اقتصادیکسب و کار ایرانیان

بایدها و نبایدهای چیدمان دکوراسیون ورودی منزل

دکوراسیون ورودی منزل نشان دهنده سلیقه شماست پس باید در انتخاب وسایل و طراحی این قسمت از خانه خود نکاتی را رعایت کنید.چیدمان ورودی خانه در دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ چرا که این قسمت از خانه اولین مکانی است که مهمان‌ها با آن مواجه می‌شوند. طراحی این قسمت از خانه باید به گونه‌ای باشد که در بدو ورود تاثیر خوبی روی مهمان بگذارد. برای تزئین ورودی منزل ایده‌های مختلفی وجود دارد؛ اما انجام برخی کارها نه تنها سبب زیبایی ورودی منزل شما نمی‌شود، بلکه نتیجه عکس به همراه دارد. در این مطلب از با ما همراه باشید تا به اشتباهات چیدمان ورودی خانه، بپردازیم.

The dos and don'ts of decorating the entrance of the house

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

چیدمان ورودی خانه باید به گونه‌ای باشد که در کنار زیبایی، کاربردی نیز باشد. برای مثال اگر مدل خانه به گونه‌ای است که باید با کفش وارد شویم، بسیار مهم است که به فضای قرار گرفتن کفش‌ها و صندل‌های روفرشی فکر کنیم. بنابراین در چیدمان ورودی ساختمان، باید از انجام یکسری اشتباهات رایج که در ادامه به آن می‌پردازیم خودداری کنید.

عدم استفاده از آینه

استفاده از آینه خصوصا در خانه‌هایی با متراژ کوچک بسیار مهم و کاربردی است چرا که باعث بزرگ‌تر شدن فضا از حد واقعی خود می‌شود. بنابراین بهتر است آینه کنار درب قرار گیرد و از قرار دادن آن روبه‌روی درب ورودی خودداری کنید.

نورپردازی غیر اصولی

برای زیباتر شدن چیدمان ورودی خانه، نورپردازی درست و اصولی این قسمت می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. از اشتباهات رایج دکوراسیون ایرانی این است که نسبت به این قسمت از خانه بی‌توجه هستند. اگر راهروی ورودی تاریک و دلگیر باشد، باعث می‌شود تا انرژی منفی در مکان جریان یابد. برای مقابله با این اشتباه بهتر است متناسب با متراژ فضای ورودی، از لوستر مدرن استفاده کنید.

استفاده از جاکفشی و کمد بزرگ در چیدمان ورودی خانه

بیشترین اشتباهی که در چیدمان راهروی ورودی منزل انجام می‌شود، قرار دادن کمد و جاکفشی‌های بزرگ است، بدون اینکه به فضای این قسمت توجه شود. بهتر است در راهرو ورودی، جاکفشی و کمدی جمع و جور با درب کشویی قرار دهید و برای زیبایی بیشتر اکسسوری‌هایی روی قفسه آن قرار دهید.

 استفاده نکردن از مبلمان

ورودی خانه باید به گونه‌ای طراحی شود که در هنگام ورود احساس آرامش را به افراد منتقل کند و فضایی برای استقبال از مهمان‌ها داشته باشد، به همین منظور در طراحی این مکان، چیدمان مبلمان و قرار دادن اکسسوری‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صورتی که شما از مبلمان و هیچ وسیله‌ای در ورودی استفاده نکنید، باعث می‌شود تا این فضا بسیار خالی به نظر برسد.

قرار دادن میز کنسول

اگر ورودی شما کوچک است، به جای قرار دادن میز کنسول و قفسه که جای زیادی اشغال می‌کند، برای دکوراسیون ورودی‌های کوچکی که یک راهروی کم عرض دارند از یک طاقچه باریک استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌های تیره در چیدمان ورودی خانه

برای ورودی خانه هرگز از رنگ‌های تیره استفاده نکنید؛ چرا که این قسمت اولین بخشی از خانه است که دیده می‌شود. استفاده از رنگ تیره باعث می‌شود فضای خانه دلگیر و تاریک شود.

استفاده از گل‌های مصنوعی

برخی از افراد برای دیزاین راهروی ورودی منزل از گل‌های مصنوعی استفاده می‌کنند؛ اما براینورپردازی درست و اصولی راهرو و ورودی را جذاب تر می‌کند. استفاده از یک لوستر ساده و زیبا با تم نور گرم علاوه بر زیبایی نور راهرو ورودی را نیز تامین می‌کند. اگر راهروی ورودی دارای فضایی تاریک و دلگیر باشد، باعث می‌شود تا انرژی منفی در مکان جریان یابد.دکوراسیون راهرو ورودی تاثیر زیادی در استقبال از افرادی که وارد خانه می‌شوند دارد. اطلاع از اشتباهات رایج در چیدمان ورودی در زیباتر شدن آن به شما کمک می‌کند.

ورودی منزل شما حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و ذهنیت افراد را هنگام ورود به خانه شکل می دهد. اهمیت این فضا کمتر از سایر قسمت‌های خانه نیست، به همین دلیل لازم است ورودی منزل را همیشه تمیز و مرتب نگه‌داری نمود. برای تزئین ورودی منزل ایده‌های مختلفی وجود دارد اما انجام برخی کارها نه تنها سبب زیبایی ورودی منزل شما نمی‌شود، بلکه نتیجه عکس خواهد داشت. اشتباهاتی که در این بخش به آنها اشاره می‌کنیم.

عدم استفاده از آینه

استفاده از آینه سبب بزرگتر و دلبازتر شدن فضای ورودی می‌شود. بهتر است آینه کنار درب باشد و نه در روبروی درب قرار گیرد. فضای ورودی در بسیاری از خانه‌ها کوچک است، شما می‌توانید با نصب یک آینه فضای ورودی را بزرگتر و روشنایی را بیشتر نمایید.

نورپردازی غیر اصولی

نورپردازی درست و اصولی راهرو و ورودی را جذاب تر می‌کند. استفاده از یک لوستر ساده و زیبا با تم نور گرم علاوه بر زیبایی نور راهرو ورودی را نیز تامین می‌کند. اگر راهروی ورودی دارای فضایی تاریک و دلگیر باشد، باعث می‌شود تا انرژی منفی در مکان جریان یابد.

استفاده از جاکفشی و کمد بزرگ

در راهرو ورودی از جاکفشی و کمد بزرگ استفاده نکنید زیرا جای زیادی گرفته و فضای ورودی را نازیبا می‌کند. بهتر است در راهرو ورودی جاکفشی و کمدی جمع و جور با درب کشویی قرار دهید و اکسسوری‌هایی روی قفسه آن بگذارید.

عدم استفاده از مبلمان

ورودی خانه باید احساس آرامش به شما داده، وجود شما را مملو از انرژی مثبت کرده و فضایی استقبال کننده از مهمان‌ها داشته باشد، به همین خاطر باید به شکلی بسیار زیبا و ظریف طراحی شود. در طراحی این مکان استفاده و چیدمان مبلمان و اکسسوارها از اهمیت بسیاری برخوردار است. عدم استفاده از مبلمان و هیچ وسیله‌ای در ورودی خانه، باعث می‌شود تا این فضا بسیار خالی به نظر برسد.

قرار دادن میز کنسول

اگر ورودی شما کوچک است، به جای قرار دادن میز کنسول و قفسه که جای زیادی اشغال می‌کند، برای دکوراسیون ورودی های کوچکی که یک راهروی کم عرض دارند از یک طاقچه باریک استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌های تیره

ورودی اصلی خانه، اولین بخشی از خانه است که دیده می‌شود پس از رنگ‌های تیره برای ورودی خانه استفاده نکنید زیرا این مکان به فضایی دلگیر و تاریک تبدیل می‌شود. بهتر است برای طراحی این مکان رنگ‌های زنده و درخشان مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده از گل‌های مصنوعی

برخی از افراد برای دیزاین راهروی ورودی منزل خود از گل‌های مصنوعی کمک می‌گیرند اما بهتر است از گلدان‌های طبیعی برای این بخش از خانه استفاده نمایید تا علاوه بر زیبایی حس طراوت و شادابی و انرژی مثبت را به این بخش از خانه منتقل نمایید. اگر در ورودی فضای کافی وجود دارد حتما چندین گلدان را به دیوار نصب کنید.

توضیحاتی در مورد اکسسوری

اکسسوری‌ کابینت یا لوازم جانبی کابینت می‌توانند به شکل قابل توجهی ظاهر و کارایی کابینت‌ها را بهبود بخشند. در زیر چند ایده برای استفاده از اکسسوری‌کابینت ذکر شده است:

  1. آبنماها و سینک‌ها:
    • افزودن آبنما یا سینک با تنوع در طرح‌ها و اندازه‌ها می‌تواند به کابینت آشپزخانه شما جلبه زیبایی بدهد و همچنین از نظر کاربردی به بهبود کارایی کابینت کمک کند.
  2. نورپردازی:
    • افزودن نورپردازی زیر کابینت‌ها به شکل مستقیم یا با استفاده از نورهای LED می‌تواند نور مناسبی در فضای کاری فراهم کند و به تأثیر گرافیکی کابینت شما افزوده شود.
دکمه بازگشت به بالا