جامعهکسب و کار ایرانیان

چگونه اشتراک نتفلیکس خود را مدیریت کنم؟

چگونه از برنامه نتفلیکس استفاده کنیم؟

در ادامه به مطالب و ترفندهای مختلفی می‌پردازیم. به سوالات رایج «چگونه نتفلیکس را فعال کنیم» و «چگونه از نتفلیکس استفاده کنیم» پاسخ می‌دهیم و نحوه استفاده و خرید اشتراک نتفلیکس را به صورت کامل شرح می‌دهیم.

۱- بهترین پلن را برای خرید بسته اشتراکی، انتخاب کنید

بسته اشتراکی نتفلیکس خود را باید با توجه به روش تماشای فیلم و سریال و همچنین تعداد افرادی که در یک حساب با شما مشترک خواهند بود، انتخاب کنید.

اگرچه بیشتر کاربران بسته اشتراکی استاندارد نتفلیکس را انتخاب می کنند، اما شاید جالب باشد بدانید که این پلتفرم پنج نوع مختلف از حساب های اشتراکی را عرضه می کند که هر کدام قیمت و امکانات مخصوص به خود را دارند.

نتفلیکس کار خود را با یک سرویس اجاره DVD (بدون دریافت جریمه دیر کرد بازگرداندن DVDها) که از طریق پست صورت می‌گرفت، آغاز کرد. شاید جالب باشد بدانید که این غول پخش و عرضه فیلم و سریال هنوز هم به این سرویس اولیه خود وفادار است و در کنار خدمات پخش آنلاین فیلم و سریال در پلتفرم خود، دو سرویس جداگانه برای اجاره DVD و Blu-ray را هم در نظر گرفته است.

کاربران این پلتفرم می‌توانند با استفاده از این دو سرویس فیلم ها و سریال ها را بر روی DVDهای فیزیکی اجاره کنند و سپس در موعد مقرر با کمک خدمات پست، آن ها را به نتفلیکس باز گردانند.

برای تهیه با قیمتی بسیار به صرفهتر از قیمت دلاری آن میتوانید از طریق شرکت اقدام کنید. خرید اکانت نتفلیکس با قیمت مناسب.

۲-  با کمک پروفایل‌ها، حساب خود را شخصی‌سازی کنید

هر پروفایل دارای نام، تصویر و تنظیمات مخصوص خود است.

هر پروفایل می تواند یک نام، تصویر و تنظیمات جداگانه داشته باشد. تکنولوژی شخصی‌سازی پیشنهاد شده در نتفلیکس یکی از پیشرفته ترین نمونه‌ها در صنعت است که تصمیم گیری می کند که چه فیلم ها و سریال هایی در صفحه اصلی حساب کاربری شما به نمایش در آید.

صفحه اصلی نتفلیکس فیلم ها و سریال ها را در دسته بندی های مختلفی ارائه می دهد و هر ردیف از آن ها بر اساس فیلم هایی که قبلا در این پلتفرم تماشا کرده اید، یا روی آنها کلیک کرده اید و یا آن ها را جستجو کرده اید، پیکر بندی می شوند. به بیان ساده تر، الگوریتم شخصی سازی نتفلیکس بر اساس عملکرد شما در این پلتفرم، فیلم ها و سریال های مشابه را پیشنهاد می دهد.

اگر شما تنها کاربرِ حساب کاربری خریداری شده باشید، این شیوه از شخصی‌سازی یک ویژگی استثنایی است. اما اگر حساب کاربری خود را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید، الگوریتم شخصی‌سازی نتفلیکس به واسطه دریافت اطلاعات پراکنده، عملکرد خوبی نخواهد داشت. پروفایل ها این مشکل را حل کرده اند. در هر حساب کاربری نتفلیکس امکان ایجاد پنج پروفایل مختلف وجود دارد و الگوریتم شخصی سازی برای هر حساب کاربری به صورت جداگانه، قابل اجراست.

به عنوان مثال، اگر شما عاشق telenovelas هستید (داستان ها و سریال های عاشقانه و درام که در آمریکای جنوبی ساخته می شوند) و همسر شما سریال‌های کمدی را دوست دارد، می‌توانید هر کدام با ایجاد پروفایل های جداگانه پیشنهاد هایی متناسب با سلیقه خاص خود را دریافت کنید.

هر پروفایل تنظیمات خاص خود را دارد و تصاویر پروفایل نیز متفاوت هستند. تمامی این تنظیمات در ظرف چند دقیقه قابل تغییر می باشند.

هر بار که وارد پلتفرم نتفلیکس می شوید، می توانید پروفایل مورد نظر خود را انتخاب کنید. امکان جابجایی راحت و سریع میان پروفایل ها نیز وجود دارد اما معمولا بستن پلتفرم و باز کردن دوباره آن، سریع‌ترین و راحت ترین روش برای تغییر پروفایل است. شما می توانید در هر زمان که خواستید، پروفایل خود را حذف کنید و این کار را می توانید در دستگاه های مختلف انجام دهید. برای آموزش کلیک کنید.

۳-  فهرست مربوط به سریال‌ها و فیلم‌های در حال مشاهده را مدیریت کنید

پلتفرم نتفلیکس یک بخش تحت عنوان Continue Watching دارد که تمامی فیلم ها و سریال هایی که در حال مشاهده آن ها هستید و یا حتی در میانه راه آن ها را رها کرده اید، نمایش می دهد.

یکی از مهم ترین ویژگی‌های مثبت نتفلیکس که بسیاری به آن اشاره می کنند، راحتی تماشای فیلم و سریال در این پلتفرم است و بخش Continue Watching درست برای همین هدف طراحی شده است. با کمک این امکان، شما نیازی به جستجوی دوباره فیلم یا سریال مد نظرتان و پیدا کردن اپیزود و یا دقیقه‌ای که از دیدن فیلم دست کشیده‌اید، نخواهید داشت.

اگر مشغول دیدن فیلم یا سریال هستید اما مجبورید آن را در نیمه رها کرده و دستگاه را خاموش کنید، آن فیلم یا سریال به لیست Continue Watching اضافه می شود. زمانی که بار دیگر به لیست بازگردید، شروع مجدد فیلم یا سریال تنها با کلیک کردن بر روی آیکون مربوط به آن، امکان پذیر است. فیلم یا سریال مد نظر شما از همان جایی که متوقف شده بود، ادامه پیدا می کند.

لزومی ندارد که محتوای لیست Continue Watching به صورت خودکار مشخص شود. اگر در این لیست فیلم یا سریالی وجود دارد که می دانید هرگز نمی خواهید آن را دوباره تماشا کنید، می توانید آن را از لیست حذف کنید.

۴- دانلود برنامه‌ها و فیلم‌ها برای تماشای آفلاین

اگر از بر روی تبلت یا تلفن همراه خود استفاده می کنید، می توانید فیلم ها و سریال های مد نظر خود را دانلود کنید. نتفلیکس یک سرویس پخش محسوب می شود چرا که با کمک این پلتفرم فیلم ها و سریال ها از طریق اینترنت در دستگاه شما پخش می شوند؛ اما آیا می دانستید که حتی در نبود اینترنت هم می توانید فیلم ها و سریال های مورد نظر خود را تماشا کنید؟

البته شایان ذکر است که این امکان دانلود، تنها برای برخی از فیلم ها و سریال ها امکان پذیر است و شما می توانید آن ها را بر روی تلفن همراه، تبلت و حتی کامپیوتر شخصی خود دانلود کنید. برای انجام این کار باید اپلیکیشن نتفلیکس را در دستگاه های عنوان شده دانلود کرده باشید.

این ویژگی نتفلیکس به ویژه برای دانلود فیلم ها و سریال ها و تماشای آن ها در مسیر سفر و جاهایی که دسترسی به اینترنت پایدار ندارید، مانند یک پرواز طولانی یا کمپینگ در طبیعت، بسیار کاربردی و مفید است.

توجه داشته باشید که دانلود های انجام شده دائمی نیستند. بیشتر دانلودها معمولا یک هفته بر روی دستگاه شما باقی می مانند و پس از آن منقضی می شوند. این بدان معناست که باید آن ها را دوباره دانلود کنید. مدت زمان ماندگاری فیلم ها و سریال ها بر روی دستگاه شما برای تماشای آفلاین، به نوع فیلم و سریال بستگی دارد.

۵- عناوین مبهم را با استفاده از کدهای Netflix پیدا کنید

وقتی که وارد پلتفرم نتفلیکس می شوید مجموعه ای از عناوین مختلف را مشاهده می کنید که اخیرا آن ها را تماشا کرده اید و یا اینکه نتفلیکس آن ها را به شما پیشنهاد می‌دهد.

 نتفلیکس هزاران فیلم و سریال را در پلتفرم خود عرضه می کند و اکثر آن ها به قدری ناشناخته هستند که هرگز در صفحه اصلی حساب کاربری خود، آن ها را مشاهده نخواهید کرد؛ اما چگونه می توان بدون مرور صفحه اصلی، عنوان جدید فیلم و سریال را در پلتفرم نتفلیکس مشاهده کرد؟ اگر از نتفلیکس در کاپمیوتر شخصی خود استفاده می کنید، خوش شانس هستید. شما می توانید .

کد های نتفلیکس زنجیره کوتاهی از اعداد هستند که بر اساس ژانرها و زیر مجموعه های نمایش ها و فیلم ها مشخص می شوند. زمانی که این کد ها را در نوار مورو گرد URL وارد می کنید، به صفحه ای ارجاع داده می شوید که تمامی عناوین مربوط به آن ژانر، در صفحه لیست شده اند. به عنوان مثال، برای دیدن تمامی فیلم های اکشن-کمدی (43040) باید به آدرس  مراجعه کنید. اگرچه لیست کامل و جامعی از تمام کد های نتفلیکس وجود ندارد، اما شما می توانید برخی از آن ها را در ادامه مشاهده کنید:

 • فیلم های الهام بخش در مورد نوجوانان: 1458
 • فیلم‌های اسکاندیناویی: 995
 • سریال های مهیج و جنایی کره ای: 434
 • موجودات خیالی : 6895
 • فیلم هایی درباره اردو و کمپ: 1252
 • طنزها: 4922
 • درام : 6384
 • وسترن: 7700
 • کمدی: 9702
 • برنامه های فرهنگی تلویزیونی: 74652
 • کارتون‌ها: 285

۶-  Netflix را در دستگاه های مورد علاقه خود دریافت کنید

نتفلیکس روی انواع دستگاه‌ها در دسترس است. برای خرید اکانت netflix به سایت های معتبر مراجعه کنید.

بر خلاف سایر سرویس های پخش فیلم و سریال، شما می‌توانید نتفلیکس را در تمام دستگاه هایی که از اپلیکیشن این شبکه پشتیبانی می کنند و قابلیت اتصال به اینترنت را دارند، تماشا کنید. علاوه بر لپ‌تاپ‌ها، دستگاه‌هایی که می توانند از پلتفرم نتفلیکس پشتیبانی کنند عبارتند از:

 • تلویزیون های هوشمند: برای دیدن نتفلیکس بر روی تلویزیون، می توانید از طریق دستگاهی مانند Roku یا Apple TV اقدام کنید. اکثر تلویزیون های هوشمند برنامه نتفلیکس را دارند.
 • کنسول های بازی: شما می توانید نتفلیکس را روی پلی استیشن 4 و یا Xbox one دانلود کنید. متاسفانه امکان دانلود نتفلیکس بر روی دستگاه Nintendo Switch وجود ندارد.
 • تلفنها و تبلتها: برای تماشای نتفلیکس در تلفن یا تبلت، کافی است اپلیکیشن آن را از طریق یا دانلود و نصب کنید.

۷-  شورت‌کات‌های ساده و کاربردی صفحه کلید را بشناسید

اگر نتفلیکس را از طریق ویندوز یا Mac تماشا می کنید، برای کنترل پلتفرم نیازی به ماوس نخواهید داشت. شما می توانید با استفاده از صفحه کلید، تمامی آیتم های مربوط به پخش را انتخاب و یا کنترل کنید.

 • برای پخش یا Pause ویدئو، نوار فاصله یا Enter (PC)/Return (Mac) را فشار دهید.
 • برای رفتن به حالت Full Screen، کلید F را فشار دهید. شما می توانید با کلید Esc از حالت تمام صفحه خارج شوید.
 • با کلید پیکان چپ می توانید فیلم را به 10 ثانیه به عقب باز گردانید و با کلید پیکان راست 10 ثانیه می توانید آن را ده ثانیه جلو ببرید.
 • با کلید فلش رو به بالا می‌توانید صدا را افزایش دهید و با کلید فلش رو به پایین می توانید صدا را کاهش دهید.
 • با فشار دادن کلید M می توانید صدا را قطع کنید.
 • اگر در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی هستید، می توانید با فشار دادن کلید S تیتراژ آغازین را رد کنید.

شرط می بندم احتمالاً بسیاری از شما فکر کرده اید: واقعاً چند نفر از حساب نتفلیکس شما استفاده می کنند؟ خب، تعداد صفحه‌هایی که می‌توانید همزمان به آن‌ها استریم کنید و تعداد دستگاه‌هایی که می‌توانید برای دانلود فیلم و سریال استفاده کنید، به اشتراک نتفلیکس شما بستگی دارد.

با این حال، سرویس پخش یک ویژگی عالی ارائه می دهد که به شما امکان می دهد تمام دستگاه های ثبت شده را پیگیری کنید و همچنین به شما نشان می دهد از کجا از حساب شما استفاده می کنند. بنابراین، برای جلوگیری از سوء استفاده افراد از حساب Netflix شما با چندین دستگاه، باید هر از چند گاهی آنها را حذف کنید. با این گفته، نحوه حذف یک دستگاه از نتفلیکس و اقدامات امنیتی که باید در صورتی که شخصی بدون اطلاع شما از حساب شما استفاده می کند، انجام دهید، بحث خواهیم کرد. بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، بیایید شروع کنیم.

شناسایی و حذف دستگاه‌ها از Netflix (2022)

ممکن است دلایل مختلفی برای حذف دستگاه خود از Netflix وجود داشته باشد. ممکن است به طور موقت وارد تلفن خود شده باشید یا شخصی بدون اطلاع شما از حساب شما استفاده کند. یا ممکن است لازم باشد دستگاه بوت را حذف کنید تا دستگاه خود را اضافه کنید. در این راهنما، من تمام مراحل شناسایی و حذف یک دستگاه از حساب Netflix شما را پوشش داده‌ام.

لطفاً توجه داشته باشید که نتفلیکس توصیه می کند از یک حساب کاربری در یک خانه جداگانه استفاده کنید. بنابراین، اگر از Netflix از مکان‌های مختلف استفاده می‌کنید، ممکن است حساب شما را مشکوک علامت‌گذاری کرده و آن را به حالت تعلیق درآورد. علاوه بر این، برخی از اقدامات امنیتی را که باید برای محافظت از حساب Netflix خود و جلوگیری از مشکلات تماس با پشتیبانی در نظر بگیرید، به اشتراک خواهم گذاشت.

نحوه یافتن دستگاه های متصل در نتفلیکس

ابتدا، بهتر است از هر دستگاه مشکوکی که از حساب نتفلیکس خود استفاده می کند آگاه باشید. بیایید بگوییم که عاشق تماشای Netflix در تلویزیون هوشمند شگفت‌انگیز 4K UHD خود هستید. حالا، اگر محتوای پخش آیفون را از حساب خود می بینید، اما هرگز از دستگاه iOS وارد نشده اید، خوب، مشکوک است. بنابراین، در اینجا نحوه یافتن لیستی از تمام دستگاه های متصل در حساب Netflix خود آورده شده است تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

 • از یک مرورگر وب وارد نتفلیکس شوید. سپس روی نماد نمایه خود در گوشه سمت راست بالا نگه دارید و به تنظیمات بروید. حساب »در منوی کشویی.
 • اینجا کلیک کنید ” فعالیت جاری دستگاه اخیر ” در بخش “تنظیمات”.
 • صفحه بعدی نشان داده خواهد شد لیستی از تمام دستگاه هایی که از حساب Netflix شما استفاده می کنندو همچنین سه مورد آخر استفاده از یک دستگاه خاص برای پخش جریانی از یک آدرس IP خاص. همچنین خواهید دید که دستگاه از کجا به حساب شما دسترسی دارد. اگر مورد مشکوکی مانند دستگاه های ناشناخته یا آدرس های IP پیدا کردید، بهتر است آن دستگاه را حذف کنید.

نحوه خروج و حذف همه دستگاه‌ها در Netflix

می توانید از منوی گزینه ها در Netflix از دستگاه خود خارج شوید. با این حال، هیچ راهی برای غیرفعال کردن یک دستگاه از راه دور وجود ندارد. درعوض، باید در صفحه تنظیمات حساب به طور همزمان از همه دستگاه‌ها خارج شوید. این تنظیم همه دستگاه‌هایی را که از حساب Netflix شما استفاده می‌کنند غیرفعال و حذف می‌کند و همه باید دوباره وارد سیستم شوند. مراحل زیر را دنبال کنید تا متوجه شوید که چگونه.

 • با استفاده از مرورگر وب وارد نتفلیکس شوید. سپس به تنظیمات بروید” حساب “، نشانگر ماوس روی نماد نمایه در گوشه بالا سمت راست
 • حالا کلیک کنید ” از همه دستگاهها خارج شوید “، موجود در بخش ” تنظیمات ‘.
 • انتخاب خود را در صفحه بعد با کلیک بر روی دکمه آبی تایید کنید ” تولید ‘.

و این تقریباً تمام است. اکنون نتفلیکس شما را از حسابتان در هر دستگاهی، از جمله دستگاهی که برای این فرآیند استفاده می‌کنید، خارج می‌کند. مرحله بعدی این است که دوباره وارد شوید و رمز عبور خود را در اسرع وقت تغییر دهید که ما را به بخش بعدی می‌برد.

تغییر رمز عبور در نتفلیکس

اگر افراد دیگری از حساب نتفلیکس شما سوء استفاده می کنند، تغییر رمزهای عبور ضروری است. گاهی اوقات افراد برای دسترسی آسان رمزهای عبور را در دستگاه های خود ذخیره می کنند، بنابراین تغییر رمز عبور از ورود مجدد آنها جلوگیری می کند. بررسی. فقط مراحل زیر را دنبال کنید تا رمز عبور حساب Netflix خود را تغییر دهید.

 • با استفاده از مرورگر وب وارد نتفلیکس شوید. سپس به صفحه تنظیمات بروید ” حساب” با نگه داشتن ماوس روی نماد نمایه.
 • سپس روی “کلیک کنید رمز عبور را تغییر دهید “، موجود در بخش ” عضویت و صورتحساب ‘.
 • در صفحه بعد رمز عبور فعلی و جدید خود را وارد کرده و کلیک کنید ذخیره.

فراموش نکنید که کادر را علامت بزنید ” همه دستگاهها را ملزم به ورود مجدد با رمز عبور جدید کنید برای اینکه همه دستگاه های جدید را ملزم کنید تا اعتبارنامه های جدیدی را برای حساب Netflix شما وارد کنند.

نحوه مدیریت دستگاه های دانلود در نتفلیکس

آیا می دانستید که می توانید محتوا را در نتفلیکس برای مشاهده آفلاین بارگیری کنید؟ این گزینه در برنامه Netflix در دستگاه های تلفن همراه (اندروید و iOS) و رایانه شخصی ویندوز موجود است. هیچ برنامه بومی Netflix در مک وجود ندارد و باید محتوا را از طریق مرورگر خود پخش کنید. اکنون وقتی سعی می کنید محتوا را دانلود کنید، نتفلیکس ممکن است به شما نشان دهد ” خطای بارگذاری وقتی سعی می کنید محتوا را در یک برنامه خاص بارگیری کنید.

دکمه بازگشت به بالا