عمومیکسب و کار ایرانیان

تعمیر پرینتر و معرفی مهمترین قطعات پرینتر

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که وقتی چیزی را کپی یا چاپ می کنید، چاپگر شما یک صفحه خالی یا یک صفحه نیمه سیاه را به شما نشان می دهد. نگران نباشید، شما فقط نیاز به تعمیر پرینتر دارید. در یک حالت ساده تعمیر پرینتر شما می تواند شامل تعویض کارتریج و در برخی موارد دیگر تعویض قطعات سخت افزاری باشد. ما در مجموعه tehranprinters.com با استفاده از کارشناسان حرفه ای و باتجربه آماده ارائه انواع خدمات در زمینه تعمیر پرینتر به شما عزیزان هستیم. اصلا مهم نیست که دستگاه پرینتر شما ساخت کدام برند است فقط کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید.

آموزش تصویری تعمیر پرینترهای hp |آموزش تعمیر پرینترهای کانن

سرویس و تعمیر پرینتر

دستگاه های پرینتر مانند هر وسایل الکترونیکی دیگر بعد از مدتی استفاده دچار استهلاک می شوند که باید به موقع سرویس و تعمیر شوند. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پس از چند ماه متوجه شده اید که کیفیت چاپگر شما به هیچ وجه در حد قبل نیست و یا فرآیند چاپ کند و پر سر و صدا است. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی و صرف هزینه زیاد برای تعویض قطعات پرینتر، باید به صورت دوره ای دستگاه سرویس شود.

تعمیر و سرویس نگهداری دوره ای پرینتر (http://tehranprinters.com/printer-repairs) شما برای رفع مشکلات جزئی دستگاه یا جلوگیری از خرابی کامل آن ضروری است. چون در سرویس های دوره ای تمامی قطعات و اتصالات مهم پرینتر و همچنین میزان تونر و کارتریج بررسی می شود در صورت وجود ایراد در هر قطعه، تکنسین تعمیر پرینتر شما را انجام می‌دهد. اگر می خواهید در مورد تعمیر پرینتر و مهمترین قطعات آن بیشتر بدانید، تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش تصویری تعمیر پرینترهای hp |آموزش تعمیر پرینترهای کانن

راه های تشخیص خراب بودن پرینتر

برای اینکه به راحتی متوجه بشویم  که دستگاه پرینتر ما نیاز به سرویس دوره ای، تعمیر یا تعویض قطعات دارد علائم و نشانه‌های زیادی وجود دارد. اگر هر یک از این علائم را در پرینتر خود مشاهده کردید، باید آن را جدی بگیرید و به فکر تعمیر پرینتر باشید. این علائم شامل موارد زیر است.

 • دستگاه به صورت کم رنگ برگه ها را پرینت می کند
 • پرینتر شما روشن نمی شود و کار نمی کند
 • در هنگام چاپ پرینتر شما پیغام خطا یا ارور می دهد
 • پرینتر به طور مداوم موقع چاپ کاغذ را جمع می کند
 • نقاط سیاه و رگه هایی روی برگ ها ظاهر می شود
 • صفحات چاپ شده توسط پرینتر کیفیت پایینی دارند و خوانا نیستند
 • پرینتر قادر به چاپ کردن برگه ها نیست

شرکت ها و سازمان هایی که پرینترهای متعددی دارند و روزانه به طور مداوم از این دستگاه استفاده می کنند، آن ها برای کاهش هزینه باید خدمات سرویس دوره ای دستگاه های خود را به طور منظم به منظور جلوگیری از خراب شدن کامل دستگاه ها انجام دهند.  برای این کار دیگر لازم نیست دستگاه ها به مراکز تعمیر پرینتر بروند. تکنسین های تعمیر در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما برای انجام کلیه امور تعمیرات و انجام سرویس های پرینتر آماده کمک رسانی به شما هستند.

عمده ترین مشکلات دستگاه های پرینتر

 • گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر

گیر کردن کاغذ در پرینتر می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که یکی از مهمترین آنها کیفیت پایین کاغذ استفاده شده است. این مشکل باعث چسبیدن و کشیدن کاغذ به داخل پرینتر می شود و پس از گرم شدن کاغذ در دستگاه جدا می شود و باعث گیرکردن آن در دستگاه می شود. البته این مشکلات به دلیل بزرگی سینی کاغذ یا خرابی سیستم کشش کاغذ دستگاه است که باید توسط سرویس دهنده تعمیر پرینتر بررسی شود.

 • هم زمان روشن شدن چراغ های پرینتر

اگر شما مشاهده کردید که سه چراغ پرینتر به طور همزمان روشن شده است نشان می دهد که چاپگر در وضعیت بدی قرار دارد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که دستگاه پرینتر شما در جای نامناسب یا مرطوب نگهداری می شود البته این ابیراد می تواند به ورود حشرات به داخل پرینتر نیز ربط داشته باشد. حتما در چنین شرایطی پرینتر باید توسط یک تکنسین مجرب و ماهر بررسی شود.

اما اگر مطمئن هستید که پرینتر در جای مناسبی قرار دارد و وضعیت خوبی دارد، بهتر است پرینتر خود را یک بار ری استارت کنید تا دوباره شروع به راه اندازی کند.

 • برگه های چاپ شده سفید باشد

یکی دیگر از مشکلات رایج چاپگرها سفید بودن صفحات چاپ شده است. این مشکل معمولاً به دلیل خالی بودن یا خرابی کارتریج یا خرابی برد کنترل دستگاه رخ می دهد. مهم ترین قطعه پرینتر که کاربردهای زیادی هم دارد کنترلر یا برد آن است. کنترلر وظیفه ارسال دستورات به قسمت های مختلف پرینتر را دارد. بنابراین در صورت آسیب دیدن برد دستگاه دستور پرینت ارسال نمی شود و صفحات به صورت خالی چاپ می شوند.

آموزش تصویری تعمیر پرینترهای hp |آموزش تعمیر پرینترهای کانن

تعمیر پرینتر در محل

هدف از خدمات  و سرویس پرینتر تمیز کردن این دستگاه، رفع اشکالات آن و تعویض قطعات آسیب دیده است که از بروز مشکلات اساسی و خرابی پرینتر جلوگیری می کند. با این حال می توان گفت که خدمات سرویس دوره ای و تعمیر پرینتر بسیار مهم است. اگر دستگاه شما نیز نیاز به سرویس دارد، می توانید با نمایندگی تعمیر پرینتر تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز برای تعمیر این تجهیزات به آدرس مورد نظر فرستاده شوند.

با توجه به اینکه جابجایی پرینتر کاری زمان بر و پرهزینه است، نمایندگی  تعمیر پرینتر این شرکت معمولا خدمات بازیابی، سرویس و تعمیر چاپگر را در محل ارائه می دهد. در واقع با فراهم آوردن امکانات لازم، پرینتر را در محل شما تعمیر می کنند.

اگر قطعات پرینتر به طور مرتب تمیز نشود و عیب آن برطرف نشده باشد هیچ مشکل جزئی در داخل دستگاه را متوجه نخواهید شد. با گذشت زمان این مشکلات به حدی خواهد رسید که به تعمیر پرینتر و تعویض قطعات آن می رسیم که بسیار پرهزینه است. اگر سرویس های دوره ای به طور منظم انجام شوند دیگر این مشکلات برای دستگاه شما به وجود نمی آید.

مهمترین قطعات پرینتر و کاربرد آن ها

 • تونر کارتریج

کارتریج بخشی از چاپگر است که به عنوان محفظه ای برای نگهداری جوهر و تونر استفاده می ‌شود. بنابراین پرکاربردترین قطعات پرینتر کارتریج ها هستند.

 • برد پاور پرینتر

بخش اصلی و مهم یک پرینتر برد پاور آن است. . برد پاور منبع تغذیه دستگاه بوده و وظیفه تامین برق قطعات الکترونیکی دستگاه را بر عهده دارد. از طریق برد پاور می توان برق قسمت های اصلی پرینتر را مستقیما یا با کمک برد انجین که در آن از کابل رابط استفاده می شود، انجام داد.

 • برد ولتاژ

این قطعه یکی دیگر از مهمترین قطعات پرینتر است که در دستگاه های لیزری استفاده می شود. Top of Form

نقش این قسمت در برقراری اتصالات بین واحد کارتریج و درام است.  به لطف برقی که از برد پاور دریافت می کند این اتصالات را حفظ می کند.

 • کاغذ کش در پرینتر ها

همانطور که از نام این قسمت مشخص است، عملکرد این قطعه از اجزای اصلی پرینتر در کشیدن، برداشتن یا دریافت کاغذ است. این قسمت دستورات را از برد فرمتر دریافت می کند و با انتقال این دستورات به موتور و چرخ دنده ها در نهایت باعث حرکت کاغذ از کاست به چاپگر می شود.

دکمه بازگشت به بالا