جامعهکسب و کار ایرانیان

برای مسافرت طولانی با هواپیما برای کودک یکساله چی بردارم؟

عناوین نوشته پنهان سازی عناوین
2 فهرستی از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک:

لوازم و وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک که ضروری هستند

اگر می خواهید با کودکتان به مسافرت بروید، باید پس از خرید بلیط ارزان هواپیما اقلامی از جمله لباس و لوازم، خوراکی و داروهایی جهت نیازهای روزانه او به همراه خود ببرید. اگر در این خصوص بی تجربه باشید، احتمال زیادی وجود دارد که برخی از لوازم را فراموش کنید. نگران نباشید. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، ما قصد داریم تا فهرستی از لوازم ضروری سفر با کودک و وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک را برای شما آماده کنیم تا در هنگام سفر از آن استفاده کنید. با ما همراه باشید. جهت خرید بلیط اتوبوس و خرید بلیط هواپیما از قاصدک 24 لطفا کلیک کنید.

بردن کالسکه در هواپیما |کودک زیر دو سال در هواپیما

فهرستی از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک:

1. پوشک برای سفر با بچه

سعی کنید تا بیش از تعداد روزهای سفرتان پوشک به همراه داشته باشید. ممکن است مساله ای اضطراری پیش آمده و سفرتان طولانی تر از حد انتظار شود. مثلا ممکن است پرواز هواپیما با تاخیر مواجه شده یا ترافیک سنگینی در جاده وجود داشته باشد یا حتی اتومبیل تان در مسیر بازگشت خراب شود. بنابراین بهتر است که پوشک به اندازه کافی به همراه داشته باشید.

 2. از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک: پتو و ملافه

به خصوص اگر در فصل های سرد یا به مکان های سردتری سفر می کنید، پتوها و ملافه های بیشتری به همراه داشته باشید.

3. پارچه خشک کن برای سفر با بچه

در هنگام تعویض پوشک، باید پد برای قرار دادن در زیر کودک به همراه داشته باشید. انواع یک بار مصرف پد را از داروخانه ها یا فروشگاه های لوازم کودک تهیه کنید.

4. از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک: دستمال کاغذی

دستمال یکی از لوازم ضروری است که در سفر با کودک همیشه به کار شما می آید.

 5. کیسه های پلاستیکی برای سفر با بچه

کیسه های پلاستیکی در اندازه های مختلف به همراه داشته باشید تا پوشک های کثیف و لباس و کفش های کثیف کودک را در آن قرار دهید.

6. وسایل ضد عفونی کننده و لوازم دست شویی و صابون و شامپو برای سفر با بچه

بچه ها در هنگام بازی و تفریح همیشه خود و لباس هایشان را کثیف می کنند. بنابراین بهتر است شامپو و صابون مخصوص کودک به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم از آنها استفاده کنید. همچنین ضد عفونی کننده دست برای تمیز کردن مداوم دست های کودک به همراه داشته باشید تا در جاهایی که آب برای شست و شو در دسترس نیست، از آنها استفاده کنید.

7. از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک: کتاب و اسباب بازی کودک

اگر برای مدت طولانی در هواپیما بنشینید و یا در ترافیک سنگین در جاده گیر کرده باشید، کودکان خسته و کلافه می شوند. بنابراین بهتر است همیشه چندین اسباب بازی و کتاب کودک به همراه داشته باشید تا کودک را سرگرم کنید.

8. لباس و کفش و جوراب برای سفر با بچه

حداقل برای هر روز کودک یک دست لباس به همراه داشته باشید. بهتر است لباس ها و جوراب های تیره تر را برای کودک بردارید تا در صورت آلودگی کمتر قابل مشاهده باشد. همچنین شرایط آب و هوایی محلی که به آن سفر می کنید را در نظر بگیرید. اگر به مکان های سرد سفر می کنید، لباس های گرم و بافتنی با خود ببرید و اگر محل مورد نظر گرم است، لباس های نازک و تابستانی به همراه داشته باشید.

9. از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک: کلاه و ضد آفتاب کودک

به خصوص اگر به ناحیه ای سفر کنید که آفتاب گرم و سوزانی دارد و یا اگر به ساحل دریا سفر می کنید، همیشه کلاه و ضد آفتاب مخصوص کودک را به همراه داشته باشید تا در صورتیکه آفتاب داغ بود، از آنها استفاده کرده تا به پوست او آسیبی نرسد.

 10. پیش بندهای قابل شست و شو برای سفر با بچه

اگر نمی خواهید تا کودک لباس هایش را کثیف کند، سعی کنید تا قبل از اینکه شروع به غذا خوردن کند، پیش بند برای او ببندید تا از کثیف شدن لباس هایش جلوگیری کنید.

11. از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک: لیوان های نی دار و بطری آب

سعی کنید به کودک زیاد نوشیدنی بدهید تا در طول سفر دچار کم آبی نشود. بطری های آب نیز همیشه به همراه داشته باشید، زیرا ممکن است در مکان هایی امکان دسترسی به آب نداشته باشید و کودک نیز تشنه شده باشد.

12. ظرف های پلاستیکی غذا و ظروف مسافرتی برای سفر با بچه

 13. از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک: جعبه کمک های اولیه

14. صندلی پایه دار تاشو برای سفر با بچه

15. از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک: غذاهایی جهت میان وعده

برای کودک هم اسنک و هم میان وعده های سالم و مقوی به همراه داشته باشید تا هر زمان که کودک احساس گرسنگی کرد، به او بدهید.

16. پودر رخت شویی برای سفر با بچه

ممکن است در هتل یا هر جای دیگری که برای استراحت می مانید، امکان شست و شو لباس های کودک فراهم شود. بنابراین بهتر است تا پودر شست و شو به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

17. محافظ پریز برق برای سفر با بچه

باید مراقب باشید تا کودکتان در هتل یا خانه ای که کرایه کرده اید، دچار برق گرفتگی نشود. بنابراین بهتر است تا محافظ برق به همراه داشته باشید.

18. گهواره و کالسکه برای سفر با بچه

اگر فرزندتان هنوز در گهواره یا کالسکه می ماند، بهتر است که در هنگام سفر آن را به همراه خود ببرید.

19.از وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک: صندلی ماشین

چه با هواپیما سفر کنید و چه با اتومبیل، به همراه داشتن صندلی ماشین یک مساله مهم است. برای سلامت و ایمنی کودک باید صندلی ماشین به همراه داشته باشید.

20. چراغ قوه برای سفر با بچه

اگر در طول سفر و در هنگام شب در فضای آزاد می مانید، بهتر است چراغ قوه به همراه داشته باشید تا بتوانید پوشک کودک را تعویض کنید.

21. وان حمام قابل باد شدن برای سفر با بچه

اگر در یک فضای باز مثل لب ساحل اقامت می کنید، وان حمام قبل باد شدن می تواند محل خوبی هم برای بازی و هم استحمام کودک باشد.

 سخن آخر

اگر با کودک سفر می کنید، باید لوازم مورد نیاز کودک را به همراه خود ببرید. سعی کنید تا فهرست لوازم مورد نیاز کودک را از چند روز قبل آماده کرده تا در این مدت هر وسیله ای که فکر می کنید جا افتاده را به فهرست خود اضافه کنید. همچنین در هنگام سفر شماره پزشک اطفال تان را به همراه خود ببرید تا در صورت لزوم با او تماس بگیرید. اگر هر گونه وسیله ای در این فهرست ذکر نشده و شما تصور می کنید که باید به چک لیست وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک اضافه شود، لطفا در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا