آرایش ساده مو در منزل

آموزش آرایش مو در منزل با ایده های روز و جذاب + عکس

برخی از خانم ها تصور می کنند برای داشتن مدل آرایش مو زیبا و خاص باید خرید لوازم آرایش مو را انجام دهید و به آرایشگاه بروند در صورتی که با کمی تمرین می توانند خودشان در منزل به موهایشان فرم دهند. در ادامه آموزش آرایش مو در منزل برای انواع شینیون ساده و شیک را ملاحظه می فرمایید. خانم ها علاقه زیادی به آرایش مو و صورت دارند و معمولا وقتی به مراسم و مهمانی ها دعوت می شوند ترجیح می دهند با ظاهری مناسب در مهمانی ها شرکت کنند. اگر شما زمان کافی برای رفتن به آرایشگاه را ندارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا شما را با برترین مدل های آرایش مو در منزل و نکات خرید لوازم آرایشی خارجی آشنا سازیم. شما می توانید برای فرم دادن مو های خود در خانه از انواع مدل های بستن مو و هم چنین شینیون ساده استفاده کنید.

آرایش مو باز‬‎ |آرایش مو جدید‬‎

آموزش آرایش مو در منزل

مو های بلند را می توانید به راحتی در خانه شینیون کنید کافیست کمی استعداد و خلاقیت به خرج دهید. برای مدل های آرایش مو ساده در خانه می توانید از انواع بافت مو و مدل بافت مو جلوی سر استفاده کنید.

مدل های شینیون موی بافت را می توانید با تمرین زیاد در خانه انجام دهید. در مدل آرایش موی بافت زیر شما نیاز به کمک کسی ندارید و خودتان به تنهایی می توانید از انجام این شینیون بر آیید. ابتدا مقداری از جلو های مو هایتان را جدا کنید و بقیه مو هایتان را در پشت سر به شکل ساده ببندید سپس مو هایتان را به صورت تکه تکه از جلو و عقب به هم ببافید وقتی که بافت جلوی موهایتان به پایان رسید مو های پشت سر خود به شکل ساده ببافید. برای مدل شینیون ساده در خانه می توانید مو های خود را به شکل مدل موی بسته و مدل موی نیمه باز فرم دهید.

جدیدترین مدلهای شینیون مو در خانه

تنوع شینیون مو برای مدل موی کوتاه و بلند زنانه بسیار زیاد است و استفاده از هر یک از آنها در صورتی که متناسب با فرم صورت انتخاب شده باشد، تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت چهره خواهد داشت، حال برای انجام این کار حتما لازم نیست در سالن های آرایشی و آرایشگاه های لوکس حضور پیدا کنید، بلکه به سادگی و خیلی راحت می توانید با مشاهده مراحل مختلف هر یک از مدل شینیون ساده و غیره، مدل آرایشی مناسب برای موهایتان را الگو بگیرید و با آراستن موهایتان، در مجالس و مهمانی های مختلف بدرخشید.

همانطور که گفتیم موها و نحوه آراستن آن نقش مهمی در زیباتر شدن ظاهر و استایل افراد دارد، بنابراین بسیاری از افراد به ویژه خانوم های جوان برای حضور در جشن ها و مهمانی ها به دنبال زیباترین مدلهای آرایشی برای موهایشان هستند و اغلب آنها این تصور را دارند که باید به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه نمایند، در صورتی که بسیاری از مدلهای زیبای آراستن مو نیازی به مهارت حرفه ای آرایشگری ندارد و تنها با کمی دقت و حوصله می توان این مدلها را یاد گرفت و خود در خانه انجام داد. در اینجا می توانید از مدلهای جدید شینیون مو در خانه دیدن کنید.

آرایش مو در منزل نیازمند صبر و حوصله است و اگر شما ترجیح می دهید برای شرکت در جشن های کوچک مو هایتان را خودتان شینیون کنید حتما مدل انتخابی تان را چند بار تمرین کنید تا بتوانید برای شرکت در جشن مو هایتان را بدون کمترین نقصی به زیبایی شینیون کنید.

براشینگ مو چیست؟

برای خوش حالت کردن موهای خود می توانید براشینگ را انجام دهید. در واقع در براشینگ از یک برس و یک وسیله حرارتی مانند سشوار استفاده می شود و شما می توانید تنها با همین دو وسیله را از آن خود کنید.

براشینگ کردن کار سختی نیست و شما به راحتی می توانید در منزل خود این کار را انجام دهید و خود را بی نیاز از آرایشگاه رفتن و صرف هزینه کنید. تنها کافی ست یک برس فلزی و یک سشوار معمولی داشته باشید تا بتوانید براشینگ موهای خود را انجام دهید.

نکته قابل توجه در براشینگ کردن مو این است که شما باید با احتیاط با سشوار کار کنید. مراقب باشید که سشوار را خیلی در نزدیکی موها نگیرید تا باعث دیدن موهای خود نشوید. فاصله استاندارد سشوار از موها معمولا حدود ۳۰ تا ۴۰ سانت است و اگر موها را کاملا به سشوار بچسبانید، قطع به یقین آسیب زیادی به موهای خود وارد می کنید و باعث خرد و شکننده شدن آن ها می شوید. همینطور برای براشینگ مو ها بهتر است از برس های فلزی استفاده کنید تا کار برای شما راحت تر شود.

 براشینگ مو چند حالت دارد؟

یکی از حالت ها این است که پایین موهای شما به سمت داخل باشد، که در این صورت برس را زیر موها می بریم و به سمت داخل مو می چرخانیم.

در حالت دیگر پایین موهای شما کاملا به سمت بیرون می باشد، به این ترتیب که برس را روی موها می کشید و به انتهای مو که می رسید آن را به سمت بیرون می چرخانید.

حالت سوم، ترکیبی از دو حالت قبلی است. موها را از ابتدا تا نزدیک نوک موها از زیر سشوار می کشیم و در نزدیکی نوک مو آن ها را از رو سشوار می کشیم. بسته به سلیقه خود می توانید حالت های مختلفی براشینگ مو را انجام دهید. یک برس گرد فلزی و یک سشوار تهیه کنید و برای براشینگ مو آماده شوید.

 مراحل براشینگ مو در خانه

قبل از هر کار موهای خود را بشویید تا تمیز و خوش بو باشند. برای اینکه راحت تر روی موهای خود کار کنید و رطوبت موها را بیشتر کنید می توانید از یک ماسک تقویت کننده مو استفاده کنید. استفاده از ماسک موها به خوش حالت تر شدن و ماندگاری بیشتر براشینگ موهایتان کمک خواهد. موهای خود را شانه بزنید تا هیچ گرهی در آن ها نباشد و کاملا صاف و هموار باشند.

 وسایل مورد نیاز براشینگ مو:

  • برس فلزی گرد
  • سشوار
  • شانه تقسیم
  • آینه متوسط

مرحله اول

باید موهای خود را به قسمت های مساوی تقسیم کنید. تقسیم بندی موها برای حالت پذیری بیشتر و کار کردن راحت روی موها انجام می شود. شانه تقسیم را بردارید و فرق وسط باز کنید. هر یک از قسمت ها را از وسط فرق سر، اینبار در جهت افقی تا رسیدن به گوش جدا کنید.

حالا ۴ قسمت جداگانه دارید. دو قسمت جلوی موها و دو قسمت در پشت موها جدا شده اند. موهای پایین گردن را از موهای بالای آن با همان جهت افقی جدا کنید. اکنون موهای شما به ۶ قسمت مساوی، تقسیم شده اند. هر قسمت را با یک کلیپس کوچک نگهدارید تا تقسیم به هم نریزد.

 براشینگ مو را از موهای پشت سر شروع می کنیم تا به جلوی موها برسیم. اگر موهای بلندی دارید و موها راحت به جلوی شما می رسند کار راحت تر است و می توانید برس و سشوار را همزمان روی موهای خود بکشید. اول برس را رو یا زیر موهای خود قرار دهید، بعد سشچار را در فاصله مشخصی از موهای خود بگیرید و به طور همزمان برس و سشوار را به انتهای مو بیاورید.

اگر موهای کوتاهی دارید همین کار را تکرار کنید ولی برای تسلط بیشتر می توانید کمی مایل و در زاویه ۹۰ درجه مقابله آینه بنشینید. براشینگ را از ریشه ی موها شروع میکنیم تا به انتهای آن ها برسیم. بعد از سشوار کشیدن موها روی موهای خود آب نریزید، این کار باعث وز شدن موها می شود.

 پس از اینکه موهای پشت سر را براشینگ کردید، به تقسیم بندی جلوی سر میرسیم. کلیپس ها را یکی یکی باز کنید و بعد از اتمام کار هر قسمت کلیپس دیگر را باز کنید تا راحت بتوانید با حجم کمی از موها، کار را به خوبی پیش ببرید. اینبار هم از ریشه ی مو شروع کنید و برس را زیر یا روی موها قرار دهید. سشوار را بالای سر خود با زاویه ۹۰ درجه در فاصله مشخصی قرار دهید و هر دو دست را همزمان و هماهنگ با هم حرکت دهید.

اگر صورت گردی دارید قسمت بالای موهای خود را کمی بیشتر پوش دهید تا حجم بیشتری داشته باشند. اگر صورت کشیده ای دارید کنار موها را بیشتر پف دار کنید تا تعادل در صورت شما برقرار شود.

 قسمت جلوی موهای خود را نیز به همان روش قبلی براشینگ کنید و مراقب ریشه ی موها باشید که سشوار خیلی نزدیک نباشد تا پوست سر شما بسوزد. همچنین هنگام برس کشیدن به نرمی رفتار کنید تا پوست پیشانی شما آسیب نبیند. برس را همزمان با سشوار حرکت دهید. تکرار ۲ یا ۳ بار برای هر قسمت به راحتی باعث حالت گرفتن موها می شود.

اگر می خواهید موهای شما کاملا صاف و بدون حالتی باشد، برس را صاف روی موها بکشید و خیلی چرخ ندهید. اگر می خواهید موهای شما حالت دار و مجعد باشد تعداد چرخش برس را روی موها بیشتر کنید تا برس گرد به موهایتان حالت بدهد. در انتها می توانید از گیره های کوچک ظرف در جلوی موها استفاده کنید و ما بقی موها را آزادانه رها کنید.

توجه داشته باشید که آرایشگران برای شینیون موها ابتدا براشینگ را انجام می دهند. پس اگر شما قصد دارید مدل خاصی رپی موهای خود انجام دهید بهتر است اول موها را با براشینگ کردن آماده کنید تا شکل موهای شما زیبا تر و تمیز تر شود.

منبع : سایت ارس خرید

دکمه بازگشت به بالا