اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانیان

آیا قارچ گانودرما چاق میکند

 

آیا ریشی در جلوگیری از چاقی مؤثر است یا خیر ؟

فروشگاه محصولات دکتر بیز ، محققان قصد داشتند ببینند. که آیا ریشی در جلوگیری از چاقی مؤثر است یا خیر. آنها به مدت 8 هفته مقادیر مختلفی از ریشی یا دارونما رابه رژیم غذایی نرمال یا رژیم پرچرب دادند. تمام موش های حاوی رژیم غذایی پرچرب وزن و چربی بدن زیادی به دست آوردند .اما به کسانی که به ریشی داده می شود به اندازه وزن و چربی بدن به دست نیامد.

مکمل reishi

محصولات گانودرما دکتر بیز: هیچ تاثیری بر موشهای دارای رژیم غذایی عادی ندارد. به نظر می رسد این مکمل با بهبود تعداد باکتری های “خوب” در روده و از طریق کاهش التهاب باعث این امر می شود. برخی مطالعات نشان داده اند که التهاب مزمن و افزایش تعداد باکتری های “بد” در روده با چاقی در انسان ارتباط دارد.

اگر چنین باشد ، بعید است که در مقابله با چاقی به خودی خود مفید باشد. شما هنوز هم نیاز به رژیم غذایی متعادل و ورزش زیاد دارید. متاسفانه ، تا آنجا که می دانیم ، هیچ چیز دیگری به عنوان یک غذای فوق العاده وجود ندارد که جادویی شما را از دست بدهد.

این داستان از کجا اومد؟

قهوه فوری سوپریم: این تحقیق توسط محققان دانشگاه چانگ گونگ و سایر مؤسسات در تایوان و دانشگاه اقیانوس آرام و دانشگاه راکفلر در ایالات متحده انجام شده است. این بودجه توسط وزارت علوم و فناوری تایوان و بیمارستان یادبود چانگ گونگ در تایوان تأمین شد. دو نفر از نویسندگان در Chang Gung Biotechnology ، شرکتی که محصولات را تولید می کند ، منافع مالی دارند.

این مطالعه در مجله علمی همکار بررسی شده Nature Nature Communications منتشر شد.

بی بی سی و ایمیل آنلاین ، این مطالعه را به طور دقیق گزارش داده و شامل تفسیر متخصص میکروبیولوژیست پروفسور کالین هیل بودند.

 

شکلات داغ گانودرما برای چاقی |طریقه مصرف قارچ گانودرما برای لاغری

این چه نوع پژوهشی بود؟

این یک مطالعه آزمایشگاهی روی موش بود. محققان هدف از این تحقیق را بررسی كردند كه آیا ریشی تاثیری در وزن بدن و چاقی دارد یا خیر.

در طب چینی طی هزاران سال از تعدادی قارچ مختلف برای درمان انواع شرایط استفاده شده است. یکی از این موارد یا Ganoderma lucidum نام دارد که اعتقاد بر این است که سلامت و طول عمر را بهبود می بخشد.

 

 درمان احتمالی سرطان

همچنین این آزمایش به عنوان یک درمان احتمالی سرطان مورد آزمایش قرار گرفته است. زیرا برخی تحقیقات نشان داده اند که برای سیستم ایمنی بدن مفید است. با این حال ، اثر در برابر سرطان نامشخص است ، زیرا یک بررسی منظم ،  آزمایشات کنترل شده تصادفی بزرگ و با کیفیت بالا در این زمینه انجام نشده است.

فقدان مطالعات مشابه قوی در یک بررسی  برای بهبود عوامل خطر قلبی عروقی مانند فشار خون یا کلسترول در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مشاهده شد.

برخی از مطالعات حاکی از آن است که چاقی با التهاب مزمن مرتبط است. و با بهبود سیستم ایمنی بدن مرتبط است ، بنابراین محققان می خواستند ارزیابی کنند که آیا Ganoderma lucidum تاثیری در چاقی موش ها دارد یا خیر.

مطالعه حیوانات

این نوع مطالعه حیوانات برای تعیین اینکه آیا یک درمان خاص نوید را نشان می دهد. و بررسی اثرات بیولوژیکی آن مفید است مفید است. زیرا می توانید چندین گروه مختلف که رژیم غذایی و شرایط زندگی آنها به شدت کنترل می شود. امکان مقایسه مستقیم آنها را فراهم کند.

اگر یک درمان در این مرحله قول وعده داده شود و ایمن به نظر برسد ، معمولاً به آزمایشات در پستانداران انجام می شود. این نشان می دهد که آیا یک درمان احتمالاً در انسان کار می کند ، زیرا آنها بیشتر از موش ها شبیه ما هستند. در صورتی که به نظر می رسد که درمان به اندازه کافی ایمن و مؤثر در آزمایشات حیوانات باشد.آزمایشات بالینی انسان دنبال خواهد شد.

پژوهش شامل چه مواردی بود؟

محققان موشها را به شش گروه تقسیم کرده و به مدت هشت هفته رژیم غذایی پرچرب یا یک رژیم غذایی طبیعی “چو” را تغذیه کردند. هر گروه یا مقادیر مختلفی از را در آب یا فقط به تنهایی آب (به عنوان شاهد) به همراه داشت. آنها سپس وزن ، چربی بدن و مقاومت به انسولین را مقایسه کردند.

انرژی باقیمانده در مدفوع ، میزان غذایی که هر موش از آن می خورد ، اندازه گیری شد.

سرانجام ، همانطور كه محققان تصور می كردند این اثرات ممكن است به باكتری های روده مربوط باشد. آن ها با استفاده از مكمل گانودرما لوسییدوم در موش هایی كه مكمل گانودرما لوسییدوم هستند را در موش ها بدون این مكمل مقایسه کردند.

نتایج اولیه چه بود؟

مکمل میزان افزایش وزن و ذخایر چربی در موشهایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه می شوند ، کاهش می یابد. بیشترین افزایش وزن در موش ها با توجه به شاهد (حدود 18 گرم) مشاهده شد.

و کمترین افزایش وزن در موشها با توجه به بیشترین دوز (حدود 12 گرم). این درحالی بود که هر گروه به مقدار یکسان غذا می خورد و همان مقدار انرژی را از آن (با اندازه گیری انرژی باقی مانده در مدفوع) خارج می کرد.

مکمل Ganoderma lucidum

مکمل Ganoderma lucidum هیچ تاثیری در موشهایی که از رژیم غذایی عادی تغذیه می کردند ، نداشت و هر دو گروه حدود 4 گرم دریافت کردند.

نشانگرهای التهاب در موشهایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه می شوند ، افزایش یافته است ، اما این مورد توسط Ganoderma lucidum کاهش یافته است.

Ganoderma lucidum همچنین مقاومت به انسولین را در موشهایی که رژیم غذایی پرچرب دارند بررسی شد.

عدم تعادل در باکتری های روده را در موش هایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه می شوند ، را معکوس کرد و تعداد باکتری های “خوب” را افزایش داد. این اثر همچنین با انتقال مدفوع موشهای تغذیه شده Ganoderma lucidum به موشهایی که به آنها مکمل داده نشده بود ، بدست آمد. این احتمال وجود دارد كه این اثر به دلیل باكتری روده باشد.

محققان چطور نتیحه را تفسیر کردند؟

محققان به این نتیجه رسیدند که عصاره آبی چاقی و التهاب در موشهایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه می شوند را کاهش می دهد. آنها می گویند که این ممکن است به دلیل تغییر در باکتری های روده باشد . بدیهی است که اثرات هنگام پیوند این باکتری های روده (از طریق نمونه مدفوع) به موش های دیگر تکرار می شوند.

نتیجه

این مطالعه در موشهایی که رژیم غذایی پرچرب دارند. نشان داد که ممکن است به کاهش وزن و افزایش چربی ، کاهش التهاب و بهبود سطح باکتریهای روده “خوب” در روده کمک کند. همچنین به نظر می رسد خطر مقاومت به انسولین را کاهش می دهد. به نظر نمی رسد که گانودرما لوسییدوم برای موش هایی که از رژیم غذایی عادی تغذیه می کنند. تأثیر معنی داری نداشته باشد.

نتایج این مطالعه حاکی از استفاده احتمالی عصاره است. اما آزمایشات کنترل شده تصادفی در انسان برای تعیین ایمنی و اثربخشی برای جلوگیری از افزایش وزن لازم است. در مورد هر شرایط دیگری که در حال حاضر اعتقاد بر این است.همین مسئله صادق است.

 رژیم متعادل

در هر صورت ، مشخص است که خوردن یک رژیم غذایی پر چرب دلیل افزایش وزن و چربی بدن در این موش ها بوده است. حتی اگر عصاره قارچ به شما کمک کند از افزایش وزن در انسان جلوگیری کند. خوردن یک رژیم متعادل از جمله میوه و سبزیجات فراوان و انجام ورزش منظم بر اساس توانایی شما بهترین روش برای مبارزه با چاقی است.

 

 1. بهار بهمن 22, 1400 در 9:27 ب.ظ

سلام من تازگی این قرص برای چاقی گرفتم گفتن تضمینی واسه افزایش وزن ایا درسته جواب میده؟

  • گانودرما عمدتا باعث لاغری میشه. ولی ممکنه با سم زدایی و بالانس هورمونی بدن افراد لاغر رو هم چاغ کنه. کنارش ایمونس هم مصرف کنید.
 1. سمیه آبان 15, 1400 در 7:12 ب.ظ

سلام من برا چاق شدن گرفتم .ایا تاثیر داره

  • قارچ ها بیشتر لاغر کننده هستند. اما همه چیز بستگی داره به علت لاغری تون. اگه بدلیل اختلالات هورمونی باشه احتمالا برطرف میشه. در کنارش شربت ایمونس هم توصیه میکنم.
 1. یه سوال دیگه من هورمون مردونه ام بالاست و تخمدان پلی کیستیک دارم که ریشی یا همون گانودرما رو معرفی کردن بهم
  مشکلم فقط این نیست ریزش موی هورمونی هم دارم
  آیا این قارچ بهم کمک مینکه؟
  واینکه تا چند وقت باید استفاده کنم که مشکلم برطرف شه؟؟
  توروخدا بزرگوار جواب بدین به کمکتون نیاز دارم
  نمیخوام لاغر بشم مطمعنید باعث لاغری میشه؟؟؟
  • بله گمک میکنه. بعد از دو یا سه ماه از مصرف اثر شروع میشه.
   باعث لاغری هم میشه حتما تغذیه مناسب داشته باشید.
   باتوجه یه لاغری و همچین ریزش مو. شربت ایمونس و ویتامین دی هم مصرف کنید. که خاطر جمع اثر کنه
   • هستی اردیبهشت 1, 1401 در 6:54 ب.ظ

من بیست روزه ک دارم گانودرما برا چاقی استفاده میکنم گوشه های دهنم خشک شده و زخم اصلا نمیتونم درست غذا بخورم یا دهنمو باز کنم باید چیکار کنم …….. از طرفی به این دارو برا افزایش وزن به شدت نیاز دارم

    • احتمالا خیلی غلیظ میخوردید. بهتره با آب بیشتر درست کنید. برای مثال یک قاشق غذاخوری در مقدار آبی بجوشانید که بعد از آماده شدن حداقل دو یا سه لیوان بمونه. خشکی دهان رفع می شود. اگه همین مقدار قارچ رو با یک فنجان آب نهایی بخورید قطعا غلیظه و دهان و گلو رو خشک می کنه

برای شما که برای چاغ شدن استفاده میکنید رفع کمبود هم خیلی مهمه. لذا یک قاشق شربت ایمونس و یک قرص ویتامین دی هزار در روز هم توصیه می شه.

 1. سلام چطوری گانودرما رو مصرف کنم که لاغر نشم؟
  چون از وزنم راضیم نمیخوام لاغر شم و به خاطر کیستهام باید این قارچ رو مصرف کنم
  • هیچ راهی نیست بجز بهبود تغذیه

 

دکمه بازگشت به بالا