علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

مراحل ساخت طلا و نکاتی در مورد خرید طلا

مراحل ساخت پلاک اسم یا گردنبند طلا + خرید طلا حقانی

شاید برای تان سوال پیش آمده باشد که یک انگشتر کارتیر زنانه طلا، پلاک اسم یا گردنبند طلا چگونه از شمش طلا ساخته می شود.

در روش سنتی از اره کاری یا قالب گیری برای ساخت طلا استفاده می شود. اره کاری ساده ترین روش ساخت بوده و همواره با خطا همراه است. در ریخته گری نیز ابتدا قالبی برای ساخت طلا در نظر گرفته و طلا در قالب شکل می پذیرد. امروزه  طلاسازی از شیوه¬ی های قدیمی فاصله گرفته و جای خود را به روش های نوینی چون برش لیزر داده است. مزیت این روش، بهره وری بالا و دقت بسیار و البته امکان تولید زیورآلات سلیقه ای است. اما برش لیزر طلا چگونه انجام می شود؟

برای خرید طلا چگونه محاسبه کنیم |چگونه در خرید طلا گول نخوریم؟

1.طراحی و شبیه سازی کامپیوتری طرح طلا

 یک طرح مناسب برای ساخت محصول طلا علاوه بر زیبایی و چشم نوازی، باید دارای ویژگیهای تکنیکی نیز باشد که شامل اتصالات مناسب حروف و فریم کار، استحکام و همچنین تعادل مناسب است. خریداران باید در هنگام بازدید از عکس یک محصول، به این جوانب توجه کنند.

طرح شبیه سازی شده به کامپیوتر دستگاه لیزر داده می شود.

2.برش لیزر و تابیدن طلا

طلای 18 عیار ذوب شده با دستگاه چرخ نورد به تسمه هایی با ضخامت های مختلف تبدیل می شود و در دستگاه برش لیزر قرار داده می شود. دستگاه لیزر با قدرت نور و با دقت میکرومتری تسمه ی طلا را برش می دهد و با حرارت تابیده میشود تا استقامت لازم را به دست آورد و حذف آن طلا را ضربه پذیر می کند.

3.پوست کاری و پولیش و پرداخت سطح طلا

سه مرحله مهم بعدی پولیش، پوسته کاری و پرداخت، مراحلی هستند که جلا و زیبایی طلا را تضمین می کنند. در این سه مرحله همه ناهمواری های سطح و لبه ها مرتفع می شود. متاسفانه بسیاری از طلاسازان یک یا دو مرحله از این سه را حذف می کنند. به این دلیل که قطعه طلا در هر کدام از این سه مرحله بخشی از وزن خود را از دست می دهد، طلاسازان سعی می کنند ناهمواری ها و تیزی های لبه را باقی بگذارند تا وزن کار سنگین تر شده و کیفیت و زیبایی محصول طلا را قربانی به دست آوردن سود ناچیز می کنند.

نکته:هرجا پلاک یا محصول طلای شما آینه ای و براق نبود باید بدانید که طلاساز مرحله پرداخت را حذف کرده و اگر ناهمواری در سطح کار دیدید یعنی محصول طلای شما پولیش و پوست کاری مناسب نشده است.

4.آبکاری نهایی

آبکاری آخرین مرحله کار است که باعث می شود که یک گردنبند طلا یا پلاک دستبند به صورت یکدست و خوش آب و رنگ تر به نظر برسد.

آیا وزن طلا، کیفیت طلا را بالاتر می برد؟

قطعا پیش آمده که به شما بگویند یک پلاک اسم یا گردنبند طلا با یک یا دو گرم ساخته نمی شود، به این دلیل که بسیاری از فروشندگان سعی می کنند اجرت خود را با بالا بردن غیر الزامی وزن محصول، بالا ببرند. یک محصول طلا در صورت طی کردن مراحلی که در بالا گفته شد، اگر به درستی انجام شود شما یک محصول ماندگار و زیبا، حتی در وزن های پایین خواهید داشت.

چه نکاتی را باید در خرید طلا در نظر بگیریم:

با وجود سایت های متعدد و گیج کننده سوال این است که برای یک خرید مناسب و موفق  طلا چه چیزهایی را بررسی کنیم؟

1.داشتن مکان ثابت برای شرکت:مکان ثابت شامل دفتر کار، تلفن ثابت و ردگیری یک برند است.

(در حال حاضر بسیاری از پیج های اینستاگرامی بی نام و نشان، تنها با یک شماره موبایل کار می کنند که بسیاری از آن ها یقیقا قابل اتکا نیستند).

2.شفافیت فاکتور طلا:که شامل وزن دقیق و قید کردن عیار طلاست. (عیار قانونی در ایران طلای هجده عیار {طلای 750} است)

3.نحوه ی فروش:متاسفانه برخی از فروشندگان صرفا با داشتن یک وبسایت یا صفحه اینستاگرامی و حتی بدون ارائه ی مکان مشخص ، خود را اصطلاحا لاکچری معرفی کرده و به وسیله تبلیغات کاذب و سو استفاده از اعتماد مشتریان، اقدام به اخذ اجرت های بسیار بالا و غیر منطقی از خریداران می کنند. در هنگام مواجهه با این موارد حداقل درخواست از آنها، ارائه مکان مشخص فیزیکی جهت خرید حضوری می باشد!

گروه طلای حقانی با سابقه ای طولانی درطراحی و ساخت محصولات طلای جدید و برش لیزر با در نظر گرفتن همه جوانب کار برای شما یک تجربه خوب از خرید طلا رقم خواهد زد. ما امیدوار هستیم هر برند دیگری که به امر ساخت محصولات سفارشی می پردازد به همه تعهدات یک طلاساز عمل کند. هرچند امروزه شاهد واسطه های بسیاری هستیم که سعی دارند با گرفتن اجرت های بالا مشتریان را مجبور کنند تا وزن های سنگین را خریداری کنند.

این درحالی است  که با توجه به قیمت بالای طلا، کسانی که می خواهند یک محصول طلا با قیمت منصفانه داشته باشند نباید از خرید طلا باز بمانند.معمولا اجرت خرید طلا شامل دستمزد و طلای کسر شده در مراحل گفته شده است. این اجرت باید منصفانه بوده و همچنین محصول مورد عرضه کیفیت بالایی داشته باشد.

ابزارهای ساخت طلا و جواهر چیست؟

در مراحل ساخت طلا و جواهر علاوه بر نیروهای انسانی، از دستگاه‌های پیشرفته برای افزایش سرعت عمل و بالا بردن کیفیت محصولات استفاده می‌شود.

کاربرد دم پهن در ساخت طلا و جواهر

 یکی از ابزارهای که در مراحل ساخت طلا و جواهر استفاده می‌شود، دم پهن است.

استفاده از دم پهن امکان ساخت طلا و جواهراتی با کیفیت و ظرافت بالا را به طلا ساز می‌دهد و باعث می‌شود به عمل آن سرعت بخشد. دم پهن دارای دو لبه پهن است که برای نگهداشتن قطعات طلا استفاده می‌شود. علاوه بر آن از ابزار دم پهن برای فرم دادن و گرد کردن سیم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد سیم چین در ساخت طلا و جواهر

 برخی قطعات طلا هنگام ساخت باید بریده یا چیده شوند و باید از سیم چین‌های مخصوص طلا سازی که دارای کیفیتی بسیار مناسب هستند استفاده کرد.

کاربرد انبر کریمپر در ساخت طلا و جواهر

از انبر کریمپر همانند دم پهن برای به وجود آوردن منحنی و گردن کردن سیم استفاده می‌شود.

 در دولبه انبر کریمپر دو شکاف به شکل سی حروف انگلیسی وجود دارد که این شکاف‌ها در اطراف زنجیرها و حلقه‌ها قرار بگیرد و آنها را در جای خود محکم می‌کند.

مراحل ساخت طلا و جواهر بسیار پیچیده است که باعث می‌شود تولید جواهرات طلا یکی از مشاغل پرطرفدار و سخت تبدیل شود و کسی که قصد دارد وارد بازار کار طلا شود باید دقت و صبر بالایی داشته باشد تا بتواند محصولاتی بی نقص و با کیفیت بالا تولید کند.

تهیه کردن ابزارهای جواهرسازی برای طراحی کاری سخت نیست و شما می‌توانی تمامی ابزارها و دستگاه‌ها را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید اما  ارائه محصولات با کیفیت و به نمایش گذاشتن هنر خود به بهترین شکل ممکن، باعث می‌شود تعداد کمی از افراد به مسیر خود در این حیطه کاری ادامه دهند.

دکمه بازگشت به بالا