جامعهکسب و کار ایرانیان

کاربرد تخت سنتی در ویلا

تخت سنتی یک ایده جالب برای ویلاها به شمار میرود.هنگامی که قصد دارید ویلایی خریداری کنید و یا در مدت کوتاهی در آن ساکن شوید، اولین فاکتوری که برای انتخاب مکان مورد پسند خود به ذهنتان می‌رسد، نوع طراحی و جلوه‌های بصری آن است. معماران امروز با آشنا هستند و گاهی به سلیقه مشتری این سبک‌ها را با همدیگر تلفیق می‌کنند تا فضایی چشم‌نواز و شکیل برای ساکنان آن بسازند. در این مقاله تیمی از معماران و طراحان حرفه‌ای را به شما معرفی می‌کنیم که در ساخت پروژه‌های عظیم شهرک‌سازی در سبک‌های مختلف رزومه‌ای قوی دارند. در این مطلب  ما را با الگوهای متفاوت ویلاسازی و نحوه اجرای آن آشنا خواهد کرد. با ما همراه باشید.

تخت سنتی در منزل‬‎ |تخت سنتی دست دوم

کدام سبک ویلا؟

ویلاها بر حسب شکل و ظاهر و مصالح مصرفی و فاکتورهای دیگر می‌توانند به چند طریق دسته‌بندی شوند، اما به صورت کلی بر اساس شکل ساختاری و سبک معماری، ویلاها را طبقه‌بندی می‌کنند.

انواع سبک ویلا بر اساس شکل ساختاری

سبک‌های ساختاری معمولا به شکل و ظاهر ویلا و تعداد طبقات آن بستگی دارد. بر این اساس ویلاها در یکی از چند دسته زیر قرار می‌گیرند.

ویلای همکف

ویلاهای همکف یا فلت همانطور که از اسم آن برمی‌آید دارای یک طبقه هستند و بر روی زمین یا بستری بتنی قرار دارند.

تخت سنتی در منزل‬‎ |تخت سنتی دست دوم

ویلای نیم‌ پیلوت

در این سبک از طراحی ویلا فضای بلااستفاده ساختمان به طرز سودمندی استفاده می‌شود. به این صورت که در بخش بام یک یا دو فضا به صورت نیم‌طبقه طراحی شده و می‌توان در آن از فضای آزاد نیز بهره برد. ویلای نیم‌پیلوت از لحاظ زیبایی‌شناختی و استفاده بهینه از محیط، مزیت‌های فراوانی نسبت به سبک همکف دارد.

ویلای دوبلکس

طرح دوبلکس که بیشتر از بقیه سبک‌ها به مذاق ما ایرانی‌ها خوش آمده است، شامل دو طبقه با کاربری مختلف بوده که از طریق راه‌پله به یکدیگر مرتبط‌اند. معمولا در طبقه اول آشپزخانه و هال و پذیرایی و در طبقه دوم سرویس بهداشتی و اتاق خواب‌ها قرار می‌گیرند. یکی از عناصر زیبایی‌بخش ویلاهای دوبلکس راه‌پله‌ها هستند.

در طراحی راه‌پله‌ها باید به استانداردهای ظاهری و فنی دقت زیادی شود تا امنیت رفت و آمد اهالی ویلا به خطر نیفتد. انواع راه‌پله در ویلاهای دوبلکس به شرح زیر است:

ویلای تریبلکس

این مدل از انواع سبک طراحی ویلا که معمولا در زمین‌هایی با مساحت کمتر ساخته می‌شوند به گوش معماران ایرانی کمی ناآشنا هستند، زیرا معمولا زمین‌هایی که برای ساخت ویلا استفاده می‌‍شوند زیربنای بالا دارند و طرح دوبلکس در آن‌ها پیاده می‌شود. سبک تریبلکس از سه طبقه مجزا تشکیل شده که از طریق مسیرهایی به هم ارتباط دارند و به‌علت ارتفاع بیشتر، چشم‌انداز زیباتری را در اختیار صاحبان خود قرار می‌دهند.

بازسازی و طراحی ویلای لوکس و مدرن

شرکت ساختمان سازی، ویلا سازی، طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی رنویت آرک

انواع سبک ویلا بر اساس نوع معماری

سبک ویلا شکل و حال کلی ویلا را توصیف می‌کند. سبک‌های مختلف بر اساس فرهنگ‌ها و سلیقه‌های اجتماعی متفاوت پدید آمده‌اند، در ایران غالبا چند سبک رایج زیر اجرا می‌شود:

سبک ویلای مدرن

که بیشتر در بین جوان‌ها طرفدار دارد در استفاده از مصالح محدودیتی ندارد و می‌توان کل آن را از بتن ساخت و یا از ترکیب چوب و شیشه استفاده کرد و ظاهری لاکچری به فضا بخشید.

سبک ویلای معاصر

این نوع از انواع سبک‌های طراحی ویلا، دارای پنجره‌ها و بازشوهای بزرگ است و از نور طبیعی محیط به خوبی بهره می‌برد. ویلاهای معاصر نامتقارن‌اند و از مصالح طبیعی مانند سنگ و چوب ساخته می‌شوند.

سبک ویلای کلاسیک

بسیاری از ما ایرانی‌ها سنتی‌پسندیم و در چندراهی انتخاب سبک ویلا، مدل کلاسیک را برمی‌گزینیم. در معماری معمولا از مصالحی مانند سنگ مرمر، گرانیت، شیت و تراورتن، آجر، سفال و چوب استفاده می‌شود.

سبک ویلای مینیمال

سبک مینیمال هنوز در کشور ما جا باز نکرده اما در سطح دنیا در حال پیشرفت است. در ویلای مینیمال همان طور که از اسم آن برمی‌آید از حداکثر سادگی استفاده می‌شود، چه در طرح و نقشه و چه در رنگ و مصالح. این ویلاها فضاهایی باز، غرق در نور و روشنی دارند و از هرگونه دکوراسیون دورند.

سبک ویلای ییلاقی

این سبک طراحی ویلا برای افرادی که در بالا رفتن از راه‌پله مشکل دارند و به ارتفاع علاقه‌ای ندارند پیشنهادی عالی است. شیب سقف این نوع ویلا کم است و می‌توانید با نردبان به تراس بالایی بروید و از منظره جنگل و طبیعت سبز لذت ببرید.

سبک ویلا سنتی

باغ ویلا یک ویلا به سبک ایرانی است که طرفداران بسیاری دارد. برای داشتن ویلایی به سبک سنتی باید سراغ متریال های سنتی بروید و طراحی نما به این سبک بروید.

در این رویکرد بازگشت به معماری گذشته خانه های ویلایی به سبک سنتی و قدیم مد نظر قرار می گیرد. سبک سنتی در طراحی ویلا به معنی طراحی قدیمی و از مد افتاده نیست. بلکه به معنی استفاده از اصول طراحی سنتی بناها و خلق ویژگی های آن در یک ویلای لوکس و معاصر است.

ساخت ویلا در میان طبیعت، در یک منطقه ییلاقی می تواند در غالب طراحی باغ ویلا سنتی بروز یابد. تفاوت بین طراحی ویلا مدرن و ویلا سنتی فراتر از ویژگی های بصری و ظاهری است. چهارچوب ویلا سنتی را فرهنگ، سنت ها و المان های تاریخی می سازند. به عنوان مثال طراحی ویلا کلاسیک را می توان نوعی طراحی سنتی قلمداد کرد، رویکردی که به سنت های معماری رم و یونان قدیم بر می گردد. طراحی ویلا سنتی ایرانی نیز برگرفته از سنت های معماری اصیل ایرانی شکل می گیرد.

مطالب بیشتر:

بازسازی و طراحی ویلای لوکس و مدرن

شرکت ساختمان سازی، ویلا سازی، طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی رنویت آرک

مراحل ساخت ویلا

برپا کردن یک ویلای شیک فقط به خوش‌طرح بودن آن بستگی ندارد، همیشه اجرای درست و اصولی در کنار طراحی خوب است که منجر به نتیجه‌ای فوق‌العاده می‌شود. در اجرا، مسائل اقلیمی و آب و هوایی، نورگیری، تهویه و جلوگیری از پرت شدن فضاهای خانه از جمله چالش‌هایی هستند که مهندسان با آن مواجه خواهند شد.

نکته دیگر این است که در طراحی بایستی به سایت ویلا، نحوه جایگذاری ساختمان ویلا در سایت، هماهنگی میان طبقات، سطح اشغال اصولی و مناسب فضاها و ساختار ساده یا شیب‌دار سقف توجه ویژه شود. اجرای این موارد باید از استانداردهای مباحث مقررات ملی پیروی کند تا ساختمان کمترین نقص را داشته باشد.

در اجرا و ساخت انواع سبک ویلا این مراحل همواره طی می‌شود:

تایید نقشه

زمانی که کلیه نقشه‌ها توسط مهندس معمار و محاسب تحویل و تایید شد باید روی زمین ویلا نقطه‌گذاری و تعیین محدوده انجام شود. برای این کار دو عدد گل‌میخ در دو نقطه از زمین قرار داده شده و به کمک ریسمان و یک گونیای بزرگ یک‌متری موقعیت نقطه سوم به دست می‌آید. وقتی سه نقطه از زمین به دست آمد برای پیدا کردن نقطه چهارم باید با متر، سر و ته زمین متراژ شده و همخوانی طول و عرض زمین با ابعاد نوشته شده در نقشه چک شود. با پیدا کردن نقطه چهارم محدوده زمین ویلا به دست آمده و آماده برای مراحل بعدی است.

خاکبرداری و اجرای فونداسیون

برای پی‌کنی مناسب باید ابتدا چندین لایه از خاک سست روی سطح زمین برداشته شود. بسته به نوع زمین، عملیات خاکبرداری که زیر نظر مهندس ناظر انجام می‌شود توسط بیل مکانیکی و یا لودر و کامیون اجرا خواهد شد.

رگلاژ و تسطیح

زمانی که سطح خاک سست کنده شد بایستی از روی زمین پاکسازی شده و زمین تسطیح گردد.

بتن مگر یا پاکیزگی

در این مرحله در محل‌هایی که قرار است فونداسیون اجرا شود به ارتفاع 15 الی 20 سانتی‌متر بتن مگر می‌ریزیم. این کار باعث می‌شود در مراحل بعدی سیمان به خاک بستر نفوذ نکند.

قالب‌بندی

سپس از قالب‌های فلزی، چوبی، آجری و یا فایبرگلاس برای اجرای پی استفاده می‌شود. وقتی قالب‌ها بسته شدند فونداسیون آماده بتن‌ریزی می‌شود، بتن در این قالب‌ها ریخته شده و پس از سفت و سخت شدن، قالب‌ها از آن جدا می‌شوند و پی ساختمان شکلی مرتب به خود می‌گیرد.

اجرای ستون‌ها

در این مرحله بسته به اینکه ساختمان فلزی است یا بتنی، ستون مخصوص به آن در ابعاد و اندازه‌های دقیق روی فونداسیون اجرا می‌شود.

اجرای سقف

پس از اجرای ستون و کارگذاری تیرچه‌ها و قالب‌گذاری دور سقف طبق نقشه، نوبت به بتن‌ریزی سقف می‌شود. بهتر است بتن سقف را به صورت آماده از کارخانه تهیه کنیم و با پمپ به محل ساخت ویلا ببریم. برای جلوگیری از کرم‌زدگی بتن باید حباب‌های اضافه از آن خارج شود که این کار توسط دستگاه ویبراتور انجام خواهد شد. سپس تا 1 هفته کارگران عملیات آبپاشی بتن را انجام می‌دهند تا بتن سقف به خوبی سفت شود و استحکام لازمه را به دست بیاورد.

بازسازی و طراحی ویلای لوکس و مدرن

شرکت ساختمان سازی، ویلا سازی، طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی رنویت آرک

دیوارچینی

پس از اجرای سقف، دیوارها چیده می‌شوند و محدوده فضاهای مختلف مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق خواب‌ها و … طبق نقشه به طور دقیق مشخص می‌شود.

نازک‌کاری

مرحله آخر ساخت ویلا نازک‌کاری است. در این مرحله کارهای نهایی مانند گچ‌کاری دیوارهای داخلی و لوله‌کشی گاز و آب و کارهای تاسیساتی انجام می‌شود. پس از انجام سرامیک و کاشی‌کاری، درها و پنجره‌ها جاگذاری شده و سپس کلید و پریز و شیرهای آب حمام و سرویس بهداشتی در جای خود قرار می‌گیرند و تمام! ویلای شما آماده استفاده است!

اصول مهم در طراحی ویلا به سبک های مختلف

این نکات و گوشزدها مخصوص طراحان ویلاست:

ویلا محلی برای استراحت و تمدد اعصاب به دور از هیاهوی شهر است. طراحی ویلا یک موضوع سلیقه‌ای است. مهندسان با توجه به خوشایند مشتری سبکی را برای ساخت ویلای او انتخاب می‌کنند که مناسب روحیات و بودجه او باشد. امروزه انواع سبک‌های طراحی ویلا در ایران اجرا می‌شود که صاحب ویلا با هر ذوق و طبعی می‌تواند یکی از آن‌ها و یا تلفیقی از آن‌ها را انتخاب کند.

مجموعه ساختمان سازی و بازسازی رنویت آرک با استفاده از مهندسان و معمارانی خوش‌ذوق و متخصص، سابقه‌ای ممتاز در ساخت، بازسازی و نوسازی ویلا در انواع سبک‌ها دارد و طراحی معماری و دکوراسیون داخلی مطابق با عملکرد، رعایت استانداردها و خواسته کارفرما، به شما کمک خواهد کرد تا صاحب ویلای مورد علاقه خود شوید. برای بازدید از پروژه های این شرکت به صفحه  و این شرکت سر بزنید.

تخت سنتی و تخت چوبی یکی از ملزومات ویلاها و فضای باز میباشد.شما با داشتن یک تخت چوبی میتوانید با خانواده  از فضای دلنشین بالکن و باغ استفاده کنید. با بیش از 10 سال تجربه در تولید تولید کننده برتر تختهای چوبی در شمال غرب کشور.

مطمنئناً شما نیز در دوران کودکی خود تخت‌های چوبی را در خانه‌های پدربزرگهایتان دیده‌اید که در حیاط خانه‌های با صفای آن دوران برای نشستن و چای خوردن و در فصل تابستان جایی برای دورهمی‌های خانوادگی برای صرف شام بشمار می‌رفتند. این تخت‌های چوبی جذاب که آن زمان فقط نجارها شکل‌های ساده‌ای از آن‌ها را می‌ساختند و پدران ما آن‌ها را با سلیقه‌ی خود رنگ آمیزی می‌کردند امروزه دیگر به آن اندازه، ساده تولید نمی‌شوند.

این تخت‌های چوبی سنتی در حال حاضر به یکی از مهم‌ترین آیتم‌های دکوراسیون سنتی در خانه‌هایی با این سبک و سیاق و کافه‌ها و رستوران‌های سنتی در آمده‌اند.

دانلود اطلاعات تکمیلی

کاربرد تخت سنتی چوبی

برخی از افراد بر این باور هستند که تخت سنتی وسیله ای برای قرار دادن در فضای باز میباشد . البته این سخن تا حدود زیادی درست میباشد . تخت سنتی در واقع یکی از اجزای مبلمان فضای باز می باشد . که برحسب نیاز می توان از آن در فضاهای تجاری و خانگی استفاده کرد ‌. اما این موضوع به این معنی نیست که شما نمی توانید تخت سنتی را در داخل منزل یا فضای سرپوشیده استفاده کنید .

شما به راحتی می توانید انواع مختلف تخت سنتی را در فضای داخلی مورد استفاده قرار دهید . البته برای این منظور عمدتاً از تخت های سنتی چوبی استفاده می شود . همچنین طراحی تخت سنتی باید به گونه‌ای باشد که از ظرافت ویژه‌ای برخوردار باشد . شما می‌توانید رز چند تکه گلیم یا قالیچه بر روی تخت سنتی استفاده کنید . این نوع مبلمان برای فضاهای سنتی و کلاسیک مناسب می باشد ‌.

تخت چوبی سنتی چیزی که همیشه مد خواهد ماند

درست است که با ورود انواع مختلفی از سبک‌های دکوراسیون داخلی مانند مدرن، کلاسیک، فانتزی و بسیاری از این نوع متددها به صنعت دکوراسیون‌های منازل و کسب و کارها تغییرات شگرفی در زمینه‌ی چیدمان این نوع مکان‌ها مشاهده می‌کنیم، اما هنوز هم بسیاری از افراد علاقه‌ی خاصی به حضور آیتم‌های دکوراسیون‌های کلاسیک و سنتی قدیمی مانند سماورهای ذغالی، اشیاء مسی و از همه مهم‌تر فرش و تخت چوبی سنتی در خانه‌های خود دارند.

دکوراسون باغ و منزل با تختهای سنتی چوبی

اگر شما نیز طرفدار سفت و سخت دکوراسیون سنتی هستید بهتر است استفاده از این تخت‌ها با فرش و پشتی‌های دستباف را فراموش نکنید. چراکه این نوع تخت‌ها هیچ گاه کهنه نخواهند شد و همیشه جایی برای استفاده آن در خانه وجود خواهد داشت.

تخت سنتی یا یا نیمکت چوبی یکی از پر فروشترین محصولات میباشد.یکی از انواع مختلف که برای استراحت و نشستن در محیط بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد تخت های سنتی می باشند .

این تخت ها معمولا از جنس چوب می باشند و دارای طراحی های بسیار زیبایی هستند که جلوه ویژه‌ای به محیط اطراف می بخشد .

تخت های سنتی در طرح ها و سایزهای بسیار مختلفی در بازار موجود می باشند که هر کدام دارای ویژگی و کارایی خاصی می باشد که بر حسب نیاز مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد .

همچنین تخت ها برای استفاده در رستوران های سنتی و کافه ها به کار می روند و تقریباً در تمام این مکان ها چند عدد از تختهای سنتی را می‌توانید مشاهده کنید .

تخت سنتی و یا تخت چوبی را می توانید در کنار سایر صندلی ها قرار دهید و یا می توانید با قرار دادن آنها در یک گوشه دیگر از فضای باز یک محیط مجزا را ایجاد کنید .

تخت سنتی در دکوراسیون

سبک دکوراسیون منزل امری سلیقه ای بوده و انتخاب وسایل منزل بر اساس نوع سبک آن می تواند جلوه و زیبایی خاصی در آن فضا ایجاد نماید. برخی افراد سبک های سنتی را بیشتر دوست داشته و چیدمان دکوراسیون منزل یا محل کار خود را بر اساس سبک سنتی طراحی می کنند. گروه دیگر سبک مدرن را می‌پسندند. در دکوراسیون فضای داخلی منزل یا محل کار این افراد بیشتر از وسایل لوکس و فانتزی استفاده می شود.

تخت سنتی یکی از وسایلی است که در سبک های سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از تخت سنتی می توان به جای مبل یا در کنار مبل های کلاسیک، استفاده نمود. تخت های سنتی در حیاط خانه، باغ و ویلا همچنین تراس و روف گاردن خانه های مدرن و لوکس فضایی دلنشین و دوستانه ایجاد می‌کند. برخی رستوران‌ها که غذاهای سنتی ارائه می‌دهند با استفاده از تخت‌های سنتی و ایجاد فضایی متفاوت، می توانند مشتریان بیشتری را جذب کنند.

انواع تخت سنتی چوبی

تولیدکنندگان تخت سنتی با ایجاد تنوع در تولیدات خود توانسته اند، رضایت سلیقه های مختلف را بدست آورند. تخت های سنتی در ابعاد مختلفی تولید می شوند. برخی نمونه ها در ابعاد دو نفره و برخی برای نشیمن یک یا چند خانواده طراحی شده‌اند. تخت سنتی به صورت ساده یا خراطی شده به بازار فروش ارائه می شوند.

تخت سنتی دارای رنگبندی های متنوعی نیز هست. چیدمان مناسب تخت سنتی با پهن نمودن گلیم های زیبا روی آن و تکی هایی که با پارچه های سنتی مانند ترمه طراحی شده‌اند، فضایی چشمگیر و زیبا را ایجاد خواهد نمود.

نکات مهم در خرید تخت چوبی

همانطور که اشاره شد تخت سنتی در ابعاد مختلفی تهیه می شود. به همین دلیل قبل از خرید تخت سنتی باید ابعاد محلی را که قرار است تخت در آنجا قرار گیرد، مورد بررسی قرار داده و با توجه به فضای مورد نظر، ابعاد تخت را تعیین نمایید. استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین چوب در تهیه تخت سنتی، دوام و ماندگاری آن را بالا می برد. هنگام خرید تخت سنتی از فروشنده بخواهید که نوع چوب بکار رفته در تهیه تخت را برای شما مشخص کند. معمولا از چوب روس برای تهیه تخت سنتی استفاده می شود. چوب روس استحکام مناسبی دارد.

هنگام خرید تخت سنتی آن را در محل کاملا صاف قرار داده و از یکسان بودن اندازه پایه های تخت اطمینان پیدا کنید. هنگام نشستن روی تخت سنتی، نباید پایه های آن لنگ زده یا صدای جیرجیر از تخت بلند شود. بهتر است نحوه نصب قطعات مختلف تخت سنتی را مورد بررسی قرار دهید. رنگ تخت سنتی باید در مقابل خراش و خط و خش مقاومت مطلوبی داشته باشد. رنگ و طرح تخت سنتی را متناسب با سایر دکوراسیون خود انتخاب نمایید. تخت سنتی را از مراکز معتبر و از بین برندهای شناخته شده و معروف انتخاب نمایید.

تخت سنتی همچنان یکی از پرطرفدارترین انواع مبلمان فضای باز می باشد . شما می توانید انواع مختلفی از تخت سنتی در طرح و سایز های مختلف را خریداری نمایید . تخت سنتی عمدتاً به صورت چوبی می باشد . اما انواع فلزی این محصولات نیز در بازار موجود می باشد . شما میتوانید تخت سنتی را در هر جای حیاط یا باغ خود مورد استفاده قرار دهید . اگر منزل شما دارای یک تراس بزرگ باشد ، می توانید به راحتی یک تخت سنتی در گوشه ی از تراس خود قرار دهید .

همچنین این محصول را میتوان در داخل منزل نیز مورد استفاده قرار داد . در برخی از منازل که دارای دکوراسیون سنتی هستند . شما به راحتی می توانید انواع تخت سنتی را در دکوراسیون خود استفاده کنید . استفاده از انواع فرش و گلیم های زیبا می تواند در زیباترشدن تخت سنتی شما و همچنین فضای شما تاثیر گذار باشد . پرطرفدارترین نوع تخت سنتی در ابعاد یک در دو متر می باشد . در حالیکه تخت سنتی می تواند به صورت یک صندلی تک نفره و یا دونفره باشد .

کاربرد تخت سنتی چوبی

با توجه به اینکه تخت های سنتی در ابعاد مختلف تولید می شود، از این محصول می توان در فضاهای مختلف استفاده نمود. ابعاد کوچک تخت سنتی می تواند جایگزین مناسبی برای کاناپه های مبل باشد. از تخت سنتی برای محل نشستن و استراحت می توان در منزل استفاده کرد. از ابعاد بزرگ‌تر تخت سنتی در سفره‌خانه‌ها، کافه‌ها و رستوران هایی که سبک سنتی را برای دکوراسیون محل کار خود انتخاب نموده‌اند، استفاده می شود. قرار دادن تخت سنتی در حیاط منازل، باغ، ویلا و تراس خانه ها شرایط استفاده از فضای دلنشین این مکان ها را برای افراد خانواده امکان‌پذیر می سازد.

معمولا از جنس چوب تولید می شود و طراحی بسیار شکیل و زیبایی دارد.  اما ممکن است با ترکیبی از آلیاژ های گوناگون نیز تولید شود.   همان طور که می دانیم  مواد اولیه رایج که برای ساخت انواع تخت های سنتی استفاده می‌ شود،  مواد اولیه ای مانند چوب و فلز است. با استفاده از ترکیب چوب و فلز نیز تولید می شود و ویژگی های بسیار عالی مانند سطح مقاومت بالا را دارد. همچنین باید اشاره کنیم که از مواد اولیه گوناگون می توان برای تولید انواع تخت های سنتی استفاده کرد.

با ترکیب انواع متریال ها می توان محصولی منحصر به‌ فرد تولید کرد. همچنین با پلاستیک نیز تولید می شود و این امکان وجود دارد که ترکیب هر سه جنس یعنی فلز و چوب و پلاستیک به یکدیگر در کنار هم یک تخت بسیار زیبای سنتی را تولید کند که البته نقاط ضعف هر کدام از این متریال و آلیاژ ها با یکدیگر پوشش داده می‌ شود. البته با کمی خلاقیت و سلیقه می توان با استفاده از موادی مانند سیمان و سنگ یا  انواع فلزات و پلاستیک یک تخت جذاب سنتی را تولید کرد. به همین دلیل تخت های  سنتی در انواع مختلف از لحاظ جنس وجود دارند. ترکیب آلیاژ ها با یکدیگر باعث محکم تر شدن تخت های سنتی می شود.

یک نیمکت چوبی باید دارای راحتی قابل قبول باشد زیرا شما برای یک زمان تقریبا طولانی می خواهید از آن استفاده کنید .

از این رو یکی از گزینه های مهمی که به هنگام خرید یک تخت سنتی باید در نظر بگیرید راحتی آن می باشد .

از این تخت به نیز میتوان اشاره کرد.

صندلی و نشیمن های چوبی معمولاً به دلیل وجود چوب دارای راحتی مناسب می باشند و به هنگام نشستن مغمولا باعث اذیت نمی‌شوند.

اما اگر در نظر دارید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید و دورهمی های شما معمولاً ساعت های زیادی به طول می انجامد در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم که برای طفل های خود تشک تعبیه کنید .

به هر میزان که صندلی شما راحت باشد به همان اندازه نشستن بر روی آن انجام تفریحات مختلف لذت بخش خواهد بود و شما تمایل زیادی خواهید داشت تا زمان بیشتری را در فضای باز سپری کنید .

البته تخت های سنتی فقط برای استفاده در فضای باز می باشند و شما می توانید آنها را در فضای سرپوشیده نیز مورد استفاده قرار دهید .

تخت های سنتی دارای کاربردهای زیادی می باشند که شما می توانید از آنها برای مصارف تجاری همچون رستوران و کافی شاپ ها استفاده کنید و یا اینکه می توانید مصارف شخصی داشته باشید و این تخت ها را در حیاط و یا ویلای خود مور استفاده قرار دهید .

نوع کاربردی که می‌خواهید از یک نیمکت چوبی داشته باشید تعیین می کند که شما نیاز دارید چه نوع محصولی را و با چه ویژگی هایی تهیه کنید .

دقت داشته باشید که برای مصارف تجاری و استفاده از تختهای سنتی در محیط‌های عمومی اولین گزینه ای که باید مد نظر داشته باشید مقاومت و کیفیت محصولات می باشد .

به دلیل استفاده زیادی که از صندلی ها در مکان های عمومی می شود و همچنین به دلیل اینکه مشتری ها و افرادی که از آنها استفاده می‌کنند توجه زیادی نگهداری و استفاده درست است تخت های سنتی ندارند از همین جهت باید دارای کیفیت و مقاومت بالایی باشند .

برای استفاده های شخصی می‌توانید زیبایی و طراحی تخت سنتی را نیز ملاک قرار دهید و اگر مقاومت کمتری نسبت به تختهای استفاده شده در محیط های عمومی داشته باشد مشکلی پیش نمی آید .

البته در هر صورت محکم بودن تخت چوبی بسیار مهم می باشد و حتماً باید به این نکته توجه شود .

محصول شما باید این قابلیت را داشته باشد که در برابر فشارهای ناشی از نشستن افراد و همچنین ضربه ها و تکان هایی که به آن وارد میشود مقاوم باشد .

تخت سنتی چوبی در کافه‌ها و رستوران‌ها

امروزه اغلب رستوران‌هایی که غذای سنتی و خانگی مانند کباب، آبگوشت و قورمه سبزی و غذاهای اصیل ایرانی سرو می‌کنند اغلب در فضای خود به استفاده از این نوع تخت‌ها روی آورده‌اند. این نوع تخت‌ها با چیدمان خاص، رنگ‌های زیبا و طراحی خوب و راحت آن هنگام میل غذا، حس گرمی و نشاط خانه‌های سنتی قدیم را در ذهن و خاطره تداعی می‌کنند. حتی برای افرادی که خانه‌ی مدرنی دارند چند ساعتی ماندن در این فضاها می‌تواند روحیه‌ی اصیل یک ایرانی را تحت تاثیر قرار دهد.

برای بکار بردن این تخت‌ها در خانه می‌توان برای آن تشک و پشتی‌های جذابی خریداری کرد و آن را در داخل یا حیاط خانه قرار داد. برای راحتی استفاده از تخت سنتی چوبی در فضای باز ما به شما سایبان چتری را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید با قرار دادن یک سایه بان چتری با ابعاد مناسب در مقابل بارش باران از تخت خود محافظت کنید. علاوه بر این استفاده از سایبان روی تخت چوبی می‌تواند آن را در مقابل نور خورشید و گرمای داغ تابستان محافظت کند و خنکی خوبی را فراهم سازد تا به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

تخت های سنتی به دلیل اینکه عموماً در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند و به طور مداوم در معرض آب قرار دارند ، حتماً باید به خوبی عایق بندی شوند .

مهمترین مشکلی که برای چوب به وجود می آید نفوذ آب و تغییر شکل دادن چوب می‌باشد که باعث کاهش کارایی و کیفیت محصول می شود .

نفوذ آب باعث خم شدن و ایجاد ترک هایی بر روی سطح چوب میشود و به مرور زمان باعث کاهش عمر مفید محصول و همچنین پوسیدگی آن می شود .

تخت های سنتی که در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند توسط مواد مختلفی در برابر نفوذ آب مقاوم می شوند که باعث می شود بتوانید برای سالهای طولانی از آنها استفاده کنید .

به طور کلی تخت های سنتی و محصولات چوبی نیاز به نگهداری بیشتری دارند و در صورت نگهداری مناسب و با دقت می توانند برای سال های طولانی مورد استفاده قرار گیرند .

نیمکت چوبی سنتی در واقع یکی از وسایلی است که همواره برای فضای باز در نظر میگیریم . اگر شما یک حیاط و باغ داشته باشید یکی از وسایلی که برای فضای خود همواره در نظر می گیرید خرید یک نیمکت چوبی سنتی می باشد . نیمکت چوبی سنتی معمولاً در ابعاد یک در دو متر طراحی و تولید می شود . البته سایز استاندارد و مشخصی برای این محصول وجود ندارد . و تولیدکنندگان مختلف این محصولات را در ابعاد بسیار متنوعی طراحی و تولید می کنند .

نیمکت چوبی سنتی می تواند به صورت کاملاً چوبی باشد . یا اینکه می توان از یک اسکلت فلزی برای این محصول استفاده کرد . وجود اسکلت فلزی باعث استحکام بیشتر تخت سنتی میشود . همچنین عمر مفید این محصول را به صورت قابل توجهی افزایش می دهد . اما به لحاظ زیبایی تخت چوبی سنتی که کاملا به صورت چوبی باشد از زیبایی بیشتری برخوردار می باشد .

تخت چوبی حیاط را میتوانید در بسیاری از منازل ایرانی مشاهده کنید . به نوعی می توان گفت که استفاده از تخت سنتی با فرهنگ ما آمیخته شده است . البته ایران تنها کشوری نیست که استفاده از تخت سنتی در آن مرسوم است . اما مطمئنا یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد تخت سنتی در آن مورد استفاده قرار می گیرد .

تخت های سنتی مورد استفاده در کشور ما دارای طراحی های بسیار زیبایی هستند . البته گاهی اوقات بر حسب نیاز این محصولات بسیار ساده طراحی می شوند . تخت چوبی حیاط را می توانید از طریق سایت فروشگاهی ویلا ساز خریداری نمایید . محصولات ویلاسازه تولید شده در همین مجموعه می باشند به صورت مستقیم به مشتریان عرضه می شوند . تخت چوبی حیاط را می‌توانید در ابعاد یک در دو متر سفارش دهید . البته سایز و ابعاد دیگری برای محصول وجود دارد .

تخت سنتی چوبی برای استفاده در فضای حیاط و همچنین فضای باغ کاملا مناسب و ایده آل می باشد . اما گاهی اوقات شما فضای مناسب برای قرار دادن یک تخت سنتی را ندارید . در صورتی که همچنان علاقه به استفاده از این محصول داشته باشید . یک راهکار مناسب برای مشکل شما وجود دارد . برای این کار می‌توانید از صندلی سنتی چوبی استفاده کنید . صندلی سنتی چوبی دارای طراحی شبیه به تخت سنتی میباشد . با این تفاوت که این محصول از ابعاد کوچکتری برخوردار می باشد . که میتوانید به راحتی در فضاهای کوچک مانند تراس منزل از آن استفاده کنید .

همچنین صندلی سنتی چوبی برای استفاده در داخل منزل نیز کاملاً مناسب و ایده آل می باشد . انواع مختلف صندلی سنتی که برای داخل منزل استفاده می شوند با نام مبل سنتی شناخته می شوند . برای در ابعاد و طرح های مختلف می توانید از فروشگاه اینترنتی ویلاسازه بازدید نمایید .

تخت سنتی و یا تخت چوبی به لحاظ ظرفیت بسیار متنوع است . ابعاد این محصولات می تواند با توجه به نیاز شما تغییر یابد . امروزه بسیاری از این محصولات وجود دارد که شما می توانید به صورت تک نفره ، دو نفره یا سه نفر آنها را در بازار مشاهده نمایید . قیمت محصولات نیز بسیار متفاوت از یکدیگر می باشد . به عنوان مصالح قیمت تخت چوبی دو نفره با بسیار متفاوت می باشد . البته اگر بخواهیم به لحاظ اقتصادی به این موضوع نگاه کنیم .

از قیمت بسیار پایین تری برخوردار میباشد . اما گاهی اوقات امکان دارد این قیمت پایین هزینه های اضافی دیگری به شما تحمیل کند . و باید رابطه معقولی بین جنس چوب استفاده شده و مدت زمان تولید محصول داشته باشد . به دلیل اینکه تخت چوبی عمدتاً به صورت دست ساز میباشد . زمان نسبتا قابل توجهی برای تولید آن صرف می شود . هر میزان که تخت سنتی چوبی از ظریف کاری بیشتری برخوردار باشد . تولید آن مدت زمان بیشتری به طول خواهد انجامید . طبیعی است که در این شرایط قیمت محصول نیز افزایش یابد .

امروزه مشاهده می‌کنیم که افراد بار دیگر به استفاده از وسایل سنتی برای چیدمان منزل روی آورده‌اند . امروزه افراد از وسایل چوبی بیشتری برای دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند . همچنین از وسایل سنتی استفاده بیشتری در دکوراسیون منزل می شود . امروز از شما مشاهده می کنید که انواع مختلفی از وسایلی مانند تخت سنتی در داخل منزل مورد استفاده قرار می گیرند . البته غذای سنتی که برای داخل منزل استفاده می شوند و دارای ابعاد متفاوت تری هستند .

این محصولات که با نام مبلمان سنتی منزل شناخته می شوند . در انواع یک نفره ، دو نفره و سه نفره طراحی و ساخته می شوند . با پیشرفت تکنولوژی از رنگهای بسیار متنوع تری برای رنگ آمیزی چوب استفاده می شود . به همین دلیل می توان مبلمان سنتی را با انواع رنگ ها ترکیب کرد . البته بیشتر افراد به این دلیل از مبلمان چوبی استفاده می کنند که رنگ چوب در فضا وجود داشته باشد . به همین دلیل کمتر پیش می‌آید که افراد رنگ خاص چوب را تغییر داده و از رنگ های دیگری استفاده کنند .

برخلاف بسیاری از وسایل استفاده شده در دکوراسیون و چیدمان فضا ، در طی سالیان اخیر طرح های بسیار متفاوت و متنوعی از آنها تولید شده است . تخت سنتی دچار تحولات زیادی نشده است . طراحی محصولات در مقایسه با گذشته تفاوت چندانی نداشته است . مدل تخت سنتی امروزی با محصول چند سال پیش تفاوت آنچنانی ندارد . البته این موضوع به دلیل عدم توانایی تولید کنندگان نمی باشد . عکس صنایع و تولیدکنندگان دخیل در این زمینه همواره سعی می کنند تخت سنتی حالت نوستالژیک خود را حفظ کند .

به همین دلیل تغییرات زیادی در مدل این محصولات به وجود نمی آورند . تقریبا اکثر افرادی که اقدام به خرید تخت سنتی می‌نمایند خواستار طراحی سنتی و قدیمی آن هستند . به همین دلیل از طرح های جدید و نوآورانه در این زمینه زیاد استقبال نمی‌کنند . اما گاهی اوقات بعضی از تولید کنندگان خلاق اقدام به ترکیب طرح های سنتی و مدرن برای تولید تخت سنتی می نمایند . این روش هرچند که طرفداران کمتری دارد اما گاهی اوقات نتیجه بسیار مثبتی در بر دارد . شما می توانید برای مشاهده انواع مدلهای تخت سنتی به سایت ما مراجعه نمایید .

نیمکت چوبی که با نام تخت سنتی نیز شناخته می‌شود برای استفاده در فضای باز طراحی و تولید می شود . اما به دلیل اینکه چوب در برابر نفوذ آب بسیار آسیب پذیر می باشد . به همین دلیل برای این منظور از چوب های فرآوری شده استفاده می شود . چوب هایی مانند ترمووود با استفاده از تکنولوژی خاصی در برابر نفوذ آب عایق بندی می شوند . به صورت تخصصی برای استفاده در فضای باز طراحی و تولید می شوند .

همچنین شما می توانید با استفاده از موادی مانند پلی استر چوب های خود را تا حدود زیادی ضدآب کنید . توسط فروشگاه های زیادی صورت می گیرد . در کدام از آن ها محصولات متفاوت و با قیمت های مختلفی عرضه می کنند . اگر شما اطلاعات کافی در مورد این محصول نداشته باشید امکان دارد که یک محصول بی کیفیت را با قیمتی نامعقول خریداری نمایید . به دلیل اینکه افراد سودجو همواره در هر صنفی وجود دارند که سعی می کنند از نا آگاهی مشتریان به نفع خود استفاده کنند .

اما اگر شما قبل از خرید محصول مورد نظر ابتدا اطلاعات کلی و کافی در مورد آن کسب کنید . احتمال خرید یک محصول بی کیفیت بسیار کاهش پیدا خواهد کرد . ما همیشه به مشتریان خود پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید محصول ابتدا آن را با چند محصول دیگر به لحاظ کیفیت و قیمت مقایسه نمایند . در اینصورت همواره می توانند انتخاب دقیق و بهتری داشته باشند .

نیمکت های واقعی یا همان تخت های سنتی معمولاً از جنس چوبی می باشند که شما می توانید انواع مختلف آنها را در محیط اطراف خود مشاهده کنید .

اما از مواد اولیه بسیار مختلفی برای تولید تخت های سنتی استفاده می شود که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند .

هر کدام از تخت های سنتی که از مواد مختلفی در تولید آنها استفاده می شود کاربرد خاصی دارند و در کنار ویژگی هایی که دارند معایبی نیز با خود به همراه دارند .

در ادامه به معرفی برخی از این محصولات خواهیم پرداخت و شما را با ویژگی و کاربرد آنها آشنا خواهیم کرد .

یکی از چیدمان های بسیار محبوب و زیبا در بین افراد استفاده از وسایل مختلف چوبی برای چیدمان فضا می باشد . دکوراسیون چوبی سنتی یکی از دکوراسیون های بسیار محبوب و زیبا می باشد . شما می توانید از انواع مختلف المان و وسایل چوبی برای فضای خود استفاده کنید . به عنوان مثال می توانید از انواع مختلف ظروف چوبی و ظروف بامبو برای چیدمان و همچنین استفاده در منزل بهره ببرید . یکی دیگر از وسایل چوبی محبوب برای دکوراسیون چوبی می تواند انواع مختلف تخت سنتی چوبی باشد .

امروزه تخت سنتی چوبی در ابعاد بسیار مختلف و متنوع طراحی و تولید می شود . شما می توانید یک و یا چند نمونه از این محصولات را با توجه به سلیقه و نیاز را خریداری نمایید . همچنین برای ایجاد فضای زیبا و دلنشین می توانید از انواع مختلف صندلی راک استفاده کنید . صندلی راک نیز یکی از محصولات چوبی بسیار محبوب می باشد . که عمدتاً در فضای سرپوشیده و داخل منزل مورد استفاده قرار می گیرد .

فراوان ترین و پرکاربردترین نوع تختهای سنتی می‌باشند در مکانهای عمومی و همچنین برای مصارف شخصی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند .

تختهای چوبی از چوبهای مختلفی ساخته می شوند که دارای کیفیت و مقاومت های متفاوتی هستند که از معروف ترین آن ها می توان به چوب روسی و همچنین چوب راش اشاره کرد .

تختهای چوبی بسیار راحت می باشند و همچنین برای ایجاد یک فضای کلاسیک یک انتخاب فوق العاده می باشند .

این نوع محصولات می ‌توانند به صورت همزمان در فضای سرپوشیده و همچنین در فضای باز مورد استفاده قرار گیرند ولی باید دقت داشته باشید که در برابر نفوذ آب به خوبی عایق بندی شوند .

تخت های سنتی چوبی می ‌توانند بسیار ساده و کاربردی باشند و همچنین میتوانند بسیار لوکس و گران قیمت باشند .

قیمت بسیار متفاوت انواع مختلف تخت های سنتی این امکان را برای شما فراهم می کند تا در هر رنج قیمتی گزینه های مختلفی برای انتخاب پیش روی خود داشته باشید .

یکی از انواع مختلف مواد اولیه که در ساخت مبلمان فضای باز به سرعت فراوان مورد استفاده قرار می گیرد فلز می باشد .

فلز به دلیل مقاومت و همچنین تحمل وزن بالایی که دارد یک گزینه مناسب برای ساخت یک نیمکت باغی می باشد .

تحمل وزن بالای فلز باعث می شود افراد بیشتری به صورت همزمان می توانند از تخت‌های سنتی استفاده کنند و بر روی آنها به استراحت و کارهای مختلفی بپردازند .

همچنین طراحی فلزی برخی اوقات دارای قیمت بسیار مناسب می باشند که باعث می شود افراد تمایل بیشتری به خرید و استفاده از آن ها داشته باشند .

شاید یکی از مشکلات عمده که برای فلز به وجود می آید مشکل زنگ زدگی آن می باشد که به دلیل قرار گرفتن در معرض آب و هوا به وجود می آید .

رنگی کردن فلز باعث می شود تا مشکل تا حدود زیادی برطرف شود .

فرفوژه یک آلیاژ فلزی می باشد که به دلیل نوع طراحی و ساخت آن دارای طرح های بسیار زیبا و متنوعی می باشد که کاربردهای فراوانی دارند .

فرفورژه به صورت ریخته گری تولید می شود و فولاد ذوب شده در داخل قالب های مختلفی ریخته می شود و حاصل آن فرفوژه هایی با طرح های بسیار متنوع و زیبا می باشد .

مقاومت و کیفیت فرفورژه چندین برابر فلز های معمولی می باشد .

تخت های سنتی فرفورژه به لحاظ زیبایی یکی از زیباترین محصولات می باشند و به هیچ عنوان با تختهای فلزی و یا پلاستیکی قابل مقایسه نمی باشند .

این محصولات طول عمر بسیار بالایی دارند و نیاز به مراقبت زیادی ندارند و می توانند برای سال های بسیار طولانی مورد استفاده قرار گیرند .

یکی از معایب این محصولات وزن بالای آنها می باشد که باعث می شود جابجایی آنها بسیار دشوار شود .

همچنین قیمت تخت های فرفورژه تفاوت قابل توجهی با سایر تخت ها دارد و می توان گفت یک محصول گران قیمت و لوکس می باشند که هر کسی توان خرید آنها را ندارد .

امروزه تقریباً هیچ صنعتی پیدا نمی شود که در آن از پلاستیک استفاده نشود .

پلاستیک قابلیت های فراوانی دارد و همچنین انواع بسیار مختلفی دارد که باعث می‌شود این محصول یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین مواد اولیه برای تولید محصولات مختلف باشد .

پلاستیک بسیار سبک و قابل انعطاف می باشد و به راحتی ذوب می شود و می توان آن را در طرح های مختلف قالب گیری کرده و محصولات مختلفی را به وجود آورد .

تخت های سنتی پلاستیکی از آلیاژ های مختلفی ساخته می شوند که شاید معروف ترین آن ها آلیاژ پلیمر باشد که دارای مقاومت و تحمل وزن بسیار بالایی است .

صندلی های پلیمری برای استفاده در فضای باز به خوبی بهینه سازی شده اند و در برابر نور خورشید و همچنین پوسیدگی بسیار مقاوم می باشند .

مهمترین ویژگی این محصولات وزن سبک آنها می باشد جابجایی آنها را بسیار راحت می کند و این امکان را برای شما فراهم می کند که بعد از هر استفاده آنها را جمع کرده و در مکان مناسبی قرار دهید .

تختهای سنتی سنگی و نیمکت های سنگی تفاوت بسیار زیادی با سایر تخت های سنتی دارند و تاثیر زیادی در دکوراسیون فضای شما دارند .

محصولات زیبایی چشم گیری را به فضای شما می بخشند که نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می‌کند .

سنگ ها انواع مختلفی دارند که بر حسب کیفیت و زیبایی دارای قیمت های متفاوتی نیز هستند اما به طور کلی تخت های سنگی در دسته محصولات گران قیمت قرار می‌گیرند و برای خرید آن ها به بودجه قابل توجهی نیاز دارید .

اما این محصولات به دلیل وزن بالایی که دارند تقریباً ثابت می باشند و جابجایی آنها در بسیاری از مواقع بسیار دشوار و گاهی غیر ممکن می باشد .

اگر به دنبال یک مبلمان خاص و شیک می باشید و یا اینکه می خواهید در گوشه ای از فضای باز خود یک محیط بسیار لوکس را به وجود بیاورید ، نیمکت های سنگی بهترین انتخاب برای شما می باشند .

شما میتوانید برای ساخت تخت چوبی شخصا وارد عمل شوید . برای این کار می توانید از انواع مختلف وسایل و ابزار آلات اطراف خود استفاده کنید . نیاز نیست که حتماً چوب مورد نیاز را برای این کار از فروشگاه ها خریداری نمایید . شما میتوانید از انواع چوب و وسایل مختلف اطراف خود برای انجام این کار استفاده کنید .

شما می توانید چند تکه چوب مختلف را در ابعاد مشخص برش داده و برای تهیه محصول از آن استفاده کنید . گاهی اوقات شما فقط نیاز به چند تکه چوب چند عدد میخ و یک چکش دارید . با همین ابزار بسیار ساده گاهی اوقات می توانید یک محصول بسیار زیبا بسازید . البته انجام این کار تا حدود زیادی بستگی به سلیقه و ابتکار شما دارد . با کمی خلاقیت می توانید یک تخت چوبی بسیار زیبا و در عین حال کاربردی داشته باشید.

نیمکت های سیمانی به دلیل نوع مواد اولیه که در تولید آنها به کار می‌رود قابلیت بالایی در پیاده سازی و اجرای طرح های متنوع را دارند .

شما می توانید انواع طرح های مدرن و کلاسیک را در این نوع نیمکت ها پیاده سازی کنید .

تخت های سیمانی عموما ثابت می باشند و قابلیت جابجایی ندارند اما دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند و تحمل وزن آنها چند برابر بیشتر از سایر تخت های سنتی می باشد .

برای طراحی و اجرای تخت های سیمانی هیچ گونه محدودیتی ندارید و به راحتی می توانید طرح ها و سایزهای متنوعی را طراحی و تولید کنید .

همچنین می‌توانید خودتان با میزان بسیار کمی آشنایی با بتن و سیمان ، اقدام به تولید یک تخت سیمانی نمایید .

به راحتی طرحی را که می خواهید در فضای خود داشته باشید را انتخاب کنید و شخصاً اقدام به ساخت آن نمایید .

برخی از تخت های سنتی وجود دارند که به صورت ترکیبی از چند آلیاژ مختلف می باشند .

رایج ترین مواد اولیه ای که برای ساخت نیمکت های سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند چوب و فلز می باشند .

ترکیب چوب و فلز یک ترکیب عالی می باشد که ویژگی و زیبایی هر دو محصول را یک جا جمع می کند .

اما مواد اولیه دیگر را نیز می توان برای تولید تخت های سنتی با هم ترکیب کرد که در بیشتر اوقات محصولات به دست آمده دارای کیفیت و زیبایی منحصر به فردی می باشند .

ترکیب پلاستیک ، چوب و فلز به صورت دو به دو و یا هر سه در کنار هم باعث می شود تا به راحتی بتوانید نقاط ضعف هر ماده را با محصول دیگر پوشش دهید .

همچنین می توانید با کمی خلاقیت و سلیقه در ساخته نیمکت های سیمانی و سنگی از مواد اولیه دیگری همچون پلاستیک و فلز به خوبی استفاده کنید و یک محصول شیک و با کیفیت را تولید کنید .

قیمت تخت سنتی چوبی دست دوم گاهی اوقات می تواند نصف قیمت محصول اصلی باشد . به همین دلیل است که خرید محصولات دست دوم گاهی اوقات یک روش بسیار اقتصادی برای مدیریت هزینه می باشد . برخی افراد مسدودی را خریداری می‌کنند که بعد از مدتی دیگر نیازی به آن ندارند . به همین دلیل محصول خود را با قیمتی بسیار پایین تر به فروش می رسانند . سایت های بسیار مختلفی برای خرید و فروش اینگونه وسایل وجود دارد .

شما می توانید با مراجعه به آنها محصولات مورد نظر خود را جستجو و خریداری نمایید . اما گاهی اوقات افراد به دلیل عدم نیاز محصول را به فروش نمی رساند . برخی اوقات محصول مورد نظر دچار ایراداتی می شود که افراد را مجبور به فروش آن می کند . این مشکل امکان دارد در ظاهر به چشم می‌خورد اما می تواند تاثیر زیادی در کارکرد محصول مورد نظر داشته باشد . به همین دلیل است که باید به هنگام خرید وسایل دست دوم توجه زیادی داشته باشید .

تخت باغی همواره یکی از مکان های مورد علاقه برای استراحت می باشد . بدون شک بسیاری از ما لحظات بسیار خورشید را بر روی تخت باغی به خاطر داریم . بسیاری از انواع تخت باغی دارای ابعاد بزرگی هستند . افراد به صورت دسته جمعی بر روی آن می نشینند . این دورهمی‌ها در بسیاری از اوقات یادآور خاطرات بسیار شیرینی می باشد .

تخت باغی می تواند از جنس فلزی باشد که البته قطعاتی از چوب نیز در آن استفاده شده باشد . اما در بیشتر اوقات تخت باغی به صورت چوبی طراحی و تولید می شود . این محصولات ابعاد بسیار مختلف و متنوعی دارند ، که شما می توانید بر حسب نیاز خود یکی از آنها را انتخاب و خریداری نمایید . همچنین شما می توانید با استفاده از یک سری ابزار ساده و پیش پا افتاده یک تخت باغی مناسب برای خود بسازید .

همانگونه که در این مطلب مشاهده کردید تخت های سنتی دارای تنوع بسیار بالایی هستند مواد اولیه مختلفی در تولید آنها استفاده می شود .

وجود این تنوع بالا باعث می شود تا قیمت این محصولات دارای تنوع بالایی باشد و شما بتوانید با میزان هزینه های مختلفی اقدام به خرید یکی از این محصولات کنید .

به عنوان مثال برای خرید یک تخت سنتی چوبی با ابعاد یک در دو متر به طور متوسط به بودجه ای در حدود ۲ الی ۳ میلیون تومان نیاز دارید .

این مبلغ می تواند در انواع مختلف نیمکت های سنتی بیشتر و یا کمتر باشد .

اگر قصد خرید یک تخت سنتی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از انجام هر کاری بودجه ای را برای خرید آن در نظر بگیرید و سپس اقدام به بررسی محصولات مختلف کنید .

فروشگاه ها و تولیدی های مختلفی در سطح کشور وجود دارند که شما می توانید محصول مورد نظر خود را از آنها تهیه کنید .

اما بسیاری از افراد به هنگام خرید بسیار سخت گیر می باشند و ترجیح می دهند محصول مورد نظر خود را از یک تولیدی فروشگاه معتبر تهیه نمایند تا خیالشان از بابت کیفیت محصول راحت باشد .

اگر شما هم از این دسته افراد هستید که ترجیح می دهید از یک مرکز معتبر و با سابقه محصول خود را تهیه کنید در این صورت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از سایت و فروشگاه های ویلا سازه بازدید نمایید .

ویلا سازه یکی از معتبرترین و با سابقه ترین تولیدی های کشور در صنعت تجهیزات ویلایی و مبلمان فضای باز می باشد .

تنوع بسیار بالای محصولات در ویلا سازه این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید هر محصول را با هر سلیقه و کاربردی که می خواهید بتوانید به راحتی تهیه کنید .

این حق مشتری میباشد که برحسب مبلغی که برای خرید محصول پرداخت می کند بتواند یک محصول با کیفیت و قابل قبول را در اختیار داشته باشد .

شما می توانید به راحتی خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید و به میزان قابل توجهی در هزینه و زمان صرفه جویی کنید .

ارسال محصولات

محصولات ویلا سازه از طریق باربری برای تمام نقاط کشور قابل ارسال می باشند .

شما در هر نقطه از ایران که باشید می توانید محصول مورد نظر خود را از ویلا ساز خریداری کنید .

محصول خریداری شده در مدت زمان کوتاهی به طور میانگین حداکثر دو هفته می باشد آماده و برای شما ارسال خواهد شد .

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای گسترش کسب و کار خود از طریق تماس با کارشناسان فروش ما اطلاعاتی در مورد شرایط اخذ نمایندگی کسب کنید .

همینطور برای و و همینطور میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول تخت سنتی ویلاسازه

بیشتر تخت های سنتی موجود در بازار دارای ابعادی در حدود یک در دو متر می باشند . البته نمی توان به قطع گفت که این یک ابعاد استاندارد برای تخت سنتی به شمار می رود . ولی می‌توان گفت که یک سایز رایج و معمول برای این محصول شناخته می شود . حتی گاهی اوقات شما می توانید به هنگام خرید تخت سنتی ابعاد مورد نظر خود را برای ساخت سفارش دهید . امکان اعمال تغییرات زیادی در تخت سنتی وجود دارد . حتی شما می توانید بعد از خرید محصول و شخصا اقدام به اعمال تغییراتی بر روی تخت سنتی خود نمایید .

برای رستوران هایی که از یک فضای سنتی بهره می برند استفاده از تخت سنتی می تواند تاثیر زیادی در زیبایی محیط آنها داشته باشد . تخت های سنتی که معمولاً برای رستوران ها مورد استفاده قرار میگیرند و حداقل باید دارای یک متر عرض باشند . البته گاهی اوقات برای اینکه افراد به راحتی بیشتری به هنگام نشستن بر روی تخت سنتی داشته باشند و عرض این محصولات تا حدود ۲ متر نیز می رسد . بیشتر تخت های سنتی که برای رستوران ساخته می شوند به صورت سفارشی میباشند .

قیمت تخت سنتی

قیمت تخت های سنتی وابسته به عواملی است که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم:

 خرید تخت سنتی

برای خرید تخت سنتی علاوه بر فروشگاههای حضوری میتوانید به فروشگاههای اینترنتی نیز مراجعه فرمایید.در نظر داشته باشید فروشگاهی که خرید اینترنتی این محصول را انجام میدهید تجربه کافی در تولید محصولات چوبی و همینطور فروشگاه معتبری باشد تا تجربه خوبی نسبت به خرید داشته باشید. در زیر به چند نمونه از فروشگاه های اینترنتی تجهیزات ویلایی و تخت سنتی  میپردازی.

دیجیکالا،ترب،سوبیاو ویلاسازه

1.دیجی کالا(www.digikala.com)

این سایت بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران بوده و خرید مطمعنی را برای خریداران فراهم کگرده است دیجی کالا دارای ضمانت بازگشت وجه و مرجوع کالا میباشد.

2.ویلاسازه(https://villasaze.ir/)

ویلاسازه بزرگترین فروشگاه تولید تجهیزات ویلایی و تخت سنتی در ایران میباشد و محصولات خود را در سایت دیجی کالا و ترب نیز به نمایش گذاشته است.

3.ترب(https://torob.com)

سایت ترب خهود فروشنده محصولات نبوده ولی فروشندگان معتبر را برای خرید مطمعن راهنمایی میکند و بهترین قیمتها را میتوان از ترب به دست آورد.

4.سوبیا(https://subia.ir/)

سوبیا یک فروشگاه اینترنتی بوده و محصولات تولید کنندگان بسیاری را از جمله ویلاسازه و مدرن سازه به فروش میرساند.سوبیا در واقع مثل ترب و دیجی کالا بوده و محصولات تولید کنندگان دیگر را به فروش می رساند.

دکمه بازگشت به بالا