عمومیکسب و کار ایرانیان

اندازه کوسن مبل سلطنتی

اندازه استاندارد کوسن مبل و انتخاب سایز آن در کنار خرید مبل راحتی ارزان به زیبایی چیدمان مبلمان منزل و در نتیجه زیبایی دکوراسیون پذیرایی کمک بسیاری می کند. تعویض کوسن ها یکی از آسان ترین و سریع ترین راه ها برای تغییر دکوراسیون و ظاهر مبلمان منزل است. با تعویض کوسن ها دیگر مجبور نیستید هزینه زیادی صرف جایگزینی تمام مبلمان و دکوراسیون منزل کنید. وقتی کوسن ها را عوض می کنید ، فضای خانه بسیار تازه و تازه می شود.

ابعاد کوسن پاپیونی |الگوی کوسن

چه عواملی بر اندازه استاندارد کوسن تاثیر گذارند؟

ابعاد کوسن مبل به عوامل متفاوتی بستگی دارد. بررسی بالشتک به تنهایی و اظهارنظر در مورد اندازه مناسب امکان پذیر نیست. برای اینکه ببینیم اندازه استاندارد کوسن باید از چه اندازه و ابعادی باشد ، باید به عواملی مانند طول مبل ، نوع مبل ، شکل کوسن و عمق مبل توجه کنیم. در ادامه به هر یک از این عوامل خواهیم پرداخت و تعیین خواهیم کرد که آنها چه تاثیری در اندازه مناسب بالشتک دارند تا بتوانیم بگوییم بهترین انتخاب بالشتک مبل چیست.

طول مبل و تعیین اندازه کوسن

اولین چیزی که در تعیین سایز استاندارد کوسن باید در نظر گرفت ، اندازه و ابعاد مبل است. مبل هایی که به نظر می رسد طول آنها یکسان است ، مانند همه مبل های سه نفره ممکن است چند سانتی متر متفاوت باشد. فقط چند سانتی متر ، کم و بیش ، تأثیر زیادی در تعداد ، اندازه و اندازه کوسن مبل ها خواهد داشت.

ابعاد استاندارد کوسن با توجه به نوع مبل

بسته به نوع مبل ، کوسن های استفاده شده روی مبل می توانند متفاوت باشند. به عنوان مثال مبل های پشت بلند نیازی به کوسن پشتی ندارند و فقط کوسن های کوچک برای نگهداری چنین مبل هایی کافی است. اما مبل های دارای پشت کوتاه علاوه بر کوسن های دستی کوچک باید کوسن های بزرگ پشتی نیز داشته باشند تا هنگام نشستن راحت باشند. همچنین در تنظیم کوسن با مبل باید به نوع مبلمان توجه ویژه ای داشت.

عمق مبل یکی از عوامل اثر گذار بر اندازه کوسن

عمق مبل یکی از عواملی است که بر ضخامت کوسن و البته انتخاب بهترین مبل تأثیر می گذارد. هرچه مبل عمیق تر باشد ، باید کوسن پشتی ضخیم تری داشته باشد تا بتوان به راحتی تکیه داد. عمق مناسب مبل برای نشستن باید به حدی باشد که وقتی روی مبل می نشینید و کمرتان را کاملاً به پشت تکیه می دهید ، زانوها باید روی لبه مبل قرار گرفته و نود درجه خم شوند. به طوری که کف پاهای شما روی زمین باشد. با این حساب می توانید یک کوسن با ضخامت مناسب برای عمق دلخواه مبل خود بسازید.

شکل کوسن ها

کوسن ها دارای اشکال و اندازه های مختلف هستند. برخی از رایج ترین و پرکاربردترین شکل کوسن ها کوسن های مربعی ، کوسن های استوانه ای (کوسن های متمایل ، شبیه به تکیه گاه های قدیمی) ، کوسن های مستطیلی و کوسن های دایره ای هستند. نوع و شکل این بالشتک ها در انتخاب اندازه استاندارد بالشتک نقش مهمی دارد. در ادامه به اندازه مناسب بالشتک با توجه به شکل و کاربرد آن توجه خواهیم کرد.

تعیین اندازه کوسن مربع شکل

نکات مهمی که باید در تعیین اندازه کوسن مربعی مبل لحاظ کرد به این شرح است: کوسن های مربعی را می توان تقریباً به هر شکلی که بخواهید روی مبل قرار داده و به هر شکلی می توان از آن استفاده کرد. می توانید با تکیه دادن به آنها یا دراز کشیدن روی زمین جلوی تلویزیون و استراحت روی برخی از این بالشتک های مربعی ، آنها را در دست بگیرید. اندازه استاندارد هر طرف این بالشتک ها از ۴۰ سانتی متر تا ۶۰ سانتی متر متغیر است.

ابعاد کوسن‌ های دایره شکل

کوسن های دایره ای در تعیین اندازه کوسن مبل سلطنتی نقش مهمی ایفا می کنند. کوسن های دایره ای کاربرد نما و تزئینی زیادی دارند و بسیار محبوب هستند. قطر استاندارد این بالشتک های دایره ای شکل برای مبل معمولاً ۳۵ سانتی متر است.

سایز مناسب کوسن‌ های مستطیل شکل

یکی از عوامل تاثیر گذار بر اندازه کوسن مبل راحتی توجه به سایز کوسن های مستطیلی است. به دلیل شکل غیرمعمول محبوبیت بیشتری دارند. از آنجا که بیشتر کوسن ها به شکل مربع هستند ، کوسن های مستطیلی شکل و ترکیبات مختلفی دارند و زیبایی متفاوتی به فضا می بخشند. این بالشتک ها توجه بسیاری را به خود جلب می کنند.

کوسن های مستطیلی بیشتر برای نشان دادن طول مبل و صندلی استفاده می شوند و جنبه تزئینی دارند. می توانید از کوسن های مستطیلی با رنگ های مختلف استفاده کنید تا به فضای خانه خود رنگ و روح ببخشید. اندازه استاندارد برای بالشتک مستطیلی معمولاً ۳۵ سانتی متر در ۵۵ سانتی متر است.

تعیین ابعاد استاندارد کوسن‌ های استوانه شکل

این نوع کوسن ها تعیین کننده سایز کوسن تخت خواب هستند. البته می توانند برای مبلمان نیز به کار گرفته شوند. این کوسن ها استوانه ای شکل هستند و معمولاً با کف پر می شوند و سختی زیادی دارند. اما می توانید آنها را با مواد پرکننده دیگری مانند پر و نخ و فایبرگلاس پر کنید تا نرمتر شوند.

محبوب ترین ابعاد یک بالشتک استوانه ای ۵۰ سانتی متر طول و ۱۸ سانتی متر قطر است. البته تعیین ابعاد و اندازه استاندارد برای بالشتک استوانه ای کار ساده ای نیست. بعضی اوقات قطر آنها ممکن است تا ۳۰ سانتی متر هم برسد ، اما آنچه مسلم است کوسن های استوانه ای بزرگتر از حد معمول برای مبل مناسب نیستند و بیشتر در رختخواب استفاده می شوند.

دیگر نکاتی که باید در انتخاب ابعاد استاندارد کوسن رعایت کنید

برای اینکه بتوانید یک کوسن با ابعاد دلخواه تهیه کنید باید به اندازه برش پارچه کوسن توجه کنید. به عنوان مثال ، برای داشتن یک بالشتک مربع شکل به ابعاد ۵۰ سانتی متر در ۵۰ سانتی متر ، پارچه ای را به صورت مربع به ابعاد ۵۳ سانتی متر در ۵۳ سانتی متر برش می دهیم ، زیرا ۳ سانتی متر پارچه پس از دوختن کوسن ، دوخته می شود.

پس از پر کردن کوسن با پرکننده مورد نظر خود ، خواهید دید که کناره های کوسن کمتر از ۵۰ سانتی متر خواهد بود. زیرا کوسن پر است و قطر ۷ تا ۱۰ سانتی متر به کوسن اضافه شده است. در این حالت ، اندازه واقعی کوسن ساخته شده از پارچه با برش ۵۳ سانتی متر ، پس از دوخت و پر کردن ، از هر طرف ۴۳ تا ۴۵ سانتی متر خواهد بود.

نکته دیگر اینکه اندازه استاندارد کوسن بسیار به اندازه مبل شما بستگی دارد. کوسن هایی با ابعاد ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر برای مبل های بزرگ مناسب هستند. اگر برای مبل های بزرگ کوسن های کوچک انتخاب کنید ، چیدمان مبلمان شما کمی ناهماهنگ به نظر می رسد.

می توانید از کوسن های بزرگ و جلوی آنها از کوسن های کوچک و طرح دار استفاده کنید. این ترکیب زیبایی خود را نشان خواهد داد.

در تصاویر مجلات اینترنتی و هفتگی دکوراسیون مشاهده می کنید که مبل ها با کوسن های کوچک ، بزرگ و رنگارنگ پر شده اند تا جلوه زیبایی در عکس داشته باشد. اما این فقط برای عکس زیباست. مطمئناً تعداد زیادی کوسن روی مبل باعث شلوغی فضا شده و نشستن روی مبل را دشوار می کند. بنابراین سادگی و حریم خصوصی را رعایت کنید.

چند گام مهم در هنگام انتخاب سایز کوسن

چند گام زیر را حتما در هنگام انتخاب کوسن مورد توجه داشته باشید:

گام اول

اگر بالش شما با مبلمان شما نصب شده است، لطفاً فوراً آن را تعویض کنید. افزودن بالش به اتاق نشیمن راهی عالی برای افزودن رنگ و طرح به آن است. داشتن کوسن هایی به شکل مبلمان اشتباه بزرگی است، زیرا کوسن ها را شبیه مبلمان می کند و تفاوتی در زیباسازی فضا ایجاد نمی کند.

گام دوم

مجموعه رنگ های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. این مرحله تقریبا مهمترین مرحله در انتخاب بالش است. شما باید به سبک دکوراسیون داخلی خانه خود نگاه کنید و رنگ هایی را انتخاب کنید که با آن مطابقت داشته باشد. اکثر اتاق های نشیمن پر از رنگ و طرح هستند.

رنگ دیوارها، پرده ها یا حتی نقاشی هایی که روی دیوار گذاشته اید، میز جلوی مبل و هر عنصر دیگری در اتاق مجموعه رنگ هایی است که شما دارید. رنگ های بالش را از رنگ هایی انتخاب کنید که کمتر در فضا وجود دارند. به عنوان مثال، اگر پرده ها و دیوارهای شما بنفش است، نباید بالش های بنفش را حتی با طرح بنفش انتخاب کنید.

گام سوم

بسته به علاقه و راحتی خود، باید تصمیم بگیرید که در هر مبل به چند بالش نیاز دارید. تعداد بالش هایی که باید بخرید با سبک مورد علاقه شما ارتباط مستقیم دارد. اگر اتاقی با سبک سنتی و رنگ های عمیق می خواهید، باید به دنبال کوسن های زوج باشید. اگر به دنبال سبک های مدرن و عجیب و غریب هستید، تعداد بالش هایی که می خرید باید جداگانه باشد. این ممکن است مضحک به نظر برسد، اما وقتی صحبت از بلند کردن بالش می‌شود، اینها تنها بخشی از ابزارهای اشتراک‌گذاری هدف‌گذاری هستند که می‌توانید استفاده کنید. تعداد دقیق بالش ها واقعاً به اندازه و تعداد افراد مبلمان شما بستگی دارد، اما توصیه ما این است که برای یک مبل سه نفره بهتر است از پنج بالش استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا