عمومیکسب و کار ایرانیان

نمای ویلای تریبلکس مدرن

طراحی ویلا لاکچری امروزه به دلیل افزایش زندگی شهری، مردم برای تفریحات خود به فکر در مناطق خوش آب و هوا می افتند؛ همچنین ویلا ها و نقشه ویلا لاکچری، طرافداران زیادی پیدا کرده است. علاوه بر مدل نمای ساختمان نورپردازی آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر شما تمایل دارید نمای ویلای تریبلکس مدرن در هنگام شب جذاب و بی نظیر به نظر برسد بهتر است نورپردازی نما ساختمان را به صورت اصولی و کاربردی انجام دهید. اگر به نمای داخلی ویلای تریبلکس مدرن نگاه کنید، متوجه می‌شوید که می‌توانید دکوراسیون طبقات بالاتر و طبقه همکف را متفاوت انتخاب کنید.

نکات مهم در ساخت نمای ویلای تریبلکس مدرن

همانطور که می دانید اولین چیزی که در یک ساختمان به چشم می خورد نمای بیرونی و ظاهری ویلا می باشد، نمای بیرونی ویلا بیانگر نوع سبکی که در ساخت آن به کار رفته است، می باشد. تریبلکس به ساختمان‌هایی گفته می‌شود، که دارای سه طبقه مجزا می باشد، اما در یک ساختمان، و به واسطه ی راه پله ها به یکدیگر متصل شده ‌اند، و میتوان به طبقات بعدی از طریق راه پله دسترسی داشت.علاوه بر این ورودی ویلا باید به گونه ای باشد که به تمام فضاهای داخلی ویلا دسترسی داشته باشد.

با توجه به  اینکه اغلب ویلا در یک فضای دور از شهر و دنج ساخته می شود، باید سعی کنید، ویلا را در مکانی بسازید که به مراکز درمانی و آتش نشانی نزدیک باشد. ایجاد فضای سبز و فضاهای تفریحی در ویلا و دور بودن از اتوبان ها و جاده های پر رفت و آمد از مواردی است که برای ایجاد آرامش در ویلا ضروری است. علاوه بر همه ی این موارد باید ویلا از نظر اصول زیبایی شناسی در حد قابل قبولی باشد و تمام امکاناتی که برای آسایش و راحتی لازم است، در ویلا وجود داشته باشد.

دکوراسیون داخلی ویلا با نمای نمای ویلای تریبلکس مدرن

همانطور که میدانید، تمامی افراد در سراسر دنیا با رفتن به جنگل ها، مزارع، دشت ها و فضاهای سرسبز به شدت مسرور می شوند. مرحله دوم ساخت ویلا تریبلکس نیز به عنوان “کار دوم” تعریف می شود که شامل دکوراسیون داخلی و انتخاب های داخلی ویلا / خانه است.

موقعیت یابی دیوارها، انتخاب درب های داخلی و نواحی بهداشتی ، انتخاب کفپوش باید نقطه به نقطه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا در دکوراسیون هیچ اشتباهی انجام نگیرد زیرا این امر ممکن است تأثیرات نامطلوبی بر کیفیت زندگی چندین ساله شما داشته باشد.

انتخاب سبک ویلا با نمای ویلای تریبلکس مدرن

با اتمام فضاسازی‌ها، سازه، متریال و المان‌های ویلای روستیک می‌توانند حالت کاملا طبیعی و خشن داشته باشند تا یک خانه ییلاقی روستایی عینا شبیه سازی شود. از سوی دیگر با وجود نیازها و سلایق معاصر امروز، رویکرد روستیک می‌تواند با گرایش مدرن تلفیق شده و درجه نسبی از پیوند زندگی روستایی و شهری معاصر را نمایان کند.

طراحی مدرن ویلا، اصول مدرنیسم، ساده گرایی و دید جهانی به فضای مسکونی را در ساخت ویلا نمایان میسازد. اما هر خانه ویلایی با هر طرح و کیفیتی، زیبا، راحت و مورد پسند کارفرمایان نیست. طراحی داخلی فضا در ویلا با نمای ویلای تریبلکس مدرن ، تحت تاثیر عوامل مختلفی صورت می گیرد که از مهم ترین آن ها می توان به کاربری محیط ویلا را می توان خانه های بسیاری بزرگ دانست که در مناطق خوش و آب و هوا با چشم اندازهای زیبا ساخته می شود.

خرید ویلا شمال مستلزم این است که ویژگی های منحصر به فرد یک ویلای مناسب را داشته باشد، امنیت، استانداردهای ساخت، چشم انداز و موقعیت جغرافیایی از جمله مهمترین ویژگی های ویلا شمال می باشد که بایستی در هنگام خرید به آنها توجه کنید. اگر قبلاً زمین خود را خریداری کرده اید ، باید پروژه خود را با محدودیت های زمین مانند ترکیب خاک ، جهت گیری ، توپوگرافی و احتباس آب تطبیق دهید.

نمای ساختمان رومی از انواع نماهای خارجی است که به دلیل زیبایی و جذابیت خاصی که دارد توجه اغلب افراد را به سمت خود جلب کرده است. یکی دیگر از ویژگی‌های طراحی ویلا مدرن این است، که از مصالح ساختمانی با استفاده از چوب و سنگ های لوکس و مدرن استفاده می شود.

نمای ویلای تریبلکس مدرن می تواند کامل شیشه باشد که زیبای خاصی به ویلا بخشیده می شود. همان طور که می دانید در طراحی ویلای تریبلکس از متریال های گوناگونی استفاده می شود؛ زیرا با انجام این کار کیفیت ویلا بالا می رود، همچنین ویلا لوکس تر می شود. این پروژه، طراحی یک ویلای تریبلکس 4 خوابه با طراحی معماری خاص و منحصر به فرد است و دارای طبقات همکف، اول و زیرزمین می باشد.

پلان معماری ویلای تریبلکس

طراحی اولیه و پلان معماری

 2_ طراحی سه بعدی

3_اجرای خاک برداری و فنداسیون 4

4-مونتاژ دیوار ها طبق پلان و نقشه های سازه

در دکوراسیون داخلی ویلا با نمای ویلای تریبلکس مدرن معمولا از طبقه اول به عنوان نشیمنگاه، حال و پذیرایی،آشپزخانه استفاده می شود. و در طبقه دوم نیز اتاق های خواب، مطالعه، سرویس های بهداشتی و حمام تعبیه شده است. نمای بیرونی طراحی ویلا مدرن، مجموعه‌ای از زاویه‌ها و سطوح را به صورت متقاطع موازی یا مورب به نمایش می‌گذارد. به عبارت کلی می‌توان سبک معماری مدرن برای ویلا را یک سبک انعطاف‌پذیر و آرامش‌بخش توصیف کرد. برای اینکه بهتر تشخیص دهید ویلای دوبلکس یا تریبلکس برای شما مناسب است، به سرمایه اولیه خود نگاه کنید.

مقایسه ویلای دوبلکس و تریبلکس

ویلاهای دوبلکس، طرفداران بیشتری دارد و قیمت خرید آن در مقایسه با ویلای تریبلکس ارزانتر است. اگرچه اصول اجرای ویلا با نمای ویلای تریبلکس مدرن مشخص است اما طرح‌های ابتکاری و اتخاذ رویکردهای متنوع در به کارگیری آنها با در نظر گرفتن به نیاز و سلیقه ساکنان ویلا و کانسپت طرح، منجر به فرم و نمای ویلاهای منحصر به فرد میشود. طراحی ویلا به سبک مدرن گرایشی است در حوزه طراحی‌های ویلا که بر مبنای معماری سبک مدرنیسم میباشد.

طراحی حجم، نقشه ویلا مدرن و همچنین نمای ویلا مدرن همگی در این رویکرد معماری صورت میپذیرد. در طراحی ویلای تریبلکس به دلیل ابعاد و گستردگی زیاد آن باید هزینه زیادی را پرداخت کنید، به همین دلیل باید طراحان و معماران ویلا توان مالی کارفرما را در نظر بگیرند و بر اساس آن ویلا را طراحی کنند.

ویلاها بر خلاف ساختمان های شهری در همسایگی خود ساختمانی ندارند و از این رو بسیار شدید تر در معرض عوامل محیطی مثل وزش باد و بارش برف و باران قرار می گیرند. در ساختمان هایی که ارتفاع آن ها از آستانه خاصی بیشتر می شود، تاثیر این عوامل می تواند بسیار مهم تر از قبل شود.

دکمه بازگشت به بالا