کسب و کار ایرانیانورزشی

نیم تنه چیست؟ ویژگی، فواید، فرق نیم تنه با سوتین

نیم تنه چیست و چطور نیم تنه مناسب انتخاب کنیم؟

لباس زیر و نیم تنه ورزشی زنانه؛ از اهمیت بالایی برای خانم ها برخوردار است. انتخاب لباس زیر زنانه مناسب با فرم بدن در ظاهر لباس تاثیر دارد. در صورتی که از نیم تنه یا سوتین مناسب استفاده نشود سینه ها فرم مناسبی نخواهند داشت و این موضوع تاثیر بسزایی بر اعتماد بنفس خانم ها خواهد گذاشت. به گفته پزشکان انتخاب نیم تنه یا سوتین مناسب تاثیر زیادی در سلامتی خانم ها خواهد داشت، زیرا نیم تنه مناسب خم یا شل نمی شود و کمر را صاف نگه می دارد. ساتیا اسپرت در این مقاله به تعریف نیم تنه اسپرت و تفاوت نیم تنه و سوتین، نیم تنه مناسب چه اندامی ست پرداخته است. در ادامه با ما همراه باشید.

سوتین نیم تنه ورزشی‬‎ |نیم تنه اسپرت‬‎

نیم تنه چیست؟

نیم تنه زنانه نوعی لباس زیر زنانه است که در میان دختران جوان از محبوبیت زیادی برخوردار است. به عبارت دیگر: نیم تنه لباسی است که تا نیمه تن یعنی از سرشانه تا زیر سینه را پوشش می دهد و معمولا دارای دوبند یا یک تکه جداگانه روی سینه تشکیل شده است.

آشنایی با انواع نیم تنه

نیم تنه دارای دو نوع است:

نیم تنه ورزشی

نیم تنه فانتزی

◘ نیم تنه ورزشی

نیم تنه های ورزشی همان طور که از نامش پیداست مناسب استفاده برای انجام فعالیت های ورزشی در سالن های ورزشی طراحی و تولید شده اند. اکثریت نیم تنه های ورزشی دارای دو لایه و پد در قسمت جلو هستند. پدها باعث ثابت نگه داشتن پستان ها به سمت بالا می شوند که در حرکات ورزشی از پستان ها محافظت کرده و مانع افتادگی سینه ها می شود. نیم تنه ها فرم و شکلی جذاب داشته و دارای بند می باشند. از نکات مهم در تولید نیم تنه های ورزشی جنس پارچه آن ها است. نیم تنه های ورزشی از پارچه هایی تولید می شوند که خاصیت خشک شدن سریع دارند.

تنفس پذیری این پارچه ها بالا بوده و امکان گردش هوا و جابه جایی هوا را درون لباس میسر می سازد بنابراین از پوست ورزشکاران در برابر انواع حساسیت ها و بیماری ها محافظت می کند. همینطور تجربه نشان داده است انتخاب لباس شیک و خاص می تواند انگیزه زنان را در ورزش کردن بالا برده و باعث ایجاد حس خوبی برای ادامه و تداوم فعالیت های ورزشی باشد. فروشگاه اینترنتی ساتیا اسپرت منبع فروش نیم تنه ورزشی دخترانه با قیمت مناسب و کیفیت عالی برای تمام سنین است.

◘ نیم تنه فانتزی

نیم تنه های فانتزی نوعی لباس زیر است که قسمت روی سینه را می پوشاند و معمولا دارای دو بند است. جنس بیشتر نیم تنه های فانتزی از پارچه نخ بوده که با ترکیب پارچه هایی دیگر مانند تور، گیپور و غیره و ابزار تزیینی مانند مهره، منجوق و… با تنوع رنگ بالا با هدف افزایش زیبایی لباس و جذابیت اندام زنان طراحی و تولید شده اند. در کاپ بیشتر نیم تنه های فانتزی از پدهای اسفنجی استفاده شده که یا به صورت ثابت و یا متحرک هستند. نیم تنه های فانتزی به طور کلی فاقد فنر یا جک هستند و تنوع مدل در نیم تنه های فانتزی در طرح و عرض بند آن ها است. بندهای نیم تنه های فانتزی علاوه بر نقش حمایتی جنبه زیبایی آفرینی هم دارند.

لباس نیم تنه مناسب چه اندام هایی است؟

نیم تنه های زنانه و دخترانه با توجه به اینکه دو نوع دارند، اما از جمله لباس های ریسکی هستند که هنگام ست کردن شان دقت زیادی می طلبد. در واقع هر شخص که می خواهد با پوشیدن نیم تنه خوش استایل باشد، باید با توجه به فرم اندام و بدنی خود، نیم تنه مناسب فرم بدنش را انتخاب کند. فرم های بدنی به طور کلی به چند دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از: فرم ساعت شنی، فرم مستطیلی، فرم گلابی و فرم مثلث وارونه. اگر شما نیم تنه نادرست انتخاب کنید و با فرم بدنی شما یکسان نباشد، این لباس جذاب به آیتمی زشت در استایل تان تبدیل می شود. پس برای داشتن یک استایل شیک با نیم تنه زنانه به نکاتی که در زیر گفته شد توجه کنید.

نیم تنه ی مناسب اندام ساعت شنی

فرم بدنی ساعت شنی یکی از زیباترین و منعطف‌ترین فرم‌های بدنی است. می‌شود گفت تقریبا تمام مدل‌های نیم‌تنه برای این فرم بدنی مناسب هستند. علت آن نیز این است که کوتاه بودن نیم‌تنه قسمت کمر را بولد می‌کند. در اندام ساعت شنی کمر از عرض شانه و عرض لگن باریک‌تر است و در نتیجه زیبایی آن به خوبی نمایان می‌شود.

نیم‌ تنه ی مناسب اندام مستطیلی

در اندام مستطیلی عرض شانه، کمر و عرض باسن به یک اندازه است. به همین دلیل اندام مستطیلی یکی از اندام‌هایی است که پوشیدن نیم‌تنه را ریسکی می‌کند. البته اگر اندام مستطیلی ظریفی دارید، می‌توانید نیم‌تنه‌هایی که عرض شانه را بیشتر نشان می‌دهند مانند نیم‌تنه‌ای جلو چین را با شلواری گشاد یا دامن استایل کنید.

نیم ‌تنه ی مناسب اندام‌ گلابی

در اندام گلابی شکل نیز عدم تناسب میان لگن و شانه به خوبی مشاهده می‌شود. این عدم تناسب در اندام گلابی به صورت پهن بودن پایین‌تنه، و کم عرض بودن بالاتنه است.

نیم ‌تنه ی مناسب اندام مثلث وارونه

در اندام مثلث وارونه این عدم تناسب کاملا برعکس است. در این فرم بدنی عرض شانه‌ها زیاد و عرض لگن کم است. به طور کلی افراد با این دو فرم اندام باید سعی کنند عدم تناسب بالاتنه و پایین ‌تنه را به تعادل برسانند. به عنوان مثال بهترین نیم‌تنه ‌ها برای اندام مثلث وارونه، نیم‌تنه‌های ساده و بدون مدل هستند. افراد با این فرم همچنین باید از شلوارهای گشاد مانند شلوارهای مام فیت، مام استایل، شلوار دامنی یا دامن برای پهن نشان دادن پاها و لگنشان استفاده کنند. اما در افراد با فرم بدنی گلابی، باید کاملا تضاد عمل کرد. نیم‌تنه‌های بالا چین‌دار و آستین پفی و شلوارهای جذب با رنگ تیره، این فرم بدن را به تناسب می‌رساند.

تفاوت نیم تنه و سوتین

حال که با تعریف کلی نیم تنه آشنا شدیم، خوب است که با تفاوت‌ها سوتین و نیم تنه نیز بیشتر آشنا شویم. با علم به این تفاوت‌ها هنگام خرید سوتین زنانه و یا خرید نیم تنه زنانه گزینه ‌ی بهتری را انتخاب خواهید کرد.

1- تفاوت در ظاهر کلی

سوتین‌ها از دو کاپ، قزن و گاهی جک و اسفنج تشکیل می‌شوند و از پشت و البته گاهی از جلو به کمک غزن‌ها بسته می‌شوند. این در حالی است که نیم تنه‌ها بسیار ساده بوده و معمولا باید از بالای سر مانند تاپ پوشیده شوند. البته در برخی موارد نیم تنه‌ها از جلو دارای زیپ هستند. در نتیجه، به کمک زیپ بسته و باز می‌شوند. به علاوه، برخی از نیم تنه‌ها نیز دارای اسفنج هستند.

2- میزان کاربرد

یکی دیگر از موارد تفاوت نیم تنه و سوتین، میزان کاربرد آن‌ها است. سوتین‌ها به نسبت نیم تنه‌ها در بین خانم‌ها کاربرد بیشتری دارند. سینه بند علاوه بر اینکه، پوششی برای سینه‌ها است، از بافت آن ها نیز حمایت می‌کند. همچنین، سوتین‌ موجب فرم دهی به سینه می‌شود و ظاهر بهتری را ایجاد می‌کند. این در حالی است که نیم تنه‌ها کاربرد محدودتری در بین خانم‌ها دارند. برای مثال نیم تنه‌های فانتزی بیشتر جنبه‌ی زیبایی دارند. نیم تنه‌های ورزشی نیز برای حمایت از سینه‌ها به هنگام ورزش لازم هستند. آن ها هنگام ورزش سینه‌ را نگه می‌دارند و از تکان خوردن زیاد آن‌ها در حین ورزش جلوگیری می‌کنند.

3- تنوع طرح و مدل

یکی دیگر از تفاوت‌های قابل توجه، تنوع طرح و مدل‌های مختلف آن ها است. همانطور که گفتیم، به طور کلی سوتین‌ها بیشتر از نیم تنه‌ها در بین خانم‌ها کاربرد دارند. به همین دلیل، طراحان برای طراحی آن ها بیشتر کار می‌کنند. در نتیجه، سوتین به نسبت نیم تنه طرح‌ها و مدل‌های بسیار متنوع‌تری دارد.

4- محدودیت استفاده

به طور کلی، استفاده‌ی طولانی مدت از نیم تنه و سوتین پیشنهاد نمی‌شود. با این حال، استفاده‌ی روزانه از سوتین معمولا برای خانم‌ها لازم است. در نتیجه، استفاده از سوتین در طولانی مدت مانعی ندارد. این در حالی است که استفاده‌ی طولانی مدت از نیم تنه توصیه نمی‌شود. زیرا نیم تنه‌ بخش زیادی از سینه‌ را پوشش داده و تحت فشار می‌گذارد. محدودیت استفاده یکی دیگر از موارد تفاوت نیم تنه و سوتین است.

5- نحوه‌ی استفاده

همانطور که می‌دانید امکان استفاده از سوتین‌ها به تنهایی در موقعیت‌های مختلف وجود ندارد. این در حالی است که از نیم تنه‌ها می‌شود به تنهایی به همراه شلوار، شورتک، دامن و … استفاده کرد. همچنین، نیم تنه‌های طرح دار و مجلسی را می‌توان در مجالس مختلف با لباس خود ست کرد و استایلی بسیار زیبا ساخت.

6- تفاوت در سایز‌ها

یکی دیگر از موارد تفاوت نیم تنه و سوتین سایزبندی است. عموما نیم تنه‌ها، به ویژه نیم تنه‌های ورزشی فری سایز هستند. این در حالی است که سوتین‌ها سایزبندی بسیار متنوعی دارند. از کاپ سینه تا دور سینه‌ در سوتین‌ها سایزبندی دارد. در نتیجه، برای انتخاب و خرید سوتین باید بیشتر از نیم تنه دقت کنید تا بهترین گزینه را برای خود خریداری کنید.

7- امکان تغییر بند

یکی از مزیت‌های سوتین‌ها در این است که امکان جا به جایی بند آن ها وجود دارد. در نتیجه، فرد می‌تواند سایز سوتین خود را به وسیله‌ی آن ها دقیق‌تر کند. این در حالی است که بند نیم تنه‌ها عموما ثابت بوده و امکان جا به جایی آن ها وجود ندارد.

انواع نیم تنه اسپرت

امروزه مانند هر پوشاک دیگری، نیم تنه های ورزشی نیز دارای انواع مختلفی هستند. برندهای مختلف ورزشی در سراسر دنیا مانند ریباک، آدیداس، پوما، نایکی و… انواع نیم تنه اسپرت را تولید می کنند که دارای قیمت های متفاوتی هستند. همچنین برندهای ایرانی نیز انواع نیم تنه اسپرت را با کیفیتی عالی تولید می کنند. از انواع نیم تنه اسپرت می توان به نیم تنه کشی، نیم تنه کاپ دار، نیم تنه بدون کاپ، نیم تنه با قابلیت تنظیم بند، نیم تنه یکسره و نیم تنه فانتزی اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا