عمومیکسب و کار ایرانیان

چگونه خرید بک لینک باعث افزایش رتبه سایت شما می‌شود؟

بک لینک یا همان پیوند به سایت، روشی قطعی و قدرتمند برای افزایش اعتبار سایت و در نهایت کسب رتبه بهتر در گوگل محسوب می‌شود.

شما به دو صورت می‌توانید برای وب‌سایت خود بک لینک بسازید. روش اول ساخت دستی بک لینک و روش دوم که در این آموزش به آن مفصل‌تر خواهیم پرداخت خرید بک لینک از وب‌سایت‌های معتبر و با اعتبار بالاست.

البته روش سومی هم وجود دارد که مطمئناً در کشور ما کمتر کسی بدین روش حاضر می‌شود به شما بک لینک بدهد. در این روش اگر شما یک محتوای دست اول و جذاب و کاربرپسند داشته باشید شاید مورد اقبال مدیران سایت‌های معروف قرار بگیرید و محتوای شما دیده شده و با انتشار آن‌ها در این وب‌سایت‌ها بک لینک رایگان قدرتمند دریافت کنید ولی در مجموع زیاد روی این روش حساب باز نکنید.

خوب در این آموزش می‌خواهیم نحوه پیدا کردن بک لینک قدرتمند و خرید آن را با شما در میان بگذاریم ولی قبل از آن بهتر است کمی بیشتر در مورد بک لینک صحبت کنیم.

بک لینک چیست و چگونه باعث بهبود وضعیت سئو سایت شما می‌شود؟

سئو یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو به ۳ بخش کلی تقسیم‌بندی می‌شود. ۱- تکنیکال سئو ۲- سئو داخلی ۳- سئو خارجی بک لینک و خرید بک لینک در واقع همان قسمت سوم و مهم‌ترین بخش سئو یعنی سئو خارجی است.

هدف از ساخت بک لینک افزایش اعتبار سایت نزد گوگل است. از زمانی که گوگل از بک لینک برای ارزیابی جایگاه وب‌سایت‌ها استفاده کرد تا به امروز هدف آن چیزی جز سنجش رضایت مخاطبان از محتوای وب‌سایت‌ها و بررسی میزان بازنشر آن نبوده است.

برای گوگل مهم است که بداند به‌طور مثال زمانی که یک مقاله‌ای درباره آموزش سئو نوشته می‌شود از بین ده‌ها و یا صدها رقیب کدام یک از آن‌ها مستحق کسب رتبه‌های برتر صفحه اول هستند و بزرگ‌ترین ملاک در ارزیابی گوگل توسط الگوریتم‌های پیچیده آن سنجش تعداد وب‌سایت‌هایی است که به محتوا و سایت شما لینک داده‌اند.

البته باید اضافه کنیم صرفاً تعداد بک لینک‌ها، مهم نیستند. وب‌سایت‌هایی که به شما لینک می‌دهند از ارزش بیشتری نسبت به تعدد برخوردارند. بدین شکل که اگر شما ۱۰۰ بک لینک از وب‌سایت‌های کم ارزش برای سایت خود بسازید و یا بخرید می‌تواند یک وب‌سایت قدرتمند ارزشی بیش از تمامی ۱۰۰ بک لینک برای شما ایجاد کند. پس تعداد و کیفیت بک لینک‌ها هر دو با هم ارزش بالایی می‌توانند برای شما ایجاد کنند.

چگونه سایت‌های مناسب برای خرید بک لینک را پیدا کنید؟

برای شناسایی سایت‌های قدرتمند و تأثیرگذار در سئو، دو ملاک بسیار مهم را باید حتماً قبل از سفارش بک لینک موردبررسی قرار دهید.

نخست توجه کنید سایت مربوطه تا جای ممکن به حوزه کسب‌وکار شما مرتبط باشید. گوگل بک لینک‌هایی که از سایت‌های مرتبط گرفته شده باشند را به سایت‌های غیر مرتبط ترجیح می‌دهد. مورد دوم و بسیار مهم بعدی اعتبار سایت مربوطه یا میزان دامین اتوریتی آن است.

وب‌سایت moz یک معیاری برای سنجش میزان قدرت هر سایت تحت عنوان دامین اتوریتی مشخص می‌کند که این عدد از ۱ تا ۱۰۰ متغیر است و هر چه این عدد به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد قدرت بالای یک سایت را نشان می‌دهد. پس با این توضیح شما باید به دنبال سایت‌هایی باشید که دامین اتوریتی آن‌ها از وب‌سایت شما حداقل بیشتر باشد.

معیار دیگری که وب‌سایت ماز به هر وب سایتی در اینترنت می‌دهد spam score یا میزان اسپمی بودن یک سایت است. شما باید حتماً نیم‌نگاهی هم به این معیار داشته باشید هر چه این عدد کمتر باشد نشان‌دهنده این است که سایت مربوطه یک سایت معتبرتر بوده و حرکات مشکوک سئو بر روی آن کمتر است.

پس به‌طور خلاصه بک لینک‌های ما باید مرتبط باشند، دامین اتوریتی قابل قبولی داشته باشند و در انتها میزان اسپم اسکور آن‌ها کم باشد.

خوب با دانستن این فاکتورها می‌توانید لیستی از سایت‌های قدرتمند برای تهیه بک لینک را آماده کنید و بر اساس بودجه خود با آن‌ها وارد همکاری شوید.

بهترین نوع بک لینک برای افزایش رتبه سایت کدام نوع است؟

بک لینک‌ها نیز انواع متفاوتی دارند، مهم است بک لینک شما از چه نوعی باشد برخی از انواع آن‌ها به‌طور ماهانه و اصطلاحاً site wide هستند یعنی از سایدبار و یا فوتر وب‌سایت‌ها گرفته می‌شوند. این دسته از بک لینک‌ها به شرطی که به مدت حداقل ۱ سال تمدید شوند می‌توانند تأثیر مثبتی داشته باشند.

اگر از این دسته بک لینک‌ها برای سایت خود استفاده می‌کنید بدانید ثبت یک ماهه آن‌ها به سایت شما ضرر جدی وارد می‌کند چون با حذف بک لینک‌ها بعد از یک مدت کوتاه، گوگل به این مورد شک کرده و سایت شما را ممکن است حتی پنالتی کند.

دسته دوم بک لینک‌ها رپورتاژ آگهی‌ها هستند محتواهایی که به صورت دائمی درون سایت‌های موردنظر شما ثبت می‌شوند و هرگز پاک نمی‌شوند و از درون محتوا به سایت و یا صفحات داخلی شما لینک می‌شوند. این دسته جز بهترین و کم‌خطرترین نوع بک لینک ها محسوب می‌شوند.

نتیجه‌گیری

اگر قصد خرید بک لینک قدرتمند و دائمی را دارید حتماً از نوع رپورتاژ آگهی و ترجیحاً سایت‌های معتبر و معروف در کشور خودتان استفاده کنید.

خرید بک لینک با تأثیر در ۳۰ روز【صعود به صفحه ۱ گوگل】

خرید بک لینک قدرتمند و دائمی یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عوامل افزایش رتبه و بهبود سئو سایت محسوب می‌شود به شرطی این بک لینک‌ها می‌توانند باعث افزایش رتبه شما در موتور جستجوی گوگل شوند که از سایت‌های مرتبط و با اعتبار بالا گرفته شده باشند.

بک لینک در صورتی که از سایت‌های کم‌ارزش و غیر مرتبط گرفته شده باشد حتی می‌تواند باعث پنالتی شدن سایت شود و خسارات وارده توسط آن گاها جبران‌ناپذیر خواهد بود. تیم ما در پروسه ساخت بک لینک برای مشتریان خود با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا، با طرح یک پلن دقیق از معتبرترین و مطمئن‌ترین وب‌سایت‌ها برای سایت شما بک لینک می‌سازد تا علاوه بر کسب نتایج عالی در مدت کوتاه‌تر خطرات پنالتی شدن را به‌طور کامل از بین ببرد.

بک لینک چیست ؟

برای آن‌که بدانید بک لینک چیست و چه کاربردی دارد بهتر است با یک مثال عامیانه آن را شرح دهیم.

بک لینک در حکم اعتبار برای یک مغازه‌دار است که هر چه در بازار خوش‌نام‌تر باشد و نزد مشتریان و کسبه به نام نیک شناخته شود به‌طور حتم دارای مشتریان بیشتر و محبوبیت بیشتر نزد دیگران است.

سایت شما بدون داشتن اعتبار در اینترنت و بالأخص نزد گوگل به‌طور حتم پیشرفت چشمگیری نیز نخواهد داشت. فروش زیادی در سایت شما انجام نخواهد شد، برندی معروف و شناخته شده‌ای نخواهید بود و ترافیک بسیار کمی هم به سمت سایت شما خواهد آمد.

♦♦♦ خوب احتمالاً برایتان سؤال می‌شود چطور اعتبار سایت خودمان را بالا ببریم؟ ♦♦♦

جواب بسیار ساده است با بک لینک سازی، با بک لینک سایت شما به مرور زمان دارای اعتبار بالاتری خواهد شد و گوگل سایت شما را نسبت به رقبایتان برتری خواهد داد.بک لینک در واقع لینک‌هایی است که از سایت‌های با کیفیت و محبوب که خودشان دارای اتوریتی بالایی هستند به سایت شما داده می‌شود.

معیار سنجش اعتبار و محبوبیت سایت‌ها توسط وب‌سایت معروف moz داده می‌شود. این عدد از ۰ تا ۱۰۰ به ترتیب از کمترین به بیشترین میزان محبوبیت سنجیده می‌شود.اگر بخواهید نسبت به رقبای خودتان در گوگل جایگاه بهتری داشته باشید باید با یک استراتژی ثابت در مدت زمان حداقل ۱ سال به صورت مداوم برای سایت خود اقدام به ساخت بک لینک با ارزش کنید.

اخیراً وب‌سایت MOZ با آپدیت جدیدی که در سنجش اتوریتی دامین ارائه کرد وبمسترها را به شدت شوکه کرد اغلب وب‌سایت‌ها با افت شدید اتوریتی روبرو شدند البته معیار سنجش ماز گویا دچار تغییر جدی شد و وب‌سایت‌هایی که لینک‌های مشکوک زیادی برای سایتشان ایجاد کرده بودند مشمول این جریمه شدند که خرید بک لینک بی‌کیفیت نیز یکی از فاکتورهای این سایت اعلام شد.

البته افت این رتبه به هیچ عنوان به کاهش رنک وب‌سایت‌ها در گوگل ارتباطی نداشت و صرفاً معیاری بود که MOZ ارائه کرد و صرفاً برای سنجش کیفیت لینک‌های ایجاد شده است.

آیا سایت‌های دیگر خودشان به ما لینک نخواهند داد؟

از ابتدا منطق بک لینک گیری بدین صورت پایه‌ریزی شد که اگر سایت شما محتوای ارزشمندی داشته باشد که برای کاربران و یا مدیران سایت‌ها جالب و مفید باشد آن‌ها خودشان به صورت کاملاً طبیعی لینک سایت شما را در سایتشان به دیگران پیشنهاد بدهند و بدین صورت لینک سازی طبیعی انجام شود.

در عمل ولی این اتفاق هرگز و یا به ندرت اتفاق خواهد افتاد و اگر بخواهید بدین شکل در اینترنت فعالیت کنید به‌طور حتم رقبای شما با سرعت باورنکردنی نسبت به شما رشد خواهند کرد و نزد گوگل جایگاه بهتری خواهند داشت.

روش طبیعی بک لینک گیری معروف به White Hat SEO و لینک سازی به روش دستی توسط خود شما روشی کاملاً سیاه و غیرطبیعی خواهد بود ولی اگر بتوانید کاملاً طبیعی اقدام به لینک سازی کنید می‌توانید از مزایای بک لینک ساختن استفاده کرده و سایت شما در معرض پنالتی شدن هم قرار نگیرد.

خرید بک لینک pbn

بک لینک pbn یا هرمی نوع خاصی از روش‌های ساخت بک لینک است که می‌تواند سخت‌ترین کلمات کلیدی را به صفحه اول و حتی لینک اول گوگل برساند.

در این روش، با ساخت بک لینک لایه‌ای و تودرتو با هدف افزایش قدرت لایه‌های قبلی و دوری از پنالتی شدن، سریع و البته مطمئن می‌توانید رقابتی‌ترین کلمات را به صفحه اول گوگل برساند.

بسته به سختی کلمه می‌توان از ۳ تا ۶ لایه ساختار بک لینک هرمی را گسترش داد. در این حالت حجم انبوهی از بک لینک‌های قدرتمند و بک لینک‌های ضعیف‌تر و البته با حجم بیشتری در لایه‌های بالاتر ایجاد کرد.

این نوع بک لینک به کسانی که قصد دارند در زمان سریع کلمات کلیدی سخت را به صفحه اول گوگل برسانند توصیه می‌شود.

آیا خرید بک لینک مضر است؟

این بحث بسیار جای صحبت دارد اغلب مقالاتی که مطالعه می‌کردم تا قبل از اینکه این آموزش رو تهیه کنم عقیده بسیاری از وبمسترها این بود که خرید بک لینک اصلاً کار درستی نیست و گوگل این مورد رو متوجه خواهد شد و سایت شما در خطر پنالتی شدن قرار خواهد گرفت.

آیا تا به حالا مثل من این سؤال رو از خودتان پرسیده اید چرا با علم به این قضیه هنوز هم سایت‌های فروش بک لینک به خوبی فروش می‌کنند و سایت‌های بسیار بزرگی هنوز دارند از این سایت‌ها برای وب‌سایت خودشان بک لینک تهیه می‌کنند؟

با تحقیقی که داشتم به این نتیجه رسیدم در وب فارسی برخلاف سایت‌های انگلیسی زبان، الگوریتم‌های گوگل به خوبی عمل نمی‌کنند و یا با تأخیر این اتفاق رخ میده و از همین ضعف بسیاری از سایت‌ها استفاده می‌کنند و تا گوگل بخواد خودش را وفق بده اونا بار خودشونو بستند و رفتند.

الآن کافیه یه سر به همین سایت‌های فروش بک لینک بزنید تا متوجه بشید چه حوزه‌های کاری قدرتمندی چون طراحی سایت، فروش هاست و … در این سایت‌های لینک دارند.

البته اگر شما هم بخواهید برای سایتتان اقدام به خرید بک لینک کنید باید از اصول صحیح اون باخبر باشید در غیر این صورت ممکن است خواسته یا ناخواسته سایت خودتان را نزد گوگل بی‌اعتبار کنید.

از چه سایت‌هایی بک لینک بخریم؟

ما به‌طور کلی مخالف کارهایی هستیم که منطق پشت آن برای یک مدت‌زمان طولانی نباشد و صرفاً رسیدن به نتیجه در یک زمان کوتاه مدنظر باشد.

خرید بک لینک نیز جز همین دسته از کارهایی است که به دنبال آن دید کوتاه مدت است ولی می‌خواهم به شما یکسری ملاحظاتی را بگوییم که اگر از آن‌ها پیروی کنید در این کار ریسک احتمال پنالتی شدن سایت شما بسیار کم خواهد شد.

ابتدا توسط ابزار moz و یا تولبار کروم سایت موردنظر خودتان را باز کنید و اطلاعاتی DA و Spam Score سایت را به دقت بررسی کنید. سایتی که دارای Spam Scroe خیلی بالایی است برای خرید بک لینک می‌تواند بدترین گزینه ممکن باشد.

این عدد نشان‌دهنده اسپمی بودن سایت و داشتن لینک‌های بی‌کیفیتی است که به جای سود رساندن به شما ضررهای قابل‌توجهی خواهد داشت.

> مورد بعدی برای بررسی، تعداد لینک‌های خروجی یک سایت است که خود فاکتور مهمی در کیفیت یک سایت محسوب می‌شود حتماً شما هم بارها با سایت‌هایی برخورد کرده‌اید که لینک‌های بسیاری زیادی را درون سایت خود قرار داده و فقط هدفشان فروش بیشتر backlink است.

این سایت‌ها نیز سایت‌های مخربی هستند که برای گوگل کاملاً شناخته شده‌اند و گوگل دقیقاً می‌داند هدف این سایت‌های فروش بک لینک و کسانی هم که در این سایت‌های لینک قرار می‌دهند به دنبال سئو کلاه سیاه هستند.

بهتر است از سایت‌هایی لینک بگیرید که تعداد لینک‌های خروجی آن‌ها زیاد نباشد.

> مورد سوم خرید بک لینک از سایت‌هایی است که در Site Wide خود به شما بک لینک می‌دهند.

این سایت‌های نیز برای شما لینک‌های بسیار بی‌کیفیت و آسیب‌زننده می‌سازند داشتن لینک در بخش‌های همچون سایدبار و یا فوتر که در تمامی صفحات داخلی یک سایت تکرار می‌شوند. درست است که تعداد کل بک لینک‌های شما را زیاد نشان می‌دهند ولی در Referring Domains تأثیری نداشته و از نظر گوگل کاری مشکوک و منفی است.

و در آخر نیز به طور کلی اگر قصد خرید بک لینک دارید از سایت‌هایی خوشنامی اقدام به تهیه کنید که نزد گوگل اعتبار و جایگاه بالایی دارند و به‌طور روزانه کاربران زیادی به آن‌ها سر می‌زنند.

خرید بک لینک خارجی و یا خرید بک لینک ایرانی؟

این مورد بسیار جای بحث دارد ولی چیزی که ما تجربه داریم اگر سایت شما برای کاربران فارسی زبان بهینه شده و محتواهای شما به زبان فارسی است باید درصد بیشتری از بک لینک‌های شما هم از سایت‌های ایرانی و فارسی زبان باشد.

اگر بک لینک پروفایل سایت شما تعداد قابل‌توجهی لینک ایرانی داشته باشد می‌توانید از بک لینک خارجی هم استفاده کنید. بهترین حالت استفاده از لینک‌های خارجی در سیستم لینک سازی از نوع PBN است که در آن به دلیل مخفی بودن روند لینک سازی احتمال پنالتی شدن بسیار کم است.

و در آخر نیز توصیه می‌کنیم اگر قصد لینک سازی دارید سعی کنید از روش ریپورتاژ آگهی استفاده کنید که جز خرید بک لینک دائمی محسوب شده و به شدت برای سایت شما سودمند است و نتایج آن فوق‌العاده است.

امیدوارم حالا با دیدی بازتر و رعایت فاکتورهای جدی در خرید لینک برای سایت خود بک لینک تهیه کنید. در زیر لیستی از برترین بک لینک‌های دائمی برای خرید را مشاهده می‌کنید که می‌توانید همین حالا سفارش دهید.

بک لینک لایه‌ای (هرمی)

بک لینک لایه‌ای یا شبکه وبلاگ خصوصی روشی است که در آن با ساختارهای لایه‌ای و پیچیده روی کلمات کلیدی بسیار سخت و رقابتی بک لینک ساخته می‌شود.

در این متد هدف تقویت لایه‌های بالایی و ایجاد آبشاری از بک لینک‌ها به سمت صفحه هدف است. در این متد به دلیل اینکه حجم زیادی از بک لینک‌ها به صورت لایه‌ای و یا اصطلاحاً Tier بندی شده انجام می‌شود در بازه زمانی کوتاهی تأثیرات چشمگیری را ایجاد می‌کنند.

به دلیل لایه‌ای بودن ساختار بک لینک‌ها شناسایی آن برای گوگل بسیار دشوار بوده و امکان پنالتی شدن سایت در حالتی که اصولی از این روش استفاده شود بسیار کم خواهد بود.

استفاده از سرویس خرید بک لینک PBN یا همان لایه‌ای به وب‌سایت‌هایی که هدف آن‌ها کسب نتایج سریع و سئو کلمات کلیدی رقابتی است به شدت توصیه می‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا