اقتصادیکسب و کار ایرانیان

راهنمای کامل سفر به یونان از ایران با مشاوره موسسه آدونیس

روش های مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان می تواند زندگی فردی که به تغییر نیازمند است را تغییر دهد.
به نقل از آدونیس هر کسی با توجه به شرایط خود اقدام به بهره مندی از یکی از انواع روش های مهاجرت به یونان می کند. در این بخش قصد داریم به کلیه این روش ها بپردازیم.

 • مهاجرت به یونان از طریق کار
 • مهاجرت به یونان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به یونان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به یونان از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به یونان از طریق کار

ارزانترین راه سفر به یونان: یکی از روش هایی که منجر به اخذ اقامت یونان می شود، مهاجرت به این سرزمین از طریق کار می باشد.

شاید بگویید که چگونه می توان به عنوان یک ایرانی از این مسیر راه ورود به اروپا را باز کرد. وارد شدن به این پروسه کمی سخت است چرا که با وجود داشتن جاب آفر، فرد باید منتظر مشاهده درخواست کارفرما بماند.

یک کارفرما در یونان باید به مدت سه ماه شغل مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر فرد مورد نیاز را پیدا نکرد، سه ماه دیگر هم این فرآیند را انجام دهد.

پس از آن دولت یونان به او اجازه خواهد داد تا آگهی را برای کشور های غیر از اتحادیه اروپا به نمایش بگذارد. روشی دیگر که ممکن است بدرد تان بخورد درباره جست و جوی شش ماهه کار در یونان است.

اگر وی بتواند با شش ماه ماندن در این کشور شغل مورد نظر را پیدا کند حتی شانس اخذ اقامت یونان را بدست خواهد آورد. در صورت پیدا نکردن شغل باید به کشور مبدا باز گردد.

البته این محدودیت ها تنها شامل ساکنان غیر از اتحادیه اروپا می شود و شهروندان کشورهای اروپایی می توانند بدون هیچ مشکلی وارد یونان شوند. البته بهتر است قبل از بررسی شرایط کار در این کشور، نگاهی هم به برای کار بیندازید. در این لیست می‌توانید با مشاغل پر تقاضا در بازار کار این کشور آشنا شوید.

ویزای کاری یونان، نوع D نیز نامیده می شود. فرد متقاضی باید پس از دریافت پیشنهاد کاری، مشخصات و رزومه خود را برای شرکت ارسال کند و منتظر تایید آن از سمت کارفرما بماند. پس از موفقیت آمیز بودن این پروسه، خانواده او می توانند همراه او بروند.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

سفر دریایی از ترکیه به یونان: آیا تا به حال شده که به اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل فکر کرده باشید یا به دنبال اینکه که با یک روش مثل یک آب خوردن وارد قاره اروپا شوید؟

دولت یونان تحصیل را تا 15 سالگی اجباری کرده و هیچکس حق انصراف از تحصیل در این دوره را ندارد. پس از اتمام دوران متوسطه فرد می تواند در دوره هایی ثبت نام کند که منجر به دریافت دیپلم گردد.

حال که بحث تحصیل در یونان داغ است، آشنایی با هزینه های آن نیز در اولویت قرار می گیرد. هزینه تحصیل در این سرزمین زیبا و سرسبز حدود ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو در سال است که باید توسط دانشجویان بین ‌المللی پرداخت شود.

اما کسانی که ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند می توانند بدون پرداخت هزینه ای از امکانات آموزشی بهره مند شوند، البته قیمت ها با توجه به نوع رشته، دانشگاه متغیر و حتی مقطع تحصیلی است. تحصیل در هر یک از دانشگاه های یونان با توجه به نوع رشته، دانشگاه و حتی مقاطع تحصیلی متفاوت است.

اطلاعات کامل درباره اخذ ویزای تحصیلی یونان و مهاجرت به این کشور را در مطلب زیر مطالعه کنید:

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

از طرق مختلفی امکان پذیر است که هر یک به صورت جداگانه منجر به اقامت دائم یونان می شود.

در بخش خرید ملک در یونان اقامتی 5 ساله نصیب فرد می گردد و در گروه دیگر که شامل کار آفرینی می شود، اخذ اقامت 10 ساله خواهد بود.

 • خرید ملک در یونان
 • تمکن مالی در یونان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یونان

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک یکی از برنامه های مهاجرتی این کشور است که با گلدن ویزا یا ویزای طلایی همراه می باشد.

همچنین فردی که موفق به خرید ملک در یونان می شود، اجازه سفر کردن به اتحادیه شینگن اروپا را خواهد داشت.

از آنجایی اخذ گلدن ویزای یونان تنها با خرید ملک برای غیر اروپایی ها اتفاق می افتد، متقاضیان می توانند با پرداخت کمترین هزینه ها اقامتی 5 ساله را بدست آورند.

متقاضیان پس از اخذ ویزای طلایی یونان می توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود، پدر و مادر و خواهران و برادران زیر 21 سال، پدر و مادر همسر و خواهران و برادران همسر زیر 21 سال را همراه با خود ببرند و برای همگی اقامت یونان را دریافت نمایند.

یکی از شاخص ترین دلایلی که را برای متقاضیان جذاب جلوه می کند، این است که مقدار هزینه سرمایه گذاری در خرید ملک و مستغلات در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار پایین می باشد.

افراد می توانند با مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک با قیمت 250000 یورو برای خود سرمایه ای ناب پس انداز کنند.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

گلدن ویزای یونان در اخذ اقامت مزیت های بیشماری دارد که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم.

 • توسط قوانین شهروندی، فرد تحت حفاظت دولت یونان قرار می گیرد.
 • دسترسی سریع به 26 کشور بدون ویزا امکان پذیر خواهد شد.
 • دریافت شهروندی و پاسپورت یونان ممکن است.
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن و همچنین به انگلستان میسر است.
 • دریافت اقامت یونان بعد از 2 ماه امکان پذیر است.
 • شهروندان یونان می توانند حق زندگی و کار در 34 کشور اتحادیه اروپا را کسب نمایند.
 • ساکنان و شهروندان یونان حق تحصیل در مدارس و دانشگاه به صورت رایگان و یا با شهریه پایین را دارند.
 • زندگی در کشوری ایمن با آب و هوای آفتابی مدیترانه ای تجربه خوبی خواهد بود.
 • امکان باز کردن حساب های بانکی وجود دارد.
 • امکان به همراه داشتن اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر21 سال) موجود است.
 • فرزندان زیر 18 سال، پس از اخذ اقامت تا 21 سال میتوانند اقامت شان را تمدید کنند.

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در یونان

اخذ یکی از ارزان ترین راه های ورود به قاره اروپا است.

چرا که فرد می تواند با مشورت گرفتن از وکلای مهاجرتی حرفه ای نظیر وکلا و مشاوران موسسه پارسی کانادا، موفق به اخذ اقامت دائم شوند.

هزینه ای که برای این روش دریافت می شود، شامل هزینه افتتاح حساب، اجاره ملک، بیمه شدن و هزینه ورود به خاک اروپا می باشد. مزیت های اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی عبارت است از:

 • از بیمه‌های پزشکی و درمانی دارای اعتبار در عرصه بین ‌المللی برخوردار خواهد شد.
 • سریع ترین و آسان‌ ترین روش اخذ اقامت شینگن در اتحادیه اروپا به شمار می رود.
 • به هیچ گونه سرمایه‌ گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا نیازی نیست.
 • تمدید مجوز اقامت به آسانی صورت می گیرد.
 • بعد از اخذ اقامت، به اجاره کردن ملک در یونان نیازی نخواهد بود.
 • به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی نیازی نیست.
 • به صورت آزادانه می توان در یکی از کشورهای حوزه شینگن زندگی کرد.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج یکی از روش هایی است که شاید از شنیدن آن متحیر شوید، مگر می شود با ازدواج هم تابعیت یونان را گرفت؟

بله چرا که نه تنها باید یک شهروند یونانی یا اتحادیه اروپا را پیدا کنید و به دولت ثابت کنید که به هم علاقه مند هستید.

برای انجام این کار باید مدارکی همچون تابعیت یونانی همسر، ثبت ازدواج به صورت رسمی و گواهی آن را فراهم کنید.

نکته جالب آن است که برای ازدواج هزینه ای برای اخذ ویزا از فرد دریافت نمی شود.

مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند

نکته مهم این است که برخی می خواهند با تولد فرزندشان در یک کشور جدید برای نوزاد خود تابعیت گرفته و به واسطه او خودشان نیز بتوانند به کشور مذکور مهاجرت نمایند.

کشور یونان تابع قانون خون می باشد و مهاجرت به یونان از طریق تولد بدون داشتن رابطه خونی ممکن نیست.

به این صورت که کودک با تولد در خاک یونان تابعیت آن را بدست نمی آورد و تنها در صورتی که پدر یا مادرش تبعه یونان باشند، می تواند تابعیت این کشور را دریافت نماید.

شاید برخی از والدین تصور کنند که با اقامتی کوتاه مدت در کشور یونان می توانند فرزندشان را جزو تبعه های این کشور قرار دهند، اما باید بگوییم که این تصور اشتباه است و اخذ تابعیت با اقامت کوتاه مدت ممکن نیست.

بنابراین اگر والدینی هستید که می خواهید فرزندتان تابعیت یونان را اخذ کند، باید ابتدا برای اخذ تابعیت خودتان اقدام نمایید و برای زمانی 5 ساله در این کشور زیبا برنامه ریزی کنید.

به این ترتیب شما پس از گذشت 5 سال، تابعیت یونان را بدست می آورید و اگر فرزندی به دنیا بیاورید، می توانید نسبت به اخذ پاسپورت و تابعیت نوزادتان نیز اقدام نمایید.

مهاجرت به یونان از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به یونان از طریق ویزای توریستی یکی از مواردی است که علاقه مندان مخصوص به خود را دارد.

البته هدف اصلی متقاضیان اخذ این ویزا، ویزای شینگن است و معمولا تعداد زیادی به دلیل عدم آگاهی از نحوه دریافت، مراحل را اشتباه می روند و ریجکت می شوند.

برای اینکه فردی از ریجکت شدن جلوگیری کند باید در گذشته سوابق کیفری نداشته باشد و پاسپورتش دارای اعتبار باشد..

همچنین وی موظف است مدارک اقامتی و تمکن مالی درستی را ارائه دهد.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

هزینه زندگی در یونان

یکی از کشور های اتحادیه اروپا است و برای زندگی در این سرزمین که به امپراتوری بیزانس معروف است باید پول خود را به یورو تبدیل کنید.

هزینه به طور کلی 30٪ کمتر از سایر کشورهای اروپایی است، لذا متقاضیان می توانند بدون هیچ مشکلی نسبت به اخذ اقامت یونان اقدام کنند.

محصولات غذایی در یونان بسیار ارزان است، به ویژه در رودس، جایی که هیچ گونه واردات مالیاتی وجود ندارد، این امر باعث می شود این کشور از نظر هزینه های زندگی بهتر از بسیاری از کشورهای اروپایی باشد.

البته هزینه زندگی در یونان بسته به سبک زندگی و نوع خوراک و پوشاک هر فرد متغیر است. در این بخش به بررسی قیمت ها می پردازیم.

احتمالا شرایط زندگی در یونان، هزینه های دیگر آن، مزایا و معایب آن و اطلاعاتی از این قبیل سوال شما هم باشد. در این باره مطلب زیر را از دست ندهید:

بررسی اعتبار پاسپورت یونان

بهتر است بدانید که اقامت و تابعیت مانند هم نیستند و برخی از افراد آن ها را یکی تلقی می کنند.

کسانی که از اقامت دائم یونان برخوردارند، می توانند از تمامی حقوق شهروندی نظیر آموزش، بهداشت و امکانات دیگر بهره مند گردند.

این در حالی است که با اخذ حقوق تابعیت قادر خواهند بود علاوه بر امکانات قرار داده شده، در انتخابات شرکت نموده و در مشاغل سیاسی مشغول به فعالیت شوند.

در نهایت بهترین حالت، اخذ پاسپورت یونان است که فرد با وجود استفاده از کلیه امکانات شهروندی، قادر خواهد بود تا در تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا، کار و زندگی کند.

 • پذیرفته شدن دو تابعیت در یونان، یعنی کسانی که در اتحادیه اروپا کار و زندگی می کنند، قادرند کشور یونان را به عنوان خود انتخاب کنند و تابعیت اصلی خود را حفظ کنند.
 • پاسپورت یونان اعتبار والایی دارد زیرا هم ردیف پاسپورت کشورهای سوئیس، کانادا و اتریش در نظر گرفته شده است.
 • به منظور اعطای تابعیت، از اصل خون استفاده می شود، بدین منظور که پدر یا مادر شهروند یونان باشند، فرد نیز می تواند تابعیت را به دست آورد.
 • پاسپورت یونان چهارمین رتبه در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.
 • امتیاز این پاسپورت به 164 می رسد، بدین منظور که افرادی که دارای این پاسپورت هستند می توانند به 164 کشور در جهان بدون داشتن ویزا سفر نمایند.
 • یونان یکی از مهم ترین و برجسته ترین کشور ها در اقتصاد جهانی به شمار می رود.

روش های اخذ پاسپورت یونان

از راه های متنوعی می توان به هدف بزرگی همچون اخذ پاسپورت یونان رسید. برای مهاجرت به یونان و دریافت اقامت دائم فرد می تواند از روش های زیر اقدام کند.

دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در یونان

لازم به ذکر است که به منظور انجام این کار بایستی فرد حداقل 250 هزار یورو در یکی از حساب های بانکی خود داشته باشد.

مانند دیگر کشور ها، نداشتن سابقه کیفری و دادگاهی، از جمله شرایط اخذ تلقی می شود. همچنین، خرید ملک در یونان با سرمایه گذاری امکان پذیر است.

کسی که برای مهاجرت به این کشور قصد سرمایه گذاری دارد باید دو نکته ی نرخ رشد اقتصادی و ریسک را در نظر بگیرد تا بتواند پاسپورت را بدست آورد.

ارزانترین راه سفر به یونان |تور یونان الی گشت

دریافت پاسپورت از طریق ویزای کاری یونان

یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت یونان، دریافت ویزای کاری و اقامت می باشد.

این روش به این شکل است که اگر فردی قصد کار در یونان را داشت، در ابتدا باید برای ورود به این کشور، ویزای توریستی را دریافت کرده و به محض داخل شدن، یک کار فرما برای ارائه پیشنهاد شغلی و انجام کار های مربوطه یافته و پس از آن، به کشور خود برگردد. اگر قصد کار در یونان را دارید، ابتدا باید برای دریافت ویزای توریستی اقدام کنید.

پس از اتمام این قضایا و گرفتن جواب مثبت، کارفرما با فرد متقاضی تماس حاصل خواهد کرد.

جالب است بدانید که نامه دعوت نامه رسمی و قرارداد کاری از طرف کارفرمای یونانی به سفارت خانه یا کنسولگری یونان در کشور متقاضی ارسال خواهد شد که از این طریق شخص به مصاحبه دعوت می شود.

این روند ممکن است از ابتدا تا انتها حدود یک سال به طول بینجامد. لذا اتمام این اقدامات می تواند به اخذ پاسپورت یونان بینجامد.

دکمه بازگشت به بالا