عمومیکسب و کار ایرانیان

فواید نوشیدن قهوه برای مردان

آیا به دنبال یک معجون طبیعی هستید که بتواند اختلال نعوظ را درمان کند؟ مصرف روزانه قهوه به طرق مختلف میل جنسی و عملکرد شما را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد. برخی تحقیقات در مورد تاثیرات قهوه در آقایان نشان داده‌اند که مردانی که دو تا سه فنجان قهوه در روز‌ می‌نوشند، کمتر در معرض ابتلا به اختلال نعوظ هستند.

رابطه بین قهوه و اختلال نعوظ چیست؟

به نظر‌ می‌رسد مصرف متوسط ​​کافئین تأثیر مثبتی بر اکثر افراد دارد و به نظر‌ نمی‌رسد که باعث اختلال نعوظ شود. در واقع، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز‌ می‌تواند خطر ابتلا به اختلال نعوظ  را کاهش دهد.

بااین‌حال، کافئین بیش از حد‌ می‌تواند عوارض جانبی مانند اضطراب، اختلال خواب، سردرد و تپش قلب ایجاد کند که ممکن است بر سلامت کلی شما تأثیر منفی بگذارد و عملکرد جنسی را مختل کند.

فواید قهوه برای مردان

علاوه بر افزایش انرژی، نوشیدن مقدار متوسطی از قهوه در روز می‌تواند از راه‌های دیگری بر سلامت باروری مردان نیز تأثیر بگذارد.

یک مطالعه نشان داد که مردانی که بین 85 تا 170 میلی گرم کافئین در روز مصرف‌ می‌کنند، 42 درصد کمتر دچار اختلال نعوظ‌ می‌شوند. آنهایی که بین 171 تا 303 میلی گرم کافئین در روز مصرف‌ می‌کردند، 39 درصد کمتر در مقایسه با کسانی که کافئین مصرف‌ نمی‌کردند، ED را گزارش کردند.

۱. باروری

تحقیقات در مورد مصرف کافئین و تأثیر آن بر باروری مردان متفاوت است.

یک مطالعه نشان داد که مصرف کافئین موجود در نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های انرژی‌زا ممکن است باروری مردان را کاهش دهد.6 مطالعات دیگر هیچ ارتباطی بین دریافت کافئین و کیفیت مایع منی پیدا نکرده‌اند.

بررسی دیگری نشان داد که مصرف کافئین ممکن است بر عملکرد باروری مردان تأثیر منفی بگذارد، اما نتیجه گرفت که تحقیقات بیشتری برای تعیین تأثیر کافئین بر باروری مردان مورد نیاز است.

۲. افزایش تستوسترون

کافئین علاوه بر افزایش سطح انرژی، ممکن است سطح تستوسترون را در مردان نیز افزایش دهد. تحقیقات نشان می‌دهد مردانی که به طور منظم قهوه کافئین‌دار مصرف می‌کنند، نسبت به افرادی که آن را مصرف نمی‌کنند، سطح تستوسترون بیشتری دارند.

یک مطالعه نشان داد که مصرف بیش از 4 میلی گرم قهوه قبل از ورزش باعث افزایش سطح تستوسترون در ورزشکاران‌ می‌شود. یک مطالعه قدیمی نشان داد که جویدن آدامس کافئین سطح تستوسترون را تا 14درصد افزایش می‌دهد.

۳. بهبود سلامت قلب

علاوه بر سلامت جنسی، قهوه به بهبود سلامت قلب نیز کمک می‌کند. تحقیقات نشان‌ می‌دهد که نوشیدن قهوه با کاهش خطر نارسایی قلبی مرتبط است

قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است که‌ می‌تواند از رگ‌های خونی محافظت کند و آسیب‌های ناشی از کلسترول به قلب را کاهش دهد.

به دلیل خواص آنتی اکسیدانی آن که به گردش خون در بدن کمک‌ می‌کند، قهوه جریان خون را در آلت تناسلی بهبود می‌بخشد.

۴. کاهش خطر افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است با مشکل کمبود میل جنسی و رضایت دست و پنجه نرم کنند.

یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که بین افسردگی، اختلال عملکرد جنسی و باورهای نادرست در مورد رابطه جنسی وجود دارد. اما خبر خوب این است که مطالعات نشان داده است کسانی که قهوه می‌نوشند نسبت به کسانی که قهوه نمی‌نوشند شادتر هستند.

۵. کاهش استرس

شواهد قوی وجود دارد که نشان می‌دهد مصرف کافئین می‌تواند اثرات منفی استرس مزمن را کاهش دهد.

راهکارهای

مضرات قهوه برای مردان

اگرچه قهوه ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد، اما نوشیدن آن در حد اعتدال مهم است. کافئین بیش از حد‌ می‌تواند عوارض جانبی ناخواسته‌ای ایجاد کند، از جمله:

 • اضطراب
 • پریشانی
 • سردرد
 • بیخوابی
 • افزایش ضربان قلب
 • ناراحتی معده
 • اختلالات خواب

سازمان غذا و دارو توصیه‌ می‌کند برای جلوگیری از عوارض جانبی، بیش از 400 میلی گرم (حدود چهار تا پنج فنجان قهوه) در روز مصرف نکنید.

حساسیت به کافئین

اگر به کافئین حساسیت دارید، حتی مقدار کمی کافئین‌ می‌تواند باعث ایجاد احساس ناخوشایندی در شما شود.

کافئین ممکن است بر یک نفر تاثیری نگذارد، در حالی که فرد دیگر‌ نمی‌تواند ساعت ها پس از مصرف قهوه بخوابد. حساسیت به کافئین با افزایش سن افزایش‌ می‌یابد، بنابراین ممکن است با افزایش سن متوجه شوید که به قهوه کمتری نیاز دارید.

حقایقی در مورد نوشیدنی‌های انرژی‌زا

در حالی که کافئین قهوه برای اکثر افراد ضرری ندارد، کافئین نوشیدنی‌های انرژی‌زا‌ می‌توانند اثرات منفی داشته باشند، و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوشیدنی‌های انرژی‌زا‌ می‌تواند به اختلال نعوظ کمک کند.

مصرف طولانی مدت نوشیدنی‌های انرژی‌زا با افزایش خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی، اختلالات خواب، مشکلات دندانی، چاقی و کمبود کلسیم همراه است.

میزان مصرف قهوه برای درمان اختلال نعوظ چقدر است؟

لازم نیست قبل از رابطه جنسی، مقدار زیادی قهوه بنوشید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید. یک یا دو فنجان 45 دقیقه قبل از فعالیت جنسی ممکن است به بهبود اختلالات نعوظ و افزایش تستوسترون کمک کند و انرژی لازم برای یک تجربه جنسی مثبت را به شما بدهد.

راه‌های طبیعی برای درمان اختلال نعوظ

برای درمان اختلالات نعوظ باید سبک زندگی خود را اصلاح کنید، از جمله:

 • خواب راحت و مداوم داشته باشید
 • به طور منظم ورزش کنید
 • رژیم غذایی سالم سرشار از میوه ها، سبزیجات و پروتئین داشته باشید
 • مصرف الکل را محدود کنید
 • سیگار را ترک کنید

قهوه ممکن است راهی طبیعی برای کمک به بهبود زندگی جنسی شما و مشکلات مربوط به اختلال نعوظ باشد.

تحقیقات بیشتری برای تعیین اثرات کافئین بر سلامت جنسی مردان مورد نیاز است، اما به نظر‌ می‌رسد که مصرف منظم قهوه‌ می‌تواند خطر اختلال نعوظ را کاهش دهد.

سوالات متداول

آیا نوشیدن قهوه باعث افزایش سطح تستوسترون‌ می‌شود؟

تحقیقات نشان‌ می‌دهد که قهوه ممکن است به طور موقت سطح تستوسترون را افزایش دهد، که ممکن است قبل از رابطه جنسی مفید باشد.

نوشیدن قهوه همچنین‌ می‌تواند منجر به شل شدن ماهیچه صاف حفره‌ای موجود در آلت تناسلی شود و جریان خون را از طریق شریان‌های آلت تناسلی بهبود بخشد تا جریان خون به آلت تناسلی را افزایش دهد.

چه ارتباطی بین قهوه و سطح تستوسترون وجود دارد؟

محققان به این نتیجه رسیدند که کافئین ممکن است به عنوان یک مهارکننده آروماتاز ​​(مسدود کننده استروژن) عمل کند که ممکن است تولید تستوسترون را افزایش دهد.  که فواید و مضراتی برای آقایان دارد. از جمله مضرات قهوه می توان به کاهش باروری اشاره کرد.

آیا کافئین اختلال نعوظ را بهبود‌ می‌بخشد؟

مصرف متوسط ​​کافئین ممکن است به بهبود اختلال نعوظ کمک کند. تحقیقات نشان‌ می‌دهد که مردانی که بین 85 تا 170 میلی گرم کافئین مصرف‌ می‌کنند، 42 درصد کمتر در مقایسه با افرادی که کافئین مصرف‌ نمی‌کنند، دچار اختلال نعوقهوه از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است و در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، فواید مختلفی برای سلامتی و بهبود عملکرد بدن ارائه می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا