اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانیان

خلاقانه دکوراسیون منزل با گیاهان اپارتمانی

 انواع دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی آشنا شوید !

گلدانهای آویز

در دکوراسیون طراحی داخلی مغازه ممکن است در زندگی آپارتمانی امروز فضای کافی برای نگهداری گیاهان، بر روی زمین یا میز نداشته باشید یا اصلا دوست نداشته باشید گلدانها فضای زمین را اشغال کنند. یک راه مناسب در این مورد استفاده از گلدان های دیواری یا گلدان های آویز است که به راحتی می توانید در منزل و با کمترین امکانات با کنف گلدان های آویز بسازید.

 خانههای جنگلی !

طراحی دکوراسیون داخلی طلافروشی: با چیدمان گلدان ها در آپارتمان و در کنار هم میتوانید فضای کوچکی مانند جنگل ایجاد کنید و علاوه بر ایجاد زیبایی در منزلتان از مزایای وجود گیاهان مانند تولید اکسیژن ، تصفیه هوا، افزایش رطوبت محیط و … نیز بهره ببرید. زیرا همانگونه که می دانید برخی از گیاهان تصفیه کننده قوی هوا هستند.

کوکداما

کوکداما یک روش ژاپنی است که طبق آن برای جلوگیری از آلودگی های آب و خاک، ریشه‌ی گیاه رو داخل خزه و خاک با کنف میپیچند. کوکداما را می‌توان به راحتی آویزان کرد و یا روی میز قرار داد. اکثر گیاهان را می‌توان به روش کوکداما درست کرد. اما گیاهانی که ریشه های کمتری دارند، در این روش زیباتر ظاهر می‌شوند.

میز گلدانی !

شما میتوانید میز اتاق نشیمن خود را تبدیل به یک گلدان کنید یا با خلاقیت در گلدان ، آن را تبدیل به یک میز کنید. در میزهای بسته باید گیاهان مناسب تراریوم را قرار دهید تا به شرایط داخلی آنجا عادت داشته باشند. اما در میزهایی که یک طرف آنها باز است، می‌توانید از گیاهان دیگر نیز استفاده کنید. به عکسهای زیر توجه کنید :

خلاقیت در وسایل کهنه

برای چیدمان گلدان در آپارتمان خود، میتوانید از وسایل کهنه استفاده کرده و گلدان های جذاب بسازید برای مثال میتوانید از کشو های قدیمی یک دراور که دیگر آنها را نمیخواهید به جای گلدان یا زیر گلدانی استفاده کنید و به طور نا منظم آن هارا باز و بسته نگه دارید. آکواریوم قدیمی منزلتان یا حتی جعبه های چوبی میوه نیز ایده های خوبی برای چیدمان گلدان در آپارتمان هستند. حتی در محل کار نیز برای پرداخت هزینه کمتر می‌توانید از وسایل بلا استفاده کمک بگیرید و یک دفتر کار سبز برای خودتان درست کنید.

چیدمان مرتب و منظم

میتوانید با استفاده از استند جلوه‌ی گیاهان خود را بیشتر کنید و روحی تازه به منزل خود ببخشید. امروزه انواع استند ها در بازار های گل و گیاه و مغازه‌های لوازم دکوری یافت می‌شوند. اما با استفاده از کمی سلیقه و ابزارآلات و تکه‌های چوب، می‌توانید خودتان یک استند زیبا درست کنید.

پانسیون گل در منزل |تزیین خانه با گل پتوس

گیاهان خود را قاب بگیرید!

برای داشتن یک عنصر دکوری منحصر به فرد میتوانید بخشی از گیاهان خود را قاب بگیرید. برای مثال بعضی گیاهان برگهای شگفت انگیزی دارند که در ابتدای خرید آنها، در بهترین حالت خود هستند. می‌توانید در همان زمان 1 یا 2 برگ سالم و زیبای آنها را بچینید و قاب کنید، تا علاوه بر داشتن یک عنصر زنده، از دیدن یک قاب عکس زیبا در اتاق خود لذت ببرید.

گلدان یا آباژور !

تلفیق یک آباژور با یک تراریوم، ایده‌ی خلاقانه و منحصر به فردی است که می تواند در دکوراسیون اتاق خواب شما جلوه‌ی خاصی داشته باشد. چیدمان کاکتوس در خانه بهترین گزینه برای این ترکیب محسوب می‌شود چرا که کاکتوس و ساکولنت، از جمله گیاهان آپارتمانی مقاوم به حساب می‌آیند.

گلدان یا آباژور !

دکور طبقاتی سبز

میتوانید از گیاهان برای زیبا کردن قفسه های دکوری خود استفاده کنید. گیاهان سبز در کنار کتابها و مجسمه‌های تزیینی، ترکیب زیبایی به وجود می‌آورد. کافیست یکبار امتحان کنید!

سرویس بهداشتی !؟

حمام و دستشویی خود را با گیاهان تزیین کنید تا هم چیدمانی مدرن داشته باشید و هم آلودگی ها از شما دور شود. اگر مایلید که با این گیاهان آشنا شوید و نمونه هایی از نحوه چیدمان آن‌ها را مشاهده کنید.

تراس سبز

با استفاده از گیاهان میتوانید بالکنی زیبا و دنج برای خود درست کنید. لازم به هزینه‌های کلان برای کف و دیواره های تراس نیست. تنها کافیست با صرف کمی وقت و سلیقه، گلدان های آویز و گیاهان مناسب فضای باز را انتخاب کنید و در بالکن خود قرار دهید

ر زندگی آپارتمانی امروزه چیدمان گل و گیاه در منزل یکی از بهترین راه حل ها برای ایجاد یک حال و هوای خاص و متفاوت در دکوراسیون داخلی فضا است. چیدمان گل در گلدان و استفاده آن در گوشه و کنار خانه می تواند علاوه بر تاثیر مثبت بر روی دکوراسیون داخلی خانه بر روی روحیه اعضای خانوده نیز تاثیر عالی داشته باشد. این موجودات زنده دوست داشتنی تاثیر بسیار مثبتی بر روی زندگی بشر می گذارند پس می توانند بهترین انتخاب برای هر فضایی با هر نوع سبکی باشند.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل مانند هر المان و وسیله تزیینی دیگری نیازمند خلاقیت است تا در دکوراسیون داخلی خانه بهتر دیده شوند. ایده های بسیاری برای استفاده از انواع گل و گیاه در دکوراسیون منزل است که ما در این مقاله به 10 مورد اشاره کرده ایم تا با استفاده از آن ها به بهترین شکل ممکن از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی فضا استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا