عمومیکسب و کار ایرانیان

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی ال جی

عناوین نوشته پنهان سازی عناوین
1 انواع علامت های روی ماشین لباسشویی ال جی را بشناسید

احتمالا موقع نصب ماشین لباسشویی برای شما هم، تکنسین‌ کلی اصطلاح و نکته‌ی ریزو‌درشت راجع ‌به علامت های روی ماشین لباسشویی و کار با آن گفته باشد. اما به هر دلیلی همه‌ی آن نکات یادمان می‌رود. شاید چون برای ماشین لباسشویی جدیدمان ذوق زده‌ایم، فردای آن روز هیچ‌کدام از نکته‌های به دردبخور خاطرمان نیست.
جز اینکه ماشین لباسشویی چطور روشن می‌شود و چطور شروع به شستن لباس‌های کثیفمان می‌کند. تنها چیزی که اکثر ما در مورد علامت های روی ماشین لباسشویی می‌دانیم این است که برای شستن هر نوع لباس برنامه‌ای مخصوص طراحی شده. اما فقط تعداد کمی از ما کار با آن برنامه ی لباسشویی ال جی را بلدیم. بقیه‌ی ما فقط یک سری نماد و نام انگلیسی نامفهوم می‌بینیم.
من می‌خواهم در این مقاله یک راهنمای کامل و ساده برای دانستن تمام فوت‌ و‌ فن‌ های ماشین لباسشوییتان و معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی + برنامه شستشو ارائه دهم. از این به بعد برای شستن هر چیزی می‌ توانید یک سر به این مقاله بزنید و برنامه‌ی خاص آن را پیدا کنید و آن را طوری بشویید که برای آن برنامه‌ریزی شده است.

تعمیرکاران حرفه ای ما با درمرکز تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما درمشهد از توانایی های فنی بالا برخوردارند.

انواع علامت های روی ماشین لباسشویی ال جی را بشناسید

آیا برنامه های ماشین لباسشویی ها با یکدیگر متفاوت است؟

نه! هیچ فرقی نمی‌کند ماشین لباسشوییتان ال جی است یا سامسونگ و بوش. همه‌ی آن‌ها از یک سری برنامه‌ های ماشین لباسشویی مشترک برخوردارند. کافیست یکبار علامت های روی ماشین لباسشویی و برنامه لباسشویی را کامل و دقیق بیاموزید. آن‌وقت در سرتاسر کره‌ی زمین می‌توانید لباس‌هایتان را به آسانی بشویید. البته به شرط اینکه در آن نقطه‌ی زمین ماشین لباسشویی پیدا شود.

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی الجی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

برنامه‌های ماشین لباسشویی، برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی الجی، معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی + برنامه شستشو و برنامه لباسشویی ال جی بسیار بسیار متنوع‌اند. ما در این مقاله به 80 عنوان برنامه‌ های لباسشویی ال جی اشاره خواهیم کرد. اما مسلماً آنقدر فرصت نخواهیم داشت تا همه‌ی آن‌ها را موبه‌مو بررسی کنیم و توضیح دهیم. بنابراین علامت های روی ماشین لباسشویی را به دو قسمت برنامه‌های اصلی و برنامه‌های تکمیل کننده تقسیم کرده‌ایم. در ادامه به بررسی دقیق 10 مورد از برنامه‌های اصلی شستشو در ماشین لباسشویی می‌پردازیم. پس برای آشنایی با برنامه های شستشو و طرز کار با لباسشویی ال جی + معنی کلمات و برنامه لباسشویی ال جی همراه ما باشید.

برنامه‌ های اصلی شستشو در ماشین لباسشویی

آموزش کار با لباسشویی ال جی

کاربرد برنامه های ماشین لباسشویی ال جی

آموزش استفاده از برنامه لباسشویی ال جی

سازندگان ماشین لباسشویی با استفاده از امکاناتی که در این وسیله در اختیار داشته‌اند راه‌حل‌هایی پیدا کرده‌اند تا همه‌ی لباس‌ها و پارچه‌های ممکن را به بهترین شکل بشویند. مثلاً:

 • برای جلوگیری از چروک لباس‌های نخی، سرعت چرخش موتور را کم کرده‌اند.
 • برای گشاد نشدن لباس‌های پشمی شستشو با آب سرد را در نظر گرفته‌اند.
 • برای اینکه لباس‌های تیره سفید نشوند فشار آب را افزایش داده‌اند تا مواد شوینده به درستی از لباس‌ها پاک شود و باعث سفید شدن آن‌ها نشود.

و ده‌ها راهکار هوشمند دیگر که در دل علامت های روی ماشین لباسشویی گنجانده شدند. حالا اینکه ما همه لباسها را فقط با یک برنامه شستشو دهیم یعنی خودمان را از این امکانات پیشرفته محروم کردیم و پولی که برای دادیم حیف شده! پس بهتر است شروع به یادگیری کنیم و چند مورد از پرکاربردترین برنامه‌ لباسشویی‌ ال جی و برنامه های لباسشویی ال جی را بررسی کنیم. در همین حین به توضیح چگونگی کار ماشین لباسشویی هم خواهیم پرداخت و تقریباً تمام نکات مهم در این بخش ذکر خواهد شد. در مورد برنامه‌های باقی مانده تنها به آن‌ها و موارد استفاده‌ی آن‌ها اشاره می‌کنیم. چرا که توضیح دادن چگونگی کار آن‌ها فقط باعث تکرار مطالب قبلی خواهد شد.


برنامه‌ ی شستشوی Intensive یا متمرکز (مناسب برای شستن لباس‌های کثیف معمولی)

وقتی کودک بازیگوشتان از کوچه به خانه برمی‌گردد و می‌بینید لباسش پر از لکه‌های گلی شده این برنامه‌ لباسشویی ال جی را انتخاب کنید. طبق این برنامه ماشین لباسشویی ال جی شما ابتدا با آبکشی و خیس کردن لباس را از کثیفی‌های سطحی پاک می‌کند. حالا به شکل معمولی به ادامه‌ی شستشو می‌پردازد. زمانی که می‌خواهید از چرک‌مرده شدن لباس‌هایتان جلوگیری کنید این علامت روی ماشین لباسشویی بهترین گزینه‌ی مورد انتخاب شما خواهد بود.

تفاوت بزرگ لباس‌های ورزشی با لبا‌س‌های معمولی در الیاف مورد استفاده‌ی آن‌هاست. در لباس‌های ورزشی معمولاً از الیاف مصنوعی برای پارچه استفاده می‌شود. حتماً هنگام ورزش در سالن متوجه شده‌اید که این لباس‌ها در برابر جذب قطرات عرق بدنتان مقاومت بیشتری نسبت به لباس‌های معمولی از خود نشان می‌دهند. اما بوی عرقی که از آن‌ها به مشام می‌رسد بسیار بیشتر است. برای همین تقریباً پس از هر بار استفاده از این لباس‌ها باید آن‌ها را شست. نکته‌ی مهم در رابطه با این لباس‌ها همین است. آن‌ها آن‌قدر کثیف نمی‌شوند که نیاز به یک شستشوی حسابی داشته باشند.

اما نیاز داریم به صورت مکرر و نسبتاً زیاد آن‌ها را بشوییم. در این حالت اگر از برنامه‌ی شستشوی مناسب برای آن‌ها استفاده نشود به زودی کهنه می‌شوند و خواهند پوسید، یا از فرم اولیه‌شان خارج خواهند شد. برنامه‌ی شستشوی ورزشی به گونه‌ای عملیات شستشو را انجام می‌دهد تا لباس‌ها بیش از حد نیازشان شسته نشوند و در ماشین لباسشویی نمانند. فقط یک نکته، آن هم اینکه بهتر است قبل از شستشو توسط ماشین لباسشویی با افزودن آب دمای لباس‌ های ورزشی را کاهش دهید تا از آسیب به آن‌ها جلوگیری شود.

برنامه شستشوی Duvet (مناسب برای شستشوی پتو، ملحفه و مخمل و انواع الیاف مصنوعی)

زمانی که می‌خواهید لباس‌های مخمل یا پتو و ملحفه و بالشت را بشویید، باید به درجه‌ی دمای آب و دور چرخش شستشو توجه کنید. اما این همه‌ی ماجرا نیست. معمولاً این دسته از الیاف مواد شوینده را در خود نگه می‌دارند. حتماً پس از شسته شدن لباس‌های مخملتان بوی مایع لباسشویی را حس کرده‌اید. ماندن مواد شوینده در لباس‌های مخمل و ملحفه‌ها فقط به بو گرفتن آن‌ها منجر نمی‌شود.

بلکه به مرور ممکن است باعث ایجاد بیماری‌های پوستی و آلرژیک شود. برای رفع این مشکل باید با فشار آب بیشتر لباس‌هایتان را بشویید و لباس‌ها با آب بیشتری مرحله‌ی آبکشی را بگذرانند. این باعث می‌شود مواد شوینده کاملاً از پارچه‌ها شسته شود. تنظیم تمام این مراحل قدری پیچیده و سخت است. اما اگر در شستشو از برنامه‌ی Duvet استفاده کنید ماشین لباسشویی همه‌ی این کارها را متناسب با جنس الیاف مورد نظر انجام می‌دهد.

فقط یک نکته باقی می‌ماند. اگرچه شستشوی پتو با ماشین لباسشویی امکان‌پذیر است، اما بهتر است پتوها را با ماشین لباسشویی نشویید. شستشوی پتو می‌تواند صدمات جدی به ماشین لباسشویی شما وارد کند.

برنامه شستشوی Mix یا مخلوط (مناسب لباس‌های رنگی یا لباس‌هایی با جنس‌ های مختلف)

وقتی که یک کوه از لباس‌های نشسته وجود دارد، اولین و بهترین انتخاب برنامه‌ی لباسشویی Mix است. هرچند هنوز باید مواظب باشید که لابه‌لای این کوه لباس، به جز لباس‌های معمولی و دم‌دستی خانگی چیزی وجود نداشته باشد. شستشوی لباس‌های مجلسی یا ورزشی در این حالت ممکن است به آن‌ها آسیب برساند. نکته‌ی دیگری که باید در رابطه با این برنامه‌ لباسشویی ال جی بدانید در مورد لباس‌های رنگی است. اگرچه در این حالت امکان رنگ گرفتن دیگر لباس‌ها کمتر می‌شود اما به صفر نمی‌رسد.

باید همچنان مواظب باشید که لباس‌هایتان به دیگر لباس‌ها رنگ پس ندهند. پیشنهاد ما برای اینکه خیالتان کاملاً راحت شود این است که از یک دستمال مخصوص ضدرنگ دهی لباس استفاده کنید تا اگر هم لباسی رنگ پس داد، رنگش جذب این دستمال شود نه لباس‌های دیگر.

برنامه شستشوی Blouses یا Shirt (مناسب بلوز و تی‌شرت)

نام این برنامه گویای عملکردش است. لباس‌هایی از قبیل بلوز و تی‌شرت معمولاً پس از شستشو گشاد یا چروک می‌شوند. برنامه لباسشویی ال جی، برنامه‌ی شستشوی بلوز و تی‌شرت از این صدمات جلوگیری می‌کند. دمای آب در این برنامه کنترل می‌شود تا از گشاد شدن و فرسوده شدن سریع لباس جلوگیری کند. برای حل مشکل چروک‌های زیاد عذاب‌آور هم سرعت چرخش در شستشو کاهش پیدا می‌کند تا پس از شستشو برای اتو کردن بلوز و تی‌شرت مشکل چندانی وجود نداشته باشد و حجم چروک‌ها بسیار کمتر باشد.


برنامه شستشوی Quick Super (مناسب شستشوی سریع)

وقتی عجله دارید که بین علامت های روی دستگاه کدام را انتخاب کنید، این برنامه می‌تواند بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی باشد. اما نه همه نوع لباسی، این برنامه‌ی شستشو طراحی شده تا بتوانید با استفاده از آن لباس‌هایی را بشویید که هنوز به میزان زیاد کثیف نشده‌اند. اما به هرحال شما قصد شستن آن را دارید. مثلاً لباسی که بیش از چندبار از آن استفاده نکرده‌اید اما بوی عرق می‌دهد. ماشین لباسشویی‌ها معمولاً این گزینه را در 15 الی 30 دقیقه انجام می‌دهند.

برای همین مناسب شستشوی لباس‌هایی هم هست که نمی‌خواهید با شستشوی زیاد از حد از بین بروند و کهنه شوند. اما به هیچ عنوان لباس‌های حساس و ظریف مجلسی یا لباس‌هایی که نیاز به یک نوع شستشوی خاص دارند را با این برنامه‌ نشویید. پس از برنامه ماشین لباسشویی ال جی ( Quick super ) با دقت استفاده کنید.

برنامه شستشوی Cotton (مناسب لباس‌های نخی و کتان)

لباس‌های نخی و کتان هم به قدری حساس‌اند و برای شستشوی آن‌ها باید دقت به خرج دهید. برنامه‌ی شستشوی لباس‌های نخی و کتان برای شستن انواع تی‌شرت و لباس‌های پنبه‌ای، شستن حوله‌ در ماشین لباسشویی ال جی یا پارچه‌هایی با همین جنس مناسب است.

برنامه شستشوی Wool (مناسب لباس‌های پشمی)

من هم در گذشته مثل اکثر کسانی که می‌خواهند لباس‌های پشمی فصل زمستانشان را بشویند این کار را با دست انجام می‌دادم نه ماشین لباسشویی. چون ماشین لباسشویی برای چنین لباس‌هایی درست مثل نابود کننده است. اما پس از اینکه یک بار لباس‌های پشمی و کاموایی‌ام را با برنامه‌ی شستشوی Wool شستم نظرم عوض شد.

با استفاده از این برنامه‌ی شستشو تنظیمات مورد نیاز شستشو به گونه‌ای تعیین می‌شود که به لباس‌های کاموایی آسیبی زده نشود. با استفاده از آب سرد و کم کردن سرعت چرخش از آسیب‌ها جلوگیری می‌شود و نتیجه‌ی شستشو هم بسیار با کیفیت خواهد بود.

تنها نکته‌ی باقی مانده این است که بهتر است در استفاده از این برنامه ماشین لباسشویی ال جی یعنی برنامه‌ی شستشوی لباس بین 2 تا 3 کیلو لباس در ماشین لباسشویی قرار دهید.


برنامه Gentle Spin (مناسب خشک کردن لباس‌ها)

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟
یرای اینکه بدانید کدام است این برنامه مناسب زمان‌هایی است که می‌خواهید خشک کردن لباس‌هایتان سریعتر انجام شود. یا لباس‌هایتان را با دست شسته‌اید و تنها می‌خواهید آن‌ها را خشک کنید. با استفاده از این برنامه می‌توانید سرعت دور موتور را افزایش دهید اما به شما توصیه می‌کنیم از این کار جز در مواقع ضروری خودداری کنید. چراکه ممکن است به لباس‌های شما آسیب برساند و آن‌ها را بسیار بسیار زیاد چروک کند.

جدول تکمیل کننده‌ ی برنامه‌ های اصلی شستشو در لباسشویی ال جی

برنامه های اصلی
Cotton eco برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کتان با صرفه جویی انرژی
Cotton Large برنامه‌ی مناسب لباس‌های کتان زمانی که حجم آن‌ها بیشتر است
Synthetic / Mix برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های معمولی و دم‌دستی
Delicate برنامه‌ی مناسب شستن پردهای حریر در لباسشویی ال جی، لباس‌های حریر، ظریف و پرده‌ها
Hand Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها زمانی که می‌خواهید شستشو مانند شستشو با دست انجام شود
Quick 30 برنامه‌ی مناسب شستشوی سریع لباس‌ها در 30 دقیقه
Intensive 60 برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها به صورت متمرکز، برای لباس های کثیف (در 60 دقیقه)
Bio care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های لکه‌دار
Boilling care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های بیمار (شستسشو با بالاترین دما)
Bed cover برنامه‌ی مناسب شستشوی رو تختی و تکه های بزرگ
Bulky برنامه‌ی مناسب شستشوی تکه های بزرگ
Refresh برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها با بخار، فقط برای سه تکه لباس (برنامه ضد چروک)
Skine Care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌هایی که با پوست به صورت مستقیم در تماس می باشد
Stain Care برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد لک
Speed14 برنامه‌ی مناسب شستشوی سریع در 14دقیقه
Baby Care برنامه‌ی مناسب شستن لباس نوزاد با ماشین لباسشویی ال جی
Hygiene برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد حساسیت
Easy care برنامه‌ی مناسب شستشوی آرام
Direct Wear برنامه‌ی مناسب شستشوی مستقیم (ظرف مدت یک ساعت تا 3 پیراهن نسبتاً کثیف را شسته و خشک می‌کند)
Download Cycle برنامه‌ای برای دانلود دیگر برنامه‌ها (اگر هیچ برنامه‌ای دانلود نشده، برنامه‌ی Rinse+Spin انتخاب می‌شود)
Normal برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های عادی
Eco Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها به صورت کم مصرف (برای لباس‌های عادی)
Quick Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی کوتاه مدت برای لباس‌های کمتر از 3 کیلو و کم چرک
Normal+Pre Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های عادی هراه با پیش شستشو
+Cotton  برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کتان با حجم بیشتر یا مصرف کمتر انرژی
Mix Fabric برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های معمولی و مختلف
Easy care برنامه‌ی مناسب شستشوی آرام و شستن پردهای تور در ماشین لباسشویی ال جی (پرده، تور، لباس‌های معمولی با چروک کمتر)
Outdoor برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های ورزشی
Wash +Dry(-kg) برنامه‌ی مناسب شستشو وتنظیم خشک کن لباسشویی ال جی (صددرصد)
Baby Steam Care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کودک با بخار
Light Soil برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های رنگی (پیراهن، لباس خواب، پیژامه و…) و پنبه ای با کثیفی معمولی
Underwaer برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر زنانه
lingerie برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر و پارچه‌های لطیف
Speed wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌هایی که کمتر کثیف هستند در زمانی کوتاه
lingerie/Wool برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر و پشمی
Boil wash برنامه‌ی مناسب شستشوی بهداشتی
Speed wash + dry برنامه‌ی مناسب شستشوی مقدار کمی لباس که می‌توان آن را در عرض یک ساعت شستشو و خشک کرد
Speed wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های که کمتر کثیف هستند در زمانی کوتاه
Single shirt dry برنامه‌ی مناسب خشک کردن یک تکه لباس (پیراهن) در 19 دقیقه
Sanitary برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها با دمای بالا
Baby care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کثیف بچه (پاک کردن لکه های جامد و پروتئینی و عملکرد بهتر آبکشی)
Bedding care برنامه‌ی مناسب برطرف کردن رطوبت و بو از لوازم خواب
Cold wash برنامه‌ی مناسب شستشو با آب سرد و نیروی کمتر (پنبه، لباس زیر، روبالشتی، ملافه)


نکته

 برنامه‌ های تکمیل کننده ماشین لباسشویی ال جی

راهنمای استفاده از لباسشویی ال جی - کارآمد سرویس

برنامه‌های تکمیل کننده نیز مانند برنامه‌های اصلی از همان امکانات مشابه استفاده می‌کنند. بنابراین نیازی به توضیح همه‌ی جزئیات در رابطه با آن‌ها نیست و فقط جدولی را که موارد اصلی استفاده‌ی آن‌ها در آن ذکر شده برایتان قرار داده‌ایم تا راهنمای زمان شستشوی ماشین لباسشویی ال جی و برنامه لباسشویی ال جی نیز برایتان باشد.

برنامه های تکمیلی
Pre wash برنامه‌ی مناسب شستشوی اولیه برای لباس‌های کثیف
Time Delay با این برنامه می‌توانید در زمان شروع کار ماشین تاخیر ایجاد کنید
Intensive برنامه‌ی مناسب شستشوی متمرکز برای لباس‌های کثیف
Crease Care برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد چروک برای اتو کشی آسان
Medic Rinse برنامه‌ای که دمای آب کشی پایانی را به 40 درجه می رساند
Rinse+spine برنامه‌ی آبکشی و خشک کردن لباس‌ها
Rinse Hold توقف در زمان آبکشی ماشین ظرفشویی ال جی تا کاربر مجدد دستور اجرا دهد
+Rinse یک بار آبکشی اضافه
++Rinse دو بار آبکشی اضافه
Spine خشک کن
No Spine بدون خشک کردن
Temp تنظیم دمای اب
Drain فقط تخلیه
Time Save صرفه جویی در زمان (مدت زمان برنامه را کاهش می‌دهد)
Steam Wash شستشو با بخار
Steam Softener نرم کننده با بخار بعد از خشک کن
Souk زمان اضافه برای لباس‌های کثیفتر (خیساندن لباس)
Wash + Dry شستشو و خشک کن
Dry خشک کن 100%
Cupboard Dry خشک کن قفسه‌ای
iron dry خشک کن اماده برای اتو کشی
Low Temp Dry خشک کن با دما کمتر
Time Dry زمان‌بندی خشک کن
Favorite ذخیره برنامه دلخواه
Air Dry برنامه ای مجزا برای خشک کردن لباس‌ها
Water Level تعین سطح آب بر اساس میزان لباس
Wash اضافه کردن به زمان شستشو
Strong Wave موج ساز (شستشو قدرتمند)
Remote Start کنترل از راه دور
Hot Wash انتخاب ورودی آب گرم
Cold Wash انتخاب ورودی آب سرد

نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم:

در این مقاله تمام سعی خود را کردیم تا شما را با موارد زیر آشنا کنیم :

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 7 کیلویی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی 7 کیلویی
برنامه شستن پردهای توری در لباسشویی ال جی معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی قدیمی
نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی برنامه شستن حوله در ماشین لباسشویی ال جی
نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی 9 کیلویی نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی 7 کیلویی
نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی درب بالا طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی 9 کیلویی
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی لمسی
نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی
طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی
برنامه های لباسشویی ال جی ریست ماشین لباسشویی ال جی
خشک کن لباسشویی ال جی دکمه خشک کن لباسشویی ال جی
دکمه های ماشین لباسشویی ال جی برنامه ماشین لباسشویی ال جی
برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی 7 کیلویی
راهنمای لباسشویی ال جی خشک کن لباسشویی ال جی 8 کیلویی
برنامه های ماشین لباسشویی ال جی دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی

امیدواریم با استفاده از این مقاله توانسته باشید به شناخت کاملی در مورد برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی خود و برنامه لباسشویی ال جی و برنامه های لباسشویی ال جی دست یافته باشید.

علامت های روی ماشین لباسشویی ال جی هر کدام برای یه خروجی و عملکرد لحاظ شده است که با توجه به این علامت ها میتوانید بررسی لازم را انجام دهید. معنی کلمات لباسشویی ال جی و برنامه ماشین لباسشویی ال جی را اگر بدانید میتوانید بهترین کارایی را در لباسشویی خود داشته باشین.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ درخواست خود را ثبت کنید

برنامه لباسشویی ال جی را به خوبی یاد گرفتید؟

اگر هنوز برنامه‌ ای وجود دارد که ما به آن اشاره‌ای نکرده‌ایم و در مورد آن سوالی مد نظرتان است؛ سوالتان را در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم. در انتها اگر ماشین لباسشویی شما مشکلی در اجرای برنامه های شستشو دارد، یا علامت های روی ماشین لباسشویی، برنامه لباسشویی ال جی به درستی کار نمی‌کند، لازم است از یک تعمیرکار متخصص و معتمد برای خود کمک بخواهید. همکاران ما در گلدیران ال جی، با تجربه و تخصص بالا آماده عیب‌یابی و حل مشکلات دستگاه شمادر این مقاله به صورت کامل و با ارائه تصاویر راهنما، نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰ کیلویی را به همراه معنی کلمات روی لباسشویی ال جی، انواع تنظیمات برنامه شستشوی لباسشویی ال جی و… را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

فرم نظر سنجی مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در مشهد را پر کرده و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما بفرستید.

طرز کار ماشین لباسشویی

پس از ، نوبت به استفاده از آن می‌رسد. ممکن است این کار ساده بنظر بیاید. اما بسیاری از افراد، نحوه کار با لباسشویی ال جی را به درستی نمی‌دانند یا فکر می کنند که روش آنها درست است!

عمدتا در انتخاب بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی برای شستن پتو، حوله، کفش و… دچار اشتباه شده و مثلا به لباس‌های حساس و ظریف خود با انتخاب برنامه نامناسب آسیب می‌زنند.

برخی نیز مراقبت از دستگاه را به خوبی نمی‌دانند و هرگونه اشتباهی اعم از قرار دادن البسه زیاد درون دستگاه، وزنه‌های سنگین روی لباسشویی و… را مرتکب شده و موجب بروز مشکل و خرابی لباسشویی خود می‌شوند.

روش کار با لباسشویی ال جی به این صورت است که:

 • ابتدا با در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه (6، 7، 8، 9 یا 10.5 کیلویی) مقدار مناسب لباس‌ را داخل دیگ قرار داده و سپس درب آن را ببندید.
 • سپس مقدار مناسب پودر لباسشویی یا مواد مشابه آن (مایع و قرص شستشو) را در محفظه جاپودری لباسشویی ال جی بریزید.
 • متناسب با نوع البسه، برنامه مناسب را برای شستشو انتخاب کنید.
 • در نهایت با انتخاب دکمه Start یا شروع، فرآیند شستشو به صورت اتوماتیک آغاز می گردد.
 • تنها پس از اتمام کامل سیکل شستشو، درب دستگاه را می توان باز کرد.

توجه کنید که در بسیاری از مدل‌های لباسشویی، در اواسط فرآیند شستشو امکان توقف وجود ندارد. پس از شروع سیکل، باز کردن درب لباسشویی برای اضافه یا کم کردن لباس ممکن نیست و باز کردن محفظه جاپودری هم اشتباه است.

البته به تازگی در برخی از مدل های جدید لباسشویی ال جی، قابلیت توقف در اواسط کار و اضافه و کم کردن لباس‌های داخل دستگاه نیز افزوده شده است.

اگر برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به درستی اجرا نمی‌شود یا دستگاه عملکرد صحیحی ندارد، توصیه می‌شود از یک تکنسین کمک بگیرید تا به سایر قطعات آسیب جدی وارد نشود.

انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

در ادامه تمامی برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی، ظرفیت‌های 6، 7، 8، 9 و 10.5 کیلویی به همراه مشخصات و تنظیمات آن بیان شده است:

برنامه شستشو عملکرد
برنامه شستشوی پنبه‌ای (Cotton) برای لباس‌های رنگی سبک (پیراهن، لباس شب، پیژامه و…) و لباس‌های کتان سفید نسبتا کثیف (لباس زیر) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه)
برنامه شستشوی پنبه‌ای کم مصرف (Cotton Eco) مشابه با برنامه پنبه‌ای است که در برخی مدل‌ها cotton + نامگذاری شده است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – با مصرف حداقل انرژی عملکرد شستشوی بهینه را ارائه می‌کند.
برنامه شستشوی ضد چروک (Easy Care) جنس لباس مناسب: پلی آمید، اکریلیک، پلی استر – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – این برنامه برای پیراهن‌های پرمصرف روزانه که نیازی به اتو ندارند مناسب است.
برنامه شستشوی ترکیبی (Mix) برای انواع لباس به جز لباس‌های خاص (ابریشمی/ ظریف، لباس ورزشی، لباس‌های تیره، پشمی، پر/ پرده‌ها) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه)
برنامه شستشوی لباس کودک (Baby Care) برای لباس‌های کودک (نسبتا کثیف) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه) – حذف لکه‌های چربی و آبکشی بهتر برای اقلام بزرگ چون روکش لحاف، متکا و … .
برنامه شستشوی ضد حساسیت (Skin Care) برای لباس‌هایی که مستقیما با پوست در تماس هستند (مثل لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – حذف موثر مواد شوینده از روی لباس.
برنامه شستشوی بهداشتی (Hygiene) برای لباس‌های پنبه‌ای، لباس زیر، روکش بالشت، روتختی و البسه کودک – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد – این برنامه البسه را در دمای بالا می‌شوید.
برنامه شستشوی پر Duvet در لباسشویی ال جی برای موارد داخل رختخواب (مثل پر، بالش، پتو و روکش مبلمان) کثیف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه برای موارد چون پتو، لحاف و … مناسب است.
برنامه شستشوی لباس ورزشی (Sports Wear) این برنامه مناسب لباس‌های ورزشی و کفش کتانی است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه)
برنامه شستشوی ظریف (Delicate) این برنامه با اسم gentle care هم نامگذاری شده است – دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – مناسب برای لباس‌های زیر، بلوز و لباس‌های ظریف.
برنامه شستشوی پشمی (Wool) برای البسه پشمی قابل شستشو با ماشین لباسشویی – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – حتما از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی استفاده کنید.
برنامه شستشوی سریع ۳۰ دقیقه‌ای (Quick 30) برای البسه رنگی که نسبتا کثیف هستند – دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه)
برنامه شستشوی شدید ۶۰ دقیقه‌ای (Intensive 60) برای لباس‌های پنبه‌ای و ترکیبی (برنامه ویژه ۶۰ دقیقه‌ای برای لباس‌های معمولی) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – برای شستشوی خودکار با حداقل مصرف انرژی این برنامه توصیه می‌شود.
برنامه آبکشی + خشک کن (Rinse+Spin) برای البسه عادی قابل شستشو – قابل استفاده برای لباس‌هایی که فقط به آبکشی نیاز دارند.
برنامه شستشوی مستقیم کم حجم (Direct Wear) برای البسه مخلوط پنبه، لباس‌های پلی استر، بلوز – دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتی گراد – حداکثر ۳ یا ۴ تکه لباس – این برنامه به صورت سریع و در عرض ۸۰ دقیقه برای تعداد کمی لباس نسبتا کثیف، فرآیند شستشو و خشک کن را اجرا می‌کند.
برنامه شستشوی لکه‌بری (Stain Care) برای لباس‌هایی با پارچه مخلوط پنبه و لباس‌های غیر ظریف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (۳۰ درجه تا ۶۰ درجه) – این برنامه قابلیت پاک کردن لکه از جمله لکه نوشیدنی، قهوه، آبمیوه، خاک و … را دارد.
برنامه شستشوی بیصدا (Silent Wash) برای لباس‌های پنبه‌ای ترکیبی، پلی استر ترکیبی، بلوز و …– دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه)
برنامه شستشوی البسه مشکی (Dark Wash) برای البسه تیره رنگ پنبه‌ای یا ترکیبی – دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه مانعِ تغییر رنگ البسه می‌شود و برای لباس‌هایی که احتمال سفید شدن دارند مناسب است.
برنامه دانلود شده (Download Cycle) در صورتی که هیچ برنامه خاصی را دانلود نکرده باشید، این گزینه به صورت پیش‌فرض، روی برنامه آبکشی + خشک کن (Rinse+Spin) قرار دارد.
برنامه شستشوی موارد رختخواب (Bedding) این برنامه مشابه با برنامه پر یا Duvet در لباسشویی‌های ال جی است. در برخی مدل‌ها نیز با نام bedcover نامگذاری شده است – برای شستشوی روتختی، ملافه، رولحافی و … مناسب است.

معنی دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

حال که کلیت طرز استفاده و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی را توضیح دادیم، لازم است با معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی نیز آشنا شده و کارکرد دکمه‌های آن را به خوبی بدانید تا بتوانید استفاده صحیح و کاملی از دستگاه داشته باشید.

به دلیل تشابه و یکسان بودن لغات و واژه‌های روی لباسشویی ال جی، استفاده از این آموزش برای تمامی مدل‌ها و ظرفیت‌های 6، 7، 8، 9 و 10.5 کیلویی امکان پذیر است.

1.دکمه پاور (Power) ماشین لباسشویی ال جی

با فشردن این کلید، ماشین لباسشویی روشن و خاموش می‌شود.

با فشار دادن دکمه شروع یا توقف، امکان آغاز سیکل شستشو یا متوقف کردن آن را دارید. در صورتی که عمل توقف انتخاب شده باشد یا در پایان سیکل شستشو باشید، به مدت ۱ الی ۲ دقیقه درب باز نخواهد شد.

 • صفحه نمایش مواردی چون تنظیمات، زمان باقیمانده، قابلیت‌های دلخواه و پیام‌های وضعیت دستگاه را نمایش می‌دهد.
 • زمانی که دستگاه روشن باشد، تنظیمات پیش فرض روی صفحه نمایش روشن می‌شوند.
 • با توجه به مدل لباسشویی، اعداد مربوط به دور چرخش دستگاه ممکن است متفاوت باشند.

برنامه‌های مختلف بر اساس نوع لباس‌ها وجود دارند که به کمک ولوم چرخشی قابل انتخاب هستند. با انتخاب هر یک از برنامه‌ها لامپ مربوط به آن روشن می‌شود.

5.تنظیمات دلخواه (Options)

با استفاده از این کلیدها، می‌توانید تنظیمات دلخواه را پس از انتخاب برنامه اصلی شستشو اعمال کنید.

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی ال جی خود را به کاراباما بسپارید پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

تنظیمات برنامه خشک کن ماشین لباسشویی ال جی

 1. عادی یا نرمال: این گزینه را برای کاهش زمان و انرژی مصرفی هنگام سیکل خشک کردن لباس‌ها انتخاب کنید.
 2. آماده اتو: برای البسه کتان و پنبه‌ای که در انتهای سیکل آماده اتو باشند. (برای اینکه لباس‌ها آماده و به راحتی قابل اتو باشند، خشک کردن را در شرایط مرطوب اتمام می‌کند.)
 3. دمای پایین: برای پارچه‌های حساس و ظریف و الیاف مصنوعی است.
 4. نرمال بهینه: مشابه با برنامه خشک کن عادی با قابلیت مصرف انرژی کمتر.

برای انتخاب برنامه خشک کن لباسشویی ال جی، به این موارد نیز توجه داشته باشید:

 • انتخاب زمان سیکل خشک کن با توجه به حجم البسه قابل تغییر است. پیشنهاد می‌شود برای ۱٫۵ کیلو لباس زمان ۶۰ دقیقه انتخاب شود.
 • جهت اطمینان از نتایج خشک کن عالی، بیشترین دور چرخش دستگاه را در سیکل شستشو انتخاب کنید.
 • در صورتی که ماکزیمم حد البسه در سیکل خشک کن رعایت شده باشد، می‌توان به صورت پشت سر هم (شستشو+خشک کن) از دستگاه استفاده کرد.

معنای نشانه‌ ها یا علائم روی لباسشویی ال جی

 • شکل a: پیش شستشو یا Pre Wash
 • شکل b: ضد چین و چروک یا Crease Care
 • شکل c: آبکشی اضافی یا +Rinse
 • شکل d: افزودن البسه یا Add Item
 • شکل e: شستشوی دیگ یا Tub Clean
 • شکل f: خشک کردن یا Dry
 1. ولوم یا گردونه برنامه‌ها
 2. دکمه شروع/ مکث
 3. دکمه خشک کن یا چرخش
 4. دکمه انتخاب دما
 5. دکمه روشن/ خاموش
 6. دکمه آبکشی بهداشتی
 7. دکمه پیش شستشو یا خیس خوردن
 8. دکمه حداکثر توان
 9. دکمه ضد چروک
 10. دکمه‌های مربوط به قفل کودک
 11. دکمه‌های مربوط به شستشوی دیگ
 12. دکمه تاخیر زمانی

هنگام انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی در این مدل، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • زمانی که عبارت Detecting یا تشخیص، در صفحه نمایش ظاهر شود، درام لباسشویی به آرامی چرخیده و میزان لباس‌های موجود را تشخیص می‌دهد که چند ثانیه طول می‌کشد.
 • این قابلیت در حالت‌های Cotton، Cotton Eco، Mix، Easy Care، Skin Care و Baby Care امکان پذیر است.
 • در مدل‌های مختلف این سری، ماکزیمم سرعت چرخش دیگ یا همان خشک کن (۱۴۰۰ دور بر دقیقه) متغیر بوده و در برخی ۱۰۰۰ و در برخی دیگر ۱۲۰۰ دور بر دقیقه است.
 • در صورتی که کلید چرخش یا Spin پس از چندبار فشار دادن روی حالت Rinse Hold قرار بگیرد، لباس‌ها پس از آبکشی بدون ورود به مرحله خشک کردن، در آب غوطه ور می‌مانند.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی، نمونه سوم:

معنی نشانه‌ها یا علائم روی ماشین لباسشویی ال جی در نمایشگر این مدل:

 • شکل a: پیش شستشو یا Pre Wash
 • شکل b: شستشوی بهداشتی یا Medic Rinse
 • شکل c: برنامه دلخواه یا Favorite
 • شکل d: تاخیر زمانی یا Time Delay
 • شکل e: شستشو یا Wash
 • شکل f: شستشوی تمام قدرت یا Intensive
 • شکل g: شستشوی سریع یا Turbo Wash
 • شکل h: شستشو و مکث یا Rinse+hold

هنگام انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی در این مدل، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. این مدل از لباسشویی‌های ال جی دارای صفحه لمسی بوده و با لمس نمایشگر می‌توان هر یک از آنها را انتخاب کرد که در این صورت چراغ دکمه انتخاب شده روشن خواهد شد.
 2. برای شروع سیکل شستشو یا توقف موقت آن از دکمه Start/ Pause استفاده می‌شود. در حالت مکث، پس از گذشت ۴ دقیقه لباسشویی به صورت خودکار خاموش خواهد شد.
 3. برنامه شستشوی سریع یا Turbo Wash از تنظیمات اضافی این مدل لباسشویی‌های ال جی بوده که مشابه با برنامه Intensive 60 در مدل‌های دیگر است و البسه را در کمتر از یک ساعت می‌شوید.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی:

 1. ولوم انتخاب برنامه ها
 2. دکمه شروع/ توقف
 3. دکمه خشک کن یا چرخش و تخلیه
 4. دکمه آبکشی بهداشتی
 5. دکمه عملکرد شستشوی قوی (حداکثر توان)
 6. دکمه آبکشی اضافی
 7. دکمه پیش شستشو یا خیس خوردن
 8. دکمه ضد چروک و چین خوردگی
 9. قفل کودک
 10. دکمه روشن/ خاموش
 11. دکمه تاخیر زمانی

عملکرد دکمه های لباسشویی ال جی

در بخش قبل با چهار نمونه از پنل‌های کنترلی ال جی آشنا شدیم و معنی کلمات روی ماشین لباسشویی را بیان کردیم. در این قسمت آموزش عملکرد دکمه‌های لباسشویی ال جی را که در تمامی مدل‌ها یکسان‌اند، بیان شده است.

دکمه نوع عملکرد مراحل کار
دکمه تاخیر زمانی Delay با استفاده از این دکمه لباسشویی پس از مدت زمان معلومی، به صورت اتوماتیک شروع به کار کرده و شستشو را انجام دهد. دستگاه را روشن کرده و برنامه مورد نظر شستشو را انتخاب کنید. کلید تاخیر زمانی که با اسامی مختلفی چون Delay End، Time Delay، Delay یا صرفا شکل یک ساعت روی دستگاه مشخص شده را فشار داده و زمان مورد نظر را انتخاب کنید.
دکمه پیش شستشو (Pre Wash) اگر البسه خیلی کثیف باشند، استفاده از گزینه پیش شستشو یا خیس خوردن مناسب است. پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه شستشو، دکمه پیش شستشو یا Pre Wash را فشار دهید.
دکمه ضد چین و چروک (Crease Care) برای جلوگیری از چین و چروک لباس‌ها پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه شستشو، دکمه ضد چروک یا Crease Care را انتخاب کنید و دکمه شروع/ توقف را بفشارید.
دکمه شستشوی بهداشتی (Medic Rinse) برای پاکیزگی بیشتر در حالت آبکشی، از این قابلیت برای افزایش تاثیر تمیزی البسه در تمامی برنامه‌ها به جز Wool، Delicate، Sports Wear، Duvet، Quick 30 و Intensive 60 می‌توان استفاده کرد.
دکمه شستشو با حداکثر توان (Intensive) برای شستشوی البسه زیاد یا لباس‌هایی که خیلی کثیف هستند انتخاب این گزینه با توجه به برنامه انتخابی باعث افزایش مدت زمان شستشو می‌شود.
دکمه انتخاب دما (Temp) دکمه انتخاب دما، دمای فرآیندهای شستشو و خشک کن را برای برنامه انتخاب شده تعیین می‌کند. این دکمه را تا انتخاب دمای مناسب خود فشار دهید تا چراغ دمای مورد نظر روشن شود.
دکمه چرخش یا آبگیری (Spin) امکان تعیین دور چرخش لباسشویی برای برنامه‌های مختلف جهت آبگیری و خشک کردن با زدن کلید چرخش یا Spin به صورت مداوم، تا رسیدن به دور بر دقیقه مدنظر خود و سپس انتخاب دکمه شروع، می‌توانید آبگیری را تنظیم کنید.
دکمه آبکشی اضافی (+Rinse) به کمک این دکمه می‌توانید یک مرتبه مراحل آبکشی البسه را افزایش دهید. این دکمه را به مدت چند ثانیه فشار دهید تا مراحل آبکشی افزایش پیدا کند.
دکمه افزودن البسه (Add Item) اضافه کردن البسه جدید به لباسشویی وقتی ال ای دی روشن است، کلید افزودن لباس یا Add Item را فشار دهید. لباس‌ها را اضافه یا کم کنید و سپس دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.
دکمه برنامه دلخواه (Favorite program) تنظیمات برنامه دلخواه خود را یکبار برای همیشه در دستگاه ذخیره کرده و برای دفعات بعدی به آن دسترسی داشته باشید. دستگاه را روشن کرده و یک برنامه را انتخاب کنید. تنظیمات اضافی و گزینه های دلخواه (نحوه شستشو، تعداد آبکشی، ضد چروک و…) را انتخاب کنید. کلید Favorite را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

دکمه های ترکیبی ماشین لباسشویی ال جی

برخی قابلیت‌های ماشین لباسشویی ال جی با فشار دادن یا نگه داشتن همزمان چند دکمه فعال می‌شود.

قفل کودک، تمامی دکمه‌های دستگاه به جز دکمه روشن/ خاموش را از کار می‌اندازد. حتی با خاموش شدن دستگاه و روشن شدن مجدد آن، قابلیت قفل کودک فعال است و تا غیر فعال نکردن آن به این حالت باقی خواهد ماند.

 • برای فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک کلید یا کلیدهای مربوط به آن را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.
 • پس از فعال شدن، عبارت CL روی نمایشگر ظاهر می‌شود.
 • هنگام غیر فعال شدن قفل کودک، زمان باقی مانده از شستشو نشان داده خواهد شد.

شستشوی دیگ، برنامه ویژه‌ای است که به کمک آن داخل دیگ لباسشویی را تمیز می‌کنید. در این برنامه به کمک میزان بیشتری از آب با دمای بالا و در سرعت چرخش بالا، تمامی نقاط داخلی دیگ لباسشویی تمیز می‌شوند.

مراحل کار:

 • ابتدا هرگونه لباس و چیزی را از داخل دیگ بیرون آورید و درب لباسشویی را ببندید.
 • سپس در محفظه جاپودری از پودر مخصوص ضد رسوب و تمیز کننده استفاده کنید.
 • دستگاه را روشن کرده و کلید یا کلیدهای شستشوی دیگ یا Tub Clean را ۳ ثانیه نگه دارید.
 • عبارت tcl روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. دکمه شروع/ مکث را انتخاب کنید.
 • پس از پایان فرآیند درب دستگاه را باز بگذارید تا خشک شدن سریع‌تر اتفاق بیوفتد.

در مواقعی که موفق به عیب یابی آن نشدید پیشنهاد ما: خدمات تخصصی و فوری کاراباما امکان ثبت سفارش در 7 روز هفته (7 صبح تا 12 شب)

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی معنای دکمه‌های ماشین لباسشویی و نحوه انتخاب برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی پرداختیم تا بتوانید به درستی از لباسشویی و قابلیت‌های متعدد آن استفاده کنید.

سوالات متداول

در صورتی که البسه خیلی کثیف باشند، استفاده از گزینه پیش شستشو یا خیس خوردن مناسب است. در این مواقع باید پودر شستشو نیز در محفظه جاپودری اضافه شود.

برای فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک کلید یا کلیدهای مربوط به آن را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. پس از فعال شدن، عبارت CL روی نمایشگر ظاهر می‌شود و هنگام غیر فعال شدن قفل کودک، زمان باقی مانده از شستشو نشان داده خواهد شد.

برای پاکیزگی بیشتر در حالت آبکشی، استفاده از گزینه شستشوی بهداشتی یا Medic Rinse توصیه می‌شود.

هستند. برای مشاوره می‌توانید به ما اطلاع دهید.

نمایندگی لباسشویی دوو در مشهد از تعمیرکاران با سابقه دعوت به همکاری میکند.

نحوه عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی

 

دکمه بازگشت به بالا