جامعهکسب و کار ایرانیان

انواع استایل تینیجری یا نوجوانی (Teenage style)

در یک سن خاص بخصوص در دوران نوجوانی، دختران و پسران به دنبال متمایز کردن خود از بقیه هستند. در سنین نوجوانی، ساخت هویت آنها آغاز می‌شود. نوجوانان سلیقه ها، چیزهایی که با آنها احساس راحتی بیشتری می‌کنند، نوع دوستانی که برای خود ترجیح میدهند و حتی استایل و لباس خود را انتخاب میکنند. در واقع، لباس‌هایی که یک نوجوان برای ابراز هویت و شخصیت خود میپوشد را استایل تینیجری (Teenage style) یا تیپ نوجوانی می‌گویند.

اگر به عنوان یک نوجوان در انتخاب و خرید لباس برای خود سر در گم هستید و یا برایتان کار دشواری است، در ادامه این مقاله به ما همراه باشید. یکی از دوره‌های بسیار حساس که همه ما آن را تجربه کرده‌ایم، سنین نوجوانی است. در این زمان فرد از دوران خردسالی خود خارج شده و در حال ورود به دوره بزرگسالی است. به همین علت از حساسیت زیادی برخوردار می‌باشد. معمولاً سبک لباس پوشیدنی که افراد در این سن از آن استفاده می‌کنند به استایل تینیجری معروف است و شامل لباس‌هایی می‌شود که یک نوجوان می‌تواند از آنها استفاده کند و با استفاده از آن هویت خود را شکل دهند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید، تا انتها با ما همراه باشید.

استایل تینیجری پسرانه |استایل تینیجری تابستانی

استایل تینیجری یا نوجوانی (Teenage style) چیست؟

انتخاب سبک پوششی که نوجوانان ترجیح میدهند، معمولا بخشی از شخصیت و درون آنها است تا خود را با آن لباس‌ها به دیگران نشان دهند. در اصل، لباس‌ها و پوششی که یک نوجوان انتخاب می‌کند؛ استایل تینیجری یا نوجوانی (Teenage style) نامیده می‌شود. معمولا در یک سن خاص (بین 14 تا 22 سالگی)، دیگر نوجوانان دوست ندارند لباس‌های انتخابی پدر و مادر خود را استفاده کنند. برای بسیاری از دختران و پسران نوجوان، دنیای مد و فشن بسیار مهم است. آنها به دنبال ارائه تعریف جدیدی از خود به دنیا هستند.

برای یک دختر تینیجر که در دوران نوجوانی پیشرفت می‌کند، ابراز وجود، بسیار اهمیت دارد. چرا که این کار به آنها کمک میکند تا در این سن حساس از زندگی، خود را به دنیا معرفی کنند. انتخاب سبک پوشش نوجوانان بخشی از شخصیت آنها را شکل می‌دهد. پوششی که یک نوجوان انتخاب می‌کند، باید هم مورد تأیید خودش باشد و هم والدین او! معمولاً دنیای مد به طور سالانه سبک‌های جدیدی را به این افراد معرفی می‌کند که آنها می‌توانند از آن‌ها در استایل شان استفاده کنند.

تاریخچه ی استایل تینیجری

از دوران جنگ جهانی دوم، سبک‌های لباسی که توسط نوجوانان انتخاب می‌شد، تاثیر زیادی بر توسعه مد در آمریکای شمالی و اروپا گذاشت. مدها و لباس‌های متمایز برای نوجوانان و جوانان، منحصر به قرن بیستم نبود. در دوران ویکتوریا، در شهرهایی مانند آمریکا و اروپا، تولیدات انبوه کالاها، لباس‌ها و مد برای جوانان انجام گرفت.

در دهه 1890، بسیاری از دختران شاغل در آمریکا، شیوه های محافظه کارانه لباس زنانه را به نفع لباس‌هایی با رنگ‌های شیک، اکسسوری های فانتزی و دامن های کوتاه کنار گذاشتند. پسران جوان کارگر نیز انواع استایل متمایز در شهر نیویورک برای خود درست کردند. به گونه ای که در آن دوران، در تن بسیاری از نوجوانان لباس‌هایی مانند کلاه های لبه پهن، دامن های زیر زانو، پیراهن های گلدوزی شده و انبوهی از جواهرات شیک و گران دیده می‌شد و ترند روز بود.

ایده های شیک یا الگانت برای دختران نوجوان

برخی از دختران نوجوان به دنبال لباس‌ها و اکسسوری های بسیار شیک و پر زرق و برق به سبک الگانت (Elegant style)  برای خود هستند. باید بگوییم که ایده های زیادی برای لباس‌های الگانت نوجوانان وجود دارد. در صورتیکه بخواهید استایل تینیجری (Teenage style) خود را به سبک الگانت و یا شیک بسازید، حتما از لباس‌های کمی پر زرق و برق تر مانند یک پیراهن کوتاه براق مشکی و طلایی استفاده نمایید.

یک جفت صندل سفید یا مشکی با این پیراهن زیبا به خوبی ست می‌شود. همچنین کمی ظرافت های دخترانه مانند گوشواره و گردنبند ظریف می‌تواند استایل تینیجر شما را شیک‌تر کند. در آخر از یک کیف مجلسی کوچک طلایی و یا سفید برای خود بهره بگیرید تا استایل تینیجری شما الگانت تر شود.

استایل تینیجری پسرانه |استایل تینیجری تابستانی

ایده های زیبای استایل تینیجری بهاری برای دختران نوجوان

در اینجا ایده ها و پیشنهادهایی برای دختران نوجوان در فصل بهار مشاهده می‌کنید.

قبل از انتخاب تیپ نوجوانی خوب، بهتر است در مورد انواع فرم صورت و فرم بدن خود بدانید تا بر اساس آن بهترین را انتخاب کنید.

شیکترین مدل تیپ تینیجری را بر اساس انواع استایل و سلیقه و علاقه خود همراه با در نظر گرفتن فرهنگ انتخاب کنید. برای تیپ تینیجری دخترانه، بهتر است از رنگ‌های شاداب و سرحال نوجوانی مانند آبی و صورتی برای استایل تینیجری در فصل بهار بهره بگیرید.

اکسسسوری ها و جواهرات دخترانه به شما حس زنانگی و کلاس بیشتری می‌بخشد. برای مثال، یک تونیک و یا پلیور به رنگ سفید و یا کرمی را به همراه یک شلوار جین آبی روشن ست کنید. سپس از جواهرات ظریفی مانند گوشواره و دستبند برای تکمیل استایل تینیجری خود استفاده نمایید.

همچنین، یک شال گردن به رنگ صورتی و کفش گلبهی پاشنه تخت، استایل شما را شیک تر می‌کند.

ایده های جذاب برای استایل تینیجری در فصل زمستان

نوجوانان با تغییر فصل در هوای سرد و زمستان، باید کمد لباس خود را مطابق با آن تنظیم کنند. این فصل، زمان خوبی برای امتحان مدهای جدید و ابراز هویت است. برای مثال یک دختر نوجوان برای داشتن استایل تینیجری در فصل زمستان، می‌تواند یک سوییشرت و یا کاپشن به رنگ آبی و یا سبز را با یک شلوار جین آبی تیره ست کند.

این استایل خود را با یک شال گردن و کلاه بافت تکمیل کنید تا گرم بمانید. از طرفی، کوله پشتی اسپرت دخترانه نیز برای یک استایل تینیجر در هر فصلی مناسب است. چکمه و یا بوت مشکی مدل رزمی کوتاه را از یاد نبرید تا ظاهری جذاب داشته باشید. از انتخاب صحیح یکی از مدل ها در انواع شلوار زنانه و انواع شلوار مردانه، غافل نشوید.

ایده های لباس تابستانی برای استایل تینیجری

با آمدن فصل تابستان و گرما، نوجوانان نیز باید استایل تینیجری خود را مطابق با فصل تغییر دهند. این فصل با گرمای خود، ایده های زیادی را برای پوشیدن لباس به نوجوانان خواهد داشت.

در فصل تابستان، یک دختر نوجوان می‌تواند، یک بلوز سفید جلو دکمه دار آستین کوتاه را با دامن چهار خانه آبی ست کند. یک روسری کوچک صورتی و یا آبی به همراه صندل ظریف و ساده، استایل تینیجر جذاب و زیبایی برای او ایجاد میکند.

ایده هایی جذاب برای استایل تینیجر در فصل پاییز

اگر می‌خواهید به عنوان یک نوجوان برای فصل پاییز خود یک استایل مخصوص تینیجری داشته باشید، طیف وسیعی از ایده ها و گزینه ها برای شما وجود دارد. برای مثال، دختران نوجوان، یک عدد پیراهن جین آبی را با کفش های کتانی سفید و اسپرت استفاده کنند.

شما میتوانید یک شلوار جین جذب مشکی را با کفش کتانی سفید و یک سوییشرت سفید بپوشید تا با یکدیگر به خوبی هماهنگ شوند. به علاوه، یک کوله پشتی سفید با گوشواره نیز تکمیل کننده استایل تینیجری است. در واقع تینجیرها از تیپ و استایل کلاسیک و رسمی که مجبور شوند در آن از لباس های رسمی و یا کیف اداری استفاده کنند نه تنها استقبال نمی‌کنند بلکه می‌توان گفت بیزارند!

ایده های کلاسیک برای دختران نوجوان

چنانچه یک نوجوان از دوستداران استایل کلاسیک باشد، به راحتی می‌تواند استایل تینیجری خود را به صورت کلاسیک بپوشد. به عنوان مثال، شما به عنوان یک دختر نوجوان از یک شومیز و یا بلوز سفید به همراه دامن ساده مشکی و یا دامن شطرنجی قهوه ای بهره بگیرید.

همچنین می‌توانید از یک ژاکت و یا کت برای پوشاندن بالاتنه خود استفاده کنید تا استایلی کلاسیک تر داشته باشید. یک جفت کفش جلوباز مشکی و بدون پاشنه به همراه کمربند و کوله پشتی نیز فراموش نشود تا یک استایل تینیجری به سبک کلاسیک داشته باشید.

ایده های کژوال برای دختران نوجوان یا تینیجر

در صورتیکه، شما جز نوجوانان و جوانانی هستید که بیشتر به دنبال لباس‌های ساده تر و معمولی می‌باشند، ایده های استایل مینیمال و استایل کژوال بسیاری برای استایل تینیجر یا نوجوانی شما وجود دارد. پیشنهاد ما این است که یک شلوار جین پایین کش کوتاه را با یک جفت کتانی سفید رنگ شیک و یک پلیور کلاه دار اسپرت و کژوال ست کنید. در نهایت برای کامل کردن استایل تینیجری خود به سبک کژوال از یک کوله پشتی بزرگ قهوه ای رنگ بهره مند شوید. بدین ترتیب شما یک ظاهر نوجوانانه معمولی و یا کژوال برای یک روز عادی خواهید داشت.

دکمه بازگشت به بالا