علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

قارچ گانودرما برای درمان زگیل تناسلی

امروزه با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، پروسه درمان برخی بیماری ها همچنان با چالش مواجه است و گاهی طب مدرن از درمان عاجز می شود. در این موارد است که بیماران مستاصل، دست به دامن طب سنتی و داروهای طبیعی می شوند. یکی از بیماری هایی که با علم امروز قابل کنترل و درمان قطعی نیست، زگیل تناسلی است.

زگیل تناسلی چیست؟

ویروس پاپیلومای انسانی (Human Papilloma virus) یا به اختصار HPV یکی از شایع ترین و خطرناک ترین ویروس های روز دنیاست. سالانه هزاران هزار نفر به این ویروس به شدت واگیردار دچار می شوند و از عواقب ابتلا به این بیماری رنج می برند.

این ویروس معمولا فقط ناحیه تناسلی و مقعد را درگیر می کند. به این ترتیب که زائده هایی در این نواحی ایجاد می شود که با خارش شدید و تغییر شکل پوست و التهاب جلدی این نواحی همراه است. این عارضه ها تا حدودی قابل کنترل و تحمل هستند اما عوارض ناشی از این ویروس به اینها ختم نمی شود. این ویروس می تواند به جهش ژنی در سلول ها منجر شود و یکی از دردناکترین انواع سرطان یعنی سرطان دهانه رحم در خانم ها را ایجاد کند.

امروزه بیش از 100 گونه مختلف از این ویروس شناسایی شده است که انواع 6، 11، 16 و 18 از شایعترین ها هستند و نوع 16 و 18 آن می توانند منجر به سرطان شوند.

روش های انتقال ویروس HPV

روش اصلی انتقال این ویروس از طریق تماس پوستی ناحیه ی آلوده با آلت تناسلی طرف مقابل است. به همین دلیل با اولین رابطه جنسی به احتمال بسیار بالا به طرف مقابل سرایت می کند. حتی استفاده از وسایلی مانند کاندوم هم نمی تواند عامل پیش گیرنده برای انتقال این ویروس باشد زیرا پوست کامل پوشش داده نمی شود.

گاهی اوقات در ارتباط های جنسی دهانی احتمال انتقال این ویروس به دهان و گلو بسیار بالاست. اگر مادر به این ویروس مبتلا باشد احتمال انتقال ویروس به نوزاد در هنگام تولد بسیار بالاست.

این ویروس در اثر استفاده مشترک از لوازم شخصی، در آغوش گرفتن و بوسیدن و استفاده از استخرهای عمومی و … منتقل نمی شود.

علائم ابتلا به زگیل تناسلی

این ویروس می تواند سالها به صورت خاموش در بدن وجود داشته باشد، بدون اینکه علائمی در فرد مبتلا وجود داشته باشد. اما در این حالت فرد به عنوان ناقل به حساب می آید و می تواند این ویروس را به طرف مقابل منتقل کند.

این ویروس با ایجاد زائده های پوستی در ناحیه تناسلی نمود پیدا می کند. این زائده ها گاهی به قدری ریز هستند که با چشم دیده نمی شوند و گاهی به صورت دسته های بزرگ در یکچا مجتمع هستند. این زائده ها معمولا پس از سه هفته از اولین تماس ظاهر می شوند.

روش تشخیص ویروس زگیل تناسلی

اگر این بیماری دارای علائم ظاهری باشد تشخیص آن با معاینه پزشک انجام می شود. اما اگر زائده ای وجود نداشته باشد می توان از روش نمونه برداری همراه با بی حسی موضعی استفاده کرد. در این بیماری انجام آزمایش خون راه تشخیص به حساب نمی آید. جهت سفارش محصولات دکتر بیز کلیک کنید.

روش های درمان زگیل تناسلی

برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری واکسنی به نام گارداسیل تهیه شده است که نمی توان به طور قطع آن را بازدارنده دانست. از طرفی برای پیشگیری از تمام انواع این ویروس مناسب نیست. بنابراین بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی همان رعایت نکات بهداشت رابطه جنسی و تقویت سیستم ایمنی بدن است. قیمت قهوه گانودرما بیز چقدر است؟

انتخاب روش درمان به عواملی چون شکل زگیل ها، اندازه و تعداد آنها بستگی دارد. در این بیماری به دلیل وجود عامل ویروسی، استفاده از آنتی بیوتیک ها پاسخگو نیست. روش های درمان بیماری زگیل تناسلی متنوع هستند که برخی از آنها عبارتند از:

 • کرایوتراپی یا فریز کردن با نیتروژن مایع
 • الکتروکوتری یا سوزاندن
 • درمان با لیزر
 • جراحی

در اکثر موارد یکی از این موارد به از بین رفتن زائده ها منجر می شود اما ویروس این بیماری مانند ویروس تبخال برای همیشه در بدن باقی می ماند و اگر دوباره شرایط بروز آن فراهم شود، زائده ها نمود پیدا می کنند.

گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما لوسیدوم (Ganoderma lucidum) که به ریشی (reishi) معروف است، یکی از مهم ترین قارچ های دارویی و پرطرفدار در جهان است.  این قارچ که در مشرق زمین به قارچ جان افزار معروف است، یکی از داروهای طبیعی بی نظیر برای درمان انواع بیماری هاست.

گانودرما بو طعم خوشایندی ندارد اما می توان با اضافه کردن مواد جانبی مانند زعفران، عسل، نبات، گل محمدی، دارچین و زنجبیل مصرف  آن را دلپذیر کرد. طبع این قارچ سرد است و در افرادی که طبع سرد دارند باید همراه با موادی با طبع گرم مانند دارچین مصرف شود. در افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند مصرف آن با نبات و عسل توصیه نمی شود. قهوه قارچ گانودرما جینسینگ چه خواصی دارد؟

تاثیرات گانودرما بر زگیل تناسلی

یکی از تاثیرات قطعی قارچ گانودرما و زگیل تناسلی، در زمینه تقویت سیستم ایمنی بدن بیمار است. از روش های پیشگیری در ابتلا به انواع بیماری ها به ویژه بیماری های با منشا ویروسی، تنظیم و کنترل عملکرد سیستم ایمنی بدن است. پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما دقیقا همان تاثیرات داروهای شیمیایی زگیل تناسلی را به صورت کاملا بیولوژیک و طبیعی ایجاد می کنند. همچنین گانودرما می تواند با تقویت اینترفرون ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

از طرفی گانودرما خواص ضد سرطانی دارد و می تواند از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری کند. عصاره گانودرما با تنظیم و تقویت ماکروفاژها در بدن به طول عمر نرمال سلول ها کمک می کند.

مصرف گانودرما علاوه بر کنترل و از بین بردن ویروس زگیل تناسلی در بدن، با ترمیم بافتهای جلدی به بهبود پوست در نواحی درگیر بیماری کمک می کند. روش های سوزاندن و فریز کردن شاید برای مدت کوتاهی زائده ها را از بین ببرند اما کاری برای از بین بردن ویروس ها در بدن از پیش نمی برند. به همین دلیل پس از مدتی دوباره زائده ها برمی گردند. ویروس زگیل تناسلی با مصرف قارچ گانودرما به طور کامل در بدن از بین می رود.

پک درمان زگیل تناسلی |پماد گانودرما برای زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی

برای زگیل‌های خارجی و قابل مشاهده روش‌های درمانی متفاوتی وجود دارند. این درمان‌ها عبارتند از:

 • کرم، ژل و پماد زگیل تناسلی
 • درمان‌های خانگی
 • کرایو یا فریز زگیل تناسلی
 • جراحی زگیل تناسلی
 • محلول‌های اسیدی

اگر زگیل‌ها درونی باشند، درمان‌های توصیه شده عبارتند از:

 • کرایوتراپی یا نیتروژن مایع
 • عمل جراحی برای برداشتن
 • محلول اسید

بیشتر بخوانید:

 • آیا درمان خود به خود زگیل تناسلی امکان دارد؟
 • درمان زگیل تناسلی با لیزر هزینه، مزایا و معایب
 • تشخیص زگیل تناسلی و انواع تست زگیل تناسلی
 • بهترین دکتر زگیل تناسلی برای درمان چه ویژگی دارد؟
 • پسوریازیس چیست؟ + علت، علائم و درمان پسوریازیس

درمان زگیل با گانودرما

قارچ گانودرما خواص بسیار زیادی از جمله جلوگیری از سرطان و تقویت سیستم ایمنی دارد. بنابراین مصرف آن برای درمان زگیل تناسلی بدون شک بی‌تأثیر نخواهد بود. برخی از شرکت‌های داروسازی از این گیاه برای تولید داروهای درمانی نیز استفاده می‌کنند.

اما پاسخ به این سؤال که آیا این قارچ زگیل تناسلی را درمان می‌کند یا خیر، کار دشواری است. برای این که به این پرسش پاسخ قطعی بدهیم، به آزمایش‌ها و بررسی‌های بیشتری نیاز است. بنابراین با توجه به تحقیقات انجام شده، شواهد کافی برای تأثیر درمانی قطعی این قارچ برای زگیل تناسلی نداریم. با این حال تحقیقات اولیه نشان می‌دهند که مصرف مخلوطی از این قارچ و برخی مواد دیگر می‌تواند باعث کاهش زمان برای بهبود زگیل شود.

توجه داشته باشید که مهم‌ترین روش برای درمان زگیل تناسلی، تقویت سیستم ایمنی است. قارچ گانودرما با توجه به خواصی که دارد، باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود.

خواص گانودرما برای درمان زگیل تناسلی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، قارچ گانودرما که به اسم ریشی نیز شناخته می‌شود دارای خواص بسیار زیادی است. از مهم‌ترین خواص آن تقویت سیستم ایمنی و خواص ضدسرطانی است که در ادامه قصد داریم هر کدام را توضیح دهیم.

دکمه بازگشت به بالا