بین المللی

بهبود اقتصادی هم محبوبیت بایدن را افزایش نداد

یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد که با وجود اندکی افزایش در رضایت مردم آمریکا از اوضاع اقتصادی، محبوبیت «جو بایدن» در میان آنان نسبت به ماه میلادی گذشته بهتر نشده است.

به گزارش روابط عمومی، نظرسنجی «موسسه تحقیقات پیو» نشان می‌دهد که مانند ماه میلادی گذشته، تنها یک‌سوم آمریکایی‌ها از عملکرد «جو بایدن» رئیس‌جمهور این کشور رضایت دارند و ۶۵ درصد از شرکت‌کنندگان از او ناراضی هستند. از آوریل ۲۰۲۲ تاکنون، هرگز محبوبیت بایدن از ۴۰ درصد فراتر نرفته است.

در عین حال، اعتماد آمریکایی‌ها به اقتصاد نسبت به آوریل سال گذشته با ۹ درصد افزایش به ۲۸ درصد رسیده است که عمدتاً از خوشبینی رأی‌دهندگان دموکرات ناشی می‌شود. در حال حاضر، ۴۴ درصد از دموکرات‌ها و مستقل‌های متمایل به دموکرات شرایط اقتصادی آمریکا را عالی یا خوب توصیف می‌کنند و در مقابل ۱۳ درصد از جمهوری‌خواهان و مستقل‌های متمایل به جمهوری‌خواه چنین نظری دارند.

موسسه پیو در حالی از پایین بودن میزان محبوبیت بایدن خبر داد که پیش‌تر روزنامه «نیویورک پست» گزارش داد اگر عملکرد بایدن در نظرسنجی‌ها بهبود نیابد، احتمال دارد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۴، «میشل اوباما»، بانوی اول اسبق آمریکا را جایگزین او کند.

در گزارش نیویورک‌پست آمده است که «باراک اوباما»، رییس‌جمهور اسبق آمریکا با طراحی پرسشنامه‌هایی، نظر حامیان مالی حزب دموکرات را درباره نامزدی همسر خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ پرسیده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا