هایفوتراپی دور چشم چیست و چه کاربردی دارد؟

هایفو (HIFU) روش نسبتا نوین در جوانسازی پوست است که در چند سال اخیر، یعنی از سال ۲۰۰۸ میلادی، پا به عرصه پزشکی زیبایی گذاشته و از آن برای کشیدن پوست و رفع شل شدگی آن استفاده می شود. این روش به علت غیرتهاجمی بودن، نیاز نداشتن به برش بافت و بدون درد بودن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. هایفوتراپی بر اساس امواج صوتی کار می‌ کند، به این صورت که پس از برخورد موج صوتی، انرژی آن به سلولها منتقل شده و تولید کلاژن را تحریک میکند.

کلاژن یکی از اصلی ترین پروتئین ها در جوانسازی پوست و رفع شل شدگی آن است. هایفو بعنوان روشی ایمن شناخته شده است که تاییدیه های لازم از سازمانهای معتبر بهداشتی جهان از جمله سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد. استفاده از هایفو در سال ۲۰۰۹ برای لیفت خفیف ابرو و ۵ سال بعد برای رفع چین و چروک سینه و خط دور گردن تایید شد و امروزه برای رفع چین و چروک خفیف و نه چندان زیاد بخش های مختلف صورت به کار میرود که البته برای چنین کارکردهایی نیاز به مطالعات بیشتر وجود دارد.

اگرچه افراد مختلفی میتوانند از مزایای هایفوتراپی بهره مند شوند اما این روش در افراد جوانتر کاربرد و تاثیر بیشتری از خود نشان داده است زیرا شل شدگی و افتادگی پوست در افراد جوانتر خفیف تر بوده و همین مسئله منجر به برتری هایفو به جراحی در افراد جوانتر میشود. توصیه میشود تا افرادی که شل شدگی پوست خفیف تا متوسط دارند و در سنین بالای سی سال هستند از روش هایفوتراپی استفاده کنند.

از آنجا که امواج هایفو بخش خاصی از زیرلایه های پوست را هدف قرار میدهند، بنابراین اثری از خود بر سطح پوست باقی نمیگذارد، در حالی که در روشهای جراحی رفع چین و چروک دور چشم لازم است تا برشهایی بر روی پوست ایجاد شوند. این روش در کنار روشهای جوانسازی غیرتهاجمی یا کمتر تهاجمی پوست مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس و … میتواند یک انتخاب مناسب برای رفع چین و چروک دور چشم باشد.تشخیص و درمان انواع بیماریها و مشکلات اطراف چشم مانند و انجام روشهای زیبایی و از قبیل اطراف چشم، جزو اقداماتی است که توسط  بهترین دکتر برای هایفوتراپی در اصفهان انجام می‌شود.

هایفوتراپی دور چشم چیست؟

هایفو تراپی چیست؟ هایفوتراپی (HIFU) صورت، یک درمان غیرتهاجمی برای رفع آثار پیری صورت است. این روش یکی از درمان‌های ضد پیری محبوب است که از امواج فراصوت برای ایجاد گرمای عمقی در پوست استفاده می‌کند. این گرما به سلول‌های هدف در پوست آسیب می‌زند و باعث می‌شود بدن برای ترمیم آن‌ها تلاش کند. در نتیجه بدن کلاژن تولید می‌کند تا به رشد مجدد سلول کمک کند.کلاژن ماده‌ای در پوست است که به آن ساختار و خاصیت ارتجاعی می‌بخشد. افزایش کلاژن منجر به داشتن پوستی سفت‌تر و محکم‌تر با چین‌وچروک کمتر می‌شود. این درمان باعث جوان‌سازی پوست ناحیه دور چشم می‌شود.

کاربردهای هایفوتراپی دور چشم

زمانی که هایفوتراپی برای ناحیه دور چشم استفاده شود می‌تواند طیف وسیعی از مشکلات این ناحیه از جمله تیرگی، چروک، سیاهی و گودی در این قسمت را از بین ببرد. برخی از اصلی‌ترین کاربردهای هایفوتراپی دور چشم شامل این مواردند

۱. هایفوتراپی برای از بین بردن خطوط دور چشم

زمانی که سنمان بالاتر می‌رود خواه‌ناخواه تغییراتی برای بدنمان اتفاق می‌افتند که یکی از آن‌ها ضعیف شدن عضلات و رباط‌های اطراف چشم، شل شدن پوست این ناحیه و پف‌کردن ناحیه زیر چشم است. علاوه بر این خطوط و چین و چروکی در ناحیه چشم ایجاد می‌شوند که معمولا از زیبایی چشم‌ها کم می‌کنند. در این شرایط هایفوتراپی چروک زیر چشم می‌تواند علائم پیری این ناحیه را کاهش دهد و زیبایی را به چشمان شما بازگرداند. شما می‌توانید برای از بین بردن چروک زیر چشم از این روش استفاده کنید.

۲. هایفو برای رفع گودی زیر چشم

هایفوتراپی کاربردهای گسترده‌ای در درمان مشکلات پوستی دارد. اگر به خاطر افزایش سن، عوامل محیطی یا مشکلات دیگر دچار گودی و سیاهی زیر چشم شده‌اید کافی است یک دوره درمان هایفوتراپی را انجام دهید تا شاهد اثرات چشمگیر این پروسه در کاهش علائم گودی و سیاهی باشید.

زمانی که از هایفوتراپی برای سیاهی زیر چشم استفاده کنید، امواجی که از دستگاه هایفوتراپی منتشر می‌شوند سلول‌های مرده‌ای که در بروز تیرگی نقش دارند جدا می‌کنند (علت سیاه شدن دور چشم). سپس کلاژن‌سازی را به طور عمقی در پوست تحریک می‌کنند. در نهایت سلول‌های جدیدی که جایگزین سلول‌های قدیمی و مرده شده‌اند به روشن شدن ناحیه زیر چشم و از بین رفتن عیوب این ناحیه کمک می‌کنند

روش هایفو برای رفع چه نوع مشکلاتی کاربرد دارد؟

از هایفوتراپی میتوان برای رفع مشکلاتی همچون موارد زیر استفاده کرد:

 • رفع چین و چروک خفیف تا متوسط در بخش های مختلف صورت مانند رفع چین و چروک دور چشم
 • لیفت بخش هایی از پوست که دچار افتادگی جزئی هستند
 • رفع چین های V شکل
 • صاف کردن سطح پوست
 • لیفت گونه، و پلک با هایفو

مزایای هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی ویژگی هایی دارد که باعث برتری آن بر روشهای تهاجمی رفع چین و چروک دور چشم میشود. از جمله مزایای این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هایفوتراپی روشی غیرتهاجمی است و در طی آن، زخم یا برشی در سطح پوست ایجاد نمیشود.
 2. هایفوتراپی بدون نیاز به بیهوشی انجام میگیرد.
 3. هزینه هایفوتراپی از جراحی کمتر است.
 4. هایفوتراپی تاثیرات خود را سریع تر بروز میدهد.
 5. به دلیل غیرتهاجمی بودن هایفوتراپی، عوارض جانبی مشاهده نیز کمتر است.
 6. پس از هایفوتراپی عوارض ظاهری وجود نداشته و فرد میتواند چند ساعت پس از هایفوتراپی به زندگی روزمره خود بازگردد.
 7. هایفوتراپی مدت تاثیرگذاری مناسبی دارد.

هزینه هایفوتراپی دور چشم

بصورت کلی هزینه هایفوتراپی دور چشم کمتر از روشهای جراحی است. هزینه نهایی هایفوتراپی به عوامل مختلف و متغیری وابسته است که همین مسئله امکان تعیین هزینه نهایی مشخص برای آن را دشوار میکند. برای آگاهی از هزینه هایفوتراپی میتوان با پزشک متخصص مشورت نمود.شاید بتوان گفت تنها ایراد وارد بر هایفوتراپی چین و چروک دور چشم نسبت به جراحی، ماندگاری پایین تر آن نسبت به جراحی باشد. بصورت کلی پس از هایفوتراپی پوست به تدریج شروع به بهبود و نوسازی ساختار خود میکند و در طی ساعات اول پس از هایفوتراپی، افراد احساس کشش در پوست خود دارند و تا سه ماه اول پس از هایفوتراپی شاهد بهبود تدریجی وضعیت پوست و هستیم.

معمولا تا پایان ماه سوم، تاثیر هایفوتراپی به اوج خود رسیده و تثبیت میشود. تاثیر بیشینه هایفوتراپی حداقل تا ماه ششم پس از جلسه هایفوتراپی ماندگاری دارد و پس از این دوره ممکن است وضعیت پوست به تدریج به وضعیت گذشته برگردد. ماندگاری هایفوتراپی چین و چروک دور چشم به سبک زندگی افراد نیز وابسته است و هر چه سبک زندگی و مراقبت های افراد از پوست بیشتر باشد، ماندگاری هایفوتراپی نیز بیشتر خواهد بود. با این حال هایفوتراپی روشی برای جلوگیری از پیری سلولهای پوست نیست و با گذشت زمان به تدریج سلولها پیر شده و تاثیرات منفی آنها بر جوانی و شادابی پوست نمایان میشود.انواع جراحی های زیبایی و درمانی چشم، از جمله ، جزو اقداماتی هستند که توسط دکتر بهرام اشراقی، فوق تخصص ، با مهارت بالا و بکارگیری تکنیک درست انجام می‌شوند.

 

دکمه بازگشت به بالا