اقتصادیکسب و کار ایرانیان

آیا تزوس برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب است؟

مروری بر رمز ارز تزوس (Tezos)

در سال 2017، تزوس راه اندازی شد. شروع بسیار خوبی بود زیرا تزوس با سرمایه گذاری اولیه حدود 232 میلیون دلار، یک رکورد باورنکردنی زد. از آن زمان بسیاری از سرمایه گذاران و تریدرها به دلیل عملکرد اخیر آن، از سرمایه گذاری روی آن عقب نشینی می کردند. در حال حاضر، به نظر می رسد که تزوس شروع به رشد کرده است. این رشد باعث می شود تحلیلگران تعیین کنند که خرید تزوس از ایرانیکارت چه چشم اندازهای سرمایه گذاری در آینده می تواند داشته باشد.

XTZ از یک مدل حاکمیت زنجیره ای (on-chain governance) استفاده می کند. تزوس یک پلتفرم قرارداد هوشمند است، این ویژگی XTZ را از سایر رمز ارز ها متمایز می کند. Tezos یک رمز ارز نسل سوم محسوب می‌شود و توسعه دهندگان آن تلاش زیادی کرده اند تا از مشکلات ارزهای دیجیتال قدیمی مانند و در امان بمانند. توکن اصلی تزوس، XTZ است و فرآیند آن، بیکینگ (Baking) نامیده می شود.

آینده ارز تزوس |تزوس nft

 تجزیه و تحلیل قیمت تزوس

قبل از اینکه به پیش بینی های آینده این رمزارز و کیف پول لجر بپردازیم که نشان می دهد این در پنج سال آینده چگونه رفتار خواهد کرد، بیاییدبه عقب برگردیم و قیمت XTZ را پس از عرضه بررسی کنیم. قرار بود این کوین پس از رکورد موفقیت‌آمیز خود در ICO، راه اندازی شود. اما برخی مسائل امنیتی قانونی در ایالات متحده وجود داشت که مانع از شروع این پروژه شد. مدتی طول کشید تا مسائل حل شود. بنیاد تزوس یکی از بهترین حسابرسان را برای حل تمام مسائل حقوقی استخدام کرد.

پیش بینی قیمت تزوس

به هر جهت XTZ در پایان سال 2018 راه اندازی شد و شبکه اصلی خود را منتشر کرد. قیمت این در زمان ICO حدود 0.47 دلار آمریکا بود. واریز در ابتدا کاهش یافت و محدودیت گس (gas) افزایش یافت. قیمت تزوس امیدوار کننده به نظر می رسید و از 0.4 دلار به 1.08 دلار بازگشت. در آن زمان بالاترین قیمت ثبت شده XTZ حدود 12.19 دلار بود. همزمان همه ارزهای دیجیتال در بزرگترین روند صعودی در تاریخ در حال افزایش بودند.

هیچ راه بی عیب و نقصی برای پیش بینی آینده وجود ندارد، حتی گوی‌های شیشه‌ای پیش گویی هم از این کار ناتوانند. اما تحلیلگران و تریدرهای کهنه کار از الگوریتم ریاضی برای پیش بینی قیمت های آینده ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت استفاده می کنند. ما می توانیم از این الگوریتم ها برای تصمیم گیری در مورد یک توکن خاص مانند Tezos به عنوان یک سرمایه گذاری امیدوار کننده یا پر ریسک در آینده استفاده کنیم. اگر به سرمایه گذاری کوتاه مدت در این ارز نگاه کنیم، مشاهده می‌کنیم که قیمت های برند معتبر ledger صعودی اند.

انتظار می رود تزوس پس از پایان سال، وارد مرحله تغییر کامل شود. قیمتها باید تا اواخر سال باز هم افزایش یابند. اگر کمی خوشبین باشیم، انتظار داریم قیمت تا 20.0 دلار افزایش یابد. اما همه چیز به بازار و Bull Run بستگی دارد؛ اگر در دو تا سه سال آینده اتفاق بیفتد.

قیمت فعلی تزوس در سال 2021

قیمت ارز دیجیتال تزوس (XTZ) – 1 آبان 1400

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، تزوس طی سپتامبر و اکتبر دیگر از مرحله کاهش قیمت گذشته است. اکنون و در زمان نگارش این مقاله، یعنی صبح روز اول آبان سال 1400، تزوس با نام اختصاری xtz در رتبه 36 بازار قرار گرفته است. این ارز در حال حاضر در قیمت 6.78 دلار که با نرخ تتر 27,524 تومان معادل 186,613 تومان است خرید و فروش میشود.

پیش بینی قیمت تزوس در سال 2022

طبق برآورد قیمت تزوس می گوید که این کوین می تواند تا اواسط سال 2022 از رکورد خود فراتر رود و تا پایان سال، XTZ می تواند تقریباً 15.10 دلار ارزش داشته باشد که 134 درصد نسبت به مقدار فعلی آن بهبود یافته است.

پیش بینی قیمت تزوس در 2025

در حال حاضر پیش بینی 5 ساله به نظر سخت می رسد. اما XTZ احتمالا تا پایان سال 2025 روند صعودی کلی خود را حفظ می کند و قیمت آن تقریباً 50.06 دلار خواهد شد. این بدان معناست که قیمت فعلی بیش از 825 درصد افزایش می یابد.

پیش بینی های وب سایت های دیگر برای Tezos

Trading Beasts

حداقل قیمت مورد انتظار Tezos توسط تقریباً 7.76178 دلار تا پایان سال 2021پیش بینی شده است. XTZ یک سرمایه گذاری بلندمدت قوی در ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این منبع معتقد است که انتظار می رود سقوط قیمت برای این رمز ارز رخ ندهد. و پیش بینی می‌کند قیمت آن در سال 2023 20.01 دلار خواهد بود.

DigitalCoinPrice

قیمت تزوس طبق داده‌های مطمئناً افزایش خواهد یافت. سرمایه گذاری در تزوس سودآور است. نرخ این کوین تا سال 2024 به 16.14 دلار خواهد رسید. اما در آینده دورتر، هیچ پیشرفت بزرگی در قیمت XTZ رخ نخواهد داد. ارزش این دارایی در سال 2025، 20.28 دلار خواهد بود.

آیا به خرید تزوس (XTZ) فکر می کنید؟

اگر قصد سرمایه گذاری در تزوس را دارید، در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد.

  1. در سال 2020، برخی از تحلیلگران بیت کوین پیش بینی کردند که قیمت بسته شدن Tezos حدود 11.657 دلار بسیار بیشتر از آنچه در بالا پیش بینی کرده بودیم باشد.
  2. از سوی دیگر، Cryptocoinsociety.com پیش بینی می کند که تزوس (XTZ) سال 2025 را با ارزش 20 دلار خواهد بست.
  3. فراموش نکنیم، تزوس اکنون در رتبه 36 از نظر ارزش بازار قرار دارد.

چگونه تزوس (XTZ) بخریم؟

بسیاری از صرافی ها برای خرید تزوس قابل اعتماد هستند. ثبت حساب در یکی از صرافی ها گام نخست در این فرایند است. () را فعال کنید و روش واریز خود را انتخاب کنید. برای شروع پرداخت باید هویت خود را تأیید کنید. گاهی تأیید حساب شما طول می کشد و گاهی کمتر از 2 دقیقه طول می کشد. پس از تایید، رمز ارز مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنید و خرید را تایید کنید. اطمینان حاصل کنید که جزئیات تراکنش را دوبار بررسی کرده‌اید؛ زیرا قطعاً نمی خواهید در این فرآیند سرمایه ای از دست بدهید.

سوالات متداول پیش بینی قیمت تزوس

در ادامه به برخی سوالات متداول در مورد قیمت رمز ارز تزوس در آینده می پردازیم.

آیا تزوس ارزش خرید دارد؟

پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری در تزوس امیدوارکننده به نظر می رسد. تحولات قیمت و پیش‌بینی‌ها می‌گویند که نمودارها هر از گاهی بالا می‌روند. اما همانطور که در بالا گفتیم، کریپتوها پرنوسان هستند. بنابراین هر گونه پیش بینی چندان قطعی نیست.

آیا تزوس می تواند به 100 دلار برسد؟

در پنج سال آینده، تزوس بسیار بعید است که به 100 دلار دست یابد. اما دستیابی به 100 دلار تا سال 2030 بعید نیست، البته 25 دلار آرزوی کمی خوش بینانه برای پنج سال پیش روست.

آیا تزوس بهتر از اتریوم است؟

هر دو ، پلتفرم های هیجان انگیزی را ارائه می دهند. اتریوم با نقص هایی رو به روست است، در حالی که تزوس به طور مداوم در تلاش است تا در طول زمان تغییراتی را در خود ایجاد کند.

دکمه بازگشت به بالا