بین المللیکسب و کار ایرانیان

گرفتن اقامت ترکیه با مدرک آرایشگری

مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری

شغل آرایشگری یکی از شغل‌های پر درآمد در تمام جهان می‌باشد که اکثرا شغل آرایشگری در تمام نقاط دنیا خواهان بسیار زیادی دارد، مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری یکی از روش های مهاجرت به کشور زیبای ترکیه است که باید در نر داشته باشید که سالانه افراد بسیار زیادی برای انجام عمور زیبایی خود به کشور ترکیه سفر می‌کنند. شهر استانبول یکی از شهرهای بسیار شلوغ در ترکیه می‌باشد که با اقامت کردن در این شهر زیبا می‌توانید ماهیانه درآمد بسیار خوبی را از شغل آرایشگری کسب نمایید، در ادامه به مراحل مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری می‌پردازیم و آن را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم.

اخذ ویزای آرایشگری در کشور ترکیه

برای اخذ کردن ویزای آرایشگری در کشور ترکیه دو روش وجود دارد، اولین روش این است که با ایجاد سالن زیبایی در این کشور شروع به کارآفرینی نمایید که با مراجعه به مقاله اقامت از طریق کارآفرینی در ترکیه اطلاعات لازم برای انجام این کار را بدست بیاورید. روش دیگر اقامت به ترکیه از طریق آرایشگری استخدام در این شغل جذاب توسط کارفرماهای ترکی می‌باشد، برای یافتن کار در کشور ترکیه باید به سایت‌های کاریابی ترکیه مراجعه کنید و سپس به تکمیل فرم استخدام بپردازید.

ویزای کار آرایشگری در ترکیه به مدت 1 سال می‌باشد و شما می‌توانید در این 1 سال به هرگونه فعالیت آرایشگری بپردازید، پس از گذشت این یک سال اگر کارفرما از کار شما راضی باشد و هر دو طرف به وتوافق برسند ویزای کار آرایشگری در این کشور به مدت دو سال دیگر تمدید می‌شود. باید توجه داشته باشید که بعد از گذشت 5 سال کار کردن به صورت قانونی در این کشور می‌توانید به اخذ ویزای شهروندی در کشور ترکیه بپردازید. در ادامه به معرفی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کشور ترکیه از طریق آرایشگری پرداخته ایم.

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق آرایشگری به ترکیه

همانطور که اشاره شد برای مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری باید مدارکی را تهیه نمایید که این مدارک شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ارائه مدرک آرایشگری و تحصیلی
 • گواهی نداشتن سوء پیشینه
 • مدرک زبان ترکی و یا انگلیسی
 • آدرس محل اقامت و یا سند اجاره یا خرید ملک
 • کپی و اصل شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک لازم برای نشان دادن تمکن مالی مناسب

بازار کار آرایشگری در ترکیه

بازار کار آرایشگری در کشور ترکیه بسیار پردرآمد می‌باشد و همان گونه که در متن اشاره شد این کشور آرایشگران بسیار زیادی را به کشور خود جذب می‌نماید، بلد بودن زبان انگلیسی و یا ترکی استانبولی یکی از نکات الزامی برای کار در این کشور می‌باشد که با دانستن این دو زبان می‌توان به راحتی درآمد بسیار زیادی را در این کشور بدست آورد.

توجه داشته باشید که جدا از دانستن زبان ترکی و یا انگلیسی، داشتن مدرک و حرفه مورد نیاز برای کار در این کشور الزامی است و با داشاتن این دو مدرک می‌توان در این کشور شروع به کار کرد.

درآمد آرایشگری در کشور ترکیه

درآمد آرایشگری در کشور زیبای ترکیه بسیار مطلوب و مناسب می‌باشد و این درآمد بسته به حرفه‌ای بودن و یا نبودن کار شما دارد، یکی از مزیت‌های کار آرایشگری در کشور ترکیه این است که در این کشور آموزش‌های بسیار زیادی وجود دارد که با گذراندن دوره‌های آرایشگری می‌توان در افزایش حقوق خود تاثیرا چشمگیری مشاهده کرد.

مزایای مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری

اقامت به ترکیه از طریق آرایشگری دارای مزیت‌های بسیار زیادی می‌باشد و می‌تواند در پیشرفت کردن افراد تاثیر بسزایی بگذارد، مزایای کار آرایشگری در کشور ترکیه به شرح زیر می‌باشد:

 • استفاده از امکانات شهروندی کشور ترکیه
 • درآمد خوب آرایشگری در ترکیه
 • اخذ سابقه کار بین المللی
 • خرید خانه با قیمت مناسب درکشور ترکیه
 • دریافت ویزای کشورهای خارجی
 • دریافت افامت دائم ترکیه با 5 سال سابقه کار

اخذ مدرک بین المللی آرایشگری در ترکیه

جدا از بازار کار بسیار خوب آرایشگری در کشور ترکیه، دانشگاه‌ها و مراکز بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که با مراجعه به آن‌ها می‌توان به آموزش و یادگیری آرایشگری پرداخت، با تحصیل کردن در دانشگاه‌های آرایشگری کشور ترکیه می‌توانید مدرک بین المللی آرایشگری را اخذ کنید که همین امر یکی از مزایای اقامت به ترکیه از طریق آرایشگری است.

با اخذ مدرک بین المللی آرایشگری می‌توانید به راحتی در هر کشوری به انجام این شغل جذاب بپردازید، زیرا این مدرک مورد قبول تمام کشورها می‌باشد و تمام کارفرماها علاقه به جذب آرایشگران حرفه‌ای و کاربلد می‌باشند.

کلام پایانی

شغل آرایشگری یکی از شغل‌های بسیار مطلوب و پذیرفته شده در سراسر جهان می‌باشد که در سراسر دنیا شغل آرایشگری دارای خواهان بسیار زیادی است، در این مطلب به نحوه مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری پرداخته ایم و تمام مزایای آرایشگری در این کشور را برای شما شرح داده‌ایم.

برای اینکه بتوان درآمد بسیاری خوبی را از آرایشگری در کشور ترکیه بدست آورد، داشتن مدرک زبان و مدرک آرایشگری الزامی و دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد.

سوالات متداول مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری

مهاجرت از طریق آرایشگری به ترکیه چگونه می‌باشد؟

کشور ترکیه یکی از کشور‌های پر جمعیت قاره آسیا و اروپا می‌باشد و شغل آرایشگری در این کشور دارای بازار کار بسیار زیاد و خوبی است، در حال حاضر اقامت به ترکیه از طریق شغل آرایشگری دارای داوطلبان بسیار زیادی می‌باشد که با مراجعه به سایت کاریابی ترکیه می‌توانید اقدام به کار کردن در این کشور بکنید.

مزایای اقامت به ترکیه از طریق آرایشگری چیست؟

از مزایای اقامت از طریق آرایشگری در کشور ترکیه می‌توان به اخذ سابقیه بین المللی کاری، بالا بودن درآمد در این کشور، بهره برداری از امکانات شهروندی ترکیه، دریافت اقامت دائم با دریافت کردن سابقه کاری 5 ساله و … اشاره کرد.

برای اقامت کردن از طریق آرایشگری در ترکیه چه مدارکی لازم می‌باشد؟

مدارک مورد نیاز برای اقامت کاری آرایشگری به ترکیه شامل مدرک زبان انگلیسی یا ترکی، گواهی نداشن دهنده عدم سوء پیشینه، اصل و کپی پاسپورت و شناسنامه، کپی حساب بانکی، آدرس محل اقامت و مدرک آرایشگری مورد نیاز است.

شغل آرایشگری در ترکیه

در مقاله شغل آرایشگری در ترکیه در ابتدا کمی درباره کشور ترکیه و اقتصاد آن بحث می کنیم. در ادامه مقاله به  مهاجرت آرایشگران و سایت ها استخدامی در این کشور خواهیم پرداخت. در انتهای این مقاله در مورد مجوز های کار برای افردای که می خواهند به صورت مستقل کار کنند خواهیم گفت. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله شغل آرایشگری در ترکیه می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

ترکیه

همسایگان ترکیه کشور های ایران،ارمنستان، گرجستان، نخجوان، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان می باشد. همچنین قسمتی از سواحل دریاهای سیاه، مرمره، اژه و مدیترانه در کشور ترکیه می باشد. از اساسی ترین راه های آبی داردانل و بسفر زیر نظر حکومت ترکیه می باشد. قسمت هایی از این کشور در قاره اروپا می باشد. همین موضوع باعث شده تا یکی از راه ها حیاتی ارتباط آسیا با اروپا باشد.

وسعت این کشور چیزی حدود 783 هزار کیلومتر مربع است که توانسته جایگاه 37 به لحاظ وسعت در کل دنیا به خود اختصاص دهد. این کشور از ارتفاعات زیاد و منحصر به فرد بهره مند است و به نسب باران سالیانه آن قابل قبول می باشد. به صورت کلی این کشور مستطیلی شکل است که طول آن به موازات خط استوا می باشد. همان طور که گفتیم یکی از شاه راه های اصلی برای ارتباط کشور های آسیایی و اروپایی، کشور ترکیه می باشد.

کشور ایران اکثر محصولات اروپایی خود را از طریق ترکیه وارد ایران می کند. شرایط جوی این کشور بیشتر معتدل و مرطوب است و همسایگی آن با دریای مدیترانه باعث شده تا قسمتی از این کشور داری شریط جوی مدیترانه ای باشد. به دلیل داشتن طبیعت بکر و جذاب در ساله مهاجران زیادی با هدف تفریح یه این کشور سفر می کنند. این عامل باعث شده تا کشور ترکیه رونق اقتصادی خوبی بهره مند شود. در ادامه کمی در مورد اقتصاد این کشور برای شما مطرح خواهیم نمود. همراه ما باشید.

اقتصاد ترکیه

تنوع محصولی در ترکیه زیاد است. این محصولات شامل محصولات محلی و ترکیب شده با فناوری می باشد. به دلیل اینکه قسمتی از این کشور در اروپا می باشد، روزانه تکنولوژی های بروز وارد این کشور می شوند. از اصلی ترین محصولات ترکیه محصولات کشاورزی است. این کشور سال های 2005 و 2006 توانست جایگاه هفتم را در اقتصاد جهانی به خود اختصاص دهد.

در این سال ها کمتر آمار بیکاری راه به خود اختصاص داده بود. همراه با رشد بخش های دولتی، بخش ها خصوصی نیز در حال رشد و رقابت هستند. بخش های خصوصی توانسته اند در زمینه ها بانک داری و حمل و نقل رزومه خوبی برای خود بسازند. حدود 10 سالی است که رشد و توسعه اقتصاد ترکیه سرعت گرفته و به شدت در حال رقابت با اقتصاد های بزرگ دنیا می باشد.

مهاجرت آرایشگران

بهترین راه برای مهاجرت آرایشگران داشتن دوست یا فامیل در ترکیه است. البته افرادی که این موارد را ندارند می توانند از طریق سایت ها استخدامی ترکیه به دنبال کارفرمای مورد نظر خود باشند. بعد از یافتن یک کار فرمای مناسب باید وی برای شما یک دعوت نامه ارسال کند تا بتوانید ویزای کاری ترکیه را دریافت کنید. این راه سریع ترین روش ممکن برای دریافت ویزای کاری ترکیه می باشد.

راه دیگر که می توانید مهاجرت کاری به ترکیه داشته باشید، تقاضای مستقیم در کنسولگری ترکیه می باشد. در این راه شما هیچ نیازی به موارد ذکر شده در بخش قبل ندارید.

اما تفاوت این دو راه در چیست؟

تنها تفاوتی که در این دو روش اقامت ترکیه وجود دارد مدت زمان صدور ویزا می باشد. در روش دوم ممکن از صدور ویزا تا یک ماه طول بکشد ولی در روش اول حدود یک هفته کاری برای شما ویزا صادر می شود.

بعد از این که ویزای خود را دریافت نمودید و به ترکیه مهاجرت کردید، باید مشخصات کارفرما و محل کارتان را دقیق ثبت کنید. به طور معمول این نوع ویزا ها در ابتدا به تا حداکثر یک سال اعتبار دارد. پس از گذشت مدت مذکور در صورت نداشتن مشکلات قضایی می توانید ویزای برای حداکثر سه سال درخواست کنید. قابل ذکر است که این مدت زمان اعتبار ویزا برای کار آرایشگری می باشد. بعضی از مشاغل هستند که از این قاعده مستثنا می باشند. در ادامه تعدادی سایت استخدامی برای شما معرفی می کنیم.

سایت های استخدامی ترکیه

در این بخش از مقاله نام این سایت ها را ذکر می کنیم؛ شما می توانید با سرچ این نام ها در گوگل آن ها را بیابید.

    cvyolla

    kariyer

    eleman

    sahebindan

 وضعیت کار آرایشگران در ترکیه

بلد بودن زبان ها ترکی و انگلیسی باعث می شود که افراد بتوانند زود تر در ترکیه کار پیدا کنند و همچنین از درآمد خوبی بهره مند شوند و یک مهاجرت کاری موفق را تجربه کنند. اگر بخواهید به صورت شرکتی کار کنید تنها زبان انگلیسی کافی است و نیازی به دانستن زبان ترکی ندارید. اگر در حرفه آرایشگر تازه کار هستید و مدرک معتبر ندارید و همچنین تسلط برای زبان انگلیسی ندارید، پیشنهاد می کنیم که به طور کل از فکر مهاجرت به ترکیه بیرون بیایید.

افرادی که بدون تجربه و مهارت به ترکیه سفر کردند، دچار ضرر ها مالی و روانی شدند. بعضی از کارفرمایان ترکیه به محض رویت این افراد با زرنگی تمام از آن ها کار می کشند و در نهایت بدون هیچ گونه دستمزی آن ها را اخراج می کنند. پس قبل از مهاجرت به ترکیه برای کار روی مهارت ها خود کار کنید و  همچنین مطالعه ای در مورد قوانین کار در ترکیه داشت باشید.

مدت مجوز کار در ترکیه

افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری ترکیه می شوند می توانند به مدت یک سال در ترکیه مشغول به کار شوند. پس از آن در صورت داشتن صلاحیت و نداشتن هیچ مورد قضایی می توانند برای ویزای سه سال درخواست خود را اعلام کنند. البته در این دوران می توانند کارفرمای خود را عوض کنند.

توجه نمایید که هرگونه تغییرات در محل کار یا کارفرما باید به اداره امور اتباع خارجی اعلام کنید. در غیر این صورت برای تمدید ویزای خود به مشکل بر خواهید خود. بعد از اتمام اعتبار ویزای سه ساله می توانید درخواست خود را برای ویزای کاری تا حداکثر 6 سال اعلام کنید.

مجوز کار به صورت مستقل در ترکیه

افرادی که علاقه دارند به صورت مستقل کار آرایشگری را انجام دهند باید به صورت مستمر 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشند. پش از گذشت این مدت می توانند درخواست خود را برای سازمان کار و امور اجتماعی ارسال کنند. در این اینجا مسئول مربوطه سازمان از شما یک سری مدارک را تقاضا می کند. بعد از تهیه و تحویل مدارک لازم برای دریافت مجوز کار به صورت مستقل باید منتظر باشید تا مراحل اداری آن طی شود.

در صورت داشتن نواقص در مدارک، از شما خواست می شود در زمان تعیین شده نواقص را برطرف کنید. در نهایت پش از تایید مقام مربوطه سازمان برای شما مجوز ها لازم صادر می شود. لازم به ذکر است که با مجوز صادره به صورت مستمر مشغول به کار باشید. در غیر این صورت مجوز شما ابطال می شود.

برای کار فرمایان مدرک مهم است یا مهارت؟!

طبق تجربیات مهاجرینی، داشتن مهارت برای کارفرمایان اولیت دارد. کارفرمایان ترکیه به محض استخدام ابتدای کار شما را زیر نظر دارند. در صورتی که از مهارت کافی برخوردار باشید از شما درخواست مدارک لازم کارتان را می کنند. به طور کلی داشتن تجربه و مهارت و دانش این کار برای کار فرمایان ترکی مهم است.

از اینکه تا انتهای مقاله شغل آرایشگری در ترکیه با ما همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد شغل آرایشگری در ترکیه و یا خرید ملک در ترکیه دارید می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

دکمه بازگشت به بالا