علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

جراحی بینی چند ساعت طول میکشه؟

عناوین نوشته پنهان سازی عناوین

عمل بینی چند ساعت طول میکشه؟

سوالی که پرسیده می شود این است که جراحی بینی چند ساعت طول میکشد؟ در جراحی درمانی مدت زمان عمل بینی بستگی به عوامل مختلفی دارد. به طور مثال عمل بینی مجدد با توجه به پیچیدگی های عمل طولانی تر از عمل بینی اول است. همینطور مدت زمان عمل بینی گوشتی معمولا بیشتر از عمل بینی استخوانی است. تجربه و مهارت جراح نیز در مدت زمان عمل تاثیرگذار است. اما به طور معمول مدت عمل جراحی بینی حدود 1 الی 3 ساعت است.

بیهوشی عمل بینی چند ساعت است؟

مدت زمان بیهوشی عمل بینی چند ساعت است و چند ساعت بعد از عمل بینی به هوش می آییم؟ شما بلافاصله قبل از آغاز عمل بینی بیهوش می شوید. در طی عمل توسط تجهیزات متصل شده به بدن شما، فشار خون، نبض و علائم حیاتی به طور مرتب توسط متخصص بیهوشی کنترل می شود. پزشک متخصص بیهوشی در طی عمل حضور دارد تا شرایط بیهوشی شما را کاملا تحت نظر داشته باشد. بعد از اتمام عمل ظرف چند دقیقه به هوش می آیید و به بخش ریکاوری منتقل می گردید. بنابراین مدت زمان بیهوشی بستگی به مدت زمان عمل دارد. بیهوشی عمل بینی تقریبا 1/5 الی 3 ساعت است.

مدت زمان ریکاوری بعد از عمل بینی چقدر است؟

بعد از عمل بینی تا هوشیاری کامل لازم است حدود نیم ساعت در اتاق ریکاوری و تحت کنترل باشید.

مدت زمان عمل بینی استخوانی چقدر است؟

مدت زمان عمل بینی استخوانی بستگی به تغییراتی دارد که قرار است روی بینی شما اعمال شود. وجود قوز روی بینی و داشتن انحراف بینی نیز در مدت زمان عمل موثر است. به طور کلی مدت زمان عمل بینی استخوانی با مشکلات نه چندان شدید کمتر از عمل بینی گوشتی است. زیرا معمولا پیچیدگی های عمل بینی گوشتی را ندارد. به طور معمول عمل بینی استخوانی حدود 1 تا 1/5 ساعت طول می کشد.

مدت زمان عمل انحراف بینی

اگر بینی علاوه بر مشکلات زیبایی دارای انحراف سپتوم داخل بینی نیز باشد می توان در طی عمل سپتورینوپلاستی این انحراف بینی را برطرف نمود. معمولا عمل سپتورینوپلاستی حدود 2 ساعت زمان می برد. اما عمل انحراف بینی به تنهایی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه زمان می برد.

عمل شکستگی بینی چقدر طول میکشه؟

عمل بینی شکسته حدود ۱۵-۲۰ دقیقه زمان می برد. توجه داشته باشید که اگر فقط شکستگی بینی نیاز به درمان داشته باشد ۵ تا ۷ روز از زمان شکستگی باید بگذرد. اما اگر همزمان با عمل شکستگی بینی، عمل زیبایی بینی هم انجام شود بایستی 6 ماه از زمان شکستگی بینی بگذرد. عمل زیبایی جراحی بینی شکسته بسته به میزان شکستگی حدود 2/5 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

برای عمل بینی چند روز بستری دارد ؟

به طور معمول عمل بینی احتیاج به بستری شبانه ندارد و در همان روز عمل از بیمارستان مرخص می شوید.

چند ساعت بعد از عمل بینی مرخص میشیم؟

بستگی به حال عمومی بیمار دارد. معمولا 5 تا 6 ساعت بعد از عمل بینی، در صورت نرمال بودن علایم حیاتی از بیمارستان مرخص می شوید.

چند روز مرخصی برای عمل بینی لازم است؟

به طور معمول لازم است جهت عمل بینی یک هفته مرخصی کاری بگیرید. اما مراقبت های بعد از عمل بینی از جمله نداشتن فعالیت بدنی سنگین و جلوگیری از پایین انداختن سر باید حداقل تا یک ماه بعد از عمل رعایت شود.

عمل بینی چقدر طول میکشه خوب بشه ؟

دوران نقاهت عمل بینی یک هفته و تا زمان برداشتن آتل بینی است. سپس لازم است تا یک ماه تمامی مراقبت های بعد از عمل را به درستی رعایت کنید. مشاهده نتیجه نهایی عمل نیز بستگی به نوع بینی و ضخامت پوست بینی دارد. در بینی های استخوانی با پوست نازک 6 ماه تا یکسال زمان می برد تا ورم بینی از بین رفته و نتیجه عمل مشخص شود. اما این زمان برای بینی های گوشتی با پوست ضخیم طولانی تر است. مشخص شدن نتیجه عمل بینی گوشتی و از بین رفتن ورم آن حداقل یکسال و حتی تا بیشتر از دو سال ممکن است طول بکشد.

بهترین زمان برای جراحی بینی چه زمانی است؟

خیلی از افراد قبل از عمل بینی این سوال را می پرسند که بهترین فصل عمل بینی چه فصلی است؟ بهتر است بدانید که اگر مراقبت های بعد از عمل بینی را به درستی رعایت کنید زمان عمل بینی فرق چندانی ندارد. به طور مثال اگر تصمیم دارید در فصل تابستان عمل بینی انجام دهید با توجه به گرمای هوا و تابش مستقیم خورشید باید حداقل تا چهار هفته از بیرون رفتن در هنگام ظهر و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

 اگر دچار آلرژی فصلی هستید و تصمیم دارید در بهار یا پاییز عمل بینی انجام دهید می توانید قبل از عمل با مشورت جراح خود از قرص های ضد آلرژی استفاده کنید. همچنین برای عمل بینی در فصل زمستان باید مراقب سرماخوردگی باشید. جهت اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید

مقدمات عمل جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

عمل جراحی بینی مقدماتی دارد مثل پذیرش و . بیماران باید از یک ساعت قبل از شروع جراحی پذیرش شوند. سپس یک دارند. بعد برای بیهوشی آماده می شوند.

خود عمل بینی چقدر به طول می انجامد؟

خود عمل جراحی بین 1.5 تا 3 ساعت به طول می انجامد. اما به طور میانگین می توان گفت که دو ساعت به طول می انجامد.

به هوش آمدن، ریکاوری، استراحت و ترخیص چقدر طول می کشند؟

یک ساعت هم بیمار در به سر می برد تا علایم حیاتی اش پایش شود و به تدریج به هوش آید. سپس به مدت 6 ساعت در بخش، استراحت می کند و در صورت نرمال بودن علایم حیاتی ترخیص می شود.

مدت زمان جراحی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

 • نوع بینی: بیشتر از بینی های غضروفی زمان می برند. بینی هایی که غضروفهای ضعیف دارند و نیاز به دارند، جراحی شان زمان بیشتری به طول می انجامد.
  • نوع جراحی: اینکه انجام می شود یا روش بسته. اینکه بیمار قبلا عمل کرده یا است و قبلا جراحی شده است. اینکه جراحی قبلی توسط جراح دیگری انجام شده باشد یا جراح فعلی همگی از عواملی هستند که روی مدت زمان انجام جراحی تاثیر دارند.
  • مهارت جراح: بدیهی است که هر چه جراح ماهرتر باشد در مدت زمان کمتری می تواند بینی را جراحی کند

تخمین هزینه عمل بینی

ملاحظات متعددی وجود دارد که هزینه نهایی را تخمین می زند؛ به موارد زیر دقت کنید:

# تجربه جراح

 دستمزد یک پزشک با شهرت و تجربه عالی ، به طور معمول از یک متخصص با تجربه و مهارت پایین تر، بیشتر است. اگرچه، بسیاری از بیماران به پرداخت هزینه اضافی تمایل دارند چراکه می دانند جراحی با تجربه بیشتر نتایج مطلوب تری هم کسب می کند.

# امکانات جراحی

 در صورتی که پزشک دارای امکانات انجام عمل در مطب نباشد، این کار در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می شود که این مکان ها هزینه های جداگانه نیاز دارد که بسته به موقعیت، شهرت و تجهیزات متفاوت است. در این مورد هم بسیاری از بیماران مایل به پرداخت هزینه های کمی بالاتر برای لذت بردن از ایمنی و راحتی بیشتر هستند.

# محل جغرافیایی

 هزینه جراحی پلاستیک درست مثل بسیاری از کالاها و خدمات در جامعه، متفاوت است. به طور معمول، عمل جراحی بینی در یک کلان شهر، مثل نیویورک و یا لس آنجلس بیشتر از یک ایالت محلی است.

# بیهوشی

رینوپلاستی را می توان تحت بیهوشی عمومی انجام داد که این نوع بیهوشی بر هزینه های درمان می افزاید. دستمزد متخصصان بیهوشی هم مانند جراحان با توجه به شهرت و تجربه بر هزینه های درمان می افزایند.

 # مراقبت در هنگام بهبودی

 پس از جراحی بینی، بیماران ممکن است نیاز به داروهای خاص یا مراقبت پس از درمان داشته باشند که بدون شک هزینه های نهایی درمان را تحت تاثیر قرار می دهد. بیماران باید به خاطر داشته باشند که هزینه های جانبی، هزینه های و مراقبت بعد از عمل همیشه در برآورد اولیه درمان درنظر گرفته نمی شود و متقاضی این عمل باید برای اطلاعات دقیق تر درباره این هزینه ها و هزینه های مربوطه تحقیق کند.

پرداخت هزینه

هنگامی که جراحی بینی صرفا برای جنبه های زیبایی انجام می شود، به ندرت توسط بیمه تامین هزینه می شود؛ با این حال، شرکت های بیمه اغلب برای موارد اصلاحی مثل جداسازی حفره ها یا سایر مسائل تنفسی هزینه ها را پرداخت می کنند. در این رابطه یک کارمند اداری حوزه درمان می تواند بیمار را راهنمایی کند که آیا واجد شرایط پوشش بیمه می شود یا نه.

قضاوت نهایی در مورد بینی عمل شده

به طور کلی رینوپلاستی نیاز به مهارت گسترده جراحی دارد اما فرایندهای موفق علاوه بر مهارت پزشکی، شامل درجه ای از هنر و خلاقیت نیز می شود چراکه اساسا جراح شما مجسمه سازی دوباره بینی انجام می دهد. اطمینان از اینکه بینی جدید به صورت شما بیاید، درخواست همیشگی همه افرادی است که تصمیم به جراحی بینی می گیرند؛  در حالی که طبیعی به نظر آمدن و عملکرد مناسب بینی بعد از عمل، حقیقتا چیزی جز یک اثر هنری نیست. همانطور که بینی در طول به روش بسته ،از هم جدا نمی شود، برای جراح بسیار ساده تر است که ظاهر بینی شما را بعد از عمل تصور و بررسی کند، چیزی که معمولا در روش های باز جراحی بینی روشن و واضح نیست.

مراحل گام به گام انجام عمل کردن بینی

اولین مرحله : انتخاب جراح بینی

اولین و مهم ترین گام برای عمل کردن بینی انتخاب یک جراح خوب و مجرب می باشد، چرا که جراح بینی تاثیر بسزایی در نتیجه رینوپلاستی دارد. برای انتخاب جراح زیبایی بینی راه های متفاوتی وجود دارد که یکی از رایج ترین آن ها پرس و جو از دوستان و آشنایان می باشد، پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره میزان تحصیلات، سوابق کاری و غیره تحقیق کنید، همچنین عکس های قبل و بعد از جراحی را برای تصمیم گیری بهتر مشاهده نمایید.

پس از تصمیم گیری و انتخاب جراح بینی برای مشاوره و ویزیت اولیه به مطب او رفته و انتظارات خود را از انجام عمل به جراح بگویید تا شما را به درستی راهنمایی کند، به این نکته توجه داشته باشید که از عمل زیبایی بینی انتظارات معقولانه ای داشته باشید. همچنین در جلسه مشاوره در مورد مرحله به مرحله جراحی بینی با جراح صحبت کنید تا شما را به درستی راهنمایی کند.

دومین مرحله : انجام اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی

در این بخش از مقاله جراحی بینی مرحله به مرحله می خواهیم به مواردی را که پیش از رفتن به اتاق عمل باید رعایت کنید، بپردازیم.

 1. حتما آزمایشاتی را که جراح بینی برایتان تجویز می نماید به طور کامل انجام داده و همراه با عکس رادیولوژی برای عمل بینی برای بررسی های بیشتر به جراح نشان دهید.
 2. سعی کنید به مدت دو هفته قبل از عمل رینوپلاستی از دخانیات استفاده نکنید.
 3. در صورتی که به دارویی حساسیت دارید یا داروی خاصی استفاده می کنید جراح بینی را در جریان بگذارید.
 4. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره می توانید به مقاله جامعی که در این رابطه تهیه شده و میتواند راهنمای خوبی برای تان باشد مراجعه کنید.

شب قبل از جراحی

در این بخش از مقاله جراحی بینی مرحله به مرحله از اقداماتی که شب قبل از عمل بیاد انجام دهید مطلع می شوید.

 • شب قبل از عمل بینی فرد باید استحمام نماید چرا که تا مدتی بعد از رینوپلاستی نمی تواند استحمام کند.
 • شام سبک میل کرده و حدود 6 الی 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشد تا حین عمل ، معده خالی باشد.
 • حتما یک لباس جلو باز برای پوشیدن پس از رینوپلاستی همراه خود داشته باشید، چرا که بخاطر جراحی نمیتوانید از سر لباس بپوشید. پس قبل از عمل وسایل مورد نیاز را آماده کنید.

سومین مرحله : قبل از رفتن به اتاق عمل

 • روز عمل بینی فرد با یک همراه حدود یک ساعت قبل از زمانی که تعیین شده، باید در کلینیک حضور داشته باشد.
 • بعد از آمادگی برای انجام عمل فرد همراه یک پرستار به اتاق عمل راهنمایی می گردد.
 • بعد از وارد شدن فرد به اتاق عمل و پوشیدن لباس مخصوص آماده عمل کردن بینی می شود.
 • پزشک متخصص بیهوشی کمتر از 1 دقیقه بیمار را برای انجام عمل آماده می کند.

چهارمین مرحله : مراحل جراحی در اتاق عمل

 • بعد از بی هوشی بیمار جراح باتوجه به ایرادات موجود در بینی و انتظارات بیمار از عمل زیبایی بینی یکی از روش های جراحی باز یا بسته را انتخاب می کند و پس از ان تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی بیمار اعمال می نماید.
 • بعد از اعمال تغییرات پوست سر جای خود برگردانده می شود و با بخیه و قرار دادن اسپیلینت پانسمان خواهد شد.
 • سپس فرد به ریکاوری منتقل می گردد و بعد از کسب هوشیاری لازم به بخش انتقال خواهد یافت.
 • فرد بعد از 4 الی 6 ساعت اگر وضعیت نرمالی داشته باشد، ترخیص خواهد شد.

پنجمین مرحله : اولین روز بعد از عمل بینی

از دیگر موارد حائز اهمیت که در جراحی بینی مرحله به مرحله به آن باید اشاره کنیم روز بعد از رینوپلاستی می باشد.

 1. تا چند ساعت اول پس از عمل ، بیمار حالت تهوع و سر گيجه مختصری خواهد داشت که نباید از این امر نگران باشد چرا که مسئله ای طبیعی است.
 2. گاهی اوقات در ساعات اوليه بعد از عمل جراحی ، ممکن است بیمار احساس سرماخوردگی و گلودرد داشته باشد که این موضوع ناشی از استفاده لوله بيهوشی در حین عمل است و در این راستا خوردن مايعات گرم می تواند کمک كننده باشد.
 3. سعی کنید چند روز اول بعد از عمل زیبایی بینی را به خوبی استراحت کنید.
 4. خوردن بعد از جراحی را حدود 4 ساعت بعد از عمل شروع کنید، چرا که پس از این مدت اثر داروهای بیهوشی کمتر شده و احتمال حالت تهوع و غیره کاهش می یابد.
 5. خوردن را با غذاهای آبکی و رقیق شروع کنید.
 6. سعی کنید در روز های اول پس از جراحی برای کاهش تورم و کیودی از کمپرس سرد استفاده کنید همچنین می توانید با خوردن آب کرفس این روند را سریع تر نمایید.

ششمین مرحله : بعد از عمل بینی چه باید کرد ؟

از دیگر مواردی که در جراحی بینی مرحله به مرحله لازم دانستیم بیان کنیم ، در مورد می باشد، چرا که با رعایت دقیق و درست این مراقبت های فرد می تواند به نتیجه ایده آل از عمل زیبایی دست یابد.

 • پس از عمل ، داخل بینی بیمار تامپون قرار داده نخواهد شد ، لذا تا دو روز ( 48 ساعت ) بعد از عمل از بینی وی خونابه خارج می شود. بیمار به هیچ عنوان نباید جهت تمیز کردن این خونابه ها به طور مکرر از دستمال كاغذی استفاده نماید ؛ زیرا این کار سبب ایجاد آلودگی شده و بهترین راه به این منظور استفاده از گاز استریل می باشد.
 • طی روزهای اول بعد از عمل ، بیمار باید زير كمر خود چند بالش قرار داده و در حالت نيمه نشسته بخوابد ؛ به نحوی که سر و سینه او بالاتر از سطح پاها قرار گیرد.
 • همچنین لازم به ذکر است که افراد بعد از عمل باید به مدت تا 2 الی 3 هفته فقط به صورت طاقباز بخوابند و از خوابیدن به شکم و پهلو اجتناب نمایند.
 • توجه داشته بشید که تا ٧٢ ساعت بعد از عمل ، تورم و کبودی افزايش یافته و از روز چهارم به بعد تدریجا رو به کاهش خواهد رفت.
 • بعد از عمل کردن بینی مراقب باشید گچ بینی خیس نشود.
 • حتما برای برداشتن گچ بینی و زدن چسب بینی به جراح بینی خود مراجعه کنید.
 • بعد از جراحي بینی از رفتن به مکان های شلوغ خودداری کنید چرا که ممکن است به بینی شما ضربه وارد شود.
 • داروهایی را که جراح بینی برایتان تجویز نموده است به صورت کامل و راس ساعت استفاده کنید.

منبع : mayoclinic

دکمه بازگشت به بالا