اقتصادی

اقتصاد آمریکا به سمت فاجعه می‌رود

مدیرعامل جی پی مورگان اظهار کرد اقتصاد ایالات‌متحده به سمت فاجعه پیش می‌رود زیرا بدهی‌های ملی عظیم این کشور همچنان در حال افزایش است.

به گزارش روابط عمومی، به گفته مدیر اجرایی بزرگترین بانک کشور آمریکا، جیمی دیمون این وضعیت باید به فوریت توسط دولت قبل از ایجاد بحران اقتصادی بزرگ رسیدگی شود.

بدهی فدرال دولت ایالات‌متحده برای اولین بار در تاریخ در پایان ماه دسامبر ۲۰۲۳ به ۳۴ تریلیون دلار رسید و اکنون برای یک خانواده آمریکایی سه نفره به‌طور متوسط حدود ۱۰۲هزار دلار است که فقط در سال ۲۰۲۳، بیش از چهار تریلیون دلار رشد داشته است.

کل بدهی عمومی ایالات‌متحده تقریبا معادل اقتصادهای چین، آلمان، ژاپن، هند و بریتانیاست که بنیاد پیتر جی. پیترسون، گروه سیاست مالی غیرحزبی در نیویورک به آن اشاره کرده است.

اوایل این هفته، وزیر خزانه‌داری ایالات‌متحده، جانت یلن گفت که سطح مطلق بدهی عمومی ایالات‌متحده به نظر «عددی ترسناک» است.

وی بیان کرد تاکنون بدهی عمومی کاملا قابل مدیریت بوده است و خواستار اقداماتی برای اطمینان از کاهش کسری بودجه و باقی ماندن در سطوح قابل مدیریت شد.

به نقل از بیزنس، مبلغ هنگفت شامل بدهی دولت فدرال به طلبکاران، از جمله افراد مانند شهروندان و سرمایه‌گذاران خارجی همچنین ایالت‌ها یا وجوه بزرگ است.

واشنگتن به وام گرفتن برای پوشش کسری بودجه‌ با قدمت بیش از ۲۰ سال ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به پوشش اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد می‌پردازم. با داشتن دانش عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در حوزه اقتصاد، تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا