علمی و پزشکیاقتصادیکسب و کار ایرانیان

پرورش گل برای ایجاد سلامتی و شانس در خانه

بسیاری از گیاهان آپارتمانی علاوه بر ایجاد راحتی و خلق و خوی خوب در منزل، به تصفیه هوا و به حداقل رساندن آثار مضر لوازم خانگی و مصالح مصنوعی نیز کمک می‌کنند. شما با پرورش گیاهان داخل منزل میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید:

1-  هم از خواص و فواید گیاهان میتوانید استفاده کنید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

2- هم میتوانید با پرورش گیاهان داخل منزل کسب و کار فروش گل به صورت آنلاین را شروع کنید و منبع درآمد برای خود بسازید.

فروش گل به صورت اینترنتی امکان دارد برای اولین بار کمی عجیب باشد و پیش خود فکر میکنید که چگونه می‌توان از فروش گل به صورت آنلاین لذت برد و درآمد کسب کرد. هدف ما نیز آشنا کردن شما با این نوع کسب و کارهای جدید و مدرن و پر سود است. برای کسب اطلاعت بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

https://b2n.ir/t17057

فواید وجود گل و گیاه در خانه

1) گل‌ها اکسیژن را به طور فعال تأمین می‌کنند.

ثابت شده است که هوای خانه پس از قرار دادن چندین گلدان از گیاهان آپارتمانی در خانه به دلیل قابلیت جذب دی اکسید کربن و آزادسازی اکسیژن ، 40 درصد تمیزتر می‌شود.

2) گل‌ها باکتری‌ها را از بین می‌برند.

بسیاری از گیاهان فیتونسیدها را آزاد می‌کنند (مواد ضد باکتری، نوعی آنتی بیوتیک گیاهی که باکتری‌ها را از بین می‌برد). به عنوان مثال آنتوریوم نشان داده است که 70 درصد استافیلوکوک ها (باکتری‌هایی که باعث عفونت می‌شوند) در اتاق را از بین می‌برد. این گیاه را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید، زیرا آب آن سمی است.

آزالیا استرپتوکوکها (سایر علل عفونت) را از بین می‌برد. همه درختان مرکبات، گل مریم، رزماری، کلروفیتوم، آگلونما، نخود فرنگی، دیفنباخیا، هیبیسکوس، کلانکوئه و پیپرونیا با موفقیت در “نبرد” علیه میکروب‌ها کنار می‌آیند.

3) گل‌ها ایمنی را بهبود می‌بخشند.

درخت لیمو، شمعدانی، پیچک، انار و مارچوبه در فیتونسیدها و اسانس‌های هوا تبخیر می‌شود که در غلبه بر تعدادی از بیماری‌ها مفید است. بنابراین، آن‌ها به مصونیت ساکنان خانه کمک می‌کنند.

4) گل‌ها “جذب” مواد مضر را انجام می دهند.

گلها آنتوریوم زایلن و تولوئن مضر برای انسان را که بخشی جدایی ناپذیر از برخی مصالح ساختمانی مدرن است، پردازش و حذف می‌کنند. نفرولپسیس سرخس همچنین این مواد را برای سلامتی بی ضرر و خطرناک پردازش می‌کند. گل Azalea و spatifilumat باعث جذب فنل هوا و تولوئن می‌شود.

5) گل‌ها آمونیاک جدا شده توسط حیوانات خانگی را خنثی می‌کنند.

آنتوریوم آمونیاک را در خانه‌ای که حیوانات خانگی وجود دارد و آزاد می‌شود، جذب می‌کند و بنابراین احتمال بیماری‌های تنفسی را کاهش می‌دهد. دیگر نابودکننده‌های آمونیاک، گل داودی و آزالیا هستند.

6) گل‌ها ما را از اختلافات قارچ محافظت می‌کنند.

اوکوبا ژاپنی هاگهای قارچی را که در هوا پرواز می‌کنند و وارد مجاری تنفسی می‌کنند و باعث خشکی غشای مخاطی، سوزش گلو و سرفه می‌شود را از بین می‌برد. این گیاه با رشد سرسبز و برگهای بزرگ اهمیت ویژه‌ای برای رشد در طبقات اول ساختمانها دارد، جایی که اسپورهای قارچ بیشتر است.

7) گل‌ها ما را از سموم آزاد شده از مبلمان محافظت می‌کنند.

رزین‌های فرمالدئید که مواد سرطان زا را در هوا آزاد می‌کنند، در تولید مبلمان ساخته شده از تراشه‌های چوب با چسب استفاده می‌شود. اما یک راه حل برای این مورد وجود دارد. نفرولپسیس سرخس این مواد رها شده را خنثی می‌کند. اسپاتی فیلوم و آزالیا نیز تا حد زیادی فرمالدئید را از هوا جذب می‌کنند.

8) گل‌ها بر وضعیت ذهنی ما تأثیر مثبت دارند

گیاهان تا حدودی احساسات منفی را خنثی می‌کنند و انواع مختلف آنها در این زمینه ویژگی‌های متفاوتی دارند.

 آشنایی با گلهایی که انرژی مثبت به وجود می آورند

1) گیاه CYCLAMA

از ناامیدی محافظت می‌کند، خلق و خو را بهبود می‌بخشد و حس اعتماد به نفس می‌بخشد.

2) گیاه بالسامین

این گیاه یک ارتعاش قوی از شادی و هماهنگی را در اطراف خود ایجاد می‌کند.

3) گیاه MUSHKO

این گیاه نرم کننده است و انرژی‌های منفی پرخاشگری، عصبانیت و تحریک را تغییر می‌دهد.

4) گیاه AZALIA

افراد را در برابر احساس غرور، عصبی بودن و ناامنی محافظت می‌کند.

5) گیاه آلووئه را

این گیاه یک بیوفیلد قوی‌تر در خانه افرادی که اغلب بیمار هستند ایجاد می‌کند.

6) کاکتوس

ارتعاشات نفرت را تغییر می‌دهد، به عنوان “میله برق” عمل می‌کند. قرار گرفتن بر روی طاقچه یا درب ورودی، اجازه نمی‌دهد انرژی منفی در خانه ایجاد شود.

7) گیاه CAMELLIA

 این گیاه ژاپنی هوا را تصفیه می‌کند و آرامش و تعادل را به ارمغان می‌آورد.

8) گیاه TEMENUZHKA

فضای خانه را آرام می‌کند، سعادت، آرامش و شادی را در اطراف شما ایجاد می‌کند. بنفشه‌های سفید فضا را از افکار و احساسات سنگین تمیز می‌کند، آن‌ها برای خانه‌هایی با بچه‌های کوچک مناسب هستند.

9) گیاه فیکوس

اضطراب و تردیدها را بهبود می‌بخشد و از بین می‌برد.

دکمه بازگشت به بالا