عمومیکسب و کار ایرانیان

مام رول یا صابون

تاریخچه ضد تعریق‌ها

ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری برای هزاران سال در اشکال مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بلورهای آلومینیوم، نوعی ضد تعریق خام و طبیعی، در مقبره‌های فرعون مصر یافت شد. قبل از ضد تعریق‌های مدرن و امروزی، مردم هنگام رخت شویی و شست و شویی روزانه با بوی بد بدنشان می‌جنگیدند. اولین ضد تعریق مدرن Everdry بود. Everdry در سال ۱۹۰۳ راه اندازی شد از نمک‌های آلومینیوم برای مسدود کردن منافذ و متوقف کردن عرق استفاده می‌کرد. اما نسخه‌های اولیه باعث سوزش پوست می‌شدند و به نتیجه نمی‌رسیدند. چند سال بعد، یک جراح یک ضد تعریق مایع اختراع کرد تا در حین عمل از عرق کردن دست خود جلوگیری کند. دخترش آن را روی زیر بغلش امتحان کرد و فهمید که بو و عرق بدنش متوقف شده است. او شروع به فروش آن کرد و شد نشانگر آغاز ضدتعریقی که امروزه می‌شناسیم.

آیا می دانید تفاوت بین ضد تعریق و دئودورانت چیست؟

در اینجا چند مورد از موارد لازم هنگام تصمیم گیری برای خرید ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری را ارائه داده‌ایم. ضد تعریق‌ها محصولاتی هستند که برای جلوگیری از غدد عرق شما از ترشح عرق در طول روز طراحی شده‌اند. بنابراین، اگر به طور مداوم عرق می‌کنید و نمی‌خواهید لکه‌های بزرگی زیر بغلتان ظاهر شود، قطعاً باید به سراغ یک مام رول ویتابلا یا اسپری بروید. روی این محصولات باید دقیقاً نوشته شده باشد ضد تعریق! در صورت عدم اطمینان، اگر به پشت ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری نگاه کنید، نه تنها لیستی از مواد تشکیل دهنده مشاهده می‌کنید، بلکه قسمتی وجود دارد که اجزای فعالی نام دارد. تقریباً تمام ضد تعریق‌های موجود در بازار حاوی یک ترکیب آلومینیومی هستند که به شما در جلوگیری از تعریق غدد عرق شما کمک می‌کند.

با وجود اینکه اطلاعات نادرست زیادی در مورد آلومینیوم وجود دارد که در ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری برای شما بد است؛ از طرف موسسه ملی سرطان تأیید شده است که ارتباط مستقیمی با سرطان پستان ندارد. دئودورانت چیست؟ از طرف دیگر دئودورانت ها استیک‌های عطر داری هستند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا به آن حس شادابی یا رایحه تازه‌ای که بسیاری از مردان تمایل دارند برسید. اما فراتر از بو، دئودورانت ها در بیشتر موارد، مقداری از ترکیبات را نیز برای مقابله با باکتری‌های بوی بد بو تشکیل می‌دهند. بنابراین، مهم است که بدانید که هنوز هم با یک دئودورانت عرق خواهید کرد اما با این وجود به احتمال زیاد بوی بد بدن نخواهید داشت.

خواص اصلی استیک، ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری

هنگام مقایسه همه روشهای کاربردی محبوب، بین هر ۳ نوع نمونه ویژگیهای خارق العاده ای وجود دارد.

  • استیک دئودورانت ها پای ثابت لوازم بهداشتی هستند.

هیچ کس منکر محبوبیت عطر مو ویتابلا نیست. مردان برای چندین دهه به این نسخه از عطر مو اعتماد کرده‌اند. استیک‌ها یا بصورت ژلی، جامد و یا مخلوطی از هر دو عرضه می‌شوند. با توجه به اینکه هنگام ساخت و انبار کردن هیچ آلودگی وارد این محصولات نمی‌شود بسیار مناسب هستند. استیک‌ها خاصیت ضد تعریق خود را به آلومینیوم زیرکونیوم، تتراکلروهیدرکس گلی مدیون هستند. حال اگر به دنبال دئودورانت هایی عاری از مواد حیوانی و وگان هستنید، انواع استیک‌ها محبوب‌ترین نوع برای شما محسوب خواهند شد.

  • دئودورانت های رولی بهترین کاربرد را دارند

هنگامی که بحث کاربرد و ساختار مطرح باشد، رول‌ها قطعاً برتر از استیک‌ها و اسپری‌ها هستند. با طبیعتی مشابه به استیک دئودورانت، سر رول‌ها توپی مانند است و یک محلول مایع یا ژلی نیز در پایین آن قرار دارد که حاوی تمام خاصیت‌های لازم برای دئودورانت ها و ضد تعریق‌ها است. برخلاف استیک دئودورانت های جامد، رول‌ها حالت خیسی به شما می‌دهند و در نهایت مردان نیاز دارند که قبل از پوشیدن زیرپوش مورد علاقه خود منتظر خشک شدن آن باشند. بیشتر رول‌ها آب را به عنوان ماده اصلی خود دارند و به وضوح مسئول ایجاد رطوبت هستند. با این حال با وجود رول‌ها راه حل مورد استفاده در زیر بغل شما مشخص است. این بدان معناست که اگر پیراهن مشکی، پیراهن یقه دار و غیره دارید، لازم نیست هنگام در آوردن آنها نگران لکه‌های سفید عرق بر روی پیراهن خود باشید.

  • بازگشت غرور آفرین اسپری‌ها و ضد تعریق‌ها به میزهای آرایش

ذهن ما، ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری را به شدت دست کم می‌گیرد. در حالی که ما فقط در یک دقیقه می‌توانیم مزایا و معایب آن‌ها را نام ببریم؛ اسپری‌ها شامل هر دو ماده ضد تعریق (آلومینیوم کلروهیدرات) و دئودورانت در یک قوطی هستند. اگرچه همچنان ایرادات و افکار منفی بسیاری نسبت به قوطی اسپری‌ها و افشانه‌ها وجود دارد، که شامل اسپری دئودورانت ها نیزمی شود، مهم است بدانید که آن‌ها تقریباً به اندازه گذشته بد نیستند.

در گذشته، این قوطی‌های قدیمی با کلروفلوروکربن ساخته شده بودند؛ که باعث از بین رفتن لایه ازن می‌شد. به لطف پروتکل مونترال، این محرک مضر از کلیه محصولات کنسرو شده و اسپری‌های امروزی حذف شده است. بنابراین، اگر دوست دار محیط زیست هستید، اسپری‌ها نسبت به گذشته بسیار بهتر هستند. علاوه بر آن محرک مضر، بسیاری از اسپری‌های امروزی عاری از وجود الکل و آب هستند. این نوع از اسپری‌ها اغلب به عنوان اسپری‌های خشک به بازار عرضه می‌شوند. این به این معنی است که آنها هنگام استفاده، محلول داخل آن یکجا و ناگهانی بیرون نمی‌ریزد.

مزایا و معایب استیک‌ها، رول‌ها، اسپری‌ها و ضد تعریق‌ها

در بالا ویژگی‌های ضد عرق صابونی ، رولی یا اسپری را برای شما به خلاصه شرح دادیم تا بتوانید محصول مناسب خود را پیدا کنید. با این حال هر کدام از این محصولات از جوانب مثبت و منفی متفاوتی برخوردار هستند. اما هر چقدر هم که تلاش کنید این‌ها از بین نمی‌روند! متأسفانه، این نکتخ همیشه جزء نقاط ضعف دئودورانت های استیکی بوده است. با این حال، ماسک مو ویتابلا دکتر بیز تا حد زیادی از این لک‌های سفید جلوگیری می‌کنند اما ممکن است در کاهش ترشح عرق مؤثر نباشند.

  • جوانب مثبت استیک دئودورانت / ضد تعریق

اولین و مهمترین قابلیت این استیک‌ها کنترل بی نظیر آنهاست. بنابراین، در هنگام استفاده از استیک‌ها، ضایعات بسیار کمتری وجود دارد. استیک‌ها همچنین به اشکال مختلفی از جمله جامد نرم، جامد، ترکیب ژل / جامد و ژل موجود است. این امر به شما امکان می‌دهد تا گزینه‌های مختلفی را برای به دست آوردن بهترین استیک با عملکرد متناسب با سبک زندگی خود انتخاب کنید. به جا گذاشتن نشانه‌های سفید در کنار لباس خود هنگام پوشیدن وعبور آن‌ها بر روی سر خود در صبح بسیار ناامید کننده است. می‌توانید با یک پارچه مخصوص شستشو یا دستمال کاغذی، باقی مانده‌های سفید را سعی کنید که بشویید،

  • نکات مثبت دئودورانت های ضد تعریق و اسپری‌ها

همانطور که در بالا گفته شد کار کردن با دئودورانت ها و ضد تعریق‌های اسپری‌ای بسیار ساده است و همچنین عملکرد مطلوبی نیز دارند. با وجود بیشتر شرکت‌های مدرن که ادعا می‌کنند که دئودورانت ها محافظت ۴۸ ساعت در هر بار استفاده را دارند، بنابراین این محصولات باید زیر بغل شما را خشک و عاری از بوی ناخوشایند نگه دارند. لکه‌های سفید چیزهایی از گذشته است که هنگام پاک شدن اسپری‌ها از بین می‌روند. بنابراین، اگر دوست ندارید لکه یا رگه‌های سفید یا هر چیز ناخوشایند دیگری را که از استیک ضد تعریق شما ناشی می‌شود را دوست ندارید، می‌توانید از اسپری‌ها که باعث این مشکلات نمی‌شوند استفاده کنید.

  • نکات منفی دئودورانت های ضد تعریق و اسپری‌ها

اسپری‌ها عمدتاً دو نکته منفی اولیه دارند: تبخیر شدن و اندازه. بعضی از اسپری‌ها هنگام استفاده، طبیعتاً کمی در هوا نیز پخش می‌شوند. این می‌تواند به احساس بدی و منجر شود و یا باعث آزار دیگران بشود، به خصوص اگر سعی کنید این کار را در یک حمام کوچک انجام دهید. برخی از مردان این کا را در یک محیط تنها انجام می‌دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است هنگام استفاده از اسپری روزانه فقط در اتاق خواب خود بایستند. یکی دیگر از نکات منفی اسپری‌ها اندازه و حمل آنها در مسافرت است. تقریباً همه مارک‌های معروف موجود در بازار بزرگتر از ۳.۴ اوز هستند این بدان معنی است که شما هرگز نمی‌توانید با آنها سفر کنید مگر اینکه از کیف بزرگتری استفاده کنید.

  • نکات مثبت رول‌های ضد تعریق

مشابه اسپری‌ها رول‌ها نیز باید در قسمت تمیز بدن استفاده شوند تا چند ساعت بعد از استفاده نیز باقی بمانند و تأثیر خودشان را حفظ کنند. اندازه جمع و جور و باورنکردنی آنها باعث می‌شود که این محصولات به راحتی در سالن بدن سازی یا هنگام مسافرت و حمل آنها با چمدان قابل استفاده باشند. این رول‌ها برای مردانی که پوست حساس دارند اما می‌خواهند از ضد تعریق نیز استفاده کنند، عالی است.

  • نکات منفی رول‌های ضد تعریق

از بین همه انواع دئودورانت و ضد تعریق‌ها، رول‌ها کمترین محبوبیت را دارند. این بدان معنی است که هنگام بازدید از فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی در آخر هفته، شما باید خیلی خوش شانس باشید که بیش از ۵ مارک موجود در قفسه را پیدا کنید. این محصولات از طریق خرده فروشان، در اینترنت راحت‌تر یافت می‌شوند. مهم‌ترین نکته استیک‌ها نسبت به رول‌ها خشک شدن و رطوبت آنها است. هنگامی که شما ساعت ۶ صبح برای کار آماده می‌شوید، بسیاری ازمردم دوست ندارند مایعات سرد را در زیر بغل خود پخش کنند. گذشته از خیس بودن رول‌ها، لازم است که چند دقیقه صبر کنید تا قبل از پوشیدن پیراهن خود خشک شوند تا از ایجاد احساس ناخوشایند و مرطوب جلوگیری شود.

روش ترجیحی شما چیست؟

همانطور که در بالا مشاهده می‌کنید، هنگام صحبت از انواع ضد تعریق و دئودورانتویی که در زیر بغل خود استفاده می‌کنید، جوانب مثبت و منفی زیادی وجود دارد. بیشترین ماده مؤثر در ضد تعریق‌ها، نمک‌های فلزی است. ضد تعریق‌های داروخانه‌ای حاوی غلظت بیشتری از ترکیبات فعال نسبت به ضد تعریق‌های معمولی هستند (برای مثال، دو ضد تعریق ممکن است حاوی عنصر آلومینیوم زیرکونیوم باشد، اما نسخه داروخانه‌ای ممکن است حاوی غلظت ۲۵ درصد یا بالاتر باشد.)

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.
دکمه بازگشت به بالا