عمومیکسب و کار ایرانیان

کاربرد بشکه پلاستیکی و بشکه فلزی در صنعت

ساخت مخزن گالوانیزه، یکی از اقدامات مهم صنعتی است که شاهد کاربرد های آن در ساختمان سازی، انبارها، مناطقی که با کم آبی مواجه می‌باشند و… هستیم. تولید مخزن گالوانیزه به عنوان یکی از مخازن مهم در ذخیره سازی و نگهداری مواد و محصولات صنعتی، شاید در نگاه اول کمی سخت و طاقت فرسا بنظر برسد اما با انجام چند گام ساده و رعایت نکات و اصول ساخت، می‌توان اقدام به تولید این محصول در سایز های مختلف کرد.

مخزن گالوانیزه از یک ورقه فولادی که سطح آن توسط فلز روی پوشانده شده، ساخته می‌شود و استحکام و مقاومت بالایی در برابر ضربات شدید دارد. از طرفی، این مخزن نسبت به سایر مخازن فولادی، با قیمت مقرون به صرفه تری ساخته می‌شود و مهمتر اینکه دارای خاصیت زنگ ناپذیری است. در ادامه متن بیشتر با نحوه ساخت مخزن گالوانیزه آشنا خواهیم شد.

از حمل مواد شیمیایی تا ذخیره غذا

از جمله کاربردهای بشکه پلاستیکی ۲۲۰ لیتری، می‌توان به حمل و نگهداری مواد شیمیایی اشاره کرد. این بشکه‌ها به دلیل ویژگی‌های مقاوم در برابر خوردگی و حرارت، قابلیت انتقال مواد خطرناک را دارند. بشکه پلاستیکی ۲۲۰ لیتری همچنین در صنایع غذایی نیز کاربرد دارند. به‌طور مثال برای حمل و نگهداری مواد غذایی مانند روغن، شیر، آبمیوه و مواد اولیه دیگر. با توجه به اینکه این بشکه‌ها ضدآب هستند، قابلیت حمل و توزیع مواد غذایی در شرایط مرطوب و بارانی را نیز دارند.

علاوه بر صنایع شیمیایی و غذایی، بشکه‌های پلاستیکی ۲۲۰ لیتری در صنایع دیگری نیز کاربرد دارند. به عنوان مثال، در صنعت کشاورزی، این بشکه‌ها برای حمل و نگهداری محصولات نظیر کودهای شیمیایی و آبیاری استفاده می‌شوند. همچنین در صنعت ساختمانی، بشکه‌های پلاستیکی ۲۲۰ لیتری برای حمل و نگهداری مواد ساختمانی مانند سیمان، آهک، شن و ماسه استفاده می‌شوند.

بهترین جایگزین بشکه فلزی

بشکه پلاستیکی ۲۲۰ لیتری با توجه به ویژگی‌های خاص خود، می‌تواند به عنوان جایگزینی برای بشکه فلزی در بسیاری از صنایع باشد. با توجه به اینکه بشکه‌های پلاستیکی ۲۲۰ لیتری به دلیل وزن کمتر، حمل و نقل آن‌ها نیز ساده تر است، بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند که از این بشکه‌ها برای حمل و نگهداری مواد خود استفاده کنند.

مناسب برای محیط زیست

بشکه پلاستیکی ۲۲۰ لیتری از طرفی به دلیل اینکه قابل بازیافت و استفاده دوباره است، می‌تواند به عنوان یک راه حل پایدار و محیط‌زیستی برای حمل و نگهداری مواد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان نمونه، بسیاری از شرکت‌ها از بشکه پلاستیکی ۲۲۰ لیتری برای حمل و نگهداری مواد خام و محصولات خود استفاده می‌کنند. سپس بشکه‌ها را بازیافت می‌کنند تا به کاهش آلودگی محیط زیست کمک کنند.

به طور کلی، بشکه پلاستیکی ۲۲۰ لیتری به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، به عنوان یک راه حل مطمئن، اقتصادی و پایدار برای حمل و نگهداری مواد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا پناد پلاستیک؟

شرکت پناد پلاستیک، تولید کننده  لیتری (پلی اتیلنی) فوق سنگین، اعم از  با بهترین کیفیت و با مواد اولیه مرغوب می باشد.

به منظور تولید بشکه با کیفیت، این شرکت از جدیدترین تکنولوژی های روز جهان برای تولید بشکه و با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات به روز کشور آلمان بهره جسته است. به منظور رسیدن به جایگاه تولیدکننده بشکه با کیفیت، این شرکت دارای استاندارد و تاییدیه های مختلف در زمینه تولید بشکه های پلاستیکی ( 220 لیتری بوده و محصولاتی با ویژگی های خاص مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت، انبارش، مواد شیمیایی خطرناک، عدم آلودگی به مواد باکتریایی، تمیزی بالا، عدم مهاجرت از بشکه به مظروف و بالعکس و … تولید می کند.

بشکه های تولید شده در پناد پلاستیک در عین استحکام بسیار بالا، دارای وزن بهینه شده می باشد. شرکت پناد پلاستیک از سری درب های استاندارد بر روی بشکه های خود بهره می گیرد. درنتیجه بارگیری و تخلیه مظروف داخل آن بسیار آسان بوده و فرم سطح بالای بشکه امکان تخلیه حداکثری مظروف را ایجاد می کند.

موارد استفاده و کاربرد بشکه پلاستیکی

در این بخش به مهم ترین موارد کاربرد بشکه پلاستیکی اشاره خواهیم کرد.

1.مواد غذایی و نوشیدنی ها

شما می توانید انواع روغن های خوراکی،غلات، گیاهان، شیر خشک،شکر،آرد و… را درون بشکه های صنعتی نگهداری کنید. بشکه پلاستیکی صنعتی مخصوص حمل ونقل و نگهداری مواد غذایی باید حتما گواهی بهداشت داشته باشد. این نماد معمولاً در انتهای ظرف قرار دارد.

یکی از موارد کاربرد بشکه صنعتی حمل و نقل مواد غذایی است. بشکه های پلاستیکی که دارای food grade هستند مخصوص این کار هستند. این بشکه ها باید طوری ساخته شوند که در برابر نور خورشید و اشعه UV مقاوم باشند تا مواد غذایی فاسد نشوند. در این بشکه ها می توان، هر گونه مواد غذایی، حتی آب شرب را ذخیره کرد و هیچ گونه نگرانی برای از دست رفتن کیفیت آن وجود ندارد.

البته در هر صورت نباید بشکه‌ها را در زمان طولانی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار داد. درست است که این بشکه‌ها در برابر اشعه فرابنفش مقاوم هستند اما اگر در مدت زمان طولانی در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشند، محیط مناسبی برای رشد جلبک‌ها فراهم می‌شود.

نکته‌ای بسیار کاربردی در این زمینه وجود دارد. معمولا اگر مواد غذایی به مدتی طولانی در بشکه‌های پلاستیکی باشند، بعد از خالی شدن، باز هم بوی آن‌ها در بشکه باقی می‌ماند. شما می‌توانید با خواندن مقاله از بین بردن بوی بشکه پلاستیکی، به‌راحتی بوی محتویات قبلی را از بین ببرید.

2.دارو و مواد بهداشتی

همان طور که گفته شد بشکه های پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن در برابر نور خورشید مقاوم است و کاملاً ضد نشت می باشد. درنتیجه این بشکه ها مانع از پخته شدن یا خرابی محصولات دارویی و مواد شیمیایی یا حتی تبدیل آن ها به قارچ خواهند شد. همچنین بخش زیادی از مواد آرایشی نیز توسط این بشکه های پلاستیکی حمل ونقل و نگهداری می شود.

3.مدیریت پسماند ها

عموما زباله های صنعتی بسیار خطرناک اند. به همین دلیل باید در جمع آوری، مدیریت و دفع این نوع زباله ها بسیار توجه کرد. در غیر این صورت اثرات زیست محیطی بسیار خطرناکی دامن گیر جامعه خواهد شد.

کاربرد بشکه پلاستیکی به عنوان یک محفظه کارآمد و ایمن، راهکار ایده آلی برای جمع آوری و دفع زباله های صنعتی به شمار می رود. به این ترتیب جلوی هرگونه خطری مثل آلودگی محیطی و از بین رفتن حیوانات بومی گرفته میشود.

4.مواد شیمیایی و انواع شوینده ها

با بشکه های پلاستیکی، می توانید هر ماده شیمیایی نظیر اسید های خطرناک را بدون نگرانی خوردگی و سوختگی بشکه بر اثر اسید جا به جا کنید. معمولا برای جا به جایی مواد شیمیایی از بشکه صنعتی دو جداره استفاده می شود. این بشکه ها دارای مقاومت زیادی در برابر سوختگی و خوردگی هستند.

ازآنجا که بشکه های پلاستیکی مانع از فرایند اکسیداسیون می شوند، بهترین گزینه برای حمل ونقل و نگهداری محصولات شوینده ی مستعد اکسیداسیون و کاهش مصرف هستند.

5. روغن صنعتی

بشکه های پلاستیکی به دلیل مقاوم بودن در برابر نور خورشید و تغییرات دما، گزینه خوبی برای حمل و نقل مواد صنعتی و اشتعال زا هستند. به دلیل داشتن رنگدانه های آبی در بشکه های پلاستیکی ، اشعه های فرابنفش دفع می شوند.

6.ذخیره کردن محصولات شیمیایی

انواع بشکه پلاستیکی، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای نگه داری محصولات شیمیایی است. برای ذخیره مواد شیمیایی نیاز به مخزن های با دوام و بدون خوردگی است به طوری که اثرات این مواد شیمیایی، را بدون این که آسیب ببینند یا خود محصول را آلوده کنند تحمل کنند.

از آن جا که عموم این مخزن های پلاستیکی از پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا ساخته میشود برای این هدف بسیار مناسب است. علاوه بر این، آن ها میتوانند به خوبی از محصولات غذایی و دارویی در برابر آلودگی و اثرات زیست محیطی نیز کمک کنند.

به این ترتیب صنایع متفاوت مثل مواد غذایی و آشامیدنی، دارویی، شیمیایی و پتروشیمی میتوانند از این محفظه های با کیفیت برای انجام چندین عملیات از جمله حمل و نقل و ذخیره سازی استفاده کنند.

انواع بشکه های پلاستیکی عموما از مواد پلی اتیلن با کیفیت که بسیار مستحکم و با دوام است، مطابق با استاندارد ها و مقررات تعیین شده سازمان ملل و دستور العمل بسته بندی مواد ساخته میشود.

جهت تماس با پویان گسترش می توانید با شماره 02166821678 تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا