عوامل موثر در تعیین قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل؛ راهنمای خرید انواع ساندویچ پانل و عوامل موثر بر آن

این محصولات به دلیل ویژگی هایی مانند قیمت مقرون به صرفه، حمل و نصب آسان، عمر مفید طولانی و … از متقاضیان زیادی برای خریداری برخورددار هستند. این امر سبب شده است، بسیاری از کارخانجات تولید ساندویچ پانل اقدام به فروش انواع آن با قیمت های هنگفت ولی بی کیفیت کنند. در این مقاله ما به بررسی عوامل موثر بر قیمت خرید ساندویچ پانل ها می پردازیم.

ساختار انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ ها از دو لایه ورق فلزی و یک لایه فوم میانی با جنس و ضخامت مختلف تشکیل شده است. جنس لایه های رویه و زیره و همچنین فوم میانی در سطوح کاربری مختلف متغیر است و میتوان برای جنس ورق ها از انواع ورق های آلوزینک، گالوانیزه و … و برای لایه فوم میانی از فوم های پلی اورتان، xps، پلی استایرن و … استفاده کرد در ادامه به معرفی انواع ساندویچ پانل ها میپردازیم.

انواع پانل های ساندویچی

پانل های ساندویچی در کارخانجات مختلف به صورت ساندویچ پنل های دیواری، سقفی، کلین روم و سردخانه تولید و عرضه می شود. در ادامه به معرفی آن ها به صورت خلاصه می پردازیم:

1- ساندویچ پانل دیواری – wall sandwichpanels

ساندویچ پانل دیواری یک سیستم ساختاری است که شامل دو لایه ورق فلزی با یک لایه عایق و اتصالات مکانیکی تشکیل شده است. این پانل‌ها برای ساخت دیوارها و پوشش‌های مختلف استفاده می‌شوند. عایق میانی آنها معمولاً از موادی مانند پلی‌یورتان، پلی‌استایرن تشکیل شده است. ساندویچ پانل‌های دیواری به دلیل خواص عایقی، مقاومت در برابر آتش، مقاومت در برابر رطوبت و سبک بودن، در صنایع مختلفی از جمله ساختمان‌سازی، حمل و نقل، کارخانجات و غیره استفاده می‌شوند.

2- ساندویچ پانل سقفی – roof sandwichpanels

ساختار ساندویچ پنل های سقفی همانند پنل های دیواری بوده با این تفاوت که در لایه رویه ورق های آن، دارای طراحی های مختلف به جهت هدایت باران و برف و محافظت از سقف سازه مختلف است و به صورت کلی به شکل شادولاین و طرح آردواز طراحی شده اند.

3- پانل های کلین روم (اتاق تمیز)

ساندویچ پانل کلین روم، یک نوع ساندویچ پانل است که در بخش هایی از ساختمان همچون اتاق های سالم و تمیز، سالن های اورژانس، آزمایشگاه ها و سایر بخش هایی که نیاز به شرایط تمیز و بهداشتی خاص دارند، استفاده می شود. این نوع ساندویچ پانل شامل دو پوشش فلزی با ضخامت متفاوت است که در مرکز آن یک لایه عایق قرار دارد. پوشش فلزی بیرونی از جنس استیل و پوشش داخلی آن از جنس فولاد طراحی شده اند. همچنین لایه عایق می‌تواند از موادی مانند پلی‌یورتان، پلی‌استایرن و یا اکس پی اس تشکیل شده باشد.

قیمت ساندویچ پانل ۱۴۰۱ |قیمت ساندویچ پانل ارزان

ساندویچ پانل کلین روم به دلیل داشتن سطح صیقلی و صاف، قابلیت شستشو و تمیز کردن آسان، عدم نیاز به رنگ آمیزی و همچنین عدم ایجاد ترک و شکستگی در بلند مدت، در بخش هایی که نیاز به شرایط تمیز و بهداشتی خاص دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4- ساندویچ پنل سردخانه

ساندویچ پنل سردخانه، یک نوع پانل است که برای ساخت دیوارها، سقف‌ها و کف سردخانه‌ها و انبارهای یخچالی استفاده می‌شود. این نوع محصولات شامل دو پوشش فلزی با ضخامت متفاوت است که در مرکز آن یک لایه عایق قرار دارد. لایه عایق معمولاً از پلی‌یورتان با چگالی بالا و یا پلی‌استایرن با چگالی بسیار بالا تشکیل شده است. همچنین سطح پوشش فلزی این نوع ساندویچ پانل معمولاً با روکشی از جنس پی وی سی طراحی شده است.

ساندویچ پانل سردخانه به دلیل ویژگی‌های عایقی، مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر یخ زدگی و سبک بودن، برای ساخت سردخانه‌های ذخیره مواد غذایی و دارویی، انبارهای یخچالی، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و غیره استفاده می‌شود. این نوع ساندویچ پانل به دلیل داشتن ضخامت و عایقی بودن، باعث کاهش هزینه‌های خنک‌کاری و گرمایش سردخانه و همینطور صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل بر اساس چندین عامل مانند اندازه، ضخامت، جنس پوشش، نوع فوم میانی و سایر جزئیات ساختاری تعیین می‌شود. از این رو، برای پاسخ به سوال شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد ساندویچ پانل مورد نظر، ابعاد و ویژگی‌های فوم میانی داریم.

  • نوع فوم میانی
  • جنس ورق های رویه و زیره
  • ابعاد و ضخامت

3 عامل موثر در تعیین قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل ، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله سعی داریم تا عوامل مختلفی که بر تعیین قیمت ساندویچ پنل ها تاثیر میگذارند را بررسی کنیم. عوامل مختلفی که بر تعیین قیمت پنل ها تاثیر می گذارد.

نوع ورق گالوانیزه

این مسئله بدین معناست که کیفیت ورق گالوانیزه بسیار تاثیر گذار برروی قیمت ساندویچ پانل است. زیرا ورق های گالوانیزه انواع مختلفی دارند که ساندویچ پانل های ارزان، می توانند از این نوع ساخته شده باشند.

کیفیت تزریق فوم در ساندویچ پانل

این مورد یعنی فوم به طور کامل و صحیح در بین ورق گالوانیزه تزریق شده باشد. زیرا در بعضی از اوقات هنگام تزریف فوم هوا در بین ورق های گالونیزه به مقدار زیادی وارد شده و باعث خالی شدن داخل ساندویچ پانل می شود. این عاملی است برای خم شدن و فرو رفتن و خراب شدن ساندویچ پانل . بنابراین قطعا بر روی قیمت ساندویچ پانل تاثیر گذار است.

نوع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل انواع مختلفی دارد که نرخ هر کدام متفاوت است. برای مثال در ساندویچ پانل های شرکت کوشا کاسپین قیمت ساندویچ پانل دیواری با ساندویچ پانل سقفی و پیچ مخفی متفاوت هستند.

کدام ساندویچ پانل را بخریم؟

ساندویچ پانل برای افراد متفاوت، ملاک های مرغوبیت متفاوتی دارد. اما استاندارد ترین آنها از نظر کیفی عوامل زیر می باشد:

  • هزینه
  • تضمین پس از فروش
  • خرید محصول با کیفیت

هزینه

یکی از مهمترین عواملی که می تواند در تعیین انتخاب شما نقش داشته باشد هزینه که باید با کیفیت ساندویچ پانل رابطه معقولی داشته باشد. برای پیدا کردن قیمت های مورد اطمینان می توانید از شرکت های برند و معتبر کمک بگیرید. همچنین شرکت کوشا کاسپین نیز در تمامی اوقات می تواند برای شما همیاری باشد که در خرید ساندویچ پانل به او اعتماد کنید.

تضمین پس از فروش

گاهی اوقات امکان دارد در تولید ساندویچ پانل ایرادی به وجود آید که باعث ایجاد خرابی در ساندویچ پانل و همچنین عدم کارکرد آن برای مشتری باشد. بدین منظور شرکت های معتبر خدماتی برای پس از فروش دارند که اگر این خرابی ها به وجود آمد ،ساندویچ پانل ها را تعویض کند. خدمات پس از فروش بر تعیین قیمت ساندویچ پانل تاثیر گذار است.

خرید محصول با کیفیت

در چند سال اخیر چندی از افراد سود جو ساندویچ پانل های دست دوم و یا دچار ایرادی که نشان نمی دهد را به قیمت جنس درجه یک بفروش گذاشته و از این معاملات کسب در آمد می کنند. بدین منظور مشتریان گرامی توجه کنند از خرید هرگونه ساندویچ پانل از افراد نامعتبر دوری کنید.

دکمه بازگشت به بالا