس

افراد زیادی در کشور از معافیت تحصیلی استفاده می کنند به همین دلیل موضوع استعلام و پیگیری معافیت تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که اشاره کردیم افرادی که در حال تحصیل هستند با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 می توانند برای معافیت سربازی خود اقدام کنند تا مشمول غیبت سربازی نشوند.

خواندن این مقاله پیشنهاد می‌شود: بورسیه تحصیلی به کانادا

استعلام تاریخ پایان معافیت تحصیلی نکته بسیار مهمی است. در بعضی مواقع تاریخ استفاده از معافیت به پایان میرسد و این مسئله باعث غیبت خوردن و ایجاد دردسر برای طی کردن سربازی می شود. استعلام وضعیت معافیت برای همه مشمولان در حال تحصیل مهم است. افرادی که در سنوات مجاز، تحصیل خود را به اتمام نرسانده باشند استعلام وضعیت معافیت اهمیت دوچندانی پیدا می کند. اگر مهلت معافیت به پایان رسیده باشد افراد باید اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه به  مدارک لازم برای صدور معافیت اشاره می کنیم. عکس دار بودن شناسنامه متقاضی دریافت معافیت، گذرنامه برای افرادی که پاسپورت دارند و کپی پاسپورت برای دارندگان آن، کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول، عکس سه در چهار رنگی با زمینه سفید به صورت تمام رخ از چهره مشمول و برگه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه محل تحصیل از مدارک  مورد نیاز برای صدور معافیت تحصیلی لیسانس می باشند.

 خواندن این مقاله پیشنهاد می‌شود: دیپلم بزرگسالان  .

معافیت تحصیلی در مقطع لیسانس برای چه کسانی است؟

معافیت تحصیلی دانشجویی از مهم ترین معافیت هایی است که متقاضیان زیادی امروزه از آن استفاده می کنند. ادامه تحصیل و دریافت مدارک عالی دانشگاهی به پیشرفت افراد در زمینه های مختلف شغلی کمک می کند. امروزه جوانان با آینده نگری تلاش میکنند تا دوره متوسطه را به خوبی طی کنند و برای رفتن به دانشگاه آماده میشوند. خواندن این مقاله پیشنهاد می‌شود: رشته های پردرآمد ریاضی و فیزیک

معافیت دانشجویی قوانین و شرایط خاص خود را دارد. قوانین معافیت تحصیلی از مهم ترین بخش های شرایط نظام وظیفه ناجا به حساب می آید. طبق قوانین و شرایط در نظر گرفته شده از سوی نظام وظیفه افراد می توانند برای اخذ معافیت تحصیلی اقدام کنند. با استفاده از معافیت تحصیلی دانشجویان می توانند تا زمانی که به تحصیل مشغول هستند با خیال آسوده از خدمت سربازی معاف باشند. تا وقتی که افراد در حال تحصیل در مقاطع مختلف باشند نیازی به اعزام به خدمت سربازی نیست.

معافیت های تحصیلی نوعی معافیت موقت به شمار می آید که داوطلبان باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را برای سازمان نظام وظیفه تهیه کرده و به دفاتر مربوطه تحویل دهند. دانشجویان برای ادامه تحصیل در هر مقطعی امکان استفاده از معافیت موقت را دارند. این نکته را در نظر داشته باشید که معافیت تحصیلی بر اساس نوع مقطع تغییر می کند. افرادی که در مقاطع دانشگاهی و دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم به ادامه تحصیل مشغول هستند به صورت قانونی مجاز به دریافت معافیت هستند.

دکمه بازگشت به بالا