عمومیکسب و کار ایرانیان

نکات مهم و ضروری در زمان خرید سایبان برای باغ

خرید سایبان در حال حاضر برای تمام خانه ها، مغازه ها، پارکینگ ها و … که از هجوم باران، طوفان و نور خورشید در چالش هستند ضروری است. با توجه به اینکه مدل ها و انواع مختلف سایبان در بازار وجود دارد، انتخاب بین آنها برای افرادی که تجربه لازم و کافی را ندارند بسیار دشوار است. در این مقاله قصد داریم تا یک راهنمای جامع را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید هر نوع سایبانی را با توجه به نیاز خود تهیه و خریداری نمایید.

راهنمای جامع خرید سایبان های برقی:

سایبان برقی همانگونه که از نام آن مشخص است بدون نیاز به انرژی مکانیکی به کمک برق باز و بسته می شود. این سایبان ها می توانند در هر نوع آب و هوایی استفاده شود و چون نیاز به انرژی زیادی ندارند، بسیار مورد علاقه می باشند. در خصوص خرید باید توجه نمایید که نوع پارچه آن بسیار مهم می باشد. در مناطق سرد و خشک، لازم است تا پارچه های شما ضد آب و ضد لک باشند و بتوانند سرمای زیاد را تحمل نمایند. در مناطق گرم نیز پارچه باید از نوعی باشد که نور خورشید را عبور نداده و در برابر آن استحکام کافی را از خود نشان دهد.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید سایبان برقی، توجه به نوع یراق آن است. این مورد جزء قطعات و بخش های اصلی سایبان محسوب می شود. با توجه به اینکه سایبان ها مدام باز و بسته می شوند اگر که یراق با کیفیت نداشته باشند، سریعا دچار شکستگی می شوند و تعمیر آنها نیز هزینه زیادی دارد. از سوی دیگر لازم است تا در خصوص پروفیل فلزی سایبان جستجو نموده و اگر مایل هستید تا سازه شما عمر زیادی داشته باشد از پروفیل فلزی بهره ببرید. سیستم الکتریکی بکار رفته، هزینه نصب، نوه سایبان و ابعاد سایبان از دیگر مواردی هستند که توجه به آنها در زمان خرید بسیار مهم می باشد. به صورت کلی توصیه می شود تا سایبان برقی خود را با توجه به کاربرد و نوع محلی که قصد نصب آن را دارید، انتخاب نمایید. به طور مثال در تراس خانه ها، سایبان های برقی که از بغل دارای پایه نگهدارنده هستند، گزینه خوبی می باشند زیرا افراد به راحتی می توانند در زیر آن بنشینند.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید سایبان برقی، توجه به نوع یراق آن است. این مورد جزء قطعات و بخش های اصلی سایبان محسوب می شود. با توجه به اینکه سایبان ها مدام باز و بسته می شوند اگر که یراق با کیفیت نداشته باشند، سریعا دچار شکستگی می شوند و تعمیر آنها نیز هزینه زیادی دارد. از سوی دیگر لازم است تا در خصوص پروفیل فلزی سایبان جستجو نموده و اگر مایل هستید تا سازه شما عمر زیادی داشته باشد از پروفیل فلزی بهره ببرید. سیستم الکتریکی بکار رفته، هزینه نصب، نوه سایبان و ابعاد سایبان از دیگر مواردی هستند که توجه به آنها در زمان خرید بسیار مهم می باشد. به صورت کلی توصیه می شود تا سایبان برقی خود را با توجه به کاربرد و نوع محلی که قصد نصب آن را دارید، انتخاب نمایید. به طور مثال در تراس خانه ها، سایبان های برقی که از بغل دارای پایه نگهدارنده هستند، گزینه خوبی می باشند زیرا افراد به راحتی می توانند در زیر آن بنشینند.

راهنمای خرید سایبان مغازه:

در خصوص همواره باید در نظر داشته باشید که دو دسته پرفروش به نام های سایبان های کالسکه ای و سایبان های بازویی وجود دارند که علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب می نمایند. در انواع کالسکه ای با توجه به اینکه به راحتی سایبان می تواند باز و بسته شود و فضای زیادی را اشغال نمی نماید، خریداران بیشتری مشاهده می شود اما از سوی دیگر باید توجه داشت که اگر قصد دارید تا از سایبان خود به عنوان یک فاکتور تبلیغاتی استفاده نمایید که بنر های تبلیغاتی را نشان دهد، انواع بازویی گزینه بهتری است. در نظر داشته باشید که شیب سایبان های بازویی بیشتر است و برف یا خار و خاشاکی بر روی آنها باقی نمی ماند همچنین تعویض پارچه آنها نیز بسیار آسان تر است. با این توضیح برای خرید سایبان مغازه توصیه می شود تا سایبان هایی را انتخاب نمایید که هم از بازوهای قوی و با کیفیت چون آلومینیوم ساخته شده اند و هم پارچه های آنان از جنس خوب همچون پی وی سی است. بهترین نوع سایبان های مغازه مواردی می باشند که بازویی بوده و بازوها به کمک یراق به یکدیگر متصل شده اند که قدرت را افزایش دهند.

راهنمای خرید سایبان چتری:

یکی از مدرن ترین انواع سایبان ها، سایبان های چتری هستند که می توان از آنها در هر محیطی استفاده نمود البته بیشترین کاربرد آنها برای رستوران ها، کافی شاپ ها، حیاط منزل و استخر ها می باشد. در خصوص باید در نظر داشته باشید که آنها در دو دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند. در دسته اول پایه نگهدارنده در بغل قرار دارد لذا افراد به راحتی می توانند در زیر آن بنشینند. در نوع دوم پایه در وسط وجود دارد و برای حفظ تعادل لازم است تا به زمین پیچ شود. سایبان های چتری اگر در ابعاد بزرگ سفارش داده می شوند، بهتر است تا حتما از نوع پایه در کنار باشند. البته به خاطر داشته باشید که این سایبان ها در برابر باد و طوفان نمی توانند به خوبی عمل نمایند و لازم است تا حتما در خرید به شرایط جوی محل زندگی خود نیز توجه نمایید. پارچه این سایبان ها را از نوع پلی استر انتخاب می نمایند که نتوانند اشعه ماورای بنفش را عبور دهند از همین رو می تواند گزینه خوبی برای محافظت از پوست افراد باشد.

در خصوص خرید سایبان بالکن گزینه های زیادی وجود دارد اما به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که انتخاب بین آنها به نوع کاربرد شما از بالکن وابسته است. به طور مثال برخی از افراد در بالکن خود گیاهان زیادی دارند که برای رشد آنها نیاز به نور می باشد. این افراد می توانند برای خرید سایبان انواع پلکسی را انتخاب نمایند که زاویه آنها در برابر نور تغییر نموده و نور مورد نیاز گیاهان فراهم می آید. اما برای برخی دیگر مهم است که بتوانند به صورت فصلی از سایبان های خود استفاده نمایند. از همین رو می توانند از انواع سایبان چتری بهره ببرند. سایبان های چتری می توانند باز شده و مجدد اجزای سازنده را به یکدیگر متصل نمود. وزن این سایبان ها کمتر بوده و هزینه کمتری نیز دارند. گاها راحتی استفاده از سایبان برقی دارای اهمیت بیشتری می باشد. در این شرایط می توان از سایبان های برقی استفاده نمود که هم زیباتر و شیک تر می باشند و هم کار کردن با آنها آسان تر است. نوع دیگری از سایبان های بالکن وجود دارند که امروزه خریداران زیادی را به سمت خود جلب می نمایند. سایبان های تاشو دارای کاربرد بسیاری بوده و عموما در تراس های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. با این توضیح اگر که بالکن شما کوچک بوده و تصمیم دارید تا از نور خورشید یا باران آن را محفوظ نمایید، انواع تاشو گزینه خوبی هستند.

ممکن است که در خرید سایبان بالکن یا با قیمت های متفاوت روبرو شوید، مواردی که از نوع آلومینیوم بوده، برقی هستند و از پارچه های مستحکم استفاده می نمایند، به نسبت دارای قیمت بیشتری خواهند بود. البته باید به این مورد نیز توجه نمایید که ابعاد سایبان نیز می تواند در قیمت بسیار تاثیرگذار باشد

راهنمای خرید سایبان پارکینگ یا ماشین:

در خصوص خرید سایبان پارکینگ نیز همانگونه که از نام این موارد مشخص است، برای محافظت از ماشین در برابر اشعه خورشید، باران، طوفان و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد. سایبان های پارکینگ می توانند به صورت ثابت یا متحرک باشند. موارد متحرک فضای کمتری را اشغال می نمایند و حمل و نقل آنها بسیار آسان تر است اما به صورت کلی در خرید سایبان های مذکور باید توجه داشته باشید که نوع آب و هوا و کاربرد آن دارای اهمیت بالایی است. سایبان های فوق می توانند به صورت یک طرفه یا دو طرفه باشند. هزینه این سایبان ها تا حد زیادی به جنس مواد اولیه و ابعاد سایبان بستگی دارد. اگر مایل نیستید تا هزینه زیادی برای سایبان پارکینگ خود انجام دهید، می توانید از سایبان های دستی بهره ببرید که این مورد با نیروی دستی باز و بسته می شود. اما نباید فراموش نمود که سایبان های برقی دارای کاربرد آسان تری هستند.

ذکر این مورد نیز الزامی است که برخی از افراد از انواع چترهای ماشین به عنوان سایبان استفاده می کنند. هر اندازه چتر شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد دارای هزینه بیشتری است اما به صورت کلی نسبت به سایبان های دیگر هزینه آن مقرون به صرفه تر است.

سایبان ها امروزه در اغلب مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به کاربردی که افراد از سایبان خود انتظار دارند، قیمت و ابعاد آن متفاوت است. آنچه که باید در نظر داشت این است که اگر راحتی مد نظر شما است، سایبان های برقی گزینه خوبی هستند اما باید توجه نمود که نوع موتور آنها، بازوها، پارچه ها و مواردی از این قبیل در سایبان های مذکور از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از سوی دیگر در سایبان های دستی هزینه کمتر است اما همواره نیاز به تعمیر و … می باشد. هزینه سایبان های دستی اگر چه کمتر است اما کارایی سایبان های برقی بیشتر می باشد. مورد دیگری که افراد پس از خرید سایبان باید به آن توجه نمایند، نگهداری از سایبان می باشد. هر اندازه سایبان های شما به صورت منظم تری بررسی شده و تعمیر گردند، هزینه های نگهداری آنان نیز کمتر می شود. این مورد برای سایبان های برقی از اهمیت دو چندان برخوردار است. لذا در صورتی که بازوهای سایبان به خوبی باز یا بسته نشدند، صدای ناهنجار در هنگام فعالیت ایجاد شد و مواردی از این قبیل لازم است تا حتما از طریق نمایندگی های حرفه ای اقدام به تعمیر سایبان خود نمایید. در نظر داشته باشید که همواره تعمیر سایبان  با هزینه کمتری نسبت به تعویض آن به همراه دارد.

به دلیل نیازهای مختلف کاربران، امروزه این محصولات در طراحی‌های متنوعی به فروش می‌رسند. به‌طورکلی باید گفت سایه‌بان علاوه بر جلوگیری از ورود نور خورشید در زمینه‌های دیگری همچون جلوگیری از ورود باران و برف نیز اهمیت دارد. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در مورد انواع مختلف این محصول و همچنین نکات مهم پیش از خرید یک سایه‌بان به شما عزیزان ارائه کنیم.

چتر باغی دیجی کالا |سایبان چتری ارزان قیمت

هنگام خرید این محصولات به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید

سایه‌بان‌های ساده

این سایبان‌ها تنها به‌منظور جلوگیری از ورود نور خورشید به محیط مدنظر کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی کلی این سایه‌بان‌ها تنها شامل یک پایه نگهدارنده و پارچه مربوط به سایه‌بان است. این سایه‌بان‌ها یک گزینه عالی برای افرادی به شمار می‌آيند که قصد ندارند جهت خرید هزینه زیادی را متحمل شوند.

سایه‌بان‌های چتری

همان‌طور که از نام این محصولات می‌توان فهمید، این مدل سایه‌بان دارای طراحی خاصی شبیه به چتر است. در واقع همین طراحی زیبا منجر به آن شده است که بسیاری از کاربران اولویت خرید خود را این محصول قرار دهند. سایه‌بان‌های چتری گزینه‌ای فوق‌العاده برای استخرهای قرار گرفته در فضای باز به شمار می‌آیند. امکان جمع کردن این سایه‌بان‌ها با سرعت بسیاری بالایی وجود دارد.

قیمت این محصولات بسیار مناسب است

سایه‌بان‌های برقی

جدید‌ترین مد‌ل‌های سایبان از انرژي الکتریکی بهره می‌برند. در ساختار این نوع سایه‌بان‌ها یک موتور الکتریکی قرار دارد که به شما در باز و بسته کردن سایه‌بان کمک می‌کند. این موتور الکتریکی به نحوی طراحی شده است که بتوان با سرعت بسیار بالایی نسبت به باز و بسته کردن سایه‌بان اقدام کرد. سایه‌بان‌های برقی امروزی یک ریموت کنترل مخصوص نیز دارند. کاربر می‌‌تواند با استفاده از این ریموت کنترل میزان باز و بسته بودن سایه‌بان را در زمان دلخواه خود کنترل کند.

امکان استفاده از این سایه‌بان‌ها در فضای بیرونی ویلاها، پارکینگ‌ها و … وجود دارد. نصب سایه‌بان‌های برقی حتماً باید متخصصان امر صورت بگیرد. تنها در این صورت است که می‌توان نسبت به باز و بسته شدن و به‌طورکلی عملکرد صحیح این محصولات در گذر زمان اطمینان خاطر داشت. برخی از سایر مدل‌های سایبان (به‌خصوص سایه‌بان چتری) را نیز می‌توان به یک سایه‌بان برقی تبدیل کرد.

تنها کافی است نسبت به تهیه موتور الکتریکی مربوطه اقدام شود. باتوجه‌به این موارد باید گفت که سایه‌بان‌های برقی نسبت به سایر مدل‌های سایه‌بان از هر لحاظ گزینه مناسب‌تری به شمار می‌آيند. اگر به دنبال خرید بهترین مدل سایه‌بان موجود در بازار هستید، باید به سراغ این محصولات بی‌نظیر بروید.

نکاتی که پیش از خرید باید به آن‌ها توجه کنید

قبل از خرید هر نوع سایه‌بان خاصی باید به یک سری نکات ویژه توجه کنید تا بتوانید از بین انبوه محصولات موجود در بازار بهترین گزینه را برگزینید. در واقع تنها افرادی می‌توانند به محصول مدنظر خود دست یابند که حتما‌ً این نکات را رعایت کنند.

توجه به کیفیت

همه کاربران باید تنها به دنبال محصولاتی باشند که دارای کیفیت مناسبی هستند. منظور ما از کیفیت مناسب، بهره‌گیری شرکت سازنده از متریال‌های اولیه مناسب جهت تولید سایبان است. با انتخاب یک محصول باکیفیت می‌توانید خیال کاملاً‌ راحتی از بابت عمر مفید بالای سایه‌بان خریداری شده داشته باشید. این امر به‌خودی‌خود در طول زمان موجب کاهش هزینه‌های مصرفی شما می‌شود؛ ‌ زیرا محصولات دارای کیفیت بالا معمولاً دچار مشکل خاصی نمی‌شوند و در نتیجه هزینه نگهداری و تعمیر آن‌ها بسیار پایین خواهد بود.

این محصولات را می‌توان در محیط‌های مختلفی نصب کرد

توجه به قیمت

قیمت های مختلف با توجه فاکتورهای مختلفی تعیین خواهد شد. در واقع تنها یک عامل تعیین‌کننده قیمت سایه‌بان خریداری شده نیست. از جمله فاکتورهای مهم در این زمینه می‌توان به متریال‌های به‌کاررفته در محصول، نوع سایه‌بان (سایه‌بان برقی دارای قیمت بالاتری است) و همچنین نوع نصب سایه‌بان اشاره کرد. هر یک از این موارد می‌‌توانند به‌صورت جداگانه بر روی قیمت محصول خریداری شده توسط شما اثر بگذارند. شما باید به دنبال سایه‌بانی باشید که علاوه بر قیمت مقرون‌به‌صرفه و مناسب، کیفیت خوبی بسیاری خوبی داشته باشد.

توجه به ابعاد

مورد دیگری که در زمان خرید انواع سایه‌بان باید حتماً به آن توجه کرد، ابعاد سایه‌بان است. شما باید به سراغ سایه‌بانی بروید که ابعاد آن دقیقاً با ابعاد محل تعیین شده یکسان باشد. از خرید سایه‌بان‌‌های بیش از حد کوچک یا بیش از حد بزرگ بپرهیزید. این سایه‌بان‌ها تنها منجر به ایجاد یک طراحی نامناسب در محل مدنظرتان می‌‌شوند.

خرید از فروشگاه‌های مجرب

امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه فروش انواع سایبان در کشورمان فعالیت می‌‌کنند. شما باید به سراغ خرید سایه‌بان از فروشگاهی بروید که دارای تجربه کافی در این زمینه است. خرید از یک فروشگاه معتبر به شما کمک می‌کند تا خیال کاملاً راحتی از بابت کیفیت کلی محصول خریداری شده داشته باشید.

فروشگاه‌های باتجربه همواره در تلاش هستند تا محصولاتی باکیفیت را در اختیار کاربران خود قرار دهند؛ به همین دلیل می‌توان با اطمینان خاطر از آن‌ها خرید کرد. ما در مفتخر هستیم انواع مدل سایه‌بان را با قیمتی بسیار مناسب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سایه‌بان‌ها یک محصول ضروری هستند

سخن پایانی

سایه‌بان‌ها در انواع مختلفی عرضه می‌‌شوند که از بین آن‌ها می‌توان به سایه‌بان چتری، سایه‌بان ساده، سایه‌بان برقی و… اشاره کرد. هر یک از این موارد در یک محیط کاملاً مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرند. بهترین مکان‌های مناسب جهت نصب سایه‌بان عبارت‌اند از پارکینگ، استخر و فضای بیرونی ویلاها.

پیش از خرید هر نوع سایبان خاصی باید حتماً به یک سری نکات مهم از جمله ابعاد سایه‌بان، قیمت و… توجه داشته باشید. تنها در این صورت است که می‌توان از کیفیت سایه‌بان خریداری شده اطمینان خاطر داشت. درصورتی‌که با پرسش خاصی دررابطه‌با این محصولات روبه‌رو هستید، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

ایجاد یک فضای خصوصی و جذاب برای باغ به کمک سایبان

امروزه بسیاری از خانه‌ها، ویلاها و یا حتی ساختمان‌ها دارای یک فضای باز، باغچه و یا باغ هستند. داشتن یک فضا بیرونی مانند باغ، به‌خصوص در فصول گرم‌تر سال به شما این اجازه را می‌دهد تا ساعتی را در آن سپری کرده و از گرما و خورشید در امان باشید؛ اما اگر می‌خواهید تا یک فضای خصوصی ایجاد کنید که در مقابل شرایط آب‌وهوایی مختلف، مانند باران، برف، باد و حتی نور خورشید، مقاوم باشد، نیاز است تا سایبانی را برای این کار انتخاب کنید.

داشتن یک سایبان برای باغ محوطه مشخصی را برای شما به وجود می‌آورد که به افراد اجازه می‌دهد از آن استفاده کنند. دستیابی به یک سایه خنک و یک نوشیدنی گوارا، همه آن چیزی است که شما در یک بعدازظهر گرم نیاز خواهید داشت؛ ازاین‌رو نصب چنین سایبان‌هایی در باغ، می‌تواند مزایای بسیار زیادی با خود به همراه داشته باشد. شما این شانس را دارید تا سایبان خود را بسته به سلیقه و دکوراسیون منزل خود، در طرح‌ها، رنگ‌ها و سایزهای مختلفی سفارش دهید و از آن استفاده کنید.

افزایش جلوه و شکوه باغ با نصب و پیاده‌سازی سایبان

چرا شما برای باغ خود به یک سایبان نیاز خواهید داشت؟

مزایای داشتن یک سایبان برای باغ به‌قدری زیاد است که شاید کمتر کسی علاقه نداشته باشد برای باغ خود از آن‌ها استفاده کند. البته تنها در حالتی می‌توانید از تمامی مزایای سایبان‌ها استفاده کنید که دست به یک انتخاب مطمئن و مناسب بزنید. بااین‌وجود، مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌هایی که با نصب سایبان می‌توانید برای خود به ارمغان بیاورید، عبارت خواهند بود از:

  • سایبان‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا یک فضای مناسب برای استراحت داشته باشید.
  • شما می‌توانید از منظره باغ خود بدون هیچ‌گونه مانعی لذت ببرید و چند لحظه را با آرامش سپری کنید.
  • داشتن یک سایبان به‌خصوص در زمانی که قصد فروش و یا خرید یک باغ را داشته باشید، باعث بالارفتن ارزش آن خواهد شد.
  • خرید و نصب آن بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.
  • می‌توانید فضای باز ایمن و مطمئنی را برای کودکان و فرزندان خود ایجاد کنید.
  • می‌تواند سبک ویژه‌ای را به باغ شما ببخشد.
  • سایبان‌ها باعث افزایش جلوه و شکوه باغ شما خواهند شد.
  • می‌توانند برای برخی از گیاهان و یا درختچه‌های باغتان، سایه ایجاد کنند.
  • می‌تواند به‌سادگی از ساکنین و استفاده‌کننده‌های آن در برابر شرایط محیطی محافظت کند.

توجه به جنس مواد تشکیل‌دهنده سایبان در زمان خرید

پرگولا سازه‌ای است که به عنوان سایبان در فضای باز در محوطه‌سازی خانه، باغ، ویلا و مجتمع و.. مورد استفاده قرار می‌گیرد

نکات مهم در زمان خرید سایبان

حال که تصمیم گرفته‌اید برای باغ خود یک سایبان خریداری کنید، آیا می‌دانید چه نکته‌هایی را در زمان خرید باید رعایت کنید؟ بسیاری از افراد نمی‌دانند که به چه فاکتورهایی در زمان سفارش یک سایبان باید توجه کرد؛ ازاین‌رو دست به خرید سایبانی می‌زنند که یا کارایی موردنظر را نداشته باشد یا اینکه بعد از گذشت مدت‌زمانی، دیگر غیرقابل‌استفاده خواهد بود.

اگر می‌خواهید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و هزینه خود را هدر ندهید، بهتر است قبل از هر اقدامی، نکات مهم خرید سایبان برای باغ را رعایت کنید.

اولین و شاید یکی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید سایبان، توجه به این نکته است که باغ شما در چه وضعیت و شرایط آب‌وهوایی واقع شده است. آیا باران‌های موسمی بسیار زیادی در این ناحیه می‌بارد و یا اینکه سایبان شما ساعات زیاد را زیر نور خورشید قرار خواهد گرفت؟ توجه به این نکات به‌خصوص برای سایبان‌های باغ که در فضا بیرونی قرار دارند، مهم‌تر خواهد شد. شما باید دقیقاً از متریال و اجناسی برای ساخت سایبان خود استفاده کنید که شرایط محیطی شما را تحمل می‌کنند.

نکته دیگری که شاید تأثیر زیادی بر روی خرید سایبان برای باغ خواهد داشت، توجه به سایز و اندازه سایبان شما خواهد بود. زمانی که در خصوص خرید و نصب سایبان صحبت می‌کنید، باید بدانید که این سایبان شما قرار است میزبان چه تعداد افرادی باشد. آیا می‌خواهید سایبانی برای گذراندن یک عصر دل‌انگیز با خانواده خود تهیه کنید یا اینکه هدفتان از نصب سایبان، برگزاری مراسم‌های دورهمی و جشن است؟ طبیعی خواهد بود که سایز و اندازه سایبان، می‌تواند بر روی فاکتورهای مهم دیگری تأثیرگذار باشد.

برای مثال، هر چه سایبان شما بزرگ‌تر باشد، علاوه بر اینکه هزینه خرید و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند، به زمان و انرژی بیشتری برای نصب و پیاده‌سازی آن نیز نیاز خواهد بود. پس قبل از همه چیز، بدانید که سایبان شما چه سایزی را خواهد داشت.

توجه به سایز و اندازه سایبان موردنظر برای اجرا در باغ

سایبان شما از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است؛ اما دو بخش مهم و کاربردی آن، قاب و پنل‌های آن خواهد بود. هرچه کیفیت مواد و متریال مورداستفاده در این موارد بهتر باشد، کیفیت سایبان شما نیز افزایش پیدا می‌کند؛ ازاین‌رو دوام و استحکام آن بالاتر خواهد رفت و مدت‌زمان بیشتری می‌توانید از آن استفاده کنید. به‌صورت کلی، قاب‌های سایبان برای باغ می‌توانند از جنس فولاد ضدزنگ که با آلیاژ کربن مخلوط شده‌اند، باشند.

این قاب‌ها بسیار مستحکم و قوی بوده و می‌توانند سالیان سال برای شما عمر کنند. از سوی دیگر گزینه‌های مختلفی برای پنل‌های سایبان شما وجود دارد. با اینکه تنوع مواد مورداستفاده در پنل‌های سایبان بسیار زیاد است، اما شاید یکی از کاربردی‌ترین آن‌ها، پنل‌های پلی‌استر باشند. این پنل‌ها مقرون‌به‌صرفه، مقاوم و البته بسیار مستحکم هستند.

نتیجه‌گیری

داشتن یک سایبان زیبا برای باغ می‌تواند مزایای زیادی با خود به همراه داشته باشید. به کمک این سایبان‌ها یک فضای مخصوص جداگانه برای خود ایجاد کنید و از آن برای استراحت و گذراندن وقت با خانواده و یا دوستان بهره ببرید. البته نصب و پیاده‌سازی سایبان در باغ، می‌تواند علاوه بر زیباتر کردن دکوراسیون منزل، باعث افزایش ارزش باغ شود. اگر شما هم قصد دارید تا دست به خرید سایبان برای باغ بزنید باید به نکات مهمی مانند شرایط آب‌وهوایی، اندازه سایبان، مواد و متریال مورداستفاده و… توجه کنید.

همراه نکات مهم که باید در نظر گرفته شود

دکمه بازگشت به بالا