جامعهکسب و کار ایرانیان

کفسابی ایتالیایی و رزین ساب

کف سابی ایتالیایی

کفسابی ایتالیایی ریشه و ذات ایتالیا دارد. این هنر ساختمانی ابتدا در ایتالیا و توسط ساختمان کاران آنجا انجام شده در ابتدا این کار با سمباده دستی انجام می شده به طوری که سمباده های مختلف یکی پس از دیگری برروی کف سنگی ساییده می شد تا کثیفی و تغییر رنگ ایجاد شده در سنگ درست شود و سپس و ساب زن با یک دستمال خیس و نم دار گرد حاصله تمیز می شد و سنگ رنگ وروی مناسب به خود می گرفت .پس از گذشت زمان به مانند سایر علوم کفسابی پارکینگ ایتالیایی نیز به رشد و پیشرفت روز افزون رسید تا به شکل امروزی رسید.

قیمت کفسابی |کفسابی

دستگاه کف سابی ایتالیایی

برای انجام خدمات کفسابی ایتالیایی نیاز به دستگاه های مخصوص ساب زنی است که در شکل و اندازه های مختلف وجود دارد.  به صورت سه فاز ، تک فاز و صنعتی موجود هستند که در زیر دستگاه صفحه چرخان با گشت بسیار بالا وجود دارد که لقه های ساب زنی مختلف و پد های لازم برروی صفحه وصل می شوند.

مراحل کفسابی ایتالیایی

  1. کف سابی با لقمه ساب ۳۶ – ۸۰
  2. سابزنی با لقمه ۱۲۰
  3. .رزین وبتونه ایتالیایی
  4. سابزنی با پد ۲۰۰
  5. سابزنی با لقمه ها به ترتیب جهت پرداخت نهایی سنگ (۳-۵ مرحله متغیر است )

سابزنی با لقمه های ایتالیایی

برای اینکه بتوان اسم ایتالیایی برای مورد نظر گذاشت طبیعی است که تمام و یا بخشی از ابزار و مصالح مورد نیاز نیز ایتالیایی باشد . شرکت ما با قرار داد با شرکت های ایتالیایی تمامی و مواد مصرفی خود را از ایتالیا تامین می کند و بالا ترین کیفیت را دارد.

قیمت کفسابی ایتالیایی

قیمت و  به صورت متری و با تعداد دست ساب زنی تعیین می شود قیمت روش ایتالیایی طبیعتا بیشتر از سایر انواع کف سابی است .قیمت روش ساب زنی ایتالیایی بسته به سطح مورد نظر و کیفیت مطلوب کارفرما از حدود  30 الی 80 هزار تومان متغیر می باشد .

ساب ایتالیایی اسمی است که به مجموعه خدمات کفساب گفته می شود بنابراین توجه داشته باشید که یک مرحله ساب را نمی توان به عنوان ایتالیایی در نظر گرفت و همه لقمه های ایتالیایی در کنار هم معنا و کیفیت یک سنگسابی ایتالیایی را می رساند

رزین سنگ کف

در کفسابی روش های متفاوتی وجود دارد اما مرغوب ترین نوع کفسابی روش رزین ایتالیایی است که همه مراحل کفسابی به طور کامل با لقمه سنگ های درجه یک زده می شود و علاوه بر لقمه ساب از پد ها و لقمه سنگ ایتالیایی هم برای سنگسابی استفاده می شود حال برای بندکشی هم از مواد رزین ایتالیایی استفاده میشود.

کفسابی به ویژه کفسابی ایتالیایی باعث طولانی شدن عمر سنگ و براق فوق العاده آن میشود.  همان طور که میدانید با گذر عمر سنگ بند های سنگ خالی میشود و لایه های سطحی سنگ کدر میشوند با انجام حرفه ایی کفسابی ایتالیایی چنان براقیت و درخششی به سنگ داده میشود. که انگار کف ساختمان آینه ایی میشود اجرای زرین در طی فرایند کفسابی ایتالیایی هم باعث براقیت بیشتر و محکم شدن سنگ و پر شدن بند های آن میشود.

در یک ساختمان سنگ معمولا جز اقلام گران قیمت محسوب میشود و تا درصد زیادی از هزینه ساخت ساختمان را به خود اختصاص می دهد با این حال سنگ یک مصالح مهم در بحث دکوراسیون و کف سازی نیز محسوب می شود و نقش مهمی در شکل دهی و زیبا سازی ساختمان دارد اگر برای حفظ زیبایی  محیط ساختمان خود ارزش قایل هستید در حفظ و نگه داری تک تک لوازم آن دقت نمایید سنگ یکی از اقلامی است که به نظر میرسد نگه داری نیاز نداشته باشد اما اینطور نیست نگه داری سنگ نیز روش ها و قواعد خاص خود را داد که در این مقاله آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

ترمیم سنگ

از مشکلاتی که ممکن است برای هر سنگی پیش آید عبارت اند از:

از بین رفتن درخشش و براقیت سنگ

هر سنگی بعد از گذشت چند سال از درخشش خود میکاهد ولی با رعایت این موارد میتوان این زمان را تعویق انداخت :پاک کردن مداوم سنگ با شوینده های phپایین و غیر اسیدی مانند مایع دست شویی و شوینده های مخصوص سنگ – به کار نبردن جوهر نمک و اسید برای تمیز کردن سنگ این دو ماده قاتل سنگ هستند و میتوانند باعث تخریب و کدر شدن و لکه انداختن سنگ شوند.

افتادن لکه بر روی سنگ

بیشتر لکه هایی که بر روی سنگ می افتد به این دلیل است که از روش های نامناسب و شوینده های قوی برای تمیز کردن آنها استفاده میکنیم استتفاده از جوهر نمک وایتکس و اسید حتی ۱۰ درصد میتوان در دراز مدت لکه هایی حتی در عمق سنگ به وجود بیاورد.

لق شدن سنگ

لق سنگ سنگ و به دنبال آن شکستی سنگ از مهم ترین مشکلات سنگ می باشد که علت آن هم خوب نشدن در موقع ساخت و گذاشتن لوازم سنگین بر روی سنگ و عبور و مرور زیاد است لق شدن سنگ بیشتر بعد از خالی شدن بند سنگ ها رخ می دهد.

حفره حفره شدن سنگ

این مشکل نیز به دلیل درحه یک نبودن سنگ و استفاده زیاد و گذشت عمر یا بر اثر رفت آمد با پای خاکی یا ماسه ایی روی سنگ رخ می دهد که این حفرات روی سنگ باعث تخریب سنگ میشوند و اگر سنگ در بیرون از ساختمان نصب شده باشد با نفوذ آب به این حفرات و انجماد آن باعث شکستن سنگ می شود.

در پایان باید بگوییم با بهترین روش ها و بالاترین حساسیت هم نمی تواند باعث بشود که سنگ آسیب نبیند. نگه  داری خوب فقط باعث می شود چند سالی عمر مفید سنگ زیاد بشود. برای ترمیم سنگ و فرسوده میتوان از کمک گرفت کف سابی با استفاده از دستگاه های مخصوص و مواد بتونه و رزین هم باعث یکدست شدن و هم باعث تمیزی و براق شدن و پر کردن بند سنگ ها و حفرات و باعث بر طرف شدن کلیه مشکلاتی که ممکن است برای سنگ به وجود آید را بر برطرف میکند و با رزین کاری که در طی فرایند میشود یک عایق روی سنگ کشیده میشود که باعث محکم شدن سنگ نیز و ماندگاری براقیت آن می شود.

مایعی تقریبا بی رنگ غلیط که بر پایه اکرلیک بوده و برای ضد آب سازی و محکم کردن سنگ و پر کردن بندها و حفرات سنگ استفاده می شود.

توضیح پر کردن درز سنگ با رزین ایتالیایی

پر کردن درز سنگ با رزین ایتالیایی معمولاً در کفسابی ایتالیایی صورت می‌گیرد.کف سابی ایتالیایی مناسب ‌ترین نوع کف‌سازی برای سنگ‌های مرمریت و تراورتن است که مراحل ساب زنی آن از ۸ تا ۱۲ مرحله به طول می‌انجامد. قیمت کفسابی ایتالیایی با توجه به مراحل آن متغیر است. کفسابی ایتالیایی ریشه در فرهنگ ایتالیا داشته و این هنر ابتدا توسط ساختمان کاران ایتالیایی با سنباده دستی انجام می‌شد.

بعد از گذشت چندین سال و با پیشرفت تکنولوژی، سنباده های مختلفی بر روی کف‌های سنگ ساییده شد تا زدودن کثیفی و تغییر رنگ را بر روی سنگ ایجاد کند. بعد از آن کف ساب، ساب زن، ایتالیایی، ۱ دستمال خیس به روش کفسابی ایتالیایی اضافه شد و باعث شد تا این نوع از کفسابی در جهان معروف شود.

دستگاه کفسابی ایتالیایی برای ساب زنی در شکل و اندازه‌های مختلفی تولید شده است. این دستگاه به‌صورت سه‌فاز، تک‌فاز و صنعتی موجود است و درجه چرخش آن نیز با توجه به لقمه های ایتالیایی مختلف متفاوت می‌باشد. در واقع در کفسابی ایتالیایی با پر کردن درز سنگ با رزین ایتالیایی توانسته ‌است سطح ساب زنی را باکیفیت‌تر انجام دهد.

مراحل کفسابی ایتالیایی چگونه است؟

ابتدا کفسابی با لقمه ایتالیایی ۸۰-۳۶ صورت‌گرفته و سپس در مرحله بعد ساب زنی با لقمه ۱۲۰ انجام می‌پذیرد. بعد از آن در صورت مشاهده درز ها بر روی سنگ ها برای آنکه بتوانند آن‌ها را بپوشانند از رزین ایتالیایی استفاده می‌کنند. در واقع پر کردن درز سنگ‌ها با رزین ایتالیایی توانسته کیفیت کار را افزایش داده و یک‌رنگی را در سطح سنگ‌ها ایجاد کند. نک بعد از آن ساب زنی با پد ۲۰۰ انجام می‌شود که باعث شده سطح سنگ یکدست شود و در مرحله آخر ساب زنی با لقمه‌ها به‌ترتیب جهت نهایی سنگ انجام‌شده تا براقیت و کف سنگ‌ها صورت بپذیرد.

استفاده از رزین یا بتونه ایتالیایی در مرحله درزگیری کفسابی

پر کردن درز سنگ با رزین ایتالیایی یکی از بهترین راهکارها برای یکدست کردن کف سنگ‌ها می‌باشد. درواقع رزین‌های معمولی می‌توانند درزگیر های خوبی باشند اما به دلیل آنکه رنگ‌آمیزی کاملاً متفاوتی نسبت‌به رزین ایتالیایی دارند سطح مورد نظر را دو رنگ کرده و زیبایی بصری آن را از بین می‌برند.

مراحل کفسابی ایتالیایی

درواقع رزین ایتالیایی از نظر ساختار و روش استفاده و رنگ و البته قیمت کاملاً از رزین‌های معمولی متفاوت است. رزین‌های ایتالیایی تقریباً هم‌رنگ سنگ بوده و زمانی‌که استفاده شوند به ‌علت داشتن قدرت چسبندگی بالا و سطح سنگ را مقاوم ‌تر می‌کند. درواقع بعد از گذشت چند سال دیگر از درزهای سنگ‌ها و ملات را پس نداده و دیگر نیازی به درزگیری دوباره ندارد.

توجه داشته باشید که روش پر کردن درزها با رزین ایتالیایی متفاوت‌تر از سیمان و بتن یا رزین‌های معمولی است. به‌ همین دلیل هزینه کفسابی را با توجه به نوع کارکرد و موادی که دارد کمی گران‌تر از روش‌های دیگر می‌کند. اما این هزینه نسبت به عملکردی که رزین‌های ایتالیایی و کفسابی ایتالیایی دارد کاملاً مقرون ‌به‌ صرفه است. زیرا با استفاده از روش ساب زنی ایتالیایی بعد از چندین ماه سنگ همچنان براق و شاداب است و دیگر نیازی به اضطراب ذهنی دوباره ندارد.

سخن پایانی 

در این مقاله شما را با مزایای پر کردن درز سنگ با رزین ایتالیایی آشنا کرد. همان‌طور که در پاراگراف‌های قبلی بیان شد رزین‌های ایتالیایی می‌توانند قدرت چسبندگی بسیار بالایی داشته و باعث شود تا سطح سنگ مقاومت بهتری در گذر زمان داشته باشد. معمولاً رزین ایتالیایی در ساب زنی ایتالیایی انجام‌شده و باعث می‌شود تا کیفیت ساب زنی و براقیت و البته طراوت سنگ‌ها در طول درازمدت تغییری پیدا نکرده و همچنان مانند روز اول‌شان زیبا به‌نظر آیند.

دکمه بازگشت به بالا