عمومیکسب و کار ایرانیان

ابعاد استخر خانگی کوچک

استخر خانگی یکی از سرگرمی هایی است که بسیاری از خانواده ها علاقه مند به فراهم کردن آن برای خود و فرزندان شان هستند. داشتن استخر در منزل یک تفریح سالم و سرگرمی بی عیب و نقص محسوب می شود. فرزندان با در اختیار داشتن استخر خانگی ساعات خوشی را سپری می کنند و در کنار تفریح، به ورزش شنا نیز می پردازند.

تنها نکته مهم هنگام ساخت استخر در منزل انجام مرحله به مرحله آن به شکل اصولی است. با کمک معماران و کارشناسان با تجربه در این زمینه می توانید استخر خانگی مناسبی داشته باشید. ابعاد استاندارد استخر خانگی نکته مهمی است که باید قبل از طراحی و تعیین شود.

توجه به این نکته را فراموش نکنید و براساس فضایی که در نظر گرفته اید، استخر مناسبی را احداث کنید. این نکته را نیز مدنظر قرار دهید، خانه های آپارتمانی هم شانس داشتن استخر را دارند. استخر خانگی در برخی خانه ها به صورت سرپوشیده و در برخی دیگر به صورت فضای باز ساخته می شود.

این موضوع به سلیقه افراد خانواده و نوع ساختمان بستگی دارد. برخی علاقه مند به شنا کردن در هوای آزاد هستند و دوست دارند زیر آسمان آبی در استخر منزل خود شنا کنند و از آب تنی و تفریح فرزندان شان در استخر لذت ببرند. اما عده ای استخر خانگی را به صورت سر پوشیده می پسندند. تفاوت این دو در مدت زمان استفاده از استخر است.

هنگامی که استخر شما در فضای باز باشد، فقط در فصل تابستان می توانید از آن استفاده کنید. همچنین اشعه خورشید موجب می شود اثرگذاری کلر کاهش یابد. پس باید مصرف کلر در استخر خانگی برای ضدعفونی کردن آب افزایش پیدا کند. در واقع اصول در فضای سرپوشیده و فضای باز متفاوت می باشد.

ابعاد استاندارد استخر خانگی باید چه اندازه باشد؟

ابعاد استاندارد استخر خانگی توسط معماران و کارشناسان مربوطه به شما اعلام می شود و بر اساس فضایی که برای استخر در نظر گرفته اید، ابعاد مناسب انتخاب گردیده و عملیات ساخت استخر خانگی آغاز می شود.

عموما طول استاندارد برای استخر خانگی : ۱۲.۵، ۲۵ و ۵۰ متر در نظر گرفته می شود. حال با توجه به نوع ساختمان و متراژ موجود جهت احداث استخر، ابعاد مناسب انتخاب می گردد.

معمولا برای ویلاها و خانه‌های بزرگ که فضای کافی در اختیار دارند، طول استخر ها ۵۰ متر تعیین می شود. ولی در صورتی که خانه شما کوچک باشد با طول ۲۵ متر معماران اقدام به ساختن استخر می نمایند. حال اگر منزل شما به صورت آپارتمانی است، استخر خانگی خود را با طول ۱۲.۵ احداث کنید چون این اندازه برای خانه های آپارتمانی کاملا مناسب می باشد.

ابعاد استاندارد استخر خانگی فقط به طول استخر ها محدود نمی شود. بلکه باید عرض مناسبی را نیز برای استخر ها در نظر گرفت.

عرض استاندارد عموما بین ۱۰ تا ۵۰ متر در نظر گرفته می شود. در اصل عرض استخر ها متناسب با فضای موجود و طول استخر باید تعیین شود. البته گاهی استخر های کوچک آپارتمانی، عرض ۳ الی ۶ متر نیز دارند.

عمق استاندارد برای استخر خانگی:

استخر خانگی علاوه بر طول و عرض استاندارد به عمق مناسب نیز، احتیاج دارد. براساس دسترسی شما به آب برای پر کردن استخر، قد افراد، طول و عرض استخر و جنس زمین؛ عمق استخر خانگی تعیین می شود.

معمولا عمق استاندارد استخر خانگی یک الی دو متر در نظر گرفته می شود.

حال اگر استخر مورد نظر برای کودکان طراحی شده باشد، عمق آن از سی سانتی متر تا ۱.۲ متر در نظر گرفته می شود. در برخی مواقع نیز کارفرما استخری را در نظر دارد که مناسب شیرجه بوده و عمق بیشتری داشته باشد. در این صورت عمق استخر به صورت تدریجی افزایش یافته و از ۳ متر الی ۶ متر عمق آن در نظر گرفته می شود.

به طور کلی ابعاد استخر می تواند سلیقه ای باشد. اما پیمانکاران و افرادی که ساخت استخر خانگی را برعهده می گیرند، براساس تجربه خود ابعاد مناسب و درستی را به کارفرما پیشنهاد می کنند تا استفاده بهتری از استخر صورت گیرد.

شکل هندسی استخر ها:

وقتی از ابعاد استاندارد استخر خانگی اطلاع پیدا کردیم، بهتر است به افرادی که قرار است از استخر استفاده کنند و همچنین نوع معماری و شکل هندسی استخر توجه کنیم. زیرا اگر قصد احداث استخر کودکان را در منزل خود دارید، بهتر است کمی خلاقیت به خرج داده و شکل ظاهری استخر را به دنیای کودکان نزدیک کنید.

درست است شکل مستطیل برای استخر ها بهترین و معمول ترین انتخاب است، ولی می توان کمی تنوع و خلاقیت به خرج داد و استخر را با سلیقه ای متفاوت به صورت منحنی، بیضی، چند ضلعی و یا اشکال دیگر طراحی کرد. یا اگر استخر شما در فضایی خالی و ساده ساخته می شود، بهتر است از دیزاین وجذابی برای استخر استفاده کنید تا خانه شما شیک تر جلوه نماید.

اگر شما فضای محدودی در اختیار دارید و می خواهید یک استخر شنا بسازید ، احتمالا فکر شما خواه نا خواه به سمت استخرهای کوچک جلب می شود.

امروز می خواهیم در مورد پرسش های اصلی که روزانه در شرکت آکام استخر دریافت می کنیم و از کسانی که فکر می کنند بهترین گزینه برای آن ها همین است ، بحث کنیم.

ابعاد و سایزهای مختلف استخرهای شنا کوچک

ما های کوچک را معمولا حدود 8 متر (26 فوت) طول و 4 متر (13 فوت) عرض در نظر می گیریم.

اگر این اندازه برای شما کوچک است ، شاید یک استخر متوسط با 10 متر طول و 5 متر عرض برای شما مناسب تر باشد. پس از این سایزهای بزرگ هستند که به حدود 12 متر طول می رسند.

انواع شکل و مدل استخرهای با سایز کوچک

این یک بحث بزرگ است و حقیقت این است که شما گزینه های زیادی دارید. اولین تصمیم مهم در نظر گرفتن این است که شما به دنبال چه طرحی هستید.

ابعاد استخر باغ |ابعاد استخر متوسط

طراحی خلاق استخر شنا کوچک

اگر ساده پسند باشید بیشتر یک طرح خطی مانند یک مستطیل مناسب شماست و یا می توانید از طرح هایی همچون خط های موج دار با یک طراحی آزاد بهره ببرید.

شما با محدودیتی برای اجرای طرح های مختلف نخواهید داشت و با پسندیدن طرح های آزاد فقط کمی بودجه و هزینه خود را برای پیاده سازی می بایست افزایش دهید.

پمپ باد اینتکس مخصوص تمام محصولات و لوازم بادی تولید شده در انواع و ساختار های مختلف. پمپ باد که در انواع مختلفی از نظر ساختاری تولید شده اند.

هزینه ساخت استخر کوچک چقدر است ؟

جواب این سوال به موارد مختلفی بستگی دارد. باید در ابتدا ببینیم که شما چه نوع سازه ای را برای خود می پسندید به عنوان مثال می خواهید یک استخر بتنی ، فایبرگلاس و یا وینیل داشته باشید.

همچنین شکل مورد نظر شما بسیار مهم است و این که در استخر خود از چه متریال و ویژگی هایی می خواهید استفاده کنید مهم است. اما به طور معمول می توانیم بگوییم که یک استخر کوچک و معمولی چیزی بین 150.000 تا 250.000 میلیون تومان هزینه نیاز خواهد داشت.

در استخرهای کوچک از چه ویزگی هایی می توانید بهره ببرید ؟

خبر خوب این است که شما می‌ توانید هر یک از لوازم جانبی را به یک استخر کوچک اضافه کنید. به عنوان مثال، گرم‌ کن‌های آبی، سیستم گندزدایی  نمک، چراغ ‌های استخر، پوشش‌ ها، و استفاده از تمام لوازم جانبی دیگر به اندازه آن محدود نیستند.

استخر شنا کوچک خانگی در حیاط پشتی

همچنین انواع دیگری از ویژگی ‌های استخر از قبیل صندلی های برنز، سایه بان های آفتابی وجود دارد که شما می ‌توانید از آن ها در طرح مورد نظر خود استفاده نمایید.

از دیگر ویژگی ها می توان به سیستم روشنایی ، حفاظ های اطراف استخر ، نرده ها ، پلکان ورودی و… اشاره داشت.

بهترین نوع استخر کوچک کدام است ؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم سه نوع مجزا از استخرهای شنا وجود دارند که عبارتند از بتنی ، فایبرگلاس و وینیل.

استخرهای کوچک در هر سه نوع موجود می باشند، با این حال تفاوت های قابل توجهی بین آن ها وجود دارد. اگر واقعا تصمیم به سرمایه گذاری در حیاط خانه تان را دارید پیشنهاد می کنیم که راجع به هر سه نوع بررسی های لازم را داشته باشید.

آیا نگهداری استخرهای کوچک راحت تر است ؟

بله، درست همانطور که یک حیاط کوچک زمان کمتری را برای نظافت و رسیدگی نیاز دارد، یک استخر کوچک نیز زمان کمتری برای حفظ نسبت به یک منبع بزرگ احتیاج خواهد داشت.

اما بررسی این مساله که برای نگهداری و تمیز کردن استخر به چه مقدار زمان نیاز خواهید داشت به چندین عامل بستگی دارد. اینکه چه تعداد درخت محوطه شما را پوشش داده اند و چه نوع تجهیزات و سیستم تصفیه برای آب استفاده می کنید.

مدل استخر و جکوزی کوچک ویلایی و خانگی

براساس تجربه ما، صاحبان استخرهای شنا فایبرگلاس به 20 دقیقه در هفته برای نگهداری آن نیاز خواهند داشت. مدل های بتنی معمولا به کمی تایم بیشتری برای رسیدگی نیاز دارند.

در شرکت آکام، ما تولید و ساخت استخرهای شنا بتنی را در سطح جهانی و طراحی همه شکل‌ ها و اندازه‌ ها داریم. امروز نگاهی به طرح های اجرایی ما بیندازید و برای تخمین هزینه پروژه خود با همکاران این مرکز تماس حاصل فرمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا