علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

مزایای خدمات پرستاری در منزل 

مراقبت های بهداشتی در خانه و مزایای آن

با افزایش سن جامعه، مراقبت از سالمندان به موضوع مهمی تبدیل می شود. بسیاری از خانواده ها با چالش ارائه مراقبت مناسب از عزیزان سالخورده خود و در عین حال رسیدگی به مشکلات زندگی و مسئولیت های خود روبرو هستند. خدمات پرستاری در خانه به عنوان یک گزینه محبوب برای حل این چالش ها به وجود آماده است و مراقبت های شخصی و حرفه ای را برای سالمندان در آسایش خانه خود ارائه می دهد. این مقاله گزینه های مختلف موجود برای مراقبت از سالمندان در خانه و همچنین مزایای خدمات پرستاری در خانه را بررسی می کند.

پرستار بیمار در منزل |تزریق آمپول در منزل

مراقبت‌های بهداشتی در خانه، سالمندانی را که در حال بهبودی از صدمات هستند یا شرایط سلامت حاد یا مزمن را در جایی که می‌خواهند مدیریت می‌کنند – در خانه نگه می‌دارد. همچنین چندین مزیت دیگر مراقبت های بهداشتی در خانه وجود دارد، از جمله:

1. عزت نفس و استقلال بیشتر

پرستار بیمار در منزل با برقراری ارتباط موثر با بیمار و خانواده و انجام امور بیمار در محیط امن منزل به روند بهبودی بیمار کمک می کند.

افراد مسن ممکن است اعتراف نکنند که در حال مبارزه هستند زیرا نمی خواهند استقلال خود را از دست بدهند. یکی از مزایای اولیه مراقبت های بهداشتی در خانه این است که به افراد مسن کمک می کند تا به انجام کارهای روزمره مانند پیاده روی، حمام کردن، لباس پوشیدن و تهیه وعده های غذایی ادامه دهند. به این ترتیب، آنها می توانند تا زمانی که ممکن است به طور مستقل در خانه زندگی کنند.

2. ایمنی، راحتی و راحتی

با انجام تزریقات در منزل شبانه روزی توسط پرستاران مرکز خدمات پرستاری بیمار به دور از محیط شلوغ والوده بیمارستان به ادامه درمان خود در منزل میرسد.

تحقیقات نشان می دهد که افراد مسن در خانه سریعتر و با عوارض کمتری نسبت به بیمارستان بهبود می یابند. با مراقبت های بهداشتی در خانه، بیماران می توانند برای مدیریت داروهای خود کمک دریافت کنند. این از تداخلات دارویی مضر جلوگیری می کند، که می تواند به شما کمک کند از رفتن به بیمارستان جلوگیری کنید. یک کاردرمانگر می تواند به ایجاد یک محیط امن برای کاهش خطر سقوط کمک کند. در خانه بودن به افراد مسن اجازه می دهد تا به کارهای روزمره خود در محیط آشنا پایبند باشند و حس عادی بودن را در زندگی خود حفظ کنند.

3. کمک به مراقبان خانواده

مزایای مراقبت های بهداشتی در خانه شامل مراقبان خانواده نیز می شود. دستیاران بهداشتی خانه می توانند در حمام کردن، لباس پوشیدن و سایر کارهای روزانه کمک کنند. این امر تا حدودی بار از دوش مراقبان خانواده برداشته می شود. تیم بهداشت خانه همچنین می تواند به اعضای خانواده در مورد نحوه ارائه مراقبت های بعدی آموزش دهد و آنها را با منابع مفید مرتبط کند. این نوع حمایت آرامش خاطر را فراهم می کند و از فرسودگی مراقب محافظت می کند.

پرستار بیمار در منزل |تزریق آمپول در منزل

4. از سفرهای غیرقابل اجتناب به بیمارستان جلوگیری می کند

با تزریق سرم در منزل شبانه روزی از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنید . بیمار سالمند به دلیل سن بالا نمی تواند به راحتی جا به جا شود و ممکن برای بیمار این سفرهای غیر ضروری خطر نارک باشد.

افراد مسن ممکن است بتوانند با مدیریت شرایط سلامتی خود در خانه از بازدیدهای غیرضروری بیمارستان جلوگیری کنند. مراقبت های بهداشتی در منزل با ارائه نظارت و آموزش منظم کمک می کند. بیماران همچنین به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته به یک متخصص دسترسی دارند که در صورت داشتن علائم دردسرساز و مطمئن نبودن چه کاری باید با آنها تماس بگیرند.

5. در پول صرفه جویی می کند

اجتناب از سفرهای غیر ضروری به بیمارستان باعث صرفه جویی در هزینه می شود. مراقبت‌های بهداشتی در خانه همچنین می‌تواند با به تأخیر انداختن یا جلوگیری از نیاز به مراقبت در منزل یا سایر انواع مراقبت‌های شدیدتر، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند.

6. کیفیت بالا

یکی از مزایای مهم مراقبت های بهداشتی در منزل این است که مبتنی بر رویه ها و استانداردهای مراقبت مبتنی بر شواهد است تا اطمینان حاصل شود که بیماران مراقبت مناسب را در زمان مناسب در خانه خود دریافت می کنند. می توانید نمرات کیفیت را در Care Compare بررسی کنید.

7. مراقبت شخصی

بیماران توجه انفرادی و برنامه مراقبتی متناسب با نیازهای خاص آنها را دریافت می کنند. این امر درمان را موثرتر می کند و باعث ایجاد اعتماد در بین بیمار، مراقب و تیم مراقبت های بهداشتی در منزل می شود.

8. تیم حرفه ای

پرستاران، فیزیوتراپیست ها، کاردرمانگران، گفتاردرمانگران، مددکاران اجتماعی و دستیاران تیم مراقبت های بهداشتی در منزل را با نظارت پزشک تشکیل می دهند. هر یک از اعضای تیم به دقت مورد بررسی و آموزش قرار می گیرند. بیماران می توانند بدون مراجعه به مطب پزشک، مرکز توانبخشی یا بیمارستان به این متخصصان مراجعه کنند.

9. طیف گسترده ای از خدمات

مراقبت های بهداشتی در منزل شامل مراقبت های بالینی جامع است. از پرستاری و درمان ماهر گرفته تا مراقبت از زخم و مدیریت دارو، بیماران می توانند طیف گسترده ای از درمان ها را در خانه دریافت کنند.

10. همراهی

علاوه بر دریافت ویزیت از تیم مراقبت های بهداشتی در منزل، برای دوستان و اقوام راحت تر از آن است که در بیمارستان و یا در یک مرکز، یک سالمند عزیز را در خانه خود ملاقات کنند. بدون محدودیت زمانی یا تعیین ساعات ملاقات، بیماران تعامل اجتماعی بیشتری دارند. این با تنهایی مبارزه می کند و خانواده ها را دور هم جمع می کند.

دکمه بازگشت به بالا