عمومیکسب و کار ایرانیان

سنگ تراورتن بی موج حاجی آباد

مشخصات سنگ تراورتن حاجی آباد

با توجه به مشخصات فنی این نوع سنگ، سنگ های تراورتن قابل استفاده در تمامی شرایط آب و هوایی هستند. از آن جا که این نوع سنگ در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند، از سنگ های حاجی آباد می توان در کف پارکینگ ها و حتی در پله ها استفاده کرد. البته قبل از انتخاب باید از قیمت سنگ حاجی آباد مطلع و براورد هزینه کرد.

 از طرف دیگر به دلیل سطح صیقلی و درخشانی که دارند، برای طراحی دکوراسیون فضای داخلی ساختمان ها نیز می توان از آن ها استفاده کرد. برای مثال می توان از انواع سنگ های تراورتن حاجی آباد برای ستون های ساختمان ها و یا فضای پشت تلویزیون استفاده کرد.  از آن جا که وزن سنگ های حاجی آباد بسیار سبک است، از آن ها می توان در نمای ساختمان ها نیز استفاده کرد. سنگ های حاجی آباد از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که در گذر زمان سنگ تغییر چندانی نمی کند. شما عزیزان می توانید با ارتباط با کارشناسان مجموعه کالا ساخت پس از اطلاع از مشخصات انواع سنگ های حاجی آباد، بهترین آن ها را خریداری کنید.

عمده تفاوت سنگ های عباس آباد و حاجی آباد در زمینه رنگبندی آن ها است. سنگ های عباس آباد دارای زمینه ای سفید رنگ هستند، در حالی که زمینه سنگ های حاجی آباد کرم رنگ است. میزان کیفیت این دو نوع سنگ نیز با یکدیگر فرق دارند. سنگ های حاجی آباد بیشتر برای مناطق گرمسیر مناسب هستند. بر روی سطح این نوع سنگ سوراخ هایی وجود دارد که ممکن است با بارش باران، آب در داخل آن ها جمع شده و در فصول سرد سال باعث یخ زدگی آن ها شود. قیمت سنگ های عباس آباد در مقایسه با سنگ های حاجی آباد بسیار بالاتر است، از این جهت اگر قصد دارید هزینه پروژه های خود را پایین تر آورید بهتر است از سنگ های حاجی آباد استفاده کنید.

 در واقع با این که میزان تخلخل سنگ های حاجی آباد در مقایسه با سنگ های عباس آباد بسیار پایین تر است، اما از سنگ های حاجی آباد به صورت گسترده در بیشتر پروژه های ساختمانی استفاده می کنند. هر دوی این سنگ ها در برابر ضربه و آلودگی هوا مقاوم هستند. با استفاده از سنگ های عباس آباد و حاجی آباد می توانید به ساختمان های خود جلوه تازه تری ببخشیند. جهت اطلاع از و انواع سنگ های حاجی آباد می توانید با مجموعه کالا ساخت در ارتباط باشید.

کاربرد سنگ تراورتن حاجی آباد

انواع سنگ های تراورتن را بر اساس رنگ بندی متنوعی که دارند در سورت های مختلفی دسته بندی می کنند. حفره های موجود بر روی سطح سنگ در طی فرآیندی با مقداری مواد شیمیایی پر می شوند، این امر باعث براق تر شدن سطح سنگ می شود. سنگ تراورتن در مکان های مختلفی از ساختمان ها قابل استفاده هستند و هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از آن ها وجود ندارد.

به عنوان مثال از آن ها می توان در نمای بیرونی ساختمان، لابی، و در واحدهای مسکونی بر روی دیوارها و کف ها استفاده کرد. سنگ های تراورتن حاجی آباد قابلیت شست و شو دارند، از این جهت می توان از آن ها در مکان های پر رفت و آمد و حتی به عنوان کانتر در آشپزخانه ها نیز استفاده کرد.

شما عزیزان می توانید بر اساس سلیقه خود از این مدل سنگ به صورت موج دار و یا بدون موج دار استفاده کنید. امروزه از این نوع سنگ در مبلمان و آلاچیق و سایر مصنوعات دکوراتیو در ساختمان ها استفاده می شوند. برای قسمت های داخلی ساختمان از سنگ های حاجی آباد با میزان سورت بالاتر استفاده می شود.

مزایای سنگ تراورتن حاجی آباد

این نوع سنگ در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم است، از این جهت استفاده از آن ها در نمای خارجی ساختمان ها یک انتخاب عالی است. دوام و طول عمر سنگ بسیار بالا است به طوری که در گذر زمان تغییر رنگ چندانی نمی دهد و سطح سنگ ترک برنمی دارد. سطح روی سنگ های تراورتن حاجی آباد میزان آب و رطوبت کمی را جذب می کنند. سنگ های حاجی آباد را می توان توسط ابزارهای مخصوص به راحتی برش داد.

برای افزایش میزان نفوذناپذیر بودن آن ها در برابر رطوبت، سطح سنگ را رزین کاری می کنند. از آن جا که وزن این نوع سنگ در مقایسه با سایر سنگ های ساختمانی بسیار پایین است، هنگام استفاده از آن ها در ساختمان ها به عنوان مصالح ساختمانی هیچ گونه وزن اضافه ای به ساختمان ها، اضافه نمی شود. به دلیل استحکام بالای این مدل سنگ ها، از آن ها در کف ساختمان ها و در مکان های پر رفت و آمد نیز می توان استفاده کرد.

تفاوت سنگ عباس آباد و حاجی آباد

 از هر دوی این نوع سنگ های برای نمای خارجی ساختمان ها می توان استفاده کرد. میزان دوام و استحکام سنگ تراورتن حاجی آباد در مقایسه با سنگ های عباس آباد بیشتر است. سطح سنگ حاجی آباد صیقل پذیر تر است، از این جهت قیمت آن ها نیز بیشتر از سنگ های عباس آباد است. رزین مورد نیاز سنگ های حاجی آباد در مقایسه با سنگ های عباس آباد بسیار کمتر است. جهت کسب اطلاع از قیمت های به روز، می توانید به مجموعه کالا ساخت مرجعه کنید.

ویژگی های سنگ حاجی آباد اصفهان

به دلیل نحوه شکل گیری سنگ تراورتن حاجی آباد، آن ها دارای ساختاری لایه لایه دارند. هر چقدر مقدار ناخالصی به کار رفته در سنگ کمتر باشد، رگه های موجود در سطح سنگ کاهش می یابد. این امر می تواند باعث افزایش قیمت سنگ شود. برای افزایش مقاومت سنگ در برابر خوردگی، سطح سنگ را در کارخانه های تولید کننده سنگ، رزین کاری می کنند. این امر باعث می شود تا حفره های موجود در سطح سنگ پر شده و در گذر زمان سطح سنگ شکسته و یا ترک بر نمی دارد. مجموعه تخصصی کالا ساخت یکی از مراکز عرضه کننده سنگ های طبیعی مانند سنگ تراروتن و سنگ مرمریت در ایران است. اگر قصد خرید سنگ حاجی آباد اصفهان را دارید می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

ترکیبات

تراورتن  یکی از سنگ های بسیار پرطرفدار و شناخته شده در سراسر جهان است که در ایران به شکل داخلی پس از استخراج از معادن، در قالب کوپ سنگ، در اختیار متقاضیان (که اکثرا کارخانه های برش سنگ هستند) قرار داده می شود. این سنگ زیبا و پر کاربرد در بستر رودخانه ها و غارها تشکیل یافته و از جمله مصارف اصلی آن در صنعت ساختمان سازی است. تحقیقات مختلف کانی شناسی، سنگ شناسی و زمین شناسی نشان داده اند که کلسیم، استالاگمیت و استالاکتیت از جمله ترکیبات اولیه و بسیار مهم موجود در این سنگ هستند. ترکیبات آهن از جمله ترکیبات بسیار مهم در شکل گیری و ایجاد طرح و موج های ایجاد شده در سنگ های تراورتن  است.

بافت و ساختار

تراورتن، سنگی نیمه بلوری و سخت است که بافتی متخلخل و رسوبی داشته و بیشتر در عمق چشمه های آب گرم یافت می شود. این سنگ با تراکم بالا به دلیل بلوری شکل بودن، به عنوان سنگی برای نمای خارجی ساختمان ها، سنگ زینتی و تقویت خاک های کشاورزی استفاده می شود. بیشترین تنوع این سنگ نیمه شفاف بوده و گونه های شفاف و براق آن بسیار کمیاب هستند. پودر سنگ های حاصل از این رنگ بوده و در دمای 31 درجه سانتی گراد شعله ور خواهد شد. این سنگ در حلال های آلی و صنعتی مانند هیدروکربن ها، استن، فتالات ها، اتانول و متانول کاملا محلول بوده و در اسید کلریدریک رقیق حل می شود.

شکل ظاهری و رنگ تراورتن

سنگ تراورتن با وزن مخصوص حدودا 2500 کیلوگرم بر متر مکعب، به صورت شالدار یا بدون شال با بافتی نواری شکل در رنگ های تراورتن سفید، شکلاتی، کرم روشن و تیره، زرد، قرمز، لیمویی در طبیعت یافت شده و در رنگ های قهوه ای و سیاه در صنعت سنگ سازی قابل تولید هستند. تراورتن از حفره ها و تخلخل های بسیار زیادی تشکیل شده و به عنوان یک عایق نسبی در برابر اصوات و حرارت عمل می کند. استفاده از این سنگ به عنوان نمای خارجی ساختمان ها طرفداران بسیار زیادی داشته و از اصلی ترین دلایل آن، مقاومت و استحکام مناسب این سنگ در برابر اشعه خورشید، گرما، سرما، رطوبت و باران های اسیدی است.

با گذشت زمان و پیشرفت علوم و بکارگیری رزین به عنوان پر کننده سطوح سنگهای تراورتن و همچنین ایجاد ساب براق، این سنگ محبوبیت پیدا کرد و قیمت آن نیز افزایش یافت.

ویژگی های خوب و قابل توجه تراورتن سبب گردیده طراحان ساختمانی از این سنگ مقاوم به عنوان نمای خارجی ساختمان و همچنین دیوار پوش فضای داخلی بنا استفاده نمایند.

چندین بنای تاریخی و ساختمانی محبوب وجود دارد که در طول سالیان متمادی با این سنگ شگفت انگیز ساخته شده اند. یکی از این نمونه‌ها که ذهن شما را متحیر می‌کند، محبوب جهان در رم است که اکنون بعد از قرن ها هنوز پابرجاست. بسیاری از نمونه های معروف دیگر از ساختمان ها و سازه های ساخته شده از سنگ تراورتن وجود دارد که از نمونه های قابل توجه آن میتوان به قلعه بورگ هاوزن (Burghausen)، میدان سن پیترو واتیکان (Saint Peter’s Square) و مرکز گتی (Getty Center) در لس آنجلس اشاره نمود.

معروف ترین انواع سنگ تراورتن

1/ سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع تراورتن روشن یا به اصطلاح تراورتن سفید در ایران است که در دسته ی پرکاربردترین سنگ های و تراورتن نیز قرار میگیرد. این سنگ در سورت های مختلف به بازار عرضه می شود که این سورت بندی با توجه به رنگ و طرح موج های آن است. از جمله ویژگی های بارز تراورتن عباس آباد میتوان به ساب پذیری بالا و چسبندگی خوب و مقاومت بالا اشاره کرد.

2/ سنگ تراورتن حاجی آباد

در دسته تراورتن های کرم و قهوه ای روشن طبقه بندی میشوند که عموما در نمای بیرونی ساختمان، نمای داخلی و محوطه سازی استفاده می شود. تراورتن حاجی آباد به نسبت سایر تراورتن ها از تخلخل کمتری برخوردار است و همین امر سبب شده است تا ساب پذیری و مقاومت بیشتری داشته باشد. استفاده از این سنگ به عنوان مکمل نمای آجری ساختمان، توصیه میگردد.

قیمت سنگ حاجی آباد با توجه به نوع رنگ و میزان موج های آن متفاوت است.

3/ تراورتن دره بخاری

به دلیل رنگ روشن و کیفیت بالا، از جمله تراورتن های گران قیمت طبقه بندی میشوند و نمایی بسیار شیک و لوکس ایجاد میکند. از کاربرد های دیگر این سنگ می توان به استفاده در نمای رومی، کلاسیک، دیوار های فضای خارجی و داخلی بنا (لابی و فضاهای در معرض دید) اشاره کرد. این سنگ در رنگ های کرم روشن و شکلاتی در بازار موجود هستند.

4/ تراورتن آبگرم

در رنگ نسکافه ای تا شکلاتی در بازار موجود است و ساب پذیری بالا و براقیت آن زیبایی آن را دوچندان کرده است. از این سنگ به عنوان سنگ نمای ساختمان و سنگ دیوار داخلی استفاده می شود. همچنین تولید انبوه و معادن سرشار، قیمت مناسب، یکنواختی و استقامت بالا آن را به یکی از محبوب ترین و پر کاربردترین انواع سنگ تراورتن موجود در بازار تبدیل کرده است.

5/ سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب از جمله تراورتن های قیمت مناسب برای نما هستند. طرح کلی تراورتن تکاب غالبا به صورت گل پنبه های به قطر ۲ تا ۷ سانتی متر به شکل دایره میباشد. این سنگ در دسته تراورتن های کرم و قهوه ای طبقه بندی میشوند. استفاده از این سنگ به صورت مکمل در ترکیب با تراورتن روشن در نما و دیواره های راه پله، رایچ ترین کاربرد این سنگ میباشد.

6/ سنگ تراورتن آتش کوه

یکی از بهترین انواع سنگ تراورتن محسوب می شود. این سنگ یکی از بهترین انتخاب ها برای استفاده در نمای ساختمان است. از ویژگی های مثبت سنگ آتشکوه می توان به ساب پذیری بالا و رنگ روشن آن اشاره کرد. هر چه رنگ این سنگ روشن تر و هاله های آن منظم و  کمتر باشد قیمت سنگ آتشکوه افزایش پیدا می کند.

کیفیت فراوری سنگ تراورتن

در کنار توجه به کیفیت ذاتی سنگ که از کدام معدن و با چه خصوصیات و ویژگی های فیزیکی باشد، نحوه فراوری تراورتن نیز در کیفیت نهایی این محصول تا حد زیادی در طول عمر و زیبایی آن تاثیر گذار است. از جمله مواردی که باید در فراوری این سنگ مورد توجه قرار گیرد در ذیل به صورت فهرست بیان میشود:

 1. کیفیت رزین و اپوکسی سطحی سنگ از لحاظ مواد و کیفیت اجرا
 2. کوره ای بودن یا نبودن سنگ (نحوه خشک شدن رزین سنگ: اگر به صورت کوره ای سنگ فراوری شود، پس از گذشت زمان شاهد تیره تر شدن سنگ خواهید بود و بالعکس در صورت خشک شدن با نور طبیعی آفتاب این اتفاق نخواهد افتاد و حتی رنگ آن نیز روشن تر خواهد شد.)
 3. گونیا بودن (لبه های سنگ باید زاویه ۹۰ درجه داشته باشند که مستلزم برش های دقیق دستگاه میباشد. در غیر این صورت اجرای کار تمیز و اصولی نخواهد شد)
 4. قد و قامت سنگ (بلند تر و یک تکه بودن سنگ ها ظاهر زیبایی در نما خلق میکند)
 5. لب پر نبودن لبه ها(معمولا در حین حمل و نقل لبه ها لب پر میشوند که اگر با صبر و حوصله بارگیری و تخلیه بار انجام شود، این اتفاق رخ نخواهد افتاد)

انواع فراوری سنگ تراورتن

سنگ ها به شکل های مختلفی برای کاربرد های گوناگونی فراوری می شوند. در ادامه به برخی از این فراوری ها که بر روی سنگ تراورتن نیز انجام میگردد، اشاره می کنیم:

 1. فراوری سابیده و صیقلی ( ساب زنی): در این نوع فراوری سطح سنگ بسیار براق و یکدست می شود. فراوری ساب زنی در سه مرحله‌ی پیش ساب، بتونه سنگ ( طی چهار مرحله) و ساب نهایی انجام میگردد که خروجی کار سنگی درخشان و یکدست خواهد بود.
 2. فراوری چرمی: در پرداخت چرمی تراورتن سطح سنگ زیر لقمه های به خصوصی قرار میگیرد که سبب ایجاد پستی و بلندی های مطلوب بر روی سطح سنگ می شود. در این نوع فراوری سطح سنگ براق نیست.
 3. فراوری آنتیک سنگ تراورتن: فراوری این سنگ به صورت به دو صورت انجام می گردد: ۱- به صورت مکانیکی ۲- با استفاده از اسید سولفوریک و آب

کاربرد انواع سنگ تراورتن عباس آباد و …

یکی از بهترین انواع این سنگ ها است. این سنگ از نظر وجود معدن و گستردگی در ایران نسبتا فراوان بوده و در رنگ ها و طرح های مختلف مشاهده می گردد. شایان ذکر است با توجه به نحوه راستای برش، تراورتن در دو نوع کلی موجدار و بدون موج موجود است.

معدن سنگ تراورتن عباس آباد – سینه کار هاشمی فرد

به طور کلی تراورتن در دو دسته و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. در مصنوعات سنگی مانند انواع – – – و … . به عنوان مصالح ساختمان نیز این سنگ در پله ها با ضخامت 3 سانتی متر، در نماهای ساختمانی با ضخامت ۱.۶ تا ۱.۸ سانتی متر و در برخی موارد با ضخامت ۲ سانتی متر بکار برده می شوند.

همچنین از برخی سنگ های تراورتن میتوان در طرح های در قسمت دیوار داخلی ساختمان استفاده کرد.

کاربردهای سنگ تراورتن در ساختمان

 • سنگ تراورتن به عنوان نمای خارجی ساختمان
 • سنگ تراورتن به عنوان سنگ دیوار های داخلی
 • سنگ تراورتن به عنوان
 • سنگ تراورتن در قالب یا – دکوراتیو در کاربری های فراوان
 • به عنوان
 • نمای خارجی ساختمان ها به صورت یکدست و ترکیبی با مصالح یا سنگهای دیگر
 • پوشش دیوار فضای خارجی (حیاط – پارکینگ ها) و محوطه سازی
 • پوشش دیوار های داخلی فضاهای مشاع ساختمان (راهرو – راه پله – لابی)
 • پوشش دیوار داخلی مجتمع های تجاری
 • درپوش (قطعه سنگ قرار گرفته بر روی دیوار یا لبه های نما)
 • پوشش کف در فضای داخلی و خارجی (به ندرت)
 • ابزار سنگی در نما بویژه

مزایای سنگ تراورتن چیست؟

 • از اصلی ترین و قابل توجه ترین مزایای خرید سنگ تراورتن،زیبایی، دوام، طول عمر بالای این سنگ است.
 • این سنگ به دلیل وجود خلل و فرج، به طور طبیعی مانند یک عایق عمل کرده و انتخابی مناسب به منظور حفظ نسبی دمای داخل بنا است.
 • تخلخل و حفره های فراوان در بافت این سنگ، سبب سبک تر شدن وزن کلی بنا و همچنین چسبندگی بالای آن به ملات میشود.
 • در برابر اشعه خورشید، باران های اسیدی، سرما و گرما مقاوم است.
 • ظاهر شفاف ، طبیعی، در طرح های متنوع و بسیار زیبایی دارد و نمای شیک و لوکسی به ساختمان می دهد.
 • بهترین گزینه برای نمای ترکیبی با آجر میباشد.
 • معادن داخلی و در دسترس سبب شده تا با قیمت مناسب برای داخل عرضه شود.

معایب سنگ تراورتن چیست؟

 • قیمت نسبتا بالا در رنگ های روشن و یکنواخت از معایب سنگ تراورتن به شمار می رود.
 • لب پر شدن سنگ هنگام بارگیری
 • بازی رنگ و طرح بالا در اکثر سورت ها
 • خرد شدن و شکستن در دمای انجماد و یخ زدگی

قیمت سنگ تراورتن

با توجه به اینکه این نوع سنگ تولید ایران است و از معادن موجود در استان های مختلف کشور تهیه و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد، قیمت خرید سنگ تراورتن نسبتا پایین و مقرون به صرفه است.

عوامل تعیین کننده قیمت سنگ تراورتن

قیمت سنگ تحت تاثیر عواملی مانند وجود موج در سنگ، رنگ سنگ، کیفیت و آنالیز سنگ، درجه کیفی سنگ، میزان تخلخل سنگ، قطر و ابعاد سنگ، نوع فرآوری سنگ و برش آن است . توجه  داشته باشید به طور کلی:

هر چقدر رنگ تراورتن، روشن تر و شفاف تر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. تراورتن های سفید و رگه دار از ارزشمندترین و گران قیمت ترین انواع موجود در بازار هستند و سنگ عباس آباد به همین دلیل ازمحبوب ترین معادن سنگ است.

بازه ی قیمت فروش هر متر مربع سنگ تراورتن در سایت سنگ وزین از ۱۳۵ هزار تومان شروع و تا حدود ۳ میلیون ۸۰۰ هزار تومان بسته به نوع سنگ و اندازه سنگ است ( آخرین بروز رسانی خرداد ۱۴۰۱ ) می باشد. در سایت سنگ وزین میتوانید به روز ترین قیمت تراورتن سفید را مشاهده نمایید.

عوامل موثر بر قیمت خرید سنگ تراورتن :

 • اندازه و قواره کوپ سنگ
 • نوع و ماهیت سنگ
 • هزینه های استخراج و خرید کوپ
 • نوش برش و فرآوری
 • سورت یا درجه بندی سنگ
 • پاک بودن و حداقل بودن میزان رگه های موجود در سطح سنگ
 • هزینه های حمل و نقل
 • و …

 یک سنگ آهکی بوده که از فعالیت چشمه های آب گرم به وجود آمده است. خواص سنگ تراورتن بین سنگ مرمر و سنگ آهک می باشد که به طور طبیعی نیز در کنار چشمه ها، غار ها و … یافت می شود. وجود سطوح اسفنجی و حفره های موجود در سطح سنگ تراورتن ناشی از آزاد شدن دی اکسید کربن در هنگام رسوب گذاری و تشکیل این نوع سنگ ها می باشد. وجود حباب های هوا و ناخالصی های آهن، سیلیس، منگنز، مواد آلی و … باعث ایجاد تنوع رنگ هایی همچون سفید، کرم، شکلاتی، طوسی، قرمز، زرد و … در معادن مختلف سنگ تراورتن می گردد.

انواع سنگ تراورتن حاجی آباد :

 • سـنـگ تراورتن حاجی آباد سفید
 • سنـگ تـراورتن حاجی آباد کرم روشن
 • سـنـگ تراورتن حاجی آباد عسلی
 • سنــگ تـراورتن حاجی آباد ابر و بادی
 • سنگ تـراورتـن حاجی آباد شکلاتی
 • سـنـگ تراورتن حاجی آباد موج ریز شکلاتی
 • سنگ تـراورتن حاجی آباد موج دار
 • سـنـگ تراورتــن حاجی آباد بی موج

سنگ تراورتن  به دلیل محدودیت در استخراج و عرضه کوپ، تا حدودی کمیاب بوده و همچنین به دلیل فروش لاینی و محدود، به صورت مشخص فرآوری و عرضه می گردد. استفاده از این سنگ در نماهای کلاسیک و رومی، نماهای ترکیبی و … چشم انداز بسیار زیبا و چشم نوازی خلق نموده که شکوه و گرمای ویژه ای به فضا و ساختمان می بخشد. عمدتا استفاده از این سنگ در نمای کلاسیک ساختمان در کنار ستون ، سر ستون ، صراحی (نرده سنگی) ، احجام سنگی و … جلوه ی بسیار زیباتری به آن خواهد بخشید.

ویژگی های سنگ تراورتن حاجی آباد :

 • استحکام بسیار بالا و مناسب
 • مقاومت فشاری نسبتا بالا
 • مقاومت سایشی خوب
 • تراکم بسیار بالا نسبت به سایر سنگ های تراورتن
 • مقاوم در برابر نور خورشید، سرما، گرما و رطوبت
 • مناسب جهت استفاده در نمای بیرونی ساختمان علل الخصوص نما های کلاسیک
 • امکان تامین در سورت متنوع و نامحدود
 • قیمت مناسب
 • جذب آب نسبتا پایین
 • و …

کیفیت، زیبایی منحصر بفرد و قیمت خرید بسیار مناسب سنگ تراورتن کرم حاجی آباد نسبت به رقبا، سبب آن گردیده است تا در بسیاری از پروژه های مسکونی، اداری و تجاری و لوکس از این سنگ استفاده گردد.

آنالیز ساختاری سنگ تــراورتن کرم حـاجـی آبـاد :

میزان مطلوب جذب آب وزن مخصوص تخلخل مقاومت فشاری مقاومت سایشی
MIN ۰/۰۳ ۱/۸۰ ۳ ۳۰۰ ۲/۲۰
MAX ۱/۵۰ ۲/۸۰ ۱۲ ۸۰۰ ۶
تراورتن  ۰/۲۴ ۲/۵۲ ۰/۹۸ ۸۰۰ ۳

با توجه به تو پر بودن سنگ تـراورتن حاجی آباد نسبت به سایر سنگ های تراورتـن ، برای استفاده در نمای ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند، استفاده از اسکوپ توصیه می گردد. ساب پذیری فوق العاده این سنگ به همراه رنگ یک دست آن در نمای ساختمان زیبایی منحصر بفرد و جذابی را خلق می کند. ضمن اینکه هر چه سنگ حاجی آباد در معرض تابش مستقیم خورشید و آفتاب باشد، به مرور زمان رنگ سنگ روشن تر و سفید تر می گردد.

موارد استفاده از سنگ تراورتن کرم حــاجی آبــاد :

 • فضای داخلی ساختمان
 • نمای خارجی ساختمان
 • نماهای کلاسیک و سنتی و رومی
 • نمــا های مدرن و اسپرت
 • نــمـا های ترکیبی
 • سنگ فرش پیاده رو
 • دیواره های داخلی و خارجی ساختمان
 • حاشیه ها و کناره ها
 • نمای هتل ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری لوکس
 • دیواره های پله
 • لابی ورودی ساختمان
 • حاشیه ها و قاب آسانسور
 • نرده سنگی (صراحی)
 • در پوش و جدول
 • احجام سنگی
 • آب نمای سنگی
 • آلاچیق و نیمکت سنگی
 • و …

در صورت مرغوب بودن پالیشر ها و اجرای صحیح عملیات فرآوری و ساب، سطح صیقلی و براق سنگ حاجی آباد چشم نوازی بیشتری خواهد داشت. فرآوری سنگ به صورت اسلب بر روی بسیاری از سنگ ها قابل اجرا بوده و در صورت اجرای صحیح مراحل برش، ساب و کالیبراسیون، می توان در فضا های مختلفی از اسلب استفاده نمود. ضمن اینکه در روش فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش های قدیمی افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر می شود.

سنگ تراورتن حاجی آباد با توجه به کیفیت بالا و رنگ مناسب، در رده ی سنگ های با کیفیت و قیمت متوسط بازار قرار می گیرد. قیمت خرید سنگ تراورتن حاجی آباد نسبت به خیلی از سنگ های تراورتن روشن بازار مناسب تر بوده و از برخی از سنگ های مشهور بازار از جمله سنگ  و آتشکوه ، و … قیمت کمتری دارد.

حفره ها و خلل و فرج های موجود در سطح سنگ تراورتن  محلات با استفاده رزین، اپوکسی، پلی استر، پالیشر های مخصوص و … پر می شوند و فرآوری این نوع سنگ ها در کیفیت آن بسیار موثر می باشد. در صورت کم کاری یا کیفیت پایین فرآوری سنگ پس از مدتی دچار شکستی ، تغییر رنگ و … می گردد.

دکمه بازگشت به بالا