عمومیکسب و کار ایرانیان

کفش و لباس ورزشی مردانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

راهنمای خرید لباس ورزشی برای آقایان

امروز قصد داریم در مورد راهنمای خرید لباس تیم ملی فوتبال ایران و لباس ورزشی مردانه صحبت کنیم.همه ما ورزش کردن را دوست داریم، اما به دلیل مشغله های زندگی، تنبلی، بیماری و … آن را کنار می گذاریم و این باعث می شود انرژی، قدرت و نشاط خود را از دست بدهیم. پس باید به هر شکل ممکن ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهیم و از آن غافل نشویم.

همانطور که همه می دانیم انجام هر کاری نیاز به تجهیزاتی دارد. ورزش در وهله اول به یک استایل خوب نیاز دارد، پس باید بدانید چه لباسی را برای ورزش انتخاب کنید. در مطالب قبلی در مورد لباس اسپرت زنانه صحبت کرده ایم و امروز قصد داریم نکاتی را در مورد لباس ورزشی مردانه بیان کنیم. قبل از اینکه به موضوع لباس بپردازیم، کمی در مورد کفش های کتانی مناسب صحبت کنیم.

کفش ورزشی مناسب:

  • اولین نکته در مورد کفش های کتانی این است که این کفش ها باید پاشنه راحتی داشته باشند و اصلا سفت نباشند.
  • نکته دوم اینکه رویه کفش نباید به پای شما فشار بیاورد و داخل کفش هیچ گونه درز و برآمدگی و شیار نداشته باشد. پس علاوه بر جنس رویه، به سایز آن نیز توجه کامل داشته باشید.
  • نکته بعدی در مورد عرض کفش است و آن نکته این است که پا باید حدود 6 سانتی متر از لبه های کفش فاصله داشته باشد. به هیچ وجه کفش نباید از پنجه به پا فشار بیاورد. پس حتما به این موضوع توجه کنید.
  • نکته مهم دیگر در مورد کفش کتانی، انعطاف پذیری آن است. برای اینکه متوجه انعطاف پذیری کفش های کتانی شوید، آن را با دو دست بپیچید. هرچه این کار آسان‌تر انجام شود، کفش‌ها انعطاف‌پذیرتر خواهند بود و روی پاها راحت‌تر خواهند بود.

اشتباهات رایج در خرید کفش کتانی:

جزئیات در مورد کفش:

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که افراد در خرید کفش‌های کتانی مرتکب می‌شوند این است که فقط به ظاهر کفش‌ها توجه می‌کنند و مواردی مانند راحتی، انعطاف‌پذیری، جنسیت و غیره را در نظر نمی‌گیرند و فقط می‌خواهند کفش‌های کتانی و کفش‌هایشان مد باشد. در صورتی که چنین فکری اصلا درست نیست، زیرا اگر کفش نامناسب باشد نه تنها با ورزش سالم نمی ماند بلکه صدمات جبران ناپذیری به بدن خود وارد می کند.

هر ورزشی یک کفش:

دومین اشتباه رایج این است که افراد انواع کفش ها را نمی شناسند و اغلب کفش هایی را انتخاب می کنند که برای ورزش مناسب نیستند. به عنوان مثال، کفش مناسب برای پیاده روی ممکن است برای ورزش هایی مانند فوتبال مناسب نباشد.

اندازه دقیق:

سومین سوءتفاهم این است که برخی از افراد با پاهای بزرگ کفش های تنگ یا باریک را انتخاب می کنند تا پاهای خود را کوچکتر نشان دهند که به مرور زمان به انگشتان پا و در نهایت به کل بدن آسیب می رساند.

زمان خرید کفش:

چهارمین اشتباهی که بسیاری از افراد از آن غافل هستند این است که پاهایشان در آخر روز و آخر شب کمی متورم می شود، بنابراین بهترین زمان برای خرید کفش کتانی بعد از غروب آفتاب است که پاها در طبیعی ترین حالت خود قرار دارند.

نکات کلی در مورد کفش کتانی:

اگر می خواهید عمر کفش خود را افزایش دهید مدام از آن استفاده نکنید و اگر سه روز در هفته ورزش می کنید روزهای دیگر از کفش خود استفاده کنید، زیرا استفاده زیاد از یک کفش باعث ساییدگی آن می شود و به همان اندازه مثل قبل انعطاف پذیر نخواهد بود.

کفش های خود را هر هفته یا ده روز یکبار بشویید تا از تجمع باکتری های زیادی در داخل کفش جلوگیری کنید و اگر می خواهید آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید، حتما از قبل تمام لکه ها را تمیز کنید، سپس آن را در یک کیسه سفید قرار دهید و محکم کنید. سپس آن را با یک یا دو حوله در ماشین لباسشویی قرار دهید.

لباس ورزشی مناسب:

حالا به قسمتی می رسیم که در مورد لباس های ورزشی و ست گرمکن و شلوار استقلال مناسب صحبت می کنیم. اما قبل از معرفی آنها می خواهیم بدانیم چرا استفاده از لباس ورزشی ضروری است؟ یک لباس ورزشی خوب و جذاب انگیزه شما را برای ورزش چند برابر می کند و باعث می شود همیشه تمایل به ورزش داشته باشید.

اگر لباس ورزشی مناسب نداشته باشید در هنگام ورزش و انجام حرکات کششی و یا با سرعت بالا دچار مشکل می شوید و از ورزش لذت نمی برید، زیرا لباس های غیر ورزشی قدرت ضد تعریق و کشسانی بالایی ندارند و این موارد باعث می شود شما اذیت شوید و همچنین به بدن شما آسیب خواهند رساند.

افراد موفق در عرصه ورزش بر این باورند که لباس خوب به موفقیت شما در ورزش و تناسب اندام کمک زیادی می کند، پس لباس ورزشی را دست کم نگیرید و سعی کنید بهترین لباس ها را بپوشید تا با اعتماد به نفس و طراوت بیشتری ورزش کنید.

جنس مناسب برای لباس ورزشی مردانه:

ما به شما می گوییم که پارچه های نخی برای ورزش مناسب نیستند. چرا؟ چون وقتی ورزش می کنید زیاد عرق می کنید و چیزهایی مثل نخ، آب را در خود نگه می دارد و خیلی زود خشک نمی شود و ممکن است بعد از ورزش سرما بخورید. برای لباس های ورزشی از الیاف مصنوعی استفاده می شود، این مواد به گونه ای است که رطوبت آن به سرعت خشک می شود و لباس شما تا پایان تمرین خشک می ماند. یکی دیگر از مزایای این پارچه ها این است که این لباس ها به بدن نمی چسبند و مانع حرکت شما در حین ورزش نمی شوند.

سایز مناسب برای لباس ورزشی مردانه:

لباس های ورزشی به هیچ وجه نباید بزرگتر یا کوچکتر از اندام شما باشند، زیرا هر گونه تفاوتی برای شما دردسر ایجاد می کند و شما را از ورزش آزاد باز می دارد. اگر لباس تنگ باشد ممکن است در اثر ورزش پوشیده یا پاره شود و قدرت انجام حرکات را از شما بگیرد و اگر گشاد یا بلند باشد باعث می شود مدام دور بازوهایتان بپیچد و پاها، بنابراین شما را به خطر می اندازد. علاوه بر این، لباس باید بسیار نرم باشد تا به بدن شما آسیبی وارد نشود.

نکات کلی در مورد ست ورزشی:

ست ورزشی مردانه شامل چه مواردی است؟ اگر بخواهیم در مورد ست های ورزشی توضیحاتی بدهیم باید بگوییم که این ست شامل سویشرت، شلوار و تیشرت می باشد که می توانید آن ها را به صورت جداگانه خریداری کنید یا با هم بخرید. مزیت داشتن ست این است که می توانید آن ها را با لباس های دیگر ترکیب کنید و یک ست جدید بسازید.

رنگ ست ورزشی:

بسیاری از ست ها یک رنگ هستند، به این معنی که سویشرت ها و شلوارها دقیقاً یک رنگ هستند، در حالی که برخی دیگر تیره و روشن هستند، اما معنای واقعی ست همین رنگ است. از جمله رنگ های محبوب برای ست های ورزشی می توان به مشکی، زرشکی، آبی، قرمز و خاکستری اشاره کرد.

جنس ست ورزشی:

 اما نباید فقط به ظاهر لباس توجه کنید، زیرا جنسیت و راحتی خیلی مهمتر از ظاهر است و اگر این لباس ها مناسب نباشند دچار التهاب پوستی، خارش و حتی بیماری های پوستی خواهید شد. پس قبل از اینکه جذب شوید ظاهر لباس، حتما جنسیت را در نظر بگیرید و در خرید خود بسیار دقت کنید.

لباس ورزشی اصلی:

تعدادی از برندهای لباس ورزشی اروپایی هستند که کیفیت بسیار بالایی دارند و چون بدون واسطه وارد کشور می شوند، قیمت آنها نیز مناسب است. این لباس ها هم برای ورزشکاران و هم برای فروشندگان مناسب است. چون می توانند بهترین لباس ها را با قیمت مناسب تهیه کنند، این را هم بگوییم که تمامی لباس ها مانند لباس دخترانه استقلال دارای شناسنامه هستند و از طریق یکی از معتبرترین شرکت های واردکننده وارد کشور می شوند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در مورد این لباس ها حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

علاوه بر تی شرت، شلوار، گرمکن و کفش، تعدادی لوازم ضروری دیگر برای ورزش مورد نیاز است. لوازم جانبی مانند بطری آب، جوراب، کوله پشتی، دستکش ورزشی وغیره. پس سعی کنید تمام وسایل را همراه خود داشته باشید تا در مواقع نیاز از آنها استفاده کنید.

کلام آخر:

راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه به پایان رسید و ما سعی کرده ایم نکات کلی و ضروری را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید یک ورزش کاملا حرفه ای و اصولی را تجربه کنید. به عنوان آخرین نکته باید بگوییم که علاوه بر ورزش، رعایت اصول بهداشتی بسیار مهم است.

دکمه بازگشت به بالا