اهمیت نصب دوربین مداربسته

امروزه استفاده از دوربین‌های مداربسته اهمیت فراوانی پیدا‌ کرده است؛ یکی از دلایل استفاده از سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین‌های مداربسته کاهش امنیت و آرامش است. نصب دکل دوربین مداربسته نیاز به ارزیابی دقیق محل نصب، زاویه دید دوربین، و نحوه اتصال به شبکه می‌دارد تا بهترین عملکرد و پوشش مناسب فراهم شود . در بخش حفاظت و ایمنی، دوربین‌های مداربسته علاوه بر ضبط تصاویر تمامی اتفاقاتی که در طول شبانه روز در محیط مورد نظر رخ می‌دهد می‌تواند در بازبینی فیلم‌ها نکاتی را به مسئولان امنیتی گوشزد نماید که هیچگاه به نظر چشم عادی خبره‌ترین افراد نیز نرسد.

برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از دوربین‌های مداربسته:

 1. جلوگیری از سرقت و ترساندن مجرمان: در حقیقت می‌توان اینگونه عنوان کرد که نخستین و اصلی‌ترین دلیل استفاده از دوربین‌های مداربسته جلوگیری از سرقت و ترساندن مجرمان است؛ مجرمان فوق العاده محتاط هستند تا توسط دوربین های مداربسته گرفتار نشوند مجرمان در صورتی که در محلی دوربین مداربسته را مشاهده کنند، از قصد خود منصرف شده و محل دیگری را که امنیت کمتری دارد، برای این کار انتخاب خواهند کرد.
 2. نظارت اسان و افزایش بهره‌وری کارکنان: یکی از دغدغه‌های امروزه کارفرمایان، بهره‌وری از نیروی کار و منابع انسانی مجموعه‌شان است. متاسفانه، برخی از کارمندان منتظرند تا کارفرمایشان محل را ترک کرده و آنها شروع به گشت زدن در اطراف و فرار کردن از زیر کارهایشان بپردازند. با استفاده از سیستم‌های نظارتی می‌توان به بالاترین بازدهی و بهره‌وری نیروی کار رسید؛ چرا که کارکنان مجموعه حتی در زمان حضور نداشتن مدیر نیز بهترین رفتار کاری را از خود نشان می‌دهند. همچنین مدیر می‌تواند عادات و رفتارهای کارکنان خود را شناسایی کند و برای پیشرفت مجموعه به بهترین برنامه‌ریزی ممکن دست یابد.
 3. اثبات ادعا و کاهش مسئولیت: در تمامی اصناف و محیط‌ها، همواره افراد سودجویی هستند که با ادعاهای کذب و دورغین قصد سودجویی دارند. اگر محیطی به این سیستم‌های نظارتی مجهز نباشد، ممکن است نتواند شواهد کافی مبنی بر کذب بودن ادعاهای طرف خود ارائه دهد و محکوم به پرداخت هزینه‌های گزاف شود؛ چنانکه تاکنون بارها و بارها این اتفاق افتاده است. بهتر آنکه با پرداخت هزینه‌ای مناسب محیط خود را مجهز کنید و از پرداخت هزینه‌های بی‌دلیل معاف شوید.
 4. شناسایی بهتر مشتریان: در برخی کسب‌وکارهای کوچک، مدیران مجموعه با استفاده از دوربین‌های مداربسته به بررسی رفتارهای مشریان خود می‌پردازند. اجرای تحقیقات ژئوتکنیکی و استفاده از متریال‌های با کیفیت برای فونداسیون دکل مخابراتی ، موثر در افزایش استحکام و مقاومت سازه در مقابل شرایط محیطی مختلف است . برای مثال فروشگاهی را تصور کنید که به سیستم دوربین مداربسته مجهز است؛ مسئول فروشگاه با نظارت بر تصاویر دوربین می‌تواند مسیرهای رفت‌وآمد و تردد داخل فروشگاه را بهینه کند و با تغییر دادن مکان برخی محصولات دسترسی راحت‌تری را برای مشتریان ایجاد کند.
 5. دوربین های مداربسته در زندگی روزمره ما دارند و سبب افزایش امنیت محیط پیرامون و اطمینان خاطر افراد حاضر در آن محیط می شوند. امروزه، دوربین های مداربسته در محیط های کار، ادارات، مغازه ها، فروشگاه های زنجیره ای، بیمارستان ها، کلینیک ها، محیط های نظامی، منازل و … مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین ها به عنوان یک عامل بازدارنده وقوع جرم و جنایات مورد استفاده قرار می گیرند. نصب دوربین مداربسته در خانه، امکانات ویژه ای را برای کاربران فراهم می سازد که علاوه بر حفظ امنیت محیط پیرامون، کاربران را از وقوع رخداد ها و یا وضعیت منزل مسکونی خود، با خبر می سازد. همچنین کاربران می توانند، تصاویر محیط منزل خود را بر روی گوشی تلفن همراه ببینید و بر محیط منزل خود از راه دور نظارت داشته باشند. در ادامه ضرورت و اهمیت نصب دوربین مداربسته در خانه را شرح خواهیم داد.

اولین علت نصب دوربین مداربسته در خانه، حفاظت آن است. با استفاده از دوربین مداربسته می‌ توانید مطمئن شوید که امنیت جانی و امنیت مالی شما در خانه برقرار می‌ شود. نصب دوربین در خانه سبب می‌ شود که در صورت بروز هر گونه رخدادی شما سریعا مطلع شود و پلیس را در جریان این رخداد قرار دهند. این امکان را برای شما فراهم می آورد که بتوانید از راه دور، از طریق گوشی تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر و لپ تاپ محیط را تحت نظارت خود قرار دهید. بسیاری از مردم فکر می‌ کنند وجود دوربین‌ های مداربسته فقط برای حفاظت از خانه مورد استفاده قرار می‌ گیرد و کاربرد دیگری ندارد. این فکر درست نیست چرا که با نصب دوربین مداربسته در خانه می‌ توان از برای جلوگیری از آتش‌ سوزی نیز استفاده کرد. تشخیص دهنده‌ های حرارت، سنسورهای تشخیص نشت گاز و دود مکسرون نیز می‌ توانند همراه با دوربین‌ های مدار بسته، بهترین سیستم امنیتی در منزل شما باشند.

 • یکی از مهم‌ترین نکاتی که حتما باید به آن دقت کنید این است که تعیین کنید که دوربین مداربسته مورد  چه امکاناتی را برای شما فراهم سازد؟ پس از آگاهی از نیاز خود می‌ توانید یکی از دوربین‌ های مداربسته موجود را متناسب با با نیازها و بودجه ی خود را انتخاب و تهیه نمایید.
 • مدیریت انرژی

یکی از  دلایل نصب دوربین مداربسته در خانه مدیریت برق و انرژی در خانه است. فرض کنید در خانه نیستید و از طریق دوربین مدار بسته خود متوجه می‌شوید چراغی را در خانه روشن گذاشتید، شما به راحتی می‌توانید از طریق دوربین مداربسته و از راه دور از روشن یا خاموش بودن لامپ ها مطلع شوید و با استفاده از تجهیزات هوشمند ( کلید هوشمند ) لامپ های خانه  را خاموش یا روشن کنید. با استفاده از سیستم‌ های هوشمندی که در خانه شما وجود دارند می‌توانید دستگاه‌ های گرمایشی یا خنک کننده را نیز خاموش کنید.

امروزه تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که شما به راحتی می‌ توانید از آن استفاده کنید. پل عابر پیاده فلزی با ساختاری مقاوم و زیبا، گزینه‌ای ایده‌آل برای ارتباط میان دو نقطه در شهرها و مناطق عبور پیاده‌ها می‌باشد . اگر می‌خواهید در خانه خود احساس امنیت و آرامش داشته باشید بهتر است از سیستم‌ های دوربین مدار بسته و سیستم های خانه هوشمند استفاده کنید. استفاده از این دو سیستم به شما این اطمینان را می‌دهد که همه چیز تحت کنترل شما باشد. با استفاده از دوربین مدار بسته خود و خانه هوشمند می‌ توانید در هر جای دنیا که هستید خانه خود را کنترل کنید. این سیستم‌ها به صورت 24 ساعته و 7 روزه خانه شما را کنترل می‌کنند و تمام تصاویر را برای شما ثبت می‌ کنند.

 •  بررسی و کنترل خانه و فرزندان

یکی دیگر از کاربردهای نصب دوربین مداربسته در خانه، بررسی سلامت و رفتارهای کودکان در داخل منزل است. به طور مثال فرض کنید در مسافرت هستید و می‌خواهید از این موضوع مطمئن باشید که همه چیز در خانه تحت کنترل است. شما می‌توانید به راحتی از طریق گوشی تلفن همراه خود اوضاع خانه را بررسی کنید. کسانی که افراد سالخورده را در خانه نگهداری می کنند، ممکن است زمانی که در منزل حضور ندارند نگران شرایط جسمی آن‌ ها باشند. استفاده از دوربین‌ های مدار بسته در این مواقع بسیار مفید و سودمند است. شما می‌ توانید با نصب دوربین مداربسته در خانه، از وضعیت افراد سالخورده آگاه باشید. در این مواقع با وجود دوربین امنیتی در صورت بروز مشکل به سرعت می‌توانید به خانه مراجعه نمایید. از دیگر دلایل نصب دوربین مدار بسته در خانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • می‌ توانید با استفاده از دوربین‌ های مداربسته از حیوانات خانگی خود محافظت کنید.
 • با استفاده از دوربین های مداربسته می توان از اموال خود محافظت کرد. همچنین با استفاده از دزدگیر مکسرون، می توان از ورود افراد به منزل خود، مطلع شد و سریعا از پلیس در خواست کمک کرد.
 • می‌توانید با استفاده از دوربین‌ ها، فضای داخل و خارج از خانه را تحت نظارت و کنترل خود قرار داد.

کلام آخر در خصوص اهمیت نصب دوربین مداربسته در خانه

در حالت کلی استفاده از دوربین‌های مدار بسته در خانه بسیار مهم و ضروری است. نکاتی که در قسمت بالا برای به آن ها اشاره کردیم،از مزایای نصب دوربین مدار بسته در خانه محسوب می شود. همواره تهیه دوربین مداربسته، می بایست بر مبنای نیازها و بودجه خود انجام شود. توجه داشته باشید به علت صرف هزینه کم تر، دوربین بی کیفیت را تهیه نکنید چرا که مجدد مجبور به تهیه سیستم نظارتی جدی خواهید شد و در این صورت به جای صرفه جویی در هزینه ها، ضررهای زیادی متحمل خواهید شد. همچنین توصیه می گردد، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالاهای با کیفیت، دوربین مدار بسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه‌ ها و شرکت‌ های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید و برای از یک نصاب حرفه ای برای جانمایی، به صورت اصولی و استاندارد و تنظیمات دستگاه ذخیره ساز کمک بگیرید .

دکمه بازگشت به بالا